mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 11:22:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: NAKUP ŠOLANEGA ROTTWEILERja?
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: NAKUP ŠOLANEGA ROTTWEILERja?  (Prebrano 12915 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #15 : ponedeljek, 13.09.2010 : 19:54:25 »

Kupiš lahko marsikaj, izkušnje so pa neprecenljive...  Smiley

In nihče nima kaj vleč psa za ušesa in posegat v njegov osebni prostor sploh pa ne otrok. Je dosti boljše že takoj oba naučit, da se pustita na miru, da nebi bilo slučajno kdaj kaj narobe, ko nebi gledali.

Ne verjet vsega kar se vidi po slikah in raznih posnetkih. To ne pomeni, da je tako nonstop. Vedno je potrebna "samo" kontrola.

Ne obstaja "brez napak".
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #16 : ponedeljek, 13.09.2010 : 19:55:02 »

Pomojem je bolj pametno da počakate tam nekje da bo šel otrok v vrtec. Pa do takrat še naprej pridno spremljate in hodite na oglede legel Smiley
Logiran
Jogurt
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #17 : ponedeljek, 13.09.2010 : 20:03:22 »

Smiley sej pravim vsec so mi vsi odgovori in vsa misljenja, ker tudi sam sem malo dvomil v vse to ampak glede na zasoljene cene sem mislil kaj pa ce je vse res:) ker ce prodajajo pse od 5100€ pa naprej v nemciji pa celo 15000€ bi clovek lahko pricakoval marsikaj. Ubistvu sem nekako zelel da ne bi imel nobene skrbi puscati otroka in psa sama oziroma se bolj naivno da bo skorajdane pes pomgal da bo z otrokom vse ok:) ker so filmcki na youtubu, ki prikazujejo kako celo cuvajo otroke na igriscu da se neznanci ne priblizajo.

Pa seveda si zelim imeti fajnega spremljevalca pri mojih vecernih tekih in vikend izletih pa da mi na morju na vikendu dela druzbo u senci:) (tm se js skrivam:))
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #18 : ponedeljek, 13.09.2010 : 20:11:05 »

Jaz ti resno za začetek svetujem dvoje:
1. nehaj gledat filmčke na youtubu
2- izbij si iz glave, da se otroka in psa KADARKOLI pušča sama
Logiran
Jogurt
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #19 : ponedeljek, 13.09.2010 : 20:18:29 »

Najlepsa hvala zadnji post mi je se najbolj razlozil stvari tako da se bomo odlocili kar za mladicka. Smiley

Hvala lepa vsem in lahko noc.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #20 : ponedeljek, 13.09.2010 : 20:23:04 »

Tudi jaz se potemtakem pridružujem mišljenju, da je verjetno precej težko imeti dva "mulcqa" naenkrat, tako otroka kot psa. Verjetno je bolje, da se enega čez " ta hudo" spravi, pa potem omisli drugega, v kakršnemkoli zaporedju že. Če te je strah ljubosumnosti psa, potem raje počakaj par let in bosta lahko z otrokom "gor rasla" in otrok ne bo neka nova stvar, na katero je treba biti ljubosumen. Lepo je če otroci rastejo z živaljo. Veliko se lahko naučijo, predvsem pa pravilnega odnosa odnosa do živali jih je pa potrebno seveda vzgajati (tu govorim o otrocih) v smislu česa se pri psu ne sme in kaj se sme, kako, kdaj ...

Pa tudi posnetki na youtubu so lahko enkratni ampak tu gre za nekatere posamične pse, ki so mogoče tako "nagnjeni". Ti dam en čisto in popolnoma drugačen primer, pa je vseeno malce povezan. Ko je bila moja babica najstnica so imeli doma nemško ovčarko, ki je dvakrat na teden hodila k mesarju. V gobec je dobila košaro z listkom in denarnico in je šla in prinesla domov vse kar je pisalo, nič obglodano itd. Začelo se je tako, da je pač hodila k mesarju z mojima prastaršema, potem ji je enkrat nekdo ponudil košaro in jo je nosila, potem so jo "za hec" poslali pred sabo ... in z leti je postala nakupovalka (mesar je bil 6 hiš oddaljen, za vogalom). Posnetkov takrat niso imeli, imam pa slike. Ampak tu gre za edinstven primer, psica niti ni bila trenirana/šolana za to početje, ampak se je nekako kar zgodilo po spletu okoliščin, ponavljanja dejanja, pohvale na pravem mestu ...  Za to psico so imeli še dve, vsaka sicer s svojimi talenti, ampak tega ni počela nobena, pa se je pradedek baje precej trudil Smiley. Upam, da se razume, kaj želim povedati Smiley

In še enkrat bi rada povedala, da so policijski psi šolani za delo. To pomeni, da zanj mirno življenje, malo sprehoda, malo vrta, malo teka ni dovolj, ker so navajeni in šolani za drugačen tempo (moje osebno mnenje:)).
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #21 : ponedeljek, 13.09.2010 : 20:37:32 »

Sem imela pred leti precej od blizu priložnost spremljat eno takole kombinacijo, ko so kupili mladiča NO, ga imeli nekaj časa pri sebi in ga dali nato za nekaj (ne vem več koliko, če me spomin ne vara za ene 5, ali 6) mesecev šolati profesionalcu, pri katerem je pes ves ta čas tudi živel. Ta je psa izšolal in socilaiziral in nato postopoma predajal v roke pravemu lastniku. Ta je psa po koncu šolanja obiskoval pri inštruktorju, ki je lastnika učil, kako delati s psom. Torej je šlo za delo 1:1:1 - inštruktor - pes - lastnik. Nato je psa predal nazaj lastniku za stalno, vendar je na začetku pogosteje, potem pa vseveda edno redkeje spremljal stanje.
pes je k lastniku dejansko prišel izšolan, delal je kot švicarska ura, tudi prenos na lastnika je deloval brez težav.
Kasneje se je zgodilo tole:
- pes je bil v pesjaku (kar načeloma ni nič narobe), vendar je postal alergičen na stare dece v plašču z marelo (očitno ga je en mimoidoči dražil)
- pes je vedno manj ubogal, ker ni bilo dovolj ukvarjanja s strani lastnikov

Zaključek:
- psa ti lahko zdresirajo v nulo in tudi predaja takega psa lastniku lahko komot poteka brez težav
- v nulo zdresiran pes v določenem trenutku ni popolnoma nikakršna garancija za prihodnost, kar se obnašanja tiče, saj komot razvije ob nezadostnem ukvarjanju čudne vedenjske hibe tudi naknadno, če ni konstantnega vzdrževanja pridobljenega znanja
- pes, ki ga sam vzgajaš, ti morda tudi samo zaradi v vzgojo in socializacijo vloženega časa in truda, težje ˝uide˝ izpod nadzora in dosežen nivo znanja bolj ˝zagreto˝ vzdržuješ, kot če nekdo drug to naredi namesto tebe
- zagotovo je izredno pomembno, kakšnega psa vzameš iz legla (oz. kupiš), kakšne predispozicije ima - če bi to počel z dominantnim psom, je gotovo, da bi se ta veliko prej ˝razpustil˝ v obnašanju, če se ne bi imel bolj podredljivega psa
- zakaj ravno ROTTI? - ali je moment varovanja res tako pomemben? Če žena na sprehodih doživlja incidente, ki ogrožajo njeno varnost, potem bi morala ONA imeti popoln nadzor nad psom, ne ti, sploh če bi bil prisoten še otrok
- če se že zdaj bojiš, da bi ga kot mladiča preveč razvadila, da bi bil sposoben delati kasneje kot švicarska ura, potem prejšnja alineja itak ni izvedljiva, saj si verjetno ne bo sposobna zagotoviti nadrejenega položaja nad psom
- psov, ki bi ˝dali življenje za nekoga˝, kot to prikazujejo filmi ipd. pa verjetno ni prav veliko, da bi jo namreč čuval kar samoiniciativno
- istočasno psa in dojenčka je za žensko kar napor, sploh glede na to, kakšno funkcijo bi imel pri vas pes in če ni neka kinološka navdušenka
- pazi, da ti tak pes ne preraste čez glavo in postane nevaren okolici, če bi ga žena ne obvladala (morda ne tvoji družini, ostalim pa komot)

Pomoje se da, ampak z ogromno vztrajnosti in samodiscipline. Zelo lahko je namreč zaspati na lovorikah in reči - saj je zdresiran, zdaj itak vse zna. še kako radi kaj pozabijo, če jih nonstop ne spominjaš.
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #22 : ponedeljek, 13.09.2010 : 21:05:53 »

Moje mnenje glede varovanja (glede šolanja se strinjam s Kocko in enako mislečimi): Skoraj 14 let sem imela mešanko s pudljem, približno enako obdobje sem s strani neke stare gospe redno poslušala, kako sem lahko prepričana, da sem zaradi nje ob sebi veliko bolj varna. Nikoli nisem verjela v to.

Zakaj? Ker sem poznala njen bojazljiv značaj, predvsem pa, ker sem bila vajena življenja s psom kot takega, psov se nisem bala, poznala sem njihovo telesno govorico in prepoznala situacije, ko je bilo bolje obrniti pogled (in misli) drugam. Po treh letih in pol brez nje sem se (bohve od kje) nalezla nezaupanja, skorajda strahu pred psi. Preprosto me je preplavil skrajno neprijeten občutek pri večini psov, ki so spuščeni ali na flexiju šli preblizu moje noge.

Po toliko letih takšnih in drugačnih izkušenj, pogovorov, prebiranj (predvsem komentarjev ob določenih novicah), razmišljanj itd., sem začela verjeti tistim besedam stare gospe. So ljudje, ki se psa zelo resno bojijo, drugi psa nikoli niso imeli, a so dovolj izobraženi, da vedo, da so psi zelo nepredvidljivi ne glede na velikost oz. pasmo (in se bojijo vzpostaviti situacijo za preveritev te nepredvidljivosti). V to drugo skupino spadajo tudi vsi ostali, ki ne sodijo v prvo.
In vseh 14 let sem bila šokirana, kako se vsi obiski, poštarji, inštalaterji itd. bojijo moje Dine.

Zdaj imam nekdanjo cigančico, ki je zlata kot sonce, pa nikoli ne bom dala roke v ogenj, da se ji ne bo zgodil kak »klik« v glavi. Jaz ji zaupam, vrača se mi tudi zaupanje v druge pse, a na obrazih mimoidočih vidiš, da ga ni (vsaj na obrazih tistih, ki jih doma ne pričaka »repkanje«).

Pretiran zaščitniški odnos psa do otroka ima lahko tudi negativne posledice – nek gospod mi je govoril, kako je njegov pudelj skakal v otroški voziček in renčal na druge, ki so se mu (otroku) hoteli približati. Vsekakor bi priporočala najprej dojenčka in potem psa. Kar se pa varnosti tiče, pa pasma tudi ni ključni dejavnik izbire.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #23 : torek, 14.09.2010 : 09:47:48 »

Ker toliko poudarjaš miren značaj razmisli še kakšni drugi pasmi.
Velik, mirnejši pes- mogoče švicarski planšarski, kratkodlaki bernardinec, novofundlandec? Če je bistvo,da je črn bi morda ustrezal tudi labradorec
Pač pregleja malo pasme.
Če pa daješ prednost IPO športu in iščeš prvenstveno psa za šolanje in tekmovalni šport (IPO 3)potem je pa drugo. Ampak s delovnimi pasmami je treba ves čas delat, vsak dan do konca življenja. In vedno budno spremljat situacijo. Obenem ti IPO nič ne poveča sposobnosti čuvanja, pa tudi vodljivost v vsakdanjem življenju se bistveno ne spremeni- to je treba delat posebaj. In pes,ki je primeren za IPo nikakor ni mirnega temperamenta, ampak navitega.

In seveda,kot so že drugi napisali- nikoli se (nobenega) otroka in psa ne pušča skupaj, še najmanj brez  nadzora. Nadzor ni samo, da si tam, ampak da gledaš in posegaš v interakcijo oz jo prekineš takoj,ko vidiš da en krši pravila ali ima dovolj.

Čuvanje-pred čim in kje pa bi te pes čuval? Zalajal in s pojavo odgnal nepridiprave bo vsak srednji do večji pes- če je storilec naključen . Najavi kot alarm in s tem oteži oz prepreči vlom pa kakšen majhen pesek enako ali bolj učinkovito kot velika "krava". Če pa kdo načrtuje napad ali rop se bo znašel tudi kako inhibirat psa.
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #24 : torek, 14.09.2010 : 19:22:09 »

Meni se je v kombinaciji z malim otrokom odlično obnesla bokserka, prijazna in res velika ljubiteljica otrok. Sicer zelo daleč od tega, da bi imela umirjen značaj,  Grin in tudi resno delo ji ni bilo ravno pisano na kožo. Ampak nobene nevarnosti ni bilo, da bi komu kaj naredila, niti po nerodnem ne, ker je do otrok vedla zelo previdno in nič boksersko vihravo. Po drugi strani je bila pa za neke vrste varnost tudi dobra - tako kot pravi deteljica, za slučajne mimoidoče. Ker 3/4 ljudi itak za vse kratkodlake pse z večjo glavo misli, da so grozni buli in se jim izogne v širokem loku.

Pravzaprav, bolj ko razmišljam, manj mi je jasno, katera pasma (oz. sploh kateri pes) bi bil hkrati za IPO in za male otroke. To sta mi dve tako kontra zahtevi, da nikakor ne znam povezati.

In pa, ja, če planirate nekako sočasno oz. v kratkem razmiku, je lažje, če je pri hiši najprej otrok in potem pes.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #25 : torek, 14.09.2010 : 19:40:36 »

Kaj pa kaka nemška doga? Potrebuje sicer skrbnika, ki ga zna postaviti na mesto, ki se z njim ukvarja ga vzgaja in šola in glede tega mogoče ni najlažji, po drugi strani pa utreza kriteriju mirnega psa in njegova pojava ima definitino faktor odganjanja.
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #26 : torek, 14.09.2010 : 21:03:45 »

A ni na sosednjem forumu moderatorka Urška, ki je s svojim rottom zelo uspešno ipo3 opravljala in se tudi sicer na to pasmo spozna? Če se ne motim. Za tako stvar je najboljše, da se čimbolj pozanimaš in res vprašaš nekoga, ki ima s tem izkušnje da ti pove kako in kaj.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: NAKUP ŠOLANEGA ROTTWEILERja?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines