mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 11:14:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 782831 krat)
0 članov in 18 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #225 : četrtek, 06.01.2011 : 21:18:21 »

Sanco1a, hvala za opozorilo, saj sem precej oklevala, potem pa sem nekje tule na forumu prebrala, da je takrat, ko slišiš po trdi podlagi (ala parket ...) škrebljanje pasjih krempljev po tleh, čas za striženje. Pa sem poskusila najprej samo špičko (pol mm), potem pa še malo, v bistvu ene 1,5 mm sem odstrigla s kleščicami in zdaj Roko res ne škreblja več po ladijskem podu;) Itak pa se tudi meni zdi, da pes, ki ima dovolj gibanja na prostem v bistvu verjetno res ne potrebije tovrstne pedikure pogosto. Midva se zdaj 80% sprehajava po mehki podlagi, po travnikih in gozdu, zati so bile verjetno sprednje špičke res špičaste.

Skoraj 15 kil že ima? Shocked Prmejduš, to je pa praktično že Nelijina teža. Smiley Očitno bo poba kar zgledno velik in krepak. Smiley
Meni se pa sploh ne zdi velik, ravne nekje do kolen seže. Res pa je, da imam v glavnem za primerjavo zlatega prinašalca, ki ima dobrih 30 kil in je prav razbacan proti Roku in 20 kilsko borderko, ki tudi izgleda kar večja od njega. Me pa prav zanima, ja, koliko bo še zrasel. Ovratnico sem v teh dveh mesecih že dvakrat morala povečati. 
No ... če se človek enkrat postavi ob bok temule "malčku", je jasno, da se mu zdi 44 cm zelo malo Grin

(foto AnaJ)
Moram enega od mojih nažicat, da me še z Rokom takole slikajo, da bo za primerjavo Cool

Evo, tule je pa še moj črnuhec, v vsej svoji dolžini (ki pa je še nisem izmerila)


... in takole ubogi revež čaka, da se bo mati končno spravila z njim na sprehod Smiley

... sprehod sva začela v rahlem sneženju, potem pa debelo uro hodila po ... dežju. Bljak. Imam pa že rajši mraz in zamrznjena tla. Jutri že vidim, da ne bo nič z gojzarji, bom morala spet v gumijastih škornjih racat Sad
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #226 : četrtek, 06.01.2011 : 21:30:45 »

Vedno lepši in lepši postaja Kiss Pa zna bit, da bo tokrat barva, napisana v pasušu, zdržala še nekaj časa Wink
Čestitke za polovični rojstni dan in obletnico Smiley In uspešno prvič postrižene krempeljčke Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #227 : petek, 07.01.2011 : 07:51:18 »

Glede krempeljcev - jaz sem pri Micki vedno natančno pogledala, kako so to delali pri vetu in opazila, da nikoli ne poščipajo pravokotno na krempelj, ampak pod kotom, tako da je, ko pes stoji, odstriženi delj kremplja vzporeden s tlemi, ne pa da štrli naprej. A sem razumljivo razložila Huh Roll Eyes?
Upam, da ja Smiley
Je pa super, da ne komplicira in mogoče bi lahko strigla večkrat po malo, ne samo zato, da ne bi obstajala nevarnnost, da zastrižeš pregloboko, ampak tudi zato, da malo trenirata tole striženje, da ne pozabi Roll Eyes da to ni nič groznega Wink
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #228 : sobota, 08.01.2011 : 11:38:22 »

A sem razumljivo razložila Huh Roll Eyes?
Upam, da ja Smiley
Kocka, vse jasno Smiley Super si opisala, si predstavljam, kje sem falila.
Bom naslednjič, ko/če bo potrebno, bolj pod kotom naredila. Sicer pa sem opazila, da so bili odrezani deli že po enem dnevu sprehodov prav lepo zaobljeno obrušeni, skratka vse OK.

Sicer pa treniram sprehode z zobno ščetko po ustih in "kao" piljenje krempljev, magari kar z eno pačko brezveze (ravno toliko, da nekaj šarim po tacah) že od prvega dneva, v glavnem med crkljanjem. To pa čisto zato, da mu taki posegi postanejo nekaj normalega in da bo pač pustil tudi veterinarju šarit po sebi, ko bova šla na pregled, cepljenje itd.
Tudi skoraj vsakodnevno česanje nama gre kar OK, tudi to prakticiram od prvega dne. Sicer ima Roko tako fajn dlako, da recimo blato takoj odpade dol, posuši še tudi zelo hitro, samo malo ga sfrotiram, pa je. Češem ga v bistvu bolj zaradi tega, ker prineseva domov s sprehodov razna travna semena in podobno, vmes pa še nekaj odmrle dlake ven potegnem. In ta puhasta dlaka (verjetno poddlaka) je ... sivo-rjava  Shocked

... ampak fant je še zmeraj prav lepo horjulsko črne barve  Cheesy
Logiran

Unikatne tablice in portretki
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #229 : sobota, 08.01.2011 : 13:34:20 »

Saj sem mogoče zoprna, ampak meni se zdi bistveno pomembneje od krempljev redno  čiščenje zob. Če je že zamenjal vse mlečne, je zdaj  pravi čas, ne samo za krtake sprehode, ampak za kar čisto pravo učenje  čiščenja. Ne zaradi veterinarja.  Zadostuje 1x do 2x tedensko, odvisno sicer od prirojene kvalitete zobovja. Koliko trpljenja in ne nedolžnih posegov pa s tem na starost prihraniš psu, pa ni za povedat, res ne. Smiley
Sančo ima pri 11 še povsem popolno zobovje, brez kamna in brez narkoz za sabo, ki lahko puščajo zelo hude posledice. Ena najpametnejših mojih odločitev ever ... Cheesy
Ja, horjulsko črna ... Kiss
Še pri mačkah ne morem več mirno zaspati, če jima na določen dan v tednu ne ščistim zob. Pa nisem dentist, hehe... Samo  neprijetno izkušnjo z zobmi prvega psa imam za sabo.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #230 : sobota, 08.01.2011 : 14:27:52 »

Saj sem mogoče zoprna, ampak meni se zdi bistveno pomembneje od krempljev redno  čiščenje zob. Če je že zamenjal vse mlečne, je zdaj  pravi čas, ne samo za krtake sprehode, ampak za kar čisto pravo učenje  čiščenja. Ne zaradi veterinarja.  Zadostuje 1x do 2x tedensko, odvisno sicer od prirojene kvalitete zobovja. Koliko trpljenja in ne nedolžnih posegov pa s tem na starost prihraniš psu, pa ni za povedat, res ne. Smiley
Sančo ima pri 11 še povsem popolno zobovje, brez kamna in brez narkoz za sabo, ki lahko puščajo zelo hude posledice. Ena najpametnejših mojih odločitev ever ... Cheesy
Ja, horjulsko črna ... Kiss
Še pri mačkah ne morem več mirno zaspati, če jima na določen dan v tednu ne ščistim zob. Pa nisem dentist, hehe... Samo  neprijetno izkušnjo z zobmi prvega psa imam za sabo.

Podpis za tole s čiščenjem zob.... Mi imamo s tem kar reden problem in se trudimo, ampak ni tako, kot če bi to počeli od začetka.  sram
Mali črnuh in njegova miš... srčka smrčka, uživajta!  Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #231 : sobota, 08.01.2011 : 16:52:15 »

O, mogoče sem malo površno napisala, ampak ti "sprehodi" s ščetko pomenijo v bistvu čiščenje zob vsak večer, od prvega dneva naprej, ko so bili še mlečni Wink Včasih mi pusti sicer samo za minuto (zato "sprehod"), včasih je lepo pri miru za celotno zobovje, včasih samo za eno stran - zato pa to počnem vsak dan, da je vsaj kaj učinka. In meni je to najlažje narediti zvečer, ko se carta z glavo v mojem naročju, pa začnem malo "masirat" ušesa, pa gobček, potem pa dlesni, potem pa še ščetko na prst nataknem in očistim še zobe.
Tudi meni se zdi nega zob bistveno pomembnejša od vsega ostalega "lepotičenja", tako pri človeških otrocih, kot pri pasjemu, da ne bo pomote. Na drugem mestu je zračenje dlake s česanjem, potem pa kremplji - za katere vidim, da res ni neke panike Wink
Brez skrbi, sem peveč "napiflana" s posti iz tega foruma, da bi se mi zdelo vredno zanemarjati take reči, kot so zobje (ki so zdaj verjetno res že vsi stalni).
Logiran

Unikatne tablice in portretki
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #232 : sobota, 08.01.2011 : 17:02:28 »

mamaf, sedi, pet Cheesy
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #233 : sobota, 08.01.2011 : 17:31:11 »

Piflarca, kaj češ Tongue
Sanco, ampak jaz to počnem (še) brez zobnih past. Se mi zdi, da je itak pomembnejše mehansko odstranjevanje oblog (kot pri ljudeh - raje 3 minute brez paste kot 30 sekund z nevemkakšno pasto).
Ampak ... ali je morda v teh pastah (pasjih) kaj takega, kar je še bolj učinkovito pri odstranjevanju oblog, ali gre samo zato, da so fajn okusa in si pes zato bolj z veseljem pusti čistit zobe? Glede na tvoje vsaj 11 letne izkušnje s pasjimi zobki kar tebe gnjavim, saj ne zameriš Smiley
Pa če imaš kakšno dobro pasto za priporočat, mi kar napiši (magari na ZS Smiley

Aja, sicer pa mu dajem za zabavo za žvečenje še kose bikovke, posušene kože in goltance ali pa palčke iz mletih kosti. Vsak dan dobi eno tako zadevo, da se malo zamoti medtem, ko čaka za sprehod ali imam pač kakšno delo, ko ni glih fajn, da mi caplja za ritjo Tongue
 Kaj pa vem, jaz imam raje take bolj naravne reči, čeprav dobi včasih tudi kakšne žvečilne zadeve, ki so "kao" namenjene čiščenju zob, samo tisto se mi ne zdi ravno ne vem kako fajn prepogosto uporabljat, glede na vse dodatke, ki jih vsebujejo. No, moj črnuhec rad žveči in se mi zdi fino, da si še na ta način malo očisti zobe, čeprav samo to brez ščetkanja itak ni zadosti po mojem. Bom probala kdaj s kakšno svežo surovo govejo kostjo s hrustancem, da vidim, kako bo šlo. Zdaj ni namreč dobil še ničesar takega, tako da niti ne vem, kako bo s prebavo. No, bomo nadzirali, potem pa poročam Wink
Bi bilo pa res škoda, da mu te lepe bleščeče nove zobke prekriva svinjarija Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #234 : sobota, 08.01.2011 : 17:41:32 »

Vprašanje sicer ni bilo naslovljeno name, ampak jaz sem nad plastično ščetko obupala in uporabljam Curapeox ščetko za dojenčke, za oba - muca in kuža. Čistimo pa zobke ornk (hočeš nočeš) vska dva tedna ali enkrat na teden... zobna pasta je pa Virbac za muca z okusom po ribicah, za kuža imam pa eno z okusom piščančka. Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #235 : sobota, 08.01.2011 : 18:15:08 »

Ja, pomembno je mehansko odstranjevanje oblog, ampak jaz, ki ga zelo natančno opazujem v čekane med čiščenjem, ugotavljam, da zobna pasta vseeno kar pripomore k odstranjevanju nesnage. Pri tako mladem, kot je Roko, lahko še kar nekaj časa brez, važno je, da se navadi na ščetko. Jaz sem začela z malo naprstno, nato sem postopno prešla na večjo, sedaj sem že nekaj časa na čisto navadni za ljudi. Taki, s konkretno površino, da se ščisti hitreje in bolj temeljito. Pomembno je samo, da pes pusti dvigniti oz. razmakniti ustnice, razpreti zobe in dovoliti, da šariš po niih. Ni pa to nobena univerza za pse, res ne, Wink še za mačke ne. Wink Se povsem sprijaznijo po nekaj poskusih. Aja, pri psu nisem čisto nič popuščala, ko je sprva opletal, bila sem grozno odločna, je pa res po čiščenju vedno dobil nagrado. Prav tako pri mačkih, sedaj se pa sami nastavljajo za pucat, da lahko dobijo priboljšek.  Roll Eyes
Ne vem, jaz sem dolgo uporabljala Virbac pasto, sedaj pa že nekaj časa Petosan, se mi zdi še nekoliko učinkovitejša. Mislim, da ima Dorwest tudi  neko čisto naravno pasto. 
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #236 : sobota, 08.01.2011 : 22:44:43 »

Hvala, punci! Bom nabavila še pasto Smiley Ja, jaz čistim z naprstno  ščetko z "gumijastimi" ščetinami, še najraje pa kar prst zavijem v gazo in podrgnem (to je sicer bolj za ravne in izbočene površime, med zobe seveda ne gre), z gazo čistim žobe todi mačkam, ker so naprstne ščetke vseeno nekam preveč okorne za majhna mačja usta (ali pa sem jaz nerodna Tongue )
Pri psu pa mi itak najbolje ratuje takrat, ko že skoraj napol spi, lahko delam z njim kar hočem, pa je Ok in samo takrat dosežem tudi čisto tazadnje zobe, tako da jih dobro opucam iz vseh strani. V totalno budnem stanju je zaenkrat še preveč igriv in kaj kmalu začne žvečiti ščetko, bumbar mali Wink
Glih malo prej sem opravila za danes, ko se je cartal na postelji ... no, zdaj ga je pa ščetkanje toliko zbudilo, da imata še z Miškom malo veselice Grin

@Missysb, kje pa prodajajo take ščetke, kot jo imaš ti? Bi probala, že zaradi mačk Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #237 : sobota, 08.01.2011 : 22:50:42 »

mamaf, če misliš tisto naprstno iz frotirja za prav male, jih imajo v Müllerju, prav iste pa sem videla tudi na veterini, vendar kot za žvale. Bi bilo treba malo primerjati cene, na videz sta povsem isti, v Müllerju so okoli 3, če imaš težave do tja, ti lahko pošljem. Aja, pa še ene silikonske za bebice imajo, morda je missysb mislila te.
Jaz za Šnapi uporabljam na kose razrezane stare brisače, ki jih po uporabi zavržem, se mi zdi bolj higienično kot pranje tiste frotiraste naprstne.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #238 : nedelja, 09.01.2011 : 02:14:49 »

Pojma nimam, bo morala missysb povadat, kako izgleda ta reč za dojenčke (jaz sem mislila, da gre dejansko za ščetko) Wink Ampak - če je to res samo košček blaga za na prst, pa sploh ni problem, to si pa lahko sama zašijem kadarkoli iz stare brisače Wink V bistvu si kar trak frotirja ovijem na prst, pa bo, saj tako že itak delam z gazo oz. kosom tetra plenice, ki jo potem vržem proč Smiley
No, bomo videli, kaj nam sporoči missysb in - če gre res samo za košček blaga, pa tega ne bom kupovala, bom že improvizirala. Raje dam kak evro več za dobro zobno pasto Wink Pa tudi tvoja ideja z navadno ščetko za ljudi e mi ne zdi slaba, bom jutri kupila eno otroško za probat, za medzobne prostore je sigurno boljša kot gumijasta ali gaza.
Hvala za zdaj Cheesy
Logiran

Unikatne tablice in portretki
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #239 : nedelja, 09.01.2011 : 09:50:39 »

Sanco, za kuža ima Petosan.

MamaF, ščetka je navadna, kot za nas odrasle, s ščetinami, pač Curaprox (tale je Curakid) ker je najboljša.

Evo, še slikca...


Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines