mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 12:26:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: Pes v stanovanju
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes v stanovanju  (Prebrano 7844 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« : ponedeljek, 27.09.2010 : 19:49:35 »

Ok tale forum že dodobra poznam... pa vem da odgovor najdem v večih temah... pa bi tole spravila nekam na kup.

Vem da vas je kar nekaj ki živite v stanovanju z enim ali celo več psi. Predvsem me zanima kako se znajdete tisti, ki živite v manjših stanovanjih... Ok ja jutranji sprehod, pa "po služeni" 20 min sprehod za opravit svoje, pa popoldanski sprehod, pa v igri so ali pa niso bivalne kletke... tistih 8 ur večinoma prespi... Pa pred stanovanjem ravno ne moreš delati vsega kar ti pade na pamet... V popoldanskem času ga/jo učiš različnih trikcev... pa vendar Cheesy

Npr. Čipka živi v hiši kjer je dovolj prostora, tudi v deževnem dnevu se najde prostor pa podajanje žigc, pa skrivanje, pa vse kar ti skoraj pade na pamet. Vendar ker je v "deljen skrbništu" kar nekaj časa preživi tudi pri naju, ki sva se preselila v manjše stanovanje (brez spalnice- kamor sama ne more) cca. 38m2... pa lih žigic si ne moreva podajati v takih dnevih kot je današnji... pa si jih nekako. Pa se skrivamo, pa učimo kakšne tirkce, pa ponavljamo vaje... pa res sva pridna, ampak ko se zvečer usedem pred TV, da bi v miru pogledala film... imam občutek da psa "zanemarjam"... pridno leži zraven in gleda film, uživa v čohanju in to je to... Pa se res celo popoldne ukvarjava z njo tako ali drugače, po najboljši močeh, ki jih dopušča vreme...

No in... rada bi nasvete kako zaposliti kuža v manjšem stanovanju Smiley pa sem teme o zaposlitvah prebrla in prebrskala.. kong je super... ampak a sem jest smotana ali imam slabo vest ker je pes sam 8 ur... in potem vloživa vse vanjo... je pa super zlata psička, pa ful uživamo, pa res nam ni odveč karkoli početi z njo... fajn babnca uglavnem... (sam razvajena  Roll Eyes Roll Eyes)

Logiran
bol.ha
novinec
*
Sporočil: 48


WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 27.09.2010 : 20:51:06 »

Jaz hvala bogu nimam problemov. Moja tamala nekaj časa sedi pred vrati in upa, da pridem nazaj  Roll Eyes. Potem pa obupa in gre na posteljo spat. Vmes malo pobrunda če koga sliši pred vrati, ampak ni hujšega. Res je pridna. Wink
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2 : ponedeljek, 27.09.2010 : 22:31:56 »

Meni osebno ni nobene razlike, ce je pes sam v pesjaku, na dvoriscu ali v moji spalnici. Sam je. Zunaj se kaj mimo pritece (ce je na taki lokaciji, ni pa to nujno pozitivno), v stanovanju pac ne, a suma sumarum ... no, moja dva poslusata radio Smiley. Pa dva sta, tretji (zacasnik) je ze tudi kar v navadi. Ampak res (dokazano) veliiiiko vecino casa prespijo.

Dez gor ali dol, mi smo se danes zelo podili po travniku na sprehodu Smiley. Drugace je, ce pes ne mara dezja  Undecided. V stanovanju si ze itak sama pogruntala, kaj se lahko gres in kaj ne. Skrivalnice, trikce, plensko igro, didakticne/miselne igre (v mislih imam tiste lesene zadevice z raznimi cepki/predalcki ipd.) ... agility proge ne mores postavit. Evil Smo pa recimo ze raztegnili tunel Tongue in je bil cel zur Cheesy.

Uzivajte se naprej v druzenju after work, drugega ti nimam kaj reci Smiley.
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #3 : torek, 28.09.2010 : 06:44:59 »

Ni problem v tem da je sama Smiley takrat spi in posluša radio... pa na živce mi gre ko po uri podenja po travi pridem mokra do riti domov Cheesy in me zebe... in sem zbolela Smiley

SunnyDay... u tole s tunelom je super ideja.... Smiley

Sicer pa ni problem v odstonosti... sem probala tisto s škatlo, pa konge, pa miselne igrače... ma uglavnem nočem da se počuti zapostavljeno. Ker ko je pri tašči, na katero be mimogrede ta pes NOR, ima pač vedno družbo, pa vem da se nihče ne ukvarja z nji cel dan... je treba še kaj drugega narest po bajti Cheesy:D
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #4 : torek, 28.09.2010 : 08:12:56 »

Ko sprejmeš, da ena oseba (ali pes) ni središče vesolja in da se ni treba skoz samo s to osebo/psom ukvarjat, ker obstaja v življenju še milijon stvari, ki jih je potrebno naredit, skratka, se vsaj delno znebiš občutka krivde, potem šele vidiš, pod kakšnim pritiskom si živel.
Jaz sem večinoma sama (razen med vikendi, pa še takrat včasih) z dvema otrokoma in psom, službo, bajto in s samo seboj (ja, tudi jaz štejem  Smiley, čeprav sem običajno zadnja, ali pa sploh ne, na vrsti). In kaj ti to pove? Da je običajno vse narejeno napol in da se morajo živa bitja, ki živijo z mano tudi SAMA kdaj znajt (tudi ko sem doma!!!), ali se pač dolgočasit, odvisno od iznajdljivosti in samoiniciativnosti le tega, kar pa ni nujno slabo, ampak celo priporočljivo. Pa kljub temu moja slaba vest prebija na vseh koncih in jo lahko krotim izključno in samo zavestno.

Pri psih je specifika pač ta, da samostojno ne morejo skrbeti zase in da moraš z njimi fizično sodelovat, ampak če si stalno pod stresom in živiš s slabo vestjo, da ne narediš dovolj, potem tudi nisi za nikamor, ane? Si že sama ugotovila, kaj psu v stanovanju lahko nudiš, verjemi pa mi, da se nonstop ne moreš ukvarjati z eno osebo/psom Shocked Se pač trudiš po svojih najboljših močeh in to je to. Več kot imaš res ne moreš dat.
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #5 : torek, 28.09.2010 : 08:53:17 »

Ko sprejmeš, da ena oseba (ali pes) ni središče vesolja in da se ni treba skoz samo s to osebo/psom ukvarjat, ker obstaja v življenju še milijon stvari, ki jih je potrebno naredit, skratka, se vsaj delno znebiš občutka krivde, potem šele vidiš, pod kakšnim pritiskom si živel.
Jaz sem večinoma sama (razen med vikendi, pa še takrat včasih) z dvema otrokoma in psom, službo, bajto in s samo seboj (ja, tudi jaz štejem  Smiley, čeprav sem običajno zadnja, ali pa sploh ne, na vrsti). In kaj ti to pove? Da je običajno vse narejeno napol in da se morajo živa bitja, ki živijo z mano tudi SAMA kdaj znajt (tudi ko sem doma!!!), ali se pač dolgočasit, odvisno od iznajdljivosti in samoiniciativnosti le tega, kar pa ni nujno slabo, ampak celo priporočljivo. Pa kljub temu moja slaba vest prebija na vseh koncih in jo lahko krotim izključno in samo zavestno.

Pri psih je specifika pač ta, da samostojno ne morejo skrbeti zase in da moraš z njimi fizično sodelovat, ampak če si stalno pod stresom in živiš s slabo vestjo, da ne narediš dovolj, potem tudi nisi za nikamor, ane? Si že sama ugotovila, kaj psu v stanovanju lahko nudiš, verjemi pa mi, da se nonstop ne moreš ukvarjati z eno osebo/psom Shocked Se pač trudiš po svojih najboljših močeh in to je to. Več kot imaš res ne moreš dat.



Hvala za tele besede... sam ko vas včasih berem na forumu... pa tamala je ful pridna je sploh ne moti da "mora" TV gledat kdaj pa kdaj, pa ne teži... ampak tunel bom pa vseeno poskusila Cheesy
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #6 : torek, 28.09.2010 : 09:02:56 »

Kocka, bravo, sedi, 5. Smiley
Se čisto zares trikrat podpišem pod vse.
Logiran
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #7 : torek, 28.09.2010 : 19:57:45 »

Kocka, sploh ne veš, kako spodbudno in pomirjujoče je bilo to prebrati (imam trenutno podobno situacijo). Hvala!
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #8 : sreda, 29.09.2010 : 07:33:59 »

Haha, punce, saj se vsi zavedamo, da v resničnem življenju ni vse tako zelo mirno, ane Roll Eyes
V resničnem življenju fejst prebija, se pa trudimo približati idealu Evil predaja pevka
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #9 : četrtek, 30.09.2010 : 08:07:29 »

Kocka, bravo, sedi, 5. Smiley
Se čisto zares trikrat podpišem pod vse.

 Afro

Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #10 : četrtek, 22.08.2013 : 05:43:26 »

Kocka: to je to!  Smiley
Logiran
D.Roze
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 95


WWW
« Odgovor #11 : četrtek, 22.08.2013 : 22:29:09 »

Tudi pes rabi svoj mir..tako da, aktivno prezivljanje časa kateri je namenjen njemu izkoristi kot se zagre in imaš pol "mir". Moja Nola naredima zjutraj 10min opravljanje potrebe, nato je do 15h sama, preživi v boksu..nato 1h teka, igranja-aktivno vlečenje cufe jo utrudi neverjetno, nato pa gre sama od sebe v boks in počiva..pride se samo pocartat ven in ko grema "delat"..
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: Pes v stanovanju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines