mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 13:57:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita
Strani: 1 ... 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 ... 245   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita  (Prebrano 425284 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #690 : nedelja, 18.09.2011 : 01:27:44 »

Tole delitev na glupkane in malo manj glupkane in bolj glupkane pa v celoti interpeliram (sej se tako reče ane). Dam veto na te trikce. pa klinc jih gleda.
Jacko in Meli - ne se dat! Kr naj One prosijo, ne pa mi, Mački! -@Gusarček, de ne bi slučajno na foro padel, ker se ne splača. Moj Pes tut zna taco pa prosi pa nevemkaj pa niti za jest ne dubi zadost. Tako de veste - vse tolele je larifari. Pika šlus koma.
Mali MIško - Sindikat Javnih usužnjencev
Logiran

Unikatne tablice in portretki
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #691 : sreda, 28.09.2011 : 14:48:01 »

Mene je pa danes malo zbodel  v oči nek člančič v prilogi Delo&dom. Pogovor z neko medijsko osebnostjo (ga niti ne poznam) o njegovih mačkah. O tem, da ima z njimi zelo hladen odnos. Da so to živali, ki živijo v svojem svetu in se ne ukvarjajo dosti s človekom. In on očitno ne z njimi. Očitno precej nedružabne,  samosvoje. Nekaj v tem stilu, povzemam na pamet. In da bo nekoč spet imel psa, ker je to pa čisto nekaj drugega.
Hm, moja resničnost je bistveno drugačna. In vendar se take izjave skladajo s podobo o mačkah, kot sem jo še pred leti imela sama, ko z njimi nisem imela stikov.  Številne lahko odvrnejo od misli, da bi tako bitje posvojili. Mene bi že. sram
Imam jaz doma dva nenormalna mačka? Taka, ki se dereta, ko me slišita, da grem po stopnicah. Taka, ki se ne oddaljita od mene niti za pol metra, ko sem doma. Ki z mano spita in bi tudi jedla, če bi dovolila. Ki se neprestano ukvarjata z mano, tudi takrat, ko bi imela malo miru.  Ki ti ne dovolita, da bi ju dal na hladno niti za nekaj minut.
Psu je dovolj, če ve, da sem doma. Me sicer včasih spremlja z očmi izpod čela, ampak nikakor ne lazi za mano kot na špagci.

Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #692 : sreda, 28.09.2011 : 19:14:32 »

Jaz sem bila tudi vzgojena v duhu, da so mačke samosvoje, hinavske, da morajo hodit ven, da se ne navežejo na človeka. Oče, ki je drugače ljubitelj živali je imel enkrat mačka, ki mu je "skakal v oči" karkoli že to pomeni.

Šele ko sem začela živeti z mačkami, sem jih zares spoznala in tudi vsi moji štirje so čist nenormalni od zgoraj napisanih standardov. Ves čas želijo biti v moji bližini, ko pridem domov me na vratih pričakata ne samo dva psa, ampak še en kup mačk, vsi veseli da me vidijo. Ko se zvečer uležem v posteljo, so vsi štirje takoj pri meni, se hočejo tiščat zraven, se crkljat, ležat na meni, ob meni...bi si res upala trdit, da so zelo navezani name.

Torej nekdo, ki trdi da ima svoje mačke in ve o njih povedat to, kar je povedala tale medijska oseba, niti slučajno ne živi s svojimi mačkami, ampak jih samo "ima", pa še to verjetno zunanje.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #693 : sreda, 28.09.2011 : 19:59:15 »

Evo, Royalty, točno to sem pomislila tudi sama. Da so slikane po kavčih in celo v naročju Shocked  za medijsko priložnost. In o tem, da lahko živijo mačke in lastnik na distanci, hladno drug mimo drugega samo, če pridejo k človeku zgolj zadovoljit temeljne fizične potrebe,  na hrano in prenočišče, psihično-čustvenih pa ne.  Ostali čas  seveda lepo živijo v svojem mačjem svetu in si ga krajšajo po svoje.
Ampak ljudje to berejo in njihova ne ravno najbolj pozitivna predstava o mačkah kot popolnoma  čudaških, nedružabnih bitjih se potrjuje.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #694 : sreda, 28.09.2011 : 21:05:31 »

Aja, pa še en problem imamo, prosim za rešitev. Undecided Undecided
Sančo ni nikoli imel  nobenega posebnega vonja, tudi če ga več tednov nisem skopala, zadostovalo je redno krtačenje. Včasih po vlagi, če je dlje časa bilo deževje. Zdaj pa ima že 14 dni vonj po psih. Čisto pravi pravcati pasji vonj, tako izrazit, da  udari v nos. slaba prebava slaba prebava S čim je to povezano, so krivi kakšni hormoni oz. gonečke v okolici? Koliko pomaga kopanje?
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #695 : sreda, 28.09.2011 : 21:08:05 »

Huh, misliš, da ni morda povezano z njegovimi zdravili?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #696 : sreda, 28.09.2011 : 21:11:44 »

A misliš s kortizonom? Samo še inhalacije imamo. Sicer redno jemlje prostide za prostato in ščitnične hormone, že dolgo, ampak ga nisem nikoli zavohala. Sem pa takole kot sedaj Sančota  pogosto vohala pse znancev in prijateljev in mi je vedno šlo malo v nos. Res se mi ne sanja, s čim je to povezano.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #697 : sreda, 28.09.2011 : 21:14:35 »

Mogoče ni problem v njemu, ampak v tvojem nosu  pevka
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #698 : sreda, 28.09.2011 : 21:16:07 »

Ja, saj...mačke so že tako drugorazredna bitja, dobra samo za miši lovit in potem ljudje berejo še pametovanje ene take medijske osebnosti in o mačkah nimajo nič boljšega mnenja, prej obratno. Ful žalostno, res.

Glede tega pasjega vonja pa pojma nimam, moj pudelj v vseh 12 letih ni niti enkrat imel vonja po psu, pa smo dali tudi čez kar lep kup zdravstvenih težav (epileptični napadi, tumorji, zobni posegi itd...) in zdravil.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #699 : sreda, 28.09.2011 : 21:16:52 »

Tudi ščitnica bi lahko bila, ampak pri njem to stanje ni nič novega... Probaj ga okopat. Če bo vonj izginil, je bilo nekaj zunanjega. Če se bo spet pojavil, gre dejansko za nekaj v presnovi al kukr koli notranjega.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #700 : sreda, 28.09.2011 : 21:19:26 »

 Cats, a da so se mi v krepki virozi po 12 letih bivanja s psom sinusi odmašili?
So rekli še najožji žlahtniki, da Sančo nekam po pesih smrdi. Saj vem, da se sliši smešno, a naj bi po mačkih ali konjih, ampak res ni nikoli imel vonja.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #701 : sreda, 28.09.2011 : 21:53:45 »

Moj Roy tudi smrdi zadnje čase, kopanje ne pomaga čisto nič.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #702 : sreda, 28.09.2011 : 21:57:36 »

Saj to nekako slutim, ker kopanje dejansko ni nikoli vplivalo nanj, samo dan ali dva je dišal po šamponu.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #703 : sreda, 28.09.2011 : 22:20:18 »

Kaj pa postelja in ležišča, kjer leži? Meni se je je enkrat zgodilo, da sem po nesreči še enkrat oprala čisto deko in tisto iz boksa v avtu umazano nesla nazaj noter. Potem je še naprej ležal gor in vsakokrat je imel tak čuden vonj doma. Ker je bila zima, sam avto in zaradi hladnega vremena, ni imelo vonja. Se je pa vsakokrat, ko se je moker gor ulegel, navzel vonja. Dokler nisem nosu porinila noter in ugotovila, da sem oprala napačno deko in staro vrnila nazaj noter  Lips Sealed Tongue  Ko sem zamenjala deko s čisto, vonja ni bilo več.   

Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #704 : sreda, 28.09.2011 : 23:05:29 »

Jaz sem celo tastar comfort stran vrgla. Pasje deke in rjuhe perem 1x tedensko (+ takrat, ko je na vrsti kopanje), pregrinjala na kavču pa vsake dva dni.
Avto je spucan v nulo (gre od hiše), dnevno sesamo in brišemo po tlah.... in pes še vedno smrdi, zdaj je fasal pa še prhljaj  Angry
Logiran
Strani: 1 ... 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 ... 245   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines