mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 16:10:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah pred petardami
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Strah pred petardami  (Prebrano 25455 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #45 : petek, 31.12.2010 : 21:38:06 »

Kako ste kaj? Kako vaši kosmatinci? Pri nas so kanonade že cel dan, se pa čedalje bolj stopnjujejo...  Sad butnglavc Sej ne da bi kaj drugega pričakovala... Roll Eyes
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #46 : petek, 31.12.2010 : 22:08:24 »

Pri nas ni problemov, od kar ni Bali. Psice sploh ne trzajo. Je pa, seveda, kot na fronti Angry
Prej smo preživeli takle večer v kurilnici ob full naglas radiu.
Se je odselil en sosed, ki je vsa leta najbolj streljal, da pa ne bi kaj zamudili, se je priselil drug bedak Angry

Upam, da ste pri vas vsaj za silo ok. sram
Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #47 : petek, 31.12.2010 : 22:12:52 »

Pri nas je podobno. Kmalu bodo vihrale zastave in vstopili bodo naši ž, ki so se vrnili s fronte  Tongue Tongue Evil
Jana, a so tvoji sosedje ena (zdej že bivša) gradbena firma?
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #48 : petek, 31.12.2010 : 22:16:20 »

Aja, pa luna je letos resnično oglušela. Zdaj nič več ne laja in se trese. Očitno ne sliši te kanonade-toliko, da vem, na kateri stopnji naglušnosti smo.  Undecided Roll Eyes
Zato pa je ena mačka že cela v šoku...  sram
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #49 : petek, 31.12.2010 : 22:20:41 »

Mi preživljamo takole, z dog fighterjem in tv-jem. Drugače bi lahko lajali cel večer, sploh ko pokne kje blizu.
Naj si vtaknejo petardo v rit, preden jo prižgejo, to je moje mnenje...
Mačke pa spijo in jih to sploh ne gane.

Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #50 : petek, 31.12.2010 : 22:27:20 »

Pri nas doma so strogo proti apaurinu, nekateri zaradi izkušenj z njim, drugi zaradi malce večjega stika z zdravili v službi, tako da pri nas ta zadeva ne bo prišla v poštev. Bomo morali poiskati kaj drugega. Da ne bo kdo narobe razumel, nimam nič proti apaurinu, samo moji doma imajo z njim slabe izkušnje in so proti dajanju tega psu. Ima pa baje slab učinek na vse, predvsem mozeg (če sem si prav zapomnila). Sicer, če je dajanje tega omejeno izključno na novo leto, najbrž ni problema, vendar imamo pri nas zdravstvene probleme z vsem mogočim, tako da bomo pri tem raje preveč previdni in poiskali kakšno drugo alternativo. Vseeno hvala za vsa mnenja glede tega  Smiley
moj brat uporablja anavisin ali nekaj takega in je baje precej naravna zadeva. Psica je res panična, saj samo malo poči, in že ne gre več ven, se trese in je resnično zbegana-torej skoraj celi december. Te tablete so resnično pomagale. Upam, da ti dajo tu točen naslov tablet, oz. ti jih jutri sporočim-morda malo pozno, pa zna pomagat za drugo leto.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #51 : petek, 31.12.2010 : 22:35:03 »

Jana, a so tvoji sosedje ena (zdej že bivša) gradbena firma?

Ne, niso Grin
Je bil prej en čist taprav vaški frajerček, ki je svojemu mulcu še pred njegovim prvim letom moral pokazat, kaj se to pravi praznovanje. Pokalo je običajno že en teden prej, pa še mal poznej. Na silvestrovo so se seveda pridružile še vse skupince, ki so imele tukaj okrog domače žurke. Od mladih do starih cepcev. Streljat je pač treba, četudi od alkota nič ognjemeta ne vidiš. Menda streljajo za sosede butnglavc
Zdaj tega tipčka ni več tukaj, so pa prišli mestni gospodje (menda je celo en policaj med njimi) in zasedli izpraznjen prostor na fronti. Na srečo so tile mal šparovni, saj so prejšnje dni pokali le tu in tam, danes je pa kar pestro. Angry
No, saj zdajle so začeli tudi drugi napenjat ... hmm ... Jutri bomo pa po dvorišču pobirali palice Angry
Logiran

fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #52 : petek, 31.12.2010 : 22:38:06 »

Naj si vtaknejo petardo v rit, preden jo prižgejo, to je moje mnenje...
Kako zelo se strinjam! Grin

Pri nas smo bili ob 7ih že z ušesi čisto nazaj obrnjenimi. Potem sem se po urci odsotnosti pojavila doma, naša kozica si je vidno oddahnila in počasi so se ušesa postavila nazaj. Je šla celo lulat, česar prej ni in ni hotela. Potem smo tudi mi vklopli dog fighterja, pa piskajoče žoge in celo en priboljšek z mize je priletel. Ko je bila volja na višku, smo pojedli preventivno eno zeliščno Ananxivio in zdaj ni niti sledu več od strahu. Ležišče ima prestavljeno k radiatorju, rit tišči k viru toplote in smrči.
Pici se itak ne sekira, Milenca je pa druga zgodba, je sklatila eno veliko brisačo v kopalnici in zdaj protestno sedi na njej in debelo gleda. Še dve urci pa bo mir Tongue.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #53 : petek, 31.12.2010 : 22:40:52 »

Pri nas smo pa zadeti - vsaj nekateri. Sherry in Cockta se panično bojita, odkar nam je lani en mulc vrgel petardo skoraj direkt pod noge in repe. Spodbujal ga je ponosni ata, ki sem ga seveda konkretno nadrla, ampak škoda je bila narejena. Sad  Do zadnjega sem upala, da bo šlo brez tablete, ampak žal ne gre.
Zadnjič smo bili zunaj malo po sedmi zvečer, zdaj pa ni šans, da do  zgodnjega jutra še pomolimo smrčke ven. Edina, ki se prav nič ne boji in mirno smrči z vsemi štirimi od sebe, je mini Pepsi.  Kiss Da se ve, kdo je glava družine. Grin

Naj vam hitro mine povsod, kjer je kot na fronti!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #54 : petek, 31.12.2010 : 22:50:27 »

Takole imamo mi, silvestrovanje s Flipijem Smiley

http://www.youtube.com/watch?v=RDGf62mRsK4
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #55 : petek, 31.12.2010 : 23:12:15 »

 Grin Grin Grin Moonbeam, kaj je Flip dober  Grin pa muziko imate tudi tapravo  Wink

Pri nas imamo fronto vse naokoli. Shiva hodi iz dnevne v kabinet ter iz kabineta v dnevno (kjerkoli se ji zdi bolj varno)... Oli se dere in skače v luft ob vsakem večjem poku... če ga Shiva slučajno ne bi slišala, ji Oli pove da je zunaj hudir  Roll Eyes Angry

Moram pa reči da smo letos malce bolj pomirjeni ... smo celo lulali po deseti uri zunaj Shocked Roll Eyes Tongue Recimo da Triptophan pomaga... bom pa ene 15 pred polnočjo še mal baldrijana dala Shivi...

Čimbolj miren prehod starega v novo leto želim vam, še bolj pa vašim kosmatincem.

P.S.: Mačk pri nas pokanje ne gane, ptiča tudi ne (hvalabogu).
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #56 : petek, 31.12.2010 : 23:40:18 »

Mi smo pa gluhi in samo tu pa tam kaj zaslisimo, tako da smo zaenkrat precej mirni (v primerjavi z ostalimi leti).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #57 : sobota, 01.01.2011 : 00:21:08 »

Takole sta pri nas tamačja preživela glavno pokanje in ognjemete ob 00.00. Čist hepi, da se kaj dogaja  Tongue

Flipi ga je pa preživel z Nipičem in Silvestrskim poljubom  Afro
 
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #58 : sobota, 01.01.2011 : 01:00:24 »

Hehe, kaj sta dobra mačkona  Grin Grin

Moji mačji koklji sta imeli borbe ob najhujšem pokanju ...  Cheesy Cool Roll Eyes Grin

Mi je pa žal da nimam svojega kompjutra ker ne morem iz telefona fotk noter nametat... bi pokazala "kaos" pri nas doma malo po polnoči
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Dada73
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 192


WWW
« Odgovor #59 : sobota, 01.01.2011 : 01:24:25 »

Naj si vtaknejo petardo v rit, preden jo prižgejo, to je moje mnenje...


To je tudi naše mnenje, imamo 2 psa, eden čist prestrašen, drugi-a pa kot da ni nič in se hoče igrat, 1.psu pa ni do tega
No hvala bogu se je že umirli in se je fronta končala
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah pred petardami
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines