mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:29:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita
Strani: 1 ... 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 ... 245   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita  (Prebrano 422093 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #885 : nedelja, 18.12.2011 : 20:34:12 »

Itak da prav pri mačjih gobcih veterina suva  v temo, mi je vetka, ki je pozdravila mačka, sama rekla. Vedo samo to, da v mačjih gobcih mrgoli milijarda bakterij in da se jim povezave in vzroki ne sanjajo.
Logiran
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #886 : nedelja, 18.12.2011 : 21:07:37 »

Ja, to sem tudi jaz že večkrat slišala od različnih veterinarjev. Iz mojih izkušenj ponavadi najprej pomislijo na levkozo - kadar se vnetja ponavljajo. Veterinarka mi je rekla, da so Urli pred operaciji vzeli kri in da ima krvno sliko ok, ne vem pa kaj se v okviru tega sploh vidi.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #887 : torek, 20.12.2011 : 13:56:10 »

A vi mene tle gor kej opravljate? Undecided

[attachment deleted by admin]

[attachment deleted by admin]
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #888 : torek, 20.12.2011 : 14:27:59 »

Ma kdo bi si upal Cheesy
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #889 : torek, 20.12.2011 : 15:23:18 »

A ta je vaša guspa sančotova?  Roll Eyes 
Tolk jo skrivate, da niti ne vemo orng, kakšne lepote so pri vas doma  Kiss
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #890 : torek, 20.12.2011 : 18:05:00 »

Guspa samovšečnica sami bežijo pred nadležnimi paparazzi.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #891 : torek, 20.12.2011 : 18:23:12 »

Aja, se mi vedno bolj zdi, da se guspe samo en zobek maje in se pripravlja, da gre iz štalice in zato  krvavi. Tako sta Jacotu šla dva.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #892 : torek, 20.12.2011 : 19:27:10 »

Guspa samovšečnica sami bežijo pred nadležnimi paparazzi.

Tako je prav  Wink  Lepotici vsaj ni treba po snegu hoditi, kot se to dogaja drugim revam  Roll Eyes

Sem pa slišala eno o zobeh in vetih. Pelje gospa mačka k vetu, ker stresa z glavo. Tam ji rečejo, da so zobje in da morata zadnja dva ven. Maček je dobil eno inekcijo, ne vem česa. Se naročijo za operacijo par dni kasneje. Pripeljejo mačka. Vet pogleda zobe. Zdaj je pa kr vse ok in operacija ni potrebna.  Roll Eyes  A to se pri vas tudi dogaja?  Huh
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #893 : torek, 20.12.2011 : 19:49:48 »

Ma ne, nisem rekla da je vse ok, se je pa pri Jacotu pokazalo, da se je stvar čisto umirila, ko sta dva, očitno bolna, izpadla. In kar naenkrat ni bilo več ničesar krvavega okoli. In vetka je rekla, da tudi poseg ni čisto nedolžen in če mačka nič  zelo očitno ne boli in gre zob sam brez večjih komplikacij ven, sama raje odsvetuje puljenje. Bova počakali, morda ga bo kot Jaco enkrat kar izpljunila, jaz ga bom pa prej še malo razmajala. Ni zadnji.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #894 : torek, 20.12.2011 : 20:08:29 »

Ma ne, nisem rekla da je vse ok, se je pa pri Jacotu pokazalo, da se je stvar čisto umirila, ko sta dva, očitno bolna, izpadla. In kar naenkrat ni bilo več ničesar krvavega okoli. In vetka je rekla, da tudi poseg ni čisto nedolžen in če mačka nič zelo očitno ne boli in gre zob sam brez večjih komplikacij ven, sama raje odsvetuje puljenje. Bova počakali, morda ga bo kot Jaco enkrat kar izpljunila, jaz ga bom pa prej še malo razmajala. Ni zadnji.

To sem mislila, pri tisti gospe, da je bilo vse ok z mačkom. Mi je malce čudno, da bi bilo kar naenkrat vse ok. Čeprav mi ni jasno, kaj so sploh videli, da so takoj odločili za puljenje.

Verjetno je od veta do veta odvisno, za kakšno terapijo se odloči. Včasih človek potem res ne ve, kaj bi se odločil.

Vsekakor vam želim, da bi bilo čim manj boleče in brez komplikacij.

Me pa zanima, če je možno, da pretirano krtačenje in filanje s pastami lahko povzroči tažave v ustni votlini? Recimo za ušesa pravijo, da ni fajn, če jih čistiš pri mačku, vsaj pretirano ne, ker jim tako uničiš ušesno floro, kar lahko privede do komplikacij.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #895 : torek, 20.12.2011 : 20:12:29 »

Pri Jacotu se vsakodnevno čiščenje z minimalno vebac paste super obnese, so mi tudi vse veti svetovali, naj s tem nadaljujem. Ne verjamem čisto. Pa pes ima po 12 letih tudi še vedno zobe za vikat. Mu jih pa ne čistim vsak dan.
Je pa tako, da se tudi jaz posegov z anastezijami zelo, zelo izogibam, če res niso nujni.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #896 : torek, 20.12.2011 : 20:25:58 »

Aha razumem. Potem imaš ti s čiščenjem vse pozitivno. Kakšno pasto uporabljaš za mačka? 
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #897 : torek, 20.12.2011 : 20:31:25 »

Najpogosteje kar Vebac, včasih pa Petosan. Je pa morda za pogosto, vsakodnevno čiščenje res boljše kaj naravnega, morda Dorwest zeliščna. Pri psu zadostuje temeljito čiščenje 1x tedensko, ampak je verjetno  odvisno tudi od naravne, dedne zasnove zobovja. Niti en mu ne manjka, pa kamna tudi nima. Pa nima nobenih žvak ali kosti, ker jih ne sme. Noben vet ne more verjeti, da niti enkrat ni bil na zobnem posegu.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #898 : torek, 20.12.2011 : 20:40:36 »

Sanco1a, vrečka te čaka v Galiju  Wink Kiss
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #899 : torek, 20.12.2011 : 20:42:17 »

Najpogosteje kar Vebac, včasih pa Petosan. Je pa morda za pogosto, vsakodnevno čiščenje res boljše kaj naravnega, morda Dorwest zeliščna. Pri psu zadostuje temeljito čiščenje 1x tedensko, ampak je verjetno odvisno tudi od naravne, dedne zasnove zobovja. Niti en mu ne manjka, pa kamna tudi nima. Pa nima nobenih žvak ali kosti, ker jih ne sme. Noben vet ne more verjeti, da niti enkrat ni bil na zobnem posegu.

Bravo, to se pa super sliši  Afro

Berem, da je Vebac pasta - Mlečnokislinske bakterije za stabilizacijo črevesne flore pujskov in telet  Roll Eyes  Verjetno je tole tvoje kaj drugega  Tongue

O dorwestu tudi sama razmišljam, da bi kar za vse naročila. Ima pa mesni okus, kar mogoče ne bi bilo pametno za Flipa, ker še ne vem, kaj ga moti.




Logiran
Strani: 1 ... 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 ... 245   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines