mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 02:53:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 ... 245   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita  (Prebrano 423813 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #870 : sobota, 17.12.2011 : 14:44:47 »

Mislim, pa kaj je s temi nesrečnimi mačjimi gobci.  #$%&=? jezen
Skoraj dve leti sem se zaj******* z Jakobovim, zdaj ko so njegovi zobje sanirani v nulo, se bom začela pa s Šnapico.
V nasprotju z Jakobom ni nikoli imela niti najmanjših težav. Zdaj je kakšen mesec dni jokala in se izogibala, ko sem ji poskušala ščetkati na eni strani. Pa sem včeraj malo boljše pogledala in me je skoraj fršlok - na desni spodnji čeljusti vse krvavo. Pa še spodaj, kjer se skoraj ne da čistiti. Nima nobenega kamna oz. oblog, nič ji ne smrdi, zobje zgledajo ok, z obzobnim tkivom pa ni nič več v redu. Preklete bakterije, a lahko moje mačke pustite pri miru! Bova poskusili s Stomodine (na srečo ga iz  malomarnosti nisem vrgla stran, Jaco ga ne rabi več), sicer greva k vetu. Bo pa ziher krasen žur, ker Šnapi tujcev niti zavohati ne sme.  Undecided Lips Sealed
Mogoče se zato že nekaj tednov sploh ne odlepi od mene, klopka (kaj je ženska od klopa?) moja. Kiss Kiss Fiksira me na stol in ne dovoli niti, da se premaknem, kaj šele kaj postorim.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #871 : sobota, 17.12.2011 : 14:49:58 »

Aja, a se komu sanja, če imajo rodovniške mačke isto sranje ali je to samo darilo matere narave in naključja?
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #872 : sobota, 17.12.2011 : 15:22:17 »

Smiley po mojem, da tle nima veze rodovnik, ampak prej milijon drugih stvari.
Kiss Šnapi, da bi bilo hudo čim prej mimo.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #873 : sobota, 17.12.2011 : 16:18:03 »

Ma, ne vem, koliko/če je to dedna bolezen, ki se morda da s skrbno vzrejno selekcijo izogniti. Tako kot številnim pasjim. Predvsem zato, ker se tudi vetom ne sanja, od kod vse te bakterije v mačjih gobcih.
To sem mislila, ne da imajo tiste pedigrejske posvečene gobce.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #874 : sobota, 17.12.2011 : 16:24:19 »

Ena od teorij je, da gre za avtoimunsko obolenje. Evo, tukaj pa morda že ima kaj genetika poleg.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #875 : sobota, 17.12.2011 : 23:19:33 »

Ojoj, ti zobi so prava nadloga  Lips Sealed  Vse več ljudi slišim, da imajo njihove mačke težave z zobmi.
Želim vam, da se hitro poštimate, brez večjega stresa  Kiss
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #876 : nedelja, 18.12.2011 : 14:30:30 »

Samo s temi ustnimi votlinami so pa res samo križi in težave.  butnglavc S Samotom sva bila ene 14 dni nazaj pri veterinarju, pa je rekel, da naj samo še naprej stomadine LP uporabljava, ampak jaz prisežem, da se je stanje od takrat  100% poslabšalo.  Undecided No, ali sem pa jaz že čisto paranoična, kar je bolj verjetno ...  trmoglavka

Šnapi, držimo pesti, da bodo tvoje dlesni kmalu spet b.p.!¨ Kiss
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #877 : nedelja, 18.12.2011 : 14:45:53 »

Po saniranem Jakobu sodeč samo Stomodine definitivno ne pomaga. Redno, vsakodnevno ščetkanje /ja, tudi mene vse mine, če pomislim, da bi to morala početi s Snapico, sedaj sem njej ščetkala 1x tedensko in dejansko ni oblog, bakterije pa vseeno), dokončno se je pozdravil z daljšo kuro antibiotikov Stomorgyl (hvala Maji B. od Zaninovića še enkrat Kiss).
Stomodine LP ima podaljšano učinkovanje, vendar polovico manjšo dozo klorheksidina (upam, da sem prav napisala), ki učinkuje protivnetno, kot običajni Stomodine, zato tudi pravega učinka ni. Jaz sem šla nazaj na običajnega.
Aja, če bodo s Samotom težave hujše, ti zelo priporočam obisk pri Maji Brložnik. Z Jakobom sva bila prej pri treh. Je pa nujno potrebno vnetja v gobcih  pozdraviti, ker gredo mačkom sicer  postopno  ledvice fiju fiju po gobice.
Logiran
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #878 : nedelja, 18.12.2011 : 15:54:29 »

Eh, zdaj pa še Šnapi. Sad Držim pesti, da je samo kakšna prehodna zadeva.

S Samotom sva bila ene 14 dni nazaj pri veterinarju, pa je rekel, da naj samo še naprej stomadine LP uporabljava, ampak jaz prisežem, da se je stanje od takrat  100% poslabšalo.  Undecided No, ali sem pa jaz že čisto paranoična, kar je bolj verjetno ...  trmoglavka

A veš, da sem imela jaz isti občutek. Huh Tudi jaz uporabljam LP verzijo. Bomo probali prešaltat nazaj na navadnega.
Sicer se pa strinjam s Sančotovo, boljše varjante od ščetkanja ni. Je pa to res težko izvajat pri nekaterih mačkih - jaz nimam pojma kako naj to izvajam pri Azurki. Ona se zvija kot kak čigumijast akrobat in tudi brisača nič ne pomaga. Angry
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #879 : nedelja, 18.12.2011 : 18:30:28 »

Takole se šejk Špehi-al-Jacofus pogovarja s svojo ženo iz Afganistana in jo za vsa slučaj še malo zbuta. Bolje preventiva kot kurativa.

(Kar se pa tistega ustnega šita tiče, pa dlesni tako krvavijo, da se prav dolgo ne bom zafrkavala z žaubami in bova zelo verjetno šli po antibiotike. Sicer ima apetit super, danes sploh nič ni spala, tudi ponoči ne, in ne kaže, da bi jo pretirano motilo.)



[attachment deleted by admin]

[attachment deleted by admin]
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #880 : nedelja, 18.12.2011 : 19:06:19 »

Sanco1a in ostali. Eno vprašanje: je kdaj kateri veterinar predlagal pregled na slabokrvnost ali kaj podobnega? Pri meni je recimo tudi to vzrok za težave. Mogoče je pri mačkih podobno?
No, naj omenim še eno stvar, o kateri sem nekoč razmišljala- ko sem si poskušala predstavljati kako svojemu mačku ščetkam zobe. Verjetno bi to bil približek pekla. Zato sem bila zelo vesela, ko je kot mladiček rad grizel odejo, pod katero sem se igrala z roko. In takrat sem ga lahko celo 'šlatala' znotraj gobčka in mu kdaj malo podrgnila zobe. Še vedno pa je navdušen kartonogrizec. Ni je škatle, ki ne bi postala 'konfetti'. In nekako sem celo vesela tega, ker se mi zdi, da si s tem bolje očisti zobe, kot bi mu jih jaz lahko. Če je kaj na tem, seveda ne vem...
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #881 : nedelja, 18.12.2011 : 19:15:46 »

Ko je bil Jakob prvič na kompletnem remontu, vključno s  pregledom krvi, je že imel vnete dlesni, pa o kakšni slabokrvnosti ni bilo govora. Dvomim, da bi bilo toliko mačkov slabokrvnih, hkrati pa jih razganja od energije in delanja traparij in jim zelo očitno nič ne fali. Če bi šlo za slabokrvnost, bi morali biti še drugi simptomi.
Kar se pa čiščenja zob tiče - zame to ni  pekel, ampak samo ena od osnovnih stvari, ki jo mora žival znati, da ne pokasira preveč in prehudih davkov. Isto kot s krtačenjem in stiženjem pri psu. Glede določenih stvari sem neomajana, so mi že izkušnje pokazale, da tako mora biti. Razlika je samo v tem, da je z nekaterimi malo več dela (Šnapi, divjačka s ceste) kot z drugimi (pes, Jakob - presocializirana oba!) kot z drugimi in da je tu problem zgolj in samo moja komoditeta.
Žal mi je, ampak tudi Šnapici odpiranje gobca ne uide.
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #882 : nedelja, 18.12.2011 : 19:37:01 »

Smiley Seveda, Sanco1a, se strinjam. To o peklu sem omenila le, ker sem si vizualizirala, kako bi bilo, če bi moji zverci morala čistiti zobke- kar ne pomeni, da jih ne bi.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #883 : nedelja, 18.12.2011 : 19:50:03 »

Veš kaj, ksantipa, dejstvo je, da pasje matere razmišljamo drugače. In s te druge perspektive se kaže, da je mačke mogoče naučiti marsičesa. Skoraj vsega. In da jih včasih v tem močno podcenjujemo, ker ne bi nikoli izvedeli, če ne bi poskusili.
Šnapici seveda čistim zobe, samo ne vsakodnevno, ker se za to doslej ni pokazala potreba. In iz tistega divjega brcanja, praskanja in grizenja sva prišli do tega, da grem lepo s ščetko v gobec in naredim svoje. Je pa v primerjavi z Jacotom še vedno malo v krču, ne odpre dovolj, da bi ščistila spodnjo ploskev. In kako grozljivo je srečna, ko na koncu rečem: No, evo, zdej pa basa (klobasa) Cheesy Cheesy. Brez muke tudi sreče ne bi bilo oz. bi bila pol manj vredna.
Sicer pa menim, da bolezenskih stanj ni mogoče čisto paralelno vleči v veterini in humani medicini. Pa tudi učinek antibiotikov ne bi bil prav dolg, če bi šlo za slabokrvnost.
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #884 : nedelja, 18.12.2011 : 20:28:28 »

Ja, res možno da bi mi praksa na dolgi rok pokazala nasprotno- in bi bilo z vsakim dnem vse lažje. Vsekakor pa pohvale tebi in Šnapki.
Glede humane medicine: nisem imela v mislih, da bi moralo biti tako, ne vem s čim sem dala ta vtis. Ampak najbrž tudi v veterini ni vse dorečeno, pa sem samo ponudila v razmislek, če komu kdaj prav pride- in hkrati vas (ki imate izkušnje s tem) spraševala, če morda celo obstaja ta zveza. O vsem ostalem vem premalo, da bi lahko naprej komentirala.
Logiran
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 ... 245   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines