mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 23:42:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita
Strani: 1 ... 127 128 129 130 131 [132] 133 134 135 136 137 ... 245   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita  (Prebrano 425975 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1965 : nedelja, 11.11.2012 : 20:54:16 »

Beštije hudičeve jezen
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #1966 : nedelja, 11.11.2012 : 22:22:32 »

Jaz pa nisem nikoli dala vsem hkrati. Ker se umivajo med seboj in bi lahko na ta način prišli do strupa. Zvečer je dobil eden in bil čez noč ločen od drugih, drugi večer drugi... Sem jim pa dala v bistvu zelo visoko, skoraj na vrh glave. Tik za ušesi sem začela, potem pa še malo nižje.  Upam, da ne boste imeli kakšnih posledic Sad.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1967 : ponedeljek, 12.11.2012 : 09:35:46 »

Lej, če je en namazan, ga itak lahko drugi liže in je tako čisto vseeno, če dobijo vsi hkrati, za odpravo bolh je to sigurno najbolj učinkovito. Tako kot pri glistah.
Brez skrbi, sem poskrbela za to, da se med seboj niso.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #1968 : ponedeljek, 12.11.2012 : 11:47:11 »

Ce je tako zelo "siten", mu lahko das gor tudi ovratnik, vsaj za toliko casa, da se zadeva posusi.
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #1969 : sreda, 14.11.2012 : 14:46:13 »

Verjetno mu je Frontline tudi vzdolž dlake stekel. Sama včasih postrižem dlake, da se to ne zgodi v tolikšni meri, ker se moj sicer tudi do suhega zliže. Više na vrat je tudi pri ns najboljša opcija.

Itak se splača nanos porazdeliti na čim več majhnih točk, že zaradi preobremenjenosti kože. To najlažje naredim tako, da Frontline naberem v posebno pipeto in potem odmikam dlako na različnih točkah, na vsako mesto dam kapljico. Rob steklene pipete tudi ne praska in se mi maček bolj pusti.

O 'kolobarjenju' sem pa tudi jaz že razmišljala, in bi ga v primeru več živali zagotovo izvajala. Vendar ne toliko zaradi lizanja, kot pa zato, da je vedno vsaj ena žival na maksimalni zaščiti in posledično s tem tudi vse ostale. Če recimo govorimo o bolhah, bi se lažje zaredile, kadar vsem živalim hkrti popusti zaščita. Če pa kolobariš, pa bo bolha slej ko prej skočila na tistega, ki je močneje zaščiten in poginila. (Torej: če imaš 4 živali, bi 1. teden preparat dobil prvi, naslednji teden drugi itd.)
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1970 : četrtek, 15.11.2012 : 20:05:45 »

Pod brado je nevarno, ker tam drgnejo s tačko in pol ližejo. Banda  Angry

sej gor med glavo in vratom se pa popraskajo s tazadnjo taco, ki si jo pol ližejo.
parkrat sem paničarla in neki vahtala, samo pol ni blo nič.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1971 : četrtek, 15.11.2012 : 21:17:08 »

Saj pri nas tudi ni bilo nič, itak je Frontline taka zadeva, da bi moral sprožit reakcijo takoj, ko se zaužije, če bi jo. Ravno prav fajn  pa ni, da ga je maček zaužil.
Sicer pa je boljše, da pride v stik posredno, torej s taco, kot neposredno, torej direkt z jezikom na namazano mesto.
O tem hkratnem tretiranju vseh živali sem mislila takole: če je res, da se bolhe množijo tudi z odlaganjem jajčec po stanovanju, se jih ne boš nikoli iznebil, če je tretirana le ena žival, druge pa ne in če so vse v istem prostoru.  Torej namažeš vse in hkrati opereš vse, kar lahko in kjer se mačke/psi zadržujejo oz. spijo. Edino učinkovito.
Nikoli nismo imeli težav z bolhami, Sančo jih je imel morda petkrat v 13 letih, je pa res, da se jih, odkar imam več živali pri hiši, bojim. Sančo je nekoč dobil eno ali dve, mačk nisem namazala takrat kot njega, čez približno 14 dni pa je bil Jaco poln bolh.  :(Doslej sem oba mačka v štirih letih namazala le dvakrat, obakrat takrat, ko sem jih opazila pri psu. Celo poletje smo bili brez, zdaj na jesen pa sta oba psa pridelila vsak po dve ali tri bolhe.  Angry Angry
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #1972 : petek, 16.11.2012 : 00:29:29 »

Sanco1a, morda sem nerazumljivo napisla, ampak: nisem mislila, da niso tretirane vse živali, sploh ne. Le da je nanos s časovnim (recimo tedenskim) zamikom.
(To pišem za primer, da je bilo kaj v odgovoru vezano na moje pisanje. Itak da ne morem biti prepričana v točnost špekulacije, ker še nisem imela priložnosti preizkusiti...)
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #1973 : petek, 16.11.2012 : 05:05:56 »


sančotova
ne samo oprat vse skupaj.... prešpricat je treba komplet celo stanovanje. najbolj in večkrat pa tam kjer se psi/mački zadržujejo. jaz vedno nanašam na vse naenkrat (sančotova pazi, da ne boš dala mačkam ampule za pse, ker bo ZELO hudo, lahko se konča tudi s smrtjo mačke). mi smo jih dobili enkrat (ne me prašat za paniko) in sem TAKOJ prešpricala in oprala vse, pa se jih nisem znebila 1 mesec. izgleda da na eni bejbi ni prijela ampula. drugi dve jih nista imeli (sta sem in tja kakšno) samo je bilo že na eni čisto dovolj.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1974 : petek, 16.11.2012 : 13:36:23 »

Zaenkrat še nisem imela nikoli krize, da jih ne bi  hitro odpravila, saj takoj opazim, če kje kdo dobi, psa pa itak redno, dnevno pregledujem. Wink
 Verjetno je tudi to ok, da takoj grem v akcijo, če kakšno najdem,  predno se namnožijo.
Ksantipa, si čisto razumljivo napisala. Toda:  če bi bil tedenski zamik, pa bi ena od živali že imela bolhe in bi bila tista seveda prva na vrsti za ampule, bi se v tistem tednu zagotovo naselile na tisto, ki ne bi imele sveže zaščite (se je že zgodilo). Predno bi prišel na vrsto zadnji, bi se spet naselile na prvega. Če izvajaš preventivo, kar je jaz pri mačkih  ne oz. ne redne, ker doslej ni bilo potrebe, je kolobarjenje ok, če pa že opaziš bolhe, pa niti dnevni zamik ni ok. Če ima ena žival samo en dan dlje bolhe kot druga, ti spet lahko pusti jajčeca kje v prostoru.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #1975 : petek, 16.11.2012 : 13:43:40 »

Pri nas dobijo z enodnevnim zamikom. Tako da so v 4 dneh skozi. Z bolhami še nisem imela težav (ko bodo, me bo kap), z klopi je pa tako, da potem plezajo po dlaki, primejo se pa ne. Ne glede na to, ali je en dan po ampuli ali tri tedne. Vse tri mačke krtačim z zelo gosto krtačo, pa je težava rešena.
S čim pa prešpricate? Me ima, da bi to kar na zalogo kupila. Res si ne želim bolh Undecided.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1976 : petek, 16.11.2012 : 13:55:51 »

Kakšen Biokill je za mačke zelo nevaren, ker ima permetrin, če se ne motim. Smrtno strupen. No, iz sedežne ga ne bodo lizale, po tleh bi pa jaz samo z vročo vodo in morda kakšen prašek.
Ampule same pri nas super primejo za bolhe, pri klopih so pri psu totalno odpovedale po osemletni uporabi Frontlinea. Priporočam, da jih za psa menjuješ vsake toliko.
Je pa res, da če imaš zunanje mačke, le redno dajaj ampule. Pri nas jih na mačke lahko zaneseta samo psa.
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #1977 : petek, 16.11.2012 : 15:45:15 »

V praških je ponavadi prav permetrin. V večini insekticidov je vsebovan, še v pršilih proti muham. Sad
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1978 : petek, 16.11.2012 : 17:50:12 »

Ne, sem mislila, da bi s kakšnim navadnim čistilom.
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #1979 : petek, 16.11.2012 : 18:10:41 »

Ajaaaa!   huh
Logiran
Strani: 1 ... 127 128 129 130 131 [132] 133 134 135 136 137 ... 245   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines