mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 13:04:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: dolgi sprehodi
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: dolgi sprehodi  (Prebrano 4368 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
anibas
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« : nedelja, 31.10.2010 : 22:05:03 »

Pozdravljeni!
Doma imamo 4,5 mesečno irsko seterko, ki je že prava "mrcina"  Smiley zelo rada se giblje in njene baterije se dolgo ne izpraznijo. Vem, da bi naj psa vodil na sprehode po formuli: število mesecev X 5 minut dvakrat na dan (prebrano v več knjigah), ampak verjetno je to zelo odvisno od pasme, kajne? Če bi se ravnala po njenem obnašanju, bi jo zagotovo peljala še dlje, saj res uživa na sprehodih, vendar se bojim da bi jo prebremenila... Je kak daljši sprehod (okrog 1 ura) po Pohorju za njo še preveč? Kdaj mislite bi lahko začeli?
Najlepša hvala,
LP!
Logiran
zgaga
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 03.02.2011 : 16:49:52 »

Vsak pes je drugačen; en potrebuje več gibanja, drugi manj. Za mladiča, ki  je vsak dan izpostavljen novemu okolju, ljudem, živalim, vonjem itd. je že to zelo izčrpujoče - na to vedno pomisli, kadar greš kam.
Tudi sama imam psičko, ki je zelo hiperaktivna, zato sem jo na začetku vodila na (zanjo) kar dolge sprehode. Posledično je začela zavračat sprehode. No, tudi to smo rešili.
Kljub vsemu se mi zdi, da je tvoja psička še premlada za enourni sprehod, po možnosti v novem okloju, med novimi vonjavami. Vem, da bi rada z njo veliko doživela, vendar bo za to še veliko časa. Poleg tega pazi tudi na sklepe in kosti, ki se še razvijajo.
Moje osebno pravilo je tako; če je pes v znanem okolju, grem lahko na malo daljši sprehod, če okolja še ne pozna, je sprehod malo krajši. Smiley --Dogaja ji pa itak vedno!  veselje

Pa veliko dogodivščin in zdravja! Smiley
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #2 : četrtek, 03.02.2011 : 17:20:24 »

Sprehod je v prvi vrsti seveda odvisen od psa, a nikoli ne smemo pretiravati, sploh, če je še mladiček. Presodi, kako dolgi sprehodi vama najbolj odgovarjajo; mogoče ima večji učinek biti zunaj dvakrat po dvajset minut in se takrat aktivno gibati kot pa dvakrat po trideset, štiridest minut in takrat samo hoditi po ravnem. Ko se pes izmuči, je to po navadi znak, da je bil sprehod dovolj dolg, da je sedaj izmučen in zadovoljen,če pa še kar nori po stanpvanju, moramo ali sprehod podaljšati ali ga narediti bolj aktivnega.
Drži pa v neki meri tudi to, da če s psom prevečkrat hodimo ven, na zanj predolge sprehode, kmalu zgubi zanimanje in se raje zadržuje doma. Tega pa si, predvidevam, vsekakor ne želite Wink.

Velja si zapomniti: Zmatran pes, srečen pes.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: dolgi sprehodi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines