mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 10:02:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita
Strani: 1 ... 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 ... 245   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita  (Prebrano 423501 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #1470 : sobota, 21.07.2012 : 21:15:37 »

samo, da je boljš .... uf ... sančo zdej je pa res zadost ... pocajtat se takoj in uživat ob svoji novi bejbi  Kiss Kiss Kiss Kiss
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1471 : sobota, 21.07.2012 : 21:23:16 »

če je še lahko hodil, pol še ni bilo najhuje.
ko te ornk zvije, ni šans, da hodiš.
Logiran
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #1472 : sobota, 21.07.2012 : 21:28:19 »

Uf, naj se vam čimprej obrne na bolje! Kiss
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #1473 : sobota, 21.07.2012 : 22:12:09 »

Sančo   Kiss, šefica tebi pa dva  Kiss Kiss
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #1474 : sobota, 21.07.2012 : 22:52:02 »

Sančo, hitro okrevaj  Kiss Kiss
Šefici pa želim 4 ure skupaj zelo trdnega spanca, da pride k sebi!

ps.:
kako sploh dobi uroinfekt? se prehladi al kako?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1475 : sobota, 21.07.2012 : 23:22:24 »

Hm, ne bi rekla, zelo pogost je pri starejših ljudeh (moj oče ga je imel v zadnjih letih nekajkrat, vse se mu je zaprlo in je bilo treba na urgenco) in očitno pri psih tudi. Pa pri mačkih, mladih in starih, še pogostejši, pri njih ga lahko izzove tudi stres, oba moja sta ga že imela.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1476 : sobota, 21.07.2012 : 23:35:45 »

kako sploh dobi uroinfekt? se prehladi al kako?

meni se kronično tvori nek pesek in drobni kamenčki po ledvicah - to je vse zelo majhno, ampak ful špičasto.
sečevodi in ostale inštalacije tam not imajo ful nežno tkivo, ki se ob potovanju peska zelo hitro rani in ... taram ... infekcija je tu.

ja, mački v stresu lahko ful enih infekcij nabašejo. zdajle imam v oskrbi povoženega divjaka, ki je od vsega hudega (nesreča, ujetništvo ...) fasal grozen uroinfekt. šlo je za las, vendar sva zvozila in zdaj greva novim zmagam naproti.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1477 : nedelja, 22.07.2012 : 11:53:45 »

kako ste?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1478 : nedelja, 22.07.2012 : 12:05:11 »

Lulamo občutno manjkrat, kot smo, prej je na vsakem voglu dvigal nogo (očitno ni bilo le markiranje), zdaj samo dvakrat je in takrat v curku, kar je super znak. Zdaj je glavna skrb, da ne začne bruhati po Enroxil tabletah, kar se je že zgodilo, samo res po daljši uporabi - ima izjemno občutljiv želodec. Sicer pa smo opremljeni še z Venter in  Ranitalom in dati antibiotik je cela procedura Lips Sealed: eno uro pred hrano Venter, 15 min pred hrano Ranital, potem hrano in nato Enroksil. Sama sreča, da so počitnice, res. Roll Eyes
Sicer pa je zjutraj jedel, malo zgleda še bogi.
Pa danes ni bruhal kljub zdravilu.  Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1479 : nedelja, 22.07.2012 : 12:14:24 »

Vsaj do jutri mora zdržati, če bi potem bruhal, bomo pač vsak dan hodili po 24-urno injekcijo (sicer bi že mene lahko naučili, a ne?).
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1480 : nedelja, 22.07.2012 : 12:40:30 »

midva z divjakom - ime mu je Piki - imava tudi celo borbo.

revež je bil čisto zjeban, zato sem ga imela v kleti, kjer se je približno sestavil, vendar bo verjetno en konc kripla 4ever.
tak ne more ven, ker bi ga požrl prvi pes, ki bi mimo prišel.
zato mu je edina šansa ta, da ga socializiramo in mu najdemo najboljši dom pod soncem.
mislim, da so možnosti za socializacijo izredno dobre - dečko je namreč trebuščkar, kar se mi zdi najvišje razvita sorta crkljivcev.
kljub temu pa naju čaka še dolga pot do normalnega bivanja in druženja v zaprtem prostoru.

zdaj se je iz kleti preselil v stanovanje, seveda pa je zaenkrat še v kletki, kjer se počuti varno in še težaki mu ne morejo direkt utrujat.
če ga vzamem ven, jo takoj zbriše nazaj not. drug teden se seliva na balkon - vsaj čez noč, tako da bom spet kampirala.
ker imam kletko zraven postelje (tako da lahko par ur spim z roko na njem), sta se iz postelje demonstrativno odselila Tarči in Ma Čko.
itak je pa živalca od vsega hudega čist presrana in sva najprej fasala drisko.
kljub temu, da sem ga zdajle vsak dan vozila po šus enroxila, sem danes opazila, da skoz neki oblega wc, spusti par kapljic, peleti pa so rdečkasti.

tako da smo na istem kot vi.
mislm ... pa kaj je tem žvalem?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1481 : nedelja, 22.07.2012 : 12:48:44 »

O šit, no, bogi mac Kiss Kiss. Čisto možno je, da od stresa zdravila ne primejo, kot je treba - kaj pa če bi ga raje kar takoj dala na balkon? Mogoče bo manj stresno, če bo čisto sam. Pa saj mogoče ni treba biti celo noč pri njem.
Držte se, pa ti se tudi naspi Kiss, če ne ne boš zmogla, res.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1482 : nedelja, 22.07.2012 : 13:09:08 »

ah jaz spim kot dojenček - samo roka mi dol k nečemu toplemu kosmatemu binglja Smiley

zdajle je bil ful cajta sam, pa sem videla, da je v depresijo lezu.
v kleti je bil praktično brez zunanjih dražljajev - kar je super za en cajt pri okrevanju.
če bi hodil ok, bi šel iz kleti direkt ven.
ker pa bo po vsej verjetnosti ostal notranji muc, se mora navadit na sostanovalce.
brez stresa ne bo šlo.
pri njem gre vse počasi. rabila sva ene 40 dni, preden sva osvojila mačje stranišče.
od začetka verjetno ni šlo zaradi poškodbe, ampak pol ko bi pa že lahko, pa nikakor ni skužil, čemu je tisti pesek tam not.
eh rava, ti pa parkrat dnevno puci in preobači posračkanga in poscančkanga divjaka, ki pri tem grozno piha, renči in te hoče oklat  Roll Eyes.
zdaj sva že skoraj prijatelja, zgleda, da ni več pretirane potrebe po klanju, cartava se pa že skor čist profi - no, do naročja in do postelje še nisva prišla, ker čisto takoj nazaj v kletko skoči.

jutri se z dopusta vrne Zorko in se greva pokazat. pred skoraj tremi tedni je hodil takole, zdaj je malo bolje, ampak še vedno to ni to.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1483 : nedelja, 22.07.2012 : 13:10:44 »

Ej, zdaj sem pa že čisto histerično blesava.  Z Dito sva končno začeli s pravo vzgojo glede lulanja, prej sem jo kar pustila, sedaj dobi priboljšek vsakič, ko gre lulat na plenico - no, in zdaj že celo dopoldne hodi počepat na tisto mesto, pa ne gre nič od nje. Saj je samo zaradi priiiidna (z visokim C) in papice, a ne? Ne zgleda ravno bolna.  Evil
Ej, rava, ti si pa objem objem ljubezen
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1484 : nedelja, 22.07.2012 : 13:12:36 »

A ima maci Cry samo zlom ali še kaj?
Logiran
Strani: 1 ... 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 ... 245   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines