mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 15:40:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah pred petardami
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Strah pred petardami  (Prebrano 25465 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #30 : sreda, 15.12.2010 : 23:32:53 »

No, pri nas se je tudi začelo s petardami, sem vesela da se vsaj Poppy in Boni ne bojita pokov, ker Sacha, ko poči je samo črta proti domu, se dobesedno bojim da se mi ne bo enkrat kar iz rok strgal, tako da zdaj hodimo na sprehod samo v bližini hiše, ker on se tako ustraši da ga komaj zaustavim. Ko je pa doma v hiši med nami se pa nič ne boji, takrat pa lahko poka, pa bo mirno spal. Da ne govorim da se bojim da nam bo enkrat šipo od balkona razbil, ker ga dam recimo malo ven na vrt in če poči prileti in začne dobesedno butat v šipo, da moram samo letet in mu odpret, če ne se mu kar zmeša... Bogi je, ker se tako boji. Sad Jaz sem se vedno spraševala ali sem jaz kaj narobe naredila pri njegovi socializaciji, samo ker sta Poppy in Boni čist normalna, vidim da je to očitno res genetsko.
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #31 : sreda, 15.12.2010 : 23:49:50 »

Moja prejšnja psička se je šele na "stara" leta (10+) začela bati petard in grmenja. Brez heca. Na sprehodu je mene ob poku petarde v bližini skoraj kap zadela, psička je sicer poskočila, malo pogledala naokoli, to je bilo pa tudi vse. Doma se za pokanje sploh ni pobrigala, grmenje je pa tudi prespala. Običajno sem takrat prižgala radio malo bolj glasneje, tudi ko je bila sama, je bil prižgan.
Včasih sem imela sobo v zgornjem nadstropju. Enkrat (ko je bila že v teh letih 10+) sem jo pustila samo zgoraj. Ko sem prišla domov, je bila v spodnjem nadstropju, vrata sobe pa odprta. Sem mislila, da jih pač nisem dobro zaprla, ker je NIKOLI nisem videla skakati na kljuko, niti nisem kakšnega takega uspelega poskusa doživela. No, naslednjič sem prišla domov v času grmenja, pa zaslišim ropot (neuspeli skok po kljuki) in divje praskanje, tudi tiho cviljenje. Vrata ji je od takrat naprej uspelo odpreti še dvakrat.
Mogoče jo je res kaj takega prestrašilo medtem ko je bila sama, ne vem, ker tale preobrazba je bila res neverjetna. Se pa kuža malo spremeni, ko se obrne desetletje, vsaj moja se je (recimo, če je trdno spala, sem morala biti previdna, ker če sem se npr. na hitro vsedla zraven, ali na hitro položila dlan nanjo, se je blazno ustrašila, prav kdaj prav zarenčala vame).

Tablet bi se poslužila res v skrajni sili. Če se panike res ne da prelisičiti z glasnim radiom ipd., neprijetno mu bo itak vedno.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #32 : četrtek, 16.12.2010 : 12:09:27 »

Meni je pa žal, da sem se pri pokojni psici tablet poslužila tako pozno. Tudi ona se je začela bati šele v zrelih letih, izključno pokov, pri katerih je bil zraven smodnik. Drugo ropotanje, pokanje, grmenje, je ni brigalo nič. Krivi so bili mulčki, ki so pri nečaku praznivali rojstni dan.  Kaj so počeli ne vem, ker molčijo kot zid še po tolikih letih. Psico je bilo okrog novega leta sicer izredno strah in je zaradi tega trpela, vendar je bila zelo pogumna (ja to dvoje lahko gre skupaj) in se je obvladala - kar pomeni, da strahu navkljub ni bežala, je bila sposobna normalno narediti poslušnost tudi ob streljanju ipd. vsako leto je bila pod večjim stresom, dokler končno nisem nehala trmariti in sem ji priskrbela tablete. Potem je bilo vsako leto bolje, porabili smo par tablet na sezono, nazadnje samo še na silvestrovo.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #33 : četrtek, 16.12.2010 : 12:32:56 »

Lanabela, katere tablete misliš? Apaurin?

Še eno vprašanje - ima kdo izkušnje s Triptofanom?
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #34 : četrtek, 16.12.2010 : 12:58:08 »

Ja, takrat se kaj drugega niti ni dalo dobiti. Edini problem je, ker moraš začeti z dajanjem tablet prej, preden je pes pod stresom. Ko se enkrat že boji je prepozno, ali ne deluje ali pa ima celo kontra učinek.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #35 : četrtek, 16.12.2010 : 13:30:07 »

Lanabela, še eno vprašanje: kaj misliš z dajanjem prej? Problem je v tem, da par dni pred silvestrom poka čez cel dan. V tem primeru dajanje ne pride v poštev?
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #36 : četrtek, 16.12.2010 : 14:52:27 »

Pri pokanju petard imaš to prednost, da približno veš, kdaj se bo začelo in kdaj končalo. Neviht ne moreš predvideti. Pri nas se je prvo pokanje začelo za miklavža. Torej je prvo tableto dobila enkrat popoldne, preden so strašili parklji. Potem je mir skoraj do silvestra, par dni prej je popoldne dobila tableto - kanonade so se začele ko se je znočilo. Za silvestra je dobila eno dopoldne in eno popoldne (če se ne motim so držale približno 12 ur). Če je bil kdaj napovedan kakšen ognjemet, je dobila tableto eno uro prej. tako nekako je bilo pokrito najhujše obdobje. Če nas je kakšno pokanje vmes presenetilo, ni dobila nič, ampak je lahko ležala v postelji pod kovtrom (tam sicer normalno ni hotela biti, celo če bi jo lepo prosil). Fino je, da ima neko skrivališče, kjer se počuti varna. Ponavadi so to kakšni pokriti boksi, za našo je bilo pa pod kovtrom ali v omari.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #37 : četrtek, 16.12.2010 : 16:17:32 »

Hvala za odgovor. Skrivališče imamo (v dnevni za sedežno ali v kabinetu pod računalniško mizo, kjer smo pač mi), tablete bomo še nabavili.

Lani sem psici dala baldrijan, vendar je učinek hitro popustil, zato sem si obljubila da bo letos drugače.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #38 : četrtek, 16.12.2010 : 19:05:51 »

Fortuna, baldrijana potem ne priporočaš za res panično psico? Po koliko časa pa je učinek popustil?
Apaurin se mi pa zdi precej močna zadeva, če je pa treba dozo za pse povečati pa še toliko bolj Undecided
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #39 : četrtek, 16.12.2010 : 21:44:01 »

Spelcy, ne vem koliko panična je tvoja psica in katera vrsta pomiritvenega sredstva bi njej odgovarjala, jaz sem pri svoji poskusila feromone (tista zadevica ki jo vtakneš v vtičnico kot odganjalce komarjev), ni nič pomagalo, sem poskusila z baldrijanom, je bila psica malce "težja", beri zaspana, bala se je pa še vedno, učinek je hitro popustil (ne znam ti povedati v kolikem času, zame definitivno prehitro pa za psico tudi), ponovne doze ji nisem dala, ker sem vedno skeptična pri predoziranju (pa čeprav je naravna zadeva)...

Letos bom imela doma nekaj naravnega in nekaj kemije.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #40 : četrtek, 16.12.2010 : 22:32:08 »

Hvala za odgovor. Samo še tole, ko si že omenila nekaj naravnega in nekaj kemije: se sme te stvari sploh mešati med sabo?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #41 : petek, 17.12.2010 : 16:17:25 »

Apaurin je močna zadeva  za močne strahove, pri katerih blaževi žegni ne zaležejo. problem z apaurinom je ta, da hitro vodi v zasvojenost - kar pa pri psih ni problem. Sicer pa ni zadet tako kot pri tistem gelu, za katerega sem že pozabila kako se mu reče, samo ne sekira se ne nič.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #42 : petek, 17.12.2010 : 16:45:04 »

Lanabela, si mislila sedalin gel?

Spelcy, ne mešam naravnih in kemičnih zadev, imela pa jih bom doma oboje za vsak slučaj oz naravne za pred novim letom in kemijo (po vsej verjetnosti, nisem še 100% da bom dala) za silvestrovo.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #43 : sobota, 18.12.2010 : 14:16:44 »

Ja to bo to. Menda so bili psi od njega povsem zadeti.
Hm. A narave snovi pa niso kemične?
Po moje lahko mirno kombiniraš "kemijo" s feromoni, za ostale kombinacije (tudi morebitne homeopatske) pa bi bilo treba vprašati veterinarja.
Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #44 : nedelja, 19.12.2010 : 12:25:39 »

Pri nas doma so strogo proti apaurinu, nekateri zaradi izkušenj z njim, drugi zaradi malce večjega stika z zdravili v službi, tako da pri nas ta zadeva ne bo prišla v poštev. Bomo morali poiskati kaj drugega. Da ne bo kdo narobe razumel, nimam nič proti apaurinu, samo moji doma imajo z njim slabe izkušnje in so proti dajanju tega psu. Ima pa baje slab učinek na vse, predvsem mozeg (če sem si prav zapomnila). Sicer, če je dajanje tega omejeno izključno na novo leto, najbrž ni problema, vendar imamo pri nas zdravstvene probleme z vsem mogočim, tako da bomo pri tem raje preveč previdni in poiskali kakšno drugo alternativo. Vseeno hvala za vsa mnenja glede tega  Smiley
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah pred petardami
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines