mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:22:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Pes pretirano liže ritno luknjo
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes pretirano liže ritno luknjo  (Prebrano 7794 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« : sobota, 25.09.2010 : 10:35:04 »

Pred kakšnim tednom sem opazila, da moj pes Bučko ogromno časa porabi za to, da si liže ritno luknjo. (anus) Na začetku nisem opazila nobene spremembe, sedaj pa že vidim nekaj rdečega, mogoče od njegovega hrapavega jezika. Kot da bi si malo odrgnil. Je drugače popolnoma čist (anus). A je imel že kdo podoben primer ? Zakaj bi to delal ?
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1 : sobota, 25.09.2010 : 10:35:59 »

Kaj pa vrečke? Kdaj ste jih nazadnje čistili, pa odpravljanje parazitov?
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #2 : sobota, 25.09.2010 : 10:36:03 »

Paraanalne žleze?
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #3 : sobota, 25.09.2010 : 11:20:50 »

Moj to pocne ko ima polne vrecke, predvsem je pa to pocel ko je dobil vnetje (samo enkrat je slo tako dalec, ker nismo opazili ostalih znakov). V primeru, da so zleze ciste, pa ima lahko tudi gliste.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #4 : sobota, 25.09.2010 : 20:15:03 »

Enako tudi pri nas. Polne vrečke sem (sama) prvič spraznila prejšnji teden. Če imaš slab želodec, priporočam veterinarja, gre pa komot z malo poguma tudi doma.
Poglej si temo 'vnete analne žleze' - je neka jasna ali kaj dobro opisala kako postopat. Skrajšana varijanta - rep gor, otipaš dober prst pod anusom, levo in desno, dva podkožna grahka, primeš z dvema prstoma in porineš vsebino proti gor. Sledi zelooo kislosmrdljiv špric, ki ga po možnosti prestrežeš na robček, vato...
Je pa res bljak, priznam. Po tem vonju mislim da si sposoben povohat skoraj karkoli Wink.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #5 : sobota, 25.09.2010 : 20:16:41 »

Ma dobr, pa saj ne smrdi tooooolk nagravžno Cool

Men ma vonj kot po kakšnih ribah, ki so že ene par dni stare Evil
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #6 : sobota, 25.09.2010 : 20:21:14 »

Hm, meni je še crknjena mrhovina naravnost milodehteča proti tejle smrdavžariji slaba prebava.
Logiran
Lissa
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #7 : sobota, 25.09.2010 : 20:35:56 »

Če so paranalne žleze hudo zamašene in vnete ni dovolj da jih sam sprazniš. Naš Chilly je imel zadnjič res zeloo vnete, tako da sami ne bi mogli pomagat. Smo ga peljali k veterinarjju, ki mu je moral najprej dat pomirjevalo, ker sicer sploh ni pustil niti da ga pregleda. Potem mu je pa skoraj eno uro praznil tiste vrečke.j Dobil je tudi antibiotik, ki ga je moral jesti še en teden po tem... Tako, da priporočam obisk pri veterinarju.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #8 : sobota, 25.09.2010 : 22:20:31 »

a to je treba vsakemu psu prej kot slej kdaj čistit ali samo nekaterim?
Logiran

miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #9 : nedelja, 26.09.2010 : 07:38:19 »

Nekateri smo posebni zmagovalci na tej loteriji in to počnemo nekajkrat letno Roll Eyes, mnogim se pa to menda samo spuca, medtem ko kakajo.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #10 : nedelja, 26.09.2010 : 08:17:03 »

Naši Missy so spucali že dvakrat v razmaku enega meseca, pa se še kar občasno drajsa po riti, pa tudi zajedalce smo odpravili v tem času, zdaj jih bomo pa še enkrat, da vidim, kaj bo Undecided.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #11 : nedelja, 26.09.2010 : 08:35:35 »

Pegi se je tudi enkrat tako vleklo in so ji v drugo ali tretje pri vetu vrečke sprali z neko tekočino, da so razkužili (al tako nekako). Po tistem se je zadeva umirila, zdaj pa gremo nekje na 3 mesece do vetke, ker se ji na levi žlezi vedno naredi čep in očitno se je pod tistim čepom vedno zapackalo. Vetka pravi, da ima mogoče Pega to levo žlezo zožano ali pa da ji leži kako drugače in se zato hitreje naredi svinjarija. Desna je ponavadi prazna, ko ji stiskajo.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #12 : nedelja, 26.09.2010 : 08:39:03 »

Okej, bomo še malo spremljali, kaj se bo dogajalo in se posvetovali, če bo potrebno.
Hvala miskica Smiley Smiley
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #13 : nedelja, 26.09.2010 : 09:20:36 »

a to je treba vsakemu psu prej kot slej kdaj čistit ali samo nekaterim?

Načeloma se to samo čisti (pritisk blata). Če boš kdaj opazila, da se veliko "po riti drajsa", liže, grize v okolici anusa, če opaziš oteklino, rdečino..., pa bi znale biti zamašene/vnete paranalke. V primeru vnetja jih je treba tudi spirati in včasih zdraviti še z antibiotiki, tako da je treba k veterinarju tudi, če jih sicer čistiš sam.
Jaz sem imela pač to srečo, da sem jih morala Živcu čistiti vsaj na dva meseca. bruham bruham bruham Ko sem mu jih prvič čistila, je tako jokal in stokal, da sem bila prepričana, da ima hudo vnetje ali pa da jaz nekaj strašno narobe delam. Sem ga seveda popokala na kliniko, kjer je bil čisto pri miru  in tudi pisnil ni. Lips Sealed V glavnem... Sem jih vsakič naslednjič čistila po enakem postopku kot prvič, le da sem vztrajala do konca. Se je brihtnež kmalu naučil, da stokanju ne nasedam več in je dal pri čiščenju mir. Roll Eyes Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #14 : nedelja, 26.09.2010 : 10:13:58 »

To bo najverjetneje to. Vsem hvala lepa za izčrpne odgovore. Paraanalnih žlez nismo čistili še nikoli, zgleda, da ni bilo potrebno. Sama najverjetneje tega ne bom šla delat, pa ne zato, ker bi imela slab želodec, ampak zato, ker tega enostavno ne znam, in bom prepustila veterinarju.

Je pa že malo odnehal s tem, ali je mogoče, da bo tudi brez čiščenja v redu ? Vsekakor bom pa šla z njim k veterinarju.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Pes pretirano liže ritno luknjo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines