mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 17:23:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 783422 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #255 : četrtek, 13.01.2011 : 15:56:03 »

 Shocked A si ti mogoče uno mini košarco od taperverčkov podedovala? Že tam so kruti lastniki tlačili mucovje v neprimerne kontejnerje  Angry
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #256 : četrtek, 13.01.2011 : 21:34:59 »

Cats, v tej košarci bi se Taperverske mačke počutile kot na križarki  Cool Zdej čakam bolj, da mi bodo tanajbolj pasje zagrozile szi p-r-i-j-a-v-o Evil
Logiran

Unikatne tablice in portretki
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #257 : petek, 14.01.2011 : 09:23:15 »

Ah Roko, tebi je še dobro. Moja mi da pa samo puštr(ček) brez košare, pa se moram potem na tisto majhno površino gor namontirat kakor vem in znam, pa še cel čas moram med spanjem ravnotežje lovit. A veš kakšna sem, ko se zbudim - dlaka štrleča in brez leska in podočnjaki do kolen Lips Sealed Undecided.
Moja Tvoje zihr ne bo prijavila, ker je sama še slabša Angry Angry
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #258 : nedelja, 16.01.2011 : 22:59:00 »

Drage moje, danes vam moram povedati pomembno novico  Cheesy
Roko in jaz sva postala šolarja (mala šolarja). V šoli je fajn, imava še 5 mladih sošolcev, s katerimi se nama na žalost ne dovolijo igrat (učitelji, ne sošolci), učiteljica je stroga in ima zategnjen fris, ampak do "otrok" je pa zelo prijazna in vsakega z veseljem obravnava, to nama je pa všeč  Wink

Bova še kasneje kaj več o naši šoli napisala in vas še kaj vprašala. MamaF se namreč počuti precej butasto, enako tudi njeni dvonožni "sošolci". Ampak, kaj čemo vsak začetek je težak, ane Wink
No, v glavnem, tale naša šola se začne ob devetih zjutraj (booooga mamaF Evil ) in traja dve urci in danes naju je oba tako zmatrala, da sva po kosilu vse popoldne prespala. Na postelji. Skupaj  Kiss ... in še z Miškom Kiss . (Čohalnik je šel pa na Nanos tačas meglo gledat).
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #259 : nedelja, 16.01.2011 : 23:01:35 »

Prvo lekcijo sta torej že vzela - po naporu je treba počivat brez motečih elementov Grin Grin
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #260 : ponedeljek, 17.01.2011 : 08:38:45 »

Prvo lekcijo sta torej že vzela - po naporu je treba počivat brez motečih elementov Grin Grin


Čestitke za prvo lekcijo, mislim da sta osvojila vse elemente vaje!  Wink Cheesy
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #261 : ponedeljek, 17.01.2011 : 12:09:34 »

Cats Grin Grin Grin

Bova še kasneje kaj več o naši šoli napisala in vas še kaj vprašala. MamaF se namreč počuti precej butasto, enako tudi njeni dvonožni "sošolci". Ampak, kaj čemo vsak začetek je težak, ane Wink
Si me spomnila na najin začetek. Neli se je čisto celo prvo uro DRLAAA (razen tistih nekaj minut na privezu si ni upala pisnit). Mene je bilo tako sram, sploh me ni šmirglala, karkoli sem ji rekla, se je drla še bolj. Za naslednjo uro sem se prav psihično pripravila na 'cirkus'. Ampak glej ga zlomka, punca se je mejčkn skulirala. Cheesy In ko smo se začeli učiti sedi in se je usedla direkt pred mano (zaradi priboljška seveda, ampak vseeno) sem bila najponosnejše bitje pod soncem. Takrat si še nisem niti pod razno predstavljala, da bo kadarkoli znala vse to, kar zna sedaj. Zdaj pa... greva marca spet v šolo. Cheesy Tako da vidva kar pogumno, samo delovna in vztrajna bodita, pa se bosta vse manj butasto počutila. Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #262 : ponedeljek, 17.01.2011 : 13:41:28 »

Speedy, hvala za te besede Kiss
Veš, smešno je bilo to, da sem se butasto počutila, ker so Roko in tudi vsi njegovi pasji sošolci že vsi pridno sedli, še preden, smo jim mi začeli po navodilih s priboljškom "mahati" pred nosom. In čisto vsi smo avtomatsko rekli psu "sedi", še preden se je res vsedel (seveda se je nato itak vsedel Tongue, če pa že ve, kaj "sedi" pomeni), učiteljica pa nas je kregala, da ne smemo še dajat ukazov, ker jih pri ne razumejo in podobno. In potem smo se spogledovali in kot eni pajacoti nekaj cmokali, da nas je pes pogledal in potem "po šolsko" sami sebe učili, kako učiti psa "sedi".
Hecno je bilo tudi, ker smo vsi avtomatsko klicali svoje pse po imenih, valjda, da so se obračali k nam ... ampak učiteljici to ni prav, ker se moramo delat, da psi itak ne vejo, kaj ime pomeni oz. da je to že ukaz in da jih moramo k sebi pridobiti z "motivom" - roko s priboljškom.
No, seveda so bili na koncu že vsi siti in se jim ni dalo več, potem smo jih morali motivirati z igračko, ampak naši zmatrani učenci nas niti niso več kaj dosti šmirglali. Bi morala videt sedem odraslih ljudi čist poklapanih ... Saj zdaj mi je smešno, ma včeraj smo se res vsi smilili drug drugemu.

Eni dve gospe sta mi še posebej simpatični, sploh mali mešanec NO od ene je Roku zelo všeč, bom probala navezat bolj kontakte, da bi se kdaj dobili za igranje v prostem času.
V glavnem, po mojem bo še zabavno, midva bova pridno vadila, samo res mi je kriza zdaj načrtno "pozabljat" da Roko "kao" ne razume kaj pomeni "sedi", "pridi", "prostor", "Roko, sem" ... Ben, bova šolske vaje delala po šolsko, sicer pa itak morava midva vsak dan živet skupaj in bova tisto, kar sva se že sama naučila tudi s pomočjo tega foruma, lepo uporabljala.

Ta naša učiteljica je sicer, kot sem že rekla, malo smotana, kot da je sploh ne bi zanimali ljudje, samo ko pride do psa, se ji pa obraz čisto spremeni in vsak pes res lepo sodeluje z njo.

Aja, pa veste, kaj me je še šokiralo. Na uvodnem predavanju nam je vodja šole razlagal o oskrbi mladiča in ostale stvari, ki pašejo zraven, potem pa je omenil navajanje uporabo ovratnice. Po njegovih besedah :" ... visi ovratnica na vratih pesjaka, ko gremo na sprehod, jo nataknemo, potem pa snamemo, ko damo psa spet v box ... tako da pes ve, da je ovratnica povezana s sprehodom, igro, skratka s prijetnimi stvarmi." OK, sem rekla, kaj pa naj jaz naredim, ko je pri nas ovratnica ves čas gor in psa sploh ne moti, sploh pa nimam pesjaka "da bi lahko ovratnico tja obesila". Me je strogo pogledal, češ kako da ne vem kaj vse se lahko zgodi, če se pes kam zatakne z ovratnico, pa koliko ljudi kar pozabi, da je treba ovratnico podaljšat in potem tišči psa v vrat ...
Mislim ... jaz sem rekla, z vsem spoštovanjem, gospod, ma kaj se vam res zdi, da pes, ki je z mano v hiši, tako ali drugače ves čas pod nadzorom oz. v varnih prostorih, pes, ki ga dnevno češem in mu čistim zobe, pregledujem ušesa itd ... v nevarnosti, da mu bom pozabila razrahljati ovratnico, ko bo rasel  Shocked ... haloo Pa tudi, katera mona bi imel tako narejen pesjak, da bi se pes lahko po nesreči obesil  Shocked
Meni je ovratnica tudi v hiši čez dan "orodje", da lahko psa nežno zadržim, če recimo hoče skočiti na obiskovalca in ga umirim, če se že nameni kam, kakor pač ne bi rada, da gre. Saj ne gre za cukanje, samo za prijem, da se psa za trenutek ustavi - kaj pa naj ga, za ušesa primem, če je treba ali kako?  Shocked

Ufff, tile tastari kinologi imajo očitno še zmeraj samo en film v glavi. Pes je sam v pesjaku, ven gre samo na sprehod in na poligon, potem pa nazaj za rešetke.
Verjetno smo taki ljudje, kot smo zbrani tule gor na forumu in nam je v užitek živeti z živalmi 24 ur na dan, pravi čuaki za take gospode.
No, saj ... ko sem omenila dnevno čiščenje zob, sem imela občutek, da mu je bilo kar malo nerodno, ker je začel kar jecljati v stilu:" ... jaaa, gospa, seveda, saj nisem ekel, da so vsi tako nemarni kot eni, ki res pozabijo na tesno pasjo ovratnico:" Itak - samo tisti, ki je taka mona, da ne opazi, da je psu ovratnica tesna, tak človek tudi pasje šole ne bo obiskoval, ane?
Na koncu sem gospodu zabičala, da ga lepo prosim, da vsak primer "zaraščene ovratnice in drugih grozot, ki jih je že videl zaradi tega, ker ljudje niso po šolsko snemali ovratnice" nemudoma prijavi VURSU. Še pomoč pri prijavah sem mu ponudila, resno.

Saj ni slab ta gospod, samo ne prenesem pa, da ima kdo prav "gušte" tropu preplašenih prvošolcev nakladati bedarije.

No, zdaj pa vprašam še vas, ki vaše mnenje res cenim. Ali se vam zdi, da je potrebno pasje aktinosti ločevati na ure z ovratnico in tiste brez? Mislim čisto iz vzgojnega vidika, za varnost je jasno, da vsi najprej poskrbimo Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #263 : ponedeljek, 17.01.2011 : 13:53:20 »

Evo ene pasje poznavalke  Cool ma kaj me razkurijo take neumnosti  Evil tvoj pes bo pač s sprehodom povezoval povodec in ne ovratnice. Zakaj? Ker si že gospodu razložila, kako kaj z ovratnico pri vas delate in plus tega zato, ker pes na sprehodu pač mora bit na povodcu (kar bi vas tudi morali naučiti, se mi zdi).

Povezal bo pač tisto, na kar ga naučiš. Če se je Meli naučil povezovanja, se menda ja bo pa tud črnuh Cheesy Cheesy OK, naš Meli povezuje na primer besedo "tvoje" s hrano, kar nekako ni isto, ampak za njega je to veljavna povezava in naj se proba kdo vtikat  Wink Grin

Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #264 : ponedeljek, 17.01.2011 : 14:12:47 »

Pri nas je Don (načeloma  Roll Eyes) v pesjaku.
Ovratnico z obeskom ima gor VEDNO! Star bo 3 leta, pa se še ni zadavil...  Tongue  Shocked
Ovratnico mu snameva samo, če prespi pri nama v stanovanju (al' pa tudi ne, če so mačke "preblizu").  Wink


Mi se v šoli nismo učili, da bi bilo potrebno ločevati aktivnosti glede na ovratnico.
Je pa res, da je pasje "tršice" treba ubogati (vsaj tiste, ki jih jaz poznam!).  Evil


ps: tukaj se javlja še en velik mešanec NO, ki je vedno za norenjeRoll Eyes





Logiran
Bourbonka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 108


« Odgovor #265 : ponedeljek, 17.01.2011 : 14:27:58 »

MamaF, ne se sekirat... Jaz in Laika, npr. nisva "izdelali" ene podobne šole.
Ovratnico ima vedno gor, samo jih ima eno malo morje (moj pravi, da več kot on gat), snamem ji, ko je mokra, po sprehodu v dežju, ko jo operem ter poleti, ko je zelo vroče...se mi zdi, da ji je z njo še bolj.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #266 : ponedeljek, 17.01.2011 : 14:40:24 »

In potem smo se spogledovali in kot eni pajacoti nekaj cmokali, da nas je pes pogledal in
Cmokanje je namenjeno ˝aktiviranju˝ psa, preden mu daš komando. Da te pogleda, da ti nameni pozornost, da te pogleda. Torej kar pridno vadite ˝cmokanje˝, ker večkrat prav pride Wink
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #267 : ponedeljek, 17.01.2011 : 14:41:06 »

... ˝da te pogleda˝ kar dvakrat Evil predaja
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #268 : ponedeljek, 17.01.2011 : 14:48:40 »

Jaz pa mojim snemam ovratnice. Razen Herkulu (ne vem, zakaj tako), smo pa imeli pred časom en neljub dogodek ravno zaradi tega. Ivy se je intenzivno igrala s Herkulom, kar v glavnem pomeni, da ga grize za ušesa, vrat, kamor pade. V trenutku začne tulit, kot da bi jo iz kože dajali, kmalu se je spaničaril še Herkul, tako da sta tulila oba in se vrtela v krogu... končno ustavim ta klobčič, ju delno umirim in si ogledam stvar-bilo je videti tako, kot da je Ivyina glava z nečem nevidnim pritrjena na Herkulov vrat in kamorkoli je hotel zbežati on, je s sabo povlekel še njo.... nakar ugotovim, da se ji je spodnja čeljust tako nesrečno zataknila pod njegovo ovratnico, da je vsak poteg vse skupaj samo še poslabšal. Rešila sem ju šele, ko sem ovratnico odpela...

Pravtako se mi je Xena nedavno na sprehodu tako nerodno med dvigovanjem tace s krempljem zahaklala za patent ovratnice, da sem morala skoraj zdravniško pristopit k reševanju. Na srečo je taka, da ob taki situaciji na moje povelje takoj obmiruje, sicer bi si krempelj spulila, po moje. Kaj bi bilo, če se kaj takega zgodi doma, ko me ni?

Tako da vsaka stvar ima nekaj plati, odvisno, kakšne izkušnje imamo. Tako da morda ovratnice noter, ko ste z njimi, niso odveč, ko pa vas ni in bi si morda lahko privoščili kako medsebojno igro ali kaj podobnega, pa so lahko brez.

Pri agilitiju se recimo ovratnice snema, pri coursingu prav tako. Pa verjetno še kje.

K
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #269 : ponedeljek, 17.01.2011 : 14:50:58 »

Sicer ne vem kaj ostali mislite, ampak meni se pa zdi prav, da opozori na čisto operativne zadeve (ala vraščena ovratnica). Če bi bilo vsem kristalno jasno (pa makar če pse pripeljejo v šolo), da je za ovratnice treba ustrezno skrbeti (odtegovati ipd...), potem grdih primerov ne bi bilo. Ne morš verjet, kaj vse ljudje spregledajo... In preden bo ovratnica fejst vraščena, bo psa še dolgo tiščala, pa se ne bo nikjer nič poznalo.
Povezovanje sprehoda in ovratnice - to se mi zdi pa odločitev in navada vsakega posameznika.
Ne glede na to kako so šli nekateri skrbniki psov z mišljenjem naprej, so eni žal še vedno za luno Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines