mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:50:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah pred petardami
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Strah pred petardami  (Prebrano 25355 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #75 : četrtek, 22.12.2011 : 18:08:45 »

Fortuna, lani so jo imeli v Galiju. Jaz jo imam še od takrat. Je pa pomagala tudi že v par situacijah, ko je ET že gledala precej debelo, pa se je potem umirila (sicer zaradi pokanja ne paničari pretirano, takrat smo pa ne da bi ga pričakovali imeli krajevni ognjemet skorajda pred bajto). Uporabljala sem jo tudi ob daljših samotah, ko se je še navajala biti sama. Takrat je pomagala le, če sem dala zadevo uro prej, sploh pa preden sem začela pakirat in 'sumljivo' hodit okrog in se pripravljat na odhod. 

Ne, pomoje sploh ni prepozno. Če ni res hud prestrašenec, daš pred ta veliko kanonado oz dokler je pes še miren, tolko da ji  pomagaš bolj na izi premagovat stres. Lahko pa daješ mirno tudi dlje, je naravno in naj ne bi bilo škodljivo. Mogoče za kaj več vprašaš Dani.
Logiran
Aponi
rad pišem
****
Sporočil: 316


« Odgovor #76 : četrtek, 22.12.2011 : 20:09:22 »

Fortuna, lani so jo imeli v Galiju.

Tudi letos jo imajo. Smiley
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #77 : sobota, 22.12.2012 : 21:38:27 »

Helou dog lovers Smiley, kako smo kaj v tem prečudovitem decembru? Grin Saj mi je kar malo smešno, ker se mi zdi, da leta in leta zapored ravno jaz načenjam to temo, vendar ostajam optimistka in jo danes ponovno "odpiram" za vse nas, skrbnike petardno-ognjemetno-boječih psov. Undecided Ste zasledili kaj novega na trgu, kar bi nam lahko pomagalo? Priznam, da bi vsako silvestrovo najprej jaz rabla kako pomirjevalo, preden karkoli dam svoji psici (in na to se tudi vsako leto spomnim Roll Eyes ), vendar mi še vedno vztrajamo pri naravnih preparatih, sploh, ker bo naša "pok pok boječka" kmalu 10 let stara.

Preizkusili smo vse živo - d.a.p. feromoni v el. vtičnici, triptofan pasta, baldrijan ekstrakt.... ma ni da ni. Ima morda kdo kako novo info glede teh zadev? Bomo zeloooo hvaležni Smiley.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #78 : sobota, 22.12.2012 : 23:03:28 »

Nekaj že znanega in nekaj novega:

Veseli december je tu in z njim na žalost še vedno veliko pokanja, kar za nekatere naše ljubljence predstavlja velik stres.
Dogmania ima na zalogi tablete SERENE-Um in Beaphar tablete z meliso, ki na naraven način pomirjajo in preprečujejo stres pri naših kosmatincih.
Tablete so varne in nežne, ne sedirajo živali in niso toksične. Veterinarji jih priporočajo pri tesnobi in strahu ob pokanju petard, grmenju, med potovanji, selitvami, hiperaktivnosti, agresivnem vedenju in drugih stresnih situacijah.

Primerne so za pse in mačke.

http://dogmania.si/catalogsearch/result/?q=serene
http://dogmania.si/tablete-z-meliso-za-zivce-20-tablet.html

Mogoče ti Jasna lahko pomaga z več info glede teh thundershirt plaščkov Smiley

Logiran

Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #79 : sobota, 22.12.2012 : 23:34:47 »

Preizkusili smo vse živo - d.a.p. feromoni v el. vtičnici, triptofan pasta, baldrijan ekstrakt.... ma ni da ni. Ima morda kdo kako novo info glede teh zadev? Bomo zeloooo hvaležni Smiley.
Ste poskusili s tabletami Anti-stress tabs (120 jih je not)? Na bazi zelišč.
Pes od kolegice je bil tako bogi ob pokanju, da je že mislila, da bo revež umrl. Sad Pa je poskusila z omenjenimi tabletami, začela mu jih je dajat pred 3 dnevi in pes je popolnoma ravnodušen, ko pokne zunaj. Le rep stisne med noge, nič se ne trese.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #80 : nedelja, 23.12.2012 : 00:04:52 »

Ste poskusili s tabletami Anti-stress tabs (120 jih je not)? Na bazi zelišč.
Pes od kolegice je bil tako bogi ob pokanju, da je že mislila, da bo revež umrl. Sad Pa je poskusila z omenjenimi tabletami, začela mu jih je dajat pred 3 dnevi in pes je popolnoma ravnodušen, ko pokne zunaj. Le rep stisne med noge, nič se ne trese.

Lani smo uporabili Serene Um, moram rečt da se je do sedaj še najbolj obneslo. Letos sem tudi nabavila ta preparat plus baldrijan ekstrakt od dorwesta za malo pred silovestrom. Zopet čakamo.... in upamo na najboljše.

Mie pa zelo zanimajo tale anti-stress tabs - kje se jih da kupiti, koliko so že preizkušene...?
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #81 : nedelja, 23.12.2012 : 10:29:58 »

Mie pa zelo zanimajo tale anti-stress tabs - kje se jih da kupiti, koliko so že preizkušene...?
Kolikor sem seznanjena, jih imajo le v trgovinah Mr.Pet.
Soseda jih je morala naročiti, kr je prva zaloga hitro pošla. Smiley Je pa res bil njen kuža ful bogi, zadnje čase se je ustrašil že, ko je kdo boj na trdo vrata zaprl. Cry
Zdaj, ko pije te tablete, pa pravi, da je pes čisto skuliran. Wink
Vso srečo! Wink
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #82 : nedelja, 23.12.2012 : 10:47:22 »

Huh, pred nekaj dnevi sem klicala v Mr.Peta, pa so rekli da imajo samo Triptophan pasto... Huh
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #83 : nedelja, 23.12.2012 : 11:13:30 »

Huh, pred nekaj dnevi sem klicala v Mr.Peta, pa so rekli da imajo samo Triptophan pasto... Huh
Kolegica kupla v Velenju. Pred enim tednom.  Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah pred petardami
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines