mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:41:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: mrtvenje vratnih mišic
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: mrtvenje vratnih mišic  (Prebrano 4625 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
barnej
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« : nedelja, 10.10.2010 : 19:06:40 »

Imamo 11 let starega labradorca, ki že podrugo leto občasno sope in včasih tudi pokašljuje (slišati je kot da bi se mu kaj zataknilo v grlu in da bi hotel to spraviti ven, kot da bo bruhnil, a tega nikoli ne naredi). Sprva smo mislili, da pač težko prenaša vročino, kar je že od nekdaj res, a sedaj se je stanje poslabšalo že do te mere, da sope tudi pri tem ko miruje pri 10 stopinjah. Res pa je, da so ob trenutnih nižjih temperaturah obdobja normalnega dihanja daljša in da lahko mine kak dan, ko nič ne kašlja. Smo bili na pregledu pri kardiologinji dr. Domanjko v Mestnem logu in je izključila težave s srcem oz. pljuči. Predvideva, da gre za mrtvenje vratnih mišic. Smo naročeni na pregled pod narkozo in predlagajo, da v kolikor bo diagnoza potrjena, izvedejo operacijo pri kateri odstranijo kožno gubo v grlu in s tem olajšajo dihanje. Priznajo pa, da je kar zahtevna operacija po kateri ima pes lahko tudi stalne težave pri hranjenju in pitju. Ne vem, če naj se podamo v tako operacijo ali ne in bi rada vedela, če ima kdo izkušnje s tem. Kljub temu, da so psi del mojega življenja že od malih nog, nisem še nikoli slišala za kaj takega. Naj še navedem, da je naš kuža od četrtega leta naprej epileptik in da ima degenaritivne spremembe na hrbtenici, tako da že ne hodi več po stopnicah in tudi ne v hrib, a drugače je pa še zelo živahen, igriv in zdrav in je februarja prestal operacijo tumorja na vranici brez problemov.
Logiran
Bea
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 158


« Odgovor #1 : ponedeljek, 18.10.2010 : 10:59:57 »

Klopne bolezni ste že izključili?
Logiran
barnej
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 20.10.2010 : 16:46:26 »


Zdravo!

Smo opravili pregled grla pod narkozo na kliniki v Mestnem logu in so potrdili mrtvenje vratnih mišic, bolj kritično na levi kot na desni strani in svetovali operacijo na levi strani. Zaenkrat se zanjo še nismo odločili in ne vem, če se bomo. A če ne bomo nič ukrenili, se lahko stanje nenadoma poslabša in se naš Bali zaduši. Zlasti ob višjih temperaturah lahko pričakujemo večje težave, se pravi od spomladi naprej. Zdravnica je rekla, da je taka bolezen dokaj pogosta pri starejših labradorcih, le da ni diagnosticirana in da se velikokrat tragično konča. Nam pa ni zakrivala dejstva, da sam poseg ni brez nevarnosti, pa tudi po operaciji ima pes lahko težave pri pitju in hranjenju, ki jih trenutno (še) nima. Ker ima zaradi degenerativnih sprememb na hrbtenici tudi težave z zadnjimi tacami (občasno ga zanaša, ne postavlja zadnje leve tačke pravilno, hodi kot bi imel trde zadnje noge, predvsem pa že dalj časa ne gre več po stopnicah in tudi ne v hrib), poleg tega je letos že prestal eno operacijo (tumor na vranici), smo se zaenkrat odločili, da ga ne bi mučili še s tako zahtevnim posegom po katerem je izid negotov. Ne vem pa, če smo ukrepali pravilno, saj bi našemu Baliju radi omogočili dostojno starost. Če bi bilo možno, bi ga seveda radi imeli še nekaj časa ob sebi.  Vendar ne za vsako ceno. Nikakor namreč ne bi prenesli, da bi trpel.  Zato sem tudi pisala v ta forum, da bi poizvedela, če je kdo že imel psa s podobnimi težavami, če ga je dal operirati in kakšne so bile posledice operacije.

Lp Barnej
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: mrtvenje vratnih mišic
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines