mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:53:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  oprema  |  Tema: pasji brlog
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: pasji brlog  (Prebrano 7385 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AnjaB
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« : torek, 14.09.2010 : 12:47:56 »

Pozdravljeni!

V pričakovanju svojega prvega pasjega mladička, zagrizeno prebiram knjige o vzgoji malih kužkov. Med prebiranjem sem naletela na podatek, da je priporočljivo mladičku narediti neke vrste pasji brlogec nekje v hiši/stanovanju in sicer ogradit del sobe in mu znotraj prostora uredit prostor za spanje, igranje in del pokrit s papirjem, kjer se lahko polula. Meni je ogradit del sobe z lepenko in not dat igrače in časopisni papir najmanjši problem, me bolj zanima, kako ste ostali uredili prostor za svojega mladička.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #1 : torek, 14.09.2010 : 15:50:29 »

Smo uporabili še zapakirana ful težka platišča za avto predaja in deske, da smo zagradili njej namenjen prostor, na tla pa časopisni papir. Pa popravljali enih triindvajsetkrat na dan vse skupaj, ker je Mora z veseljem in marljivostjo razsula vse, kar se je dalo Smiley
Se je pa obneslo, zelo Afro
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #2 : torek, 14.09.2010 : 18:05:56 »

Morda bi rajši žičnat bivalni boks. Super stvar.
Kupiš torej kletko, dovolj veliko, da mu bo udobno, da se lahko obrne, prosto stoji. Ne preveliko, da jo še lahko dojame kot varno zatočišče. Not mu daš dekico (ki jo bo itak scufal) in kako igračko, občasno žvako. Za občutek varnosti pokriješ s pregrinjalom, da si jo bo izbral za svoje varno pribežališče. Včasih mu vanj na skrivaj podtakneš kak priboljšek, da ga bo še prej vzljubil. Vanj ga nikdar ne podiš za kazen. Vrata naj bodo prve dni ves čas odprta, da noter neobremenjeno spi. Ko prideš s sprehoda ali zvečer, tik preden je res koma in že skoraj stoje spi, ga daš not in brez komplikacij zapreš. Čas ko je not podaljšuješ.
Sčasoma ga bo sprejel in ti boš brez težav od doma, ne da bi skrbela,kako se je poškodoval ali ti uničil pol stanovanja.
Za lulat ne rabi nič, samo navadila ga boš opravljat potrebo noter. Rajši prve dni na pol ure pelji lulat, predvsem par minutk po vsakem hranjenju in pitju, po spanju, pa po norenju, ko se umiri in preden gre spat ter ponoči vsaj enkrat... Že po tednu dni dojamejo in lahko razmake med lulanji precej zmanjšaš. Ta rešitev je fina, ker tole doma scimprano reč moraš s časom predelovat, boks pa, ko ga enkrat osvoji, je to to.
Logiran
zgaga
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 16.03.2011 : 10:54:55 »

Jaz imam za našo "tamalo" kar transportni boks, ta največji. Se je super navadila vanj. Se noter v boksu nikoli ni polulala, je pa res,da smo jo vodili lulat praktično vsaki 2 uri in seveda po vsakem obroku. No vsaj prva dva tedna. Noter je, kadar nas ni in ponoči.
Ti pa predlagam knjigo Psi za telebane!  Afro
Logiran
vitajulija
otrok do 14 let
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 24.12.2012 : 10:58:24 »

zanima me če bi se moji psički višavski terierki splačalo kupiti pasjo uto?
pa kje bi dobile kvalitetno da se nebi v enem gibu sesula
hvala že vnaprej
Cheesy
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #5 : ponedeljek, 24.12.2012 : 11:03:02 »

Kje pa psička živi?
Če je v stanovanju/hiši (upam Huh), ute ne potrebuje, če pa je zunaj, je uta vsekakor nujna in obvezna, saj ne more biti brez strehe nad glavo Roll Eyes ...
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  oprema  |  Tema: pasji brlog
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines