mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 07:35:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita
Strani: 1 ... 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 ... 245   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita  (Prebrano 423858 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #1140 : nedelja, 24.06.2012 : 21:07:12 »

Zakaj xxxl pasjo posodo? A je to ta fora, da je voda povsod boljša, samo iz namenske posode ne? Ker moj liže kuhinjsko korito, banjo po uporabi, vodo iz wc, pa vodo iz vedra, ki jo staram čez noč za akvararij (pa se bo magar razpadel pri trudu, da se prepogne do nje). Enkrat, ko sem v akvariju menjala pesek in so bile ribe skupaj s svojo vodo prestavljene v vedrih na tleh, slišim cmokanje, tako iz risanke, ko mali mucki pijejo smetano.. Pogledam, pa vidim Kikija, s kakšnim užitkom si je privoščil prepovedane požirke očitno najbojše vode vseh časov..   Roll Eyes  Okej, vse lahko kar črtam, ampak če bo imel kadarkoli te probleme, moram samo tisto veliko vedro od jupola postavit nekam v napoto sredi sobe, pa ne bo več problema s pitjem - ker se mi zdi, da iz tam pije kar tako, mimogrede, iz samega dolgčasa, kot bi on pač pogrickal kak briket prav vsakič, ko se motam po kuhinji..
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #1141 : nedelja, 24.06.2012 : 21:08:23 »

Ampak Sančo, v skrajnem primeru ti lahko prinesem tole mojo akvarijsko župco..  Tongue  Grin
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1142 : nedelja, 24.06.2012 : 21:22:30 »

V čem točno je fora, ne vem, dejstvo pa je, da mačke tem raje pijejo, čim večja je posoda. Preverjeno, ne samo pri naših. Enkrat mi je še Martin v Galiju nekaj pojasnjeval na to temo, pa sem pozabila.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #1143 : nedelja, 24.06.2012 : 21:23:29 »

Zakaj xxxl pasjo posodo? A je to ta fora, da je voda povsod boljša, samo iz namenske posode ne? Ker moj liže kuhinjsko korito, banjo po uporabi, vodo iz wc, pa vodo iz vedra, ki jo staram čez noč za akvararij (pa se bo magar razpadel pri trudu, da se prepogne do nje). Enkrat, ko sem v akvariju menjala pesek in so bile ribe skupaj s svojo vodo prestavljene v vedrih na tleh, slišim cmokanje, tako iz risanke, ko mali mucki pijejo smetano.. Pogledam, pa vidim Kikija, s kakšnim užitkom si je privoščil prepovedane požirke očitno najbojše vode vseh časov..   Roll Eyes  Okej, vse lahko kar črtam, ampak če bo imel kadarkoli te probleme, moram samo tisto veliko vedro od jupola postavit nekam v napoto sredi sobe, pa ne bo več problema s pitjem - ker se mi zdi, da iz tam pije kar tako, mimogrede, iz samega dolgčasa, kot bi on pač pogrickal kak briket prav vsakič, ko se motam po kuhinji..
Tole mi je pa neskončno znano, z akvariji vred!  Roll Eyes

Sanco1a, mogoče bi si pa res morala akvarij omislit, voda iz akvarija je namreč res zakon!  Smiley

Jacko - drži se in upam, da Šnapka ne piha več nate!  Kiss
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1144 : nedelja, 24.06.2012 : 21:25:00 »

Hvala, saj gre po malo na boljše. Ej, kaj je pa s Xeno, a ni imela pomladi zobnega posega? A ni bilo ok?
Jao, Xenča naša. So ji pred nekaj meseci odstranili le kaninuse in rekli, da so ji zadnje zobke le očistili in, da jih ni potrebno odstraniti. Čeprav so rekli na začetku, da bodo prav te morali odstraniti. Pa je reva čez nekaj mesecev spet ždela v kotu in se je videlo, da nekaj ne štima-jedla počasi in videlo se je da jo boli. Zdaj je oživela, prav oživela! Cheesy Cheesy Sicer niso vseh odstranili, ker ni bilo potrebno, bo pa verjetni potrebno čez nekaj let. Tako, da smo spet imeli abonma na veterini.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1145 : nedelja, 24.06.2012 : 21:27:04 »

V čem točno je fora, ne vem, dejstvo pa je, da mačke tem raje pijejo, čim večja je posoda. Preverjeno, ne samo pri naših. Enkrat mi je še Martin v Galiju nekaj pojasnjeval na to temo, pa sem pozabila.
Ampak to je res res. Večja kot je posoda in bolj kot je polna vode, boljša je. Pa čeprav tam stoji že cel teden (za rože npr.)... Roll Eyes Amapk, tudi, ko postavim posodo s sveže natočeno vodo na tla, vsi planejo po njej...jst teh mačkov glede vode ne razumem čisto dobro... Roll Eyes
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1146 : nedelja, 24.06.2012 : 21:29:46 »

Ja, mogoče bi pa res ribjo župco lokal
Šnapi se je po dobrem dnevu umirila, ni pa za verjet, kaj je sposobna spraviti iz sebe  Shocked ... Ene parkrat sem se je dobesedno ustrašila, sralo malo, ki se običajno boji lastne sence.
Sem prepričana, da ga je še ona malo iztirila, ker jo je samo takole gledal Shocked Shocked in ji poskušal dati ljubčka
No, kar naj malo počaka, ji bo vse z obrestmi vrnil.
Super, samo da je Xenča boljše.  Kiss Kiss
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #1147 : nedelja, 24.06.2012 : 21:30:06 »

Ampak to je res res. Večja kot je posoda in bolj kot je polna vode, boljša je. Pa čeprav tam stoji že cel teden (za rože npr.)... Roll Eyes Amapk, tudi, ko postavim posodo s sveže natočeno vodo na tla, vsi planejo po njej...jst teh mačkov glede vode ne razumem čisto dobro... Roll Eyes

Ko smo že pri vrtnarskih - oba sosedova psa sta čez poletje obvezno pila vodo iz kangle za vrt zalivat.. eden od njiju je imel svojo posodo z vodo nedaleč stran, ampak ne!!
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #1148 : ponedeljek, 25.06.2012 : 11:27:38 »

Mi imamo doma tudi eno samo posodo za vodo - tako ogromno kovinsko pasjo in mački najraje tam ven pijejo. Ko so imeli mačje posodice z vodo, se jih niso niti dotaknili. Sicer pa je res, da v kovinskih in večjih posodah voda ostane dlje časa hladna in sveža.

Jaz pri tolikem številu mačk težko spremljam koliko kdo spije, ampak jih velikokrat vidim, kako lokajo iz posode vodo, seveda je najboljša sveža.

Naš Fakin pa seveda rad pije vodo tudi iz kakšne namočene posode, kjer so notri ostanki hrane Roll Eyes.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1149 : ponedeljek, 25.06.2012 : 11:40:02 »

moji imajo razpostavljene 3 šalce s svežo vodo + en ajmar s postano vodo na balkonu, za katerega glumim, da je voda za rastline.
iz slednjega je seveda poraba največja.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1150 : ponedeljek, 25.06.2012 : 11:47:09 »

Pri nas smo že prej nabavili take tazaresne pasje posode za vodo, samo vsaka naslednja, ki jo kupim, je večja in bolj zanimiva. Roll Eyes Tazadnja je bolj kot lavor, precej široka in ne preveč globoka. Jaz mislim, da mora biti posoda podobna kakšnim jezerčkom ali ribnikom v naravi. Pa rekli so mi, da jih mora biti več na različnih mestih.
In predno sem tole napisala, so šli gospod spet pit.  Cheesy
Logiran
retriverka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


WWW
« Odgovor #1151 : ponedeljek, 25.06.2012 : 12:33:38 »

Jaz imam uradno čudnega mačka doma,... Moj namreč pije samo iz kozarca. Iz običnega plastičnega kozarca 2dc, ki ga imajo otroci... Okej no, pa iz tuš kabine po tuširanju. Mi je pa zanimivo tole bilo prebrat, ker nisem nikoli pomisla, da bi mačke imele problem s premalo pitja. Bom sedaj malo bolj pozorna na količino vode, ki je v vročini popije, da ne bomo prepozno reagirali na kakšno situacijo...
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1152 : petek, 29.06.2012 : 21:20:36 »

kako je Jacko?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1153 : petek, 29.06.2012 : 21:51:36 »

Hvala, žvale so zaenkrat kar ok, spet ganja tamalo kot manjak in skače po njej.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1154 : petek, 29.06.2012 : 22:08:14 »

Hvala, žvale so zaenkrat kar ok, spet ganja tamalo kot manjak in skače po njej.

super  Kiss ljubezen Afro
Logiran
Strani: 1 ... 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 ... 245   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines