mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 14:54:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 783144 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #270 : ponedeljek, 17.01.2011 : 15:44:26 »

O, sem prav vesela za toliko mnenj Smiley Po pravici povedano, da ne bo pomote, tisto o varnostnem vidiku ovratnice se tudi meni zdi zelo pomembno, to je že prav, da inštruktor opozarja, saj je boljše biti dvakrat opozorjen kot nobenkrat (oziramo bolje preprečiti kot zdraviti). Jaz sem bila zmedena (in ostali sošolci tudi), ker: smo v šolo pripeljali vsi že pse, ki živijo z nami vsaj 2 meseca in več in smo tako hočeš nočeš neke navade že pridobili/privzgojili. Konkretno moj primer: evo, Roko je ovratnico prvič videl ob odhodu iz Horjula. Se je bilo trebat spokat v avto in ni bilo časa za postopno navajanje na ovratnico, oprsnico, varnostni pas ... Po prihodu domov se je kake dva dni še sicer malo popraskal po ovratnici, pa sem ga zamotila z igro in podobnim. Ovratnico pa je imel ves čas gor, že zato, ker ob učenju lulanja zunaj nisem imela časa, da bi mu vsakič znova, vsako uro, uro in pol natikala ovratnico. Meni je bilo pač bolj komot pripeti samo povodec, pa hitro skozi vrata ven lulat na travo. In tako desetkrat na dan, če je bilo treba.
Ovratnico snamem za čez noč oz. če mora ostati res sam nekaj ur doma. Sicer pa jo ima na sebi, tako je navajen in mi tudi in se mi zdi, da bi naredila zdaj samo zmedo, če bi psa začela "navajati" na nekaj, kar je že itak čisto nomalno sprejel.
Kaj pa vem ... pri nas je res povodec v roki tisti "signal" za sprehod Wink

@Xena, hvala, da si se oglasila, vidiš, tega, da se lahko sam pes z lastnim krempljem zatakne v svojo ovratnico, pa res nisem pomislila. Jaz sem videla zgolj scenarije v smislu, da se za kak ventil od radiatorja zapne in podobne zadeve.
Hvala, bom bolj pozorna.
...Lej, ne vem zakaj, ampak takole opozorilo mi bolj seže do možganov, če pride od tebe (pa te osebno niti poznam ne), kot pa od unega inštruktorja, ki je sicer čisto v redu gospod, ampak se mi zdi, da preveč na splošno govori Smiley

@Kocka, imaš prav (kar se osveščanja tiče), samo ti moram priznat, da sem očino preveč naivna in niti pomislim ne, da so med skrbniki ljudje, ki ne gledajo svojih psov odspred in odzad desetkrat na dan tako kot mi Wink

Aja, pa da ne bo narobe razumeti, jaz imam namen čisto vse vaje, ki nam jih pokažejo, delati točno po receptu, itak Wink
Samo pač rada malo podebatiram z vami, kako ste se kaj vi počutili v šoli, glih tako, da se ne zdim sama sebi edina zmedena duša pod soncem Tongue
Če že drugega ne, sem zdaj prvič uštekala razliko med roko z "vabo" in roko s priboljškom, to nas je najprej učiteljica naučila Smiley In to smo čisto vsi prej delali narobe (semo z eno roko). Nerodni pa smo bili totalno, ker nismo vedeli, s katero (tretjo) roko prijeti povodec Grin

PS. @Kocka, "tleskanje" z jezikom smo očitno itak že vsi prej uporabljali za pritegnitev pozornosti psa, potem pa so se očitno vsi naši psi že navadili da "ime" pomeni enako in reagirajo nanj. In tisto je bilo hecno, ker so se psi na ime obrnili, potem pa, ko nismo več smeli klicat po imenu, so malo debelo gledali, ker je cmokalo povsod okoli Smiley No, saj so potem hitro uštekali, samo res bi morala videt naše in pasje face, ko smo en čas vsi debelo gledali kot tazadnji bumbarji Grin

Eh, vidite, takeli smo piflarji, ki pridemo po 20 letih spet v kakšno šolo Grin

Lahko računate na to, da bom Roku tole temo še vsaj devet tednov smetila z vprašanji, namenjenimi vam Tongue
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #271 : ponedeljek, 17.01.2011 : 15:52:25 »


...Lej, ne vem zakaj, ampak takole opozorilo mi bolj seže do možganov, če pride od tebe (pa te osebno niti poznam ne), kot pa od unega inštruktorja, ki je sicer čisto v redu gospod, ampak se mi zdi, da preveč na splošno govori Smiley

 

To se da vse popravit. Cool Wink

K
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #272 : ponedeljek, 17.01.2011 : 16:05:26 »

Hah, 'praš tršico, kako družno njeni pručki tleskajo in cmokajo v šoli Grin
Samo sem pa že pozabila razlog, zakaj ne klicat po imenu, oz. zakaj tak aktivator Roll Eyes sem pa prepričana, da nam je tudi to razložila, ker ona vedno razloži najprej razlog zakaj se tako dela in šele potem pokaže kaj se dela Smiley Meni je bilo to pri njej zelo všeč, ker rada razumem, zakaj nekaj počnem (pa čeprav čez kakšno leto ali dve potem pozabim predaja ).
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #273 : ponedeljek, 17.01.2011 : 16:14:45 »

Razlog je v tem, da v Horjulu dajejo taka imena, ki jih ne moreš na cesti kričat - Marjanček pa Poldi pa Lojze, Vinko in Hermiona Roll Eyes...
Jaz recimo bi zgledala, ko da vesoljce vidim pristajat... in potem varnostno raje predpišejo tleskanje in cmokanje Wink.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #274 : ponedeljek, 17.01.2011 : 16:17:16 »

Pri nas "imena" za pozornst ne uporabljamo zato, ker ga v praksi vodniki itak že uporabljajo za vse možne aktivnosti, prepovedi, odpoklice, grožnje itd, skratka, če se citiram iz šole: "Fifi sem, Fifi tja, Fifi super, Fifi ne, Fifi gor, Fifi dol......", pri tem tleskanju/cmokanju gre pa za zelo specifično zahtevo, da vas pes pogleda v oči in je fino, da je tako eno samo povelje. Hitro se začne običajno dodajati pred ta cmokanja "pazi", "učki" "glej me" ali kaj podobnega. Jaz sem pri svojih ostla pri tleskanju z jezikom.

K
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #275 : ponedeljek, 17.01.2011 : 16:17:33 »

Razlog je v tem, da v Horjulu dajejo taka imena, ki jih ne moreš na cesti kričat - Marjanček pa Poldi pa Lojze, Vinko in Hermiona Roll Eyes...
Jaz recimo bi zgledala, ko da vesoljce vidim pristajat... in potem varnostno raje predpišejo tleskanje in cmokanje Wink.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #276 : ponedeljek, 17.01.2011 : 16:20:39 »

Razlog je v tem, da v Horjulu dajejo taka imena, ki jih ne moreš na cesti kričat - Marjanček pa Poldi pa Lojze, Vinko in Hermiona Roll Eyes...
Jaz recimo bi zgledala, ko da vesoljce vidim pristajat... in potem varnostno raje predpišejo tleskanje in cmokanje Wink.
Ja FŽ, itak... Roll Eyes Roll Eyes
Še dobro, da se je vmes že oglasil glas razuma Smiley, sicer bi nam mamoF čist zmedla Angry
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #277 : ponedeljek, 17.01.2011 : 16:25:15 »

Razlog je v tem, da v Horjulu dajejo taka imena, ki jih ne moreš na cesti kričat - Marjanček pa Poldi pa Lojze, Vinko in Hermiona Roll Eyes...

 He he, pol pa recimo fašeš Marjančka, za katerega že vnaprej veš, da ga ne boš klical Marjanček in zahtevaš, da se mu v osebne dokumente napiše BRUTUS.... pa ga na koncu kljub vsem naporom ostati pri "Brutus" kličeš FIŽOUČK. Roll Eyes Smiley

K
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #278 : ponedeljek, 17.01.2011 : 16:27:48 »

En medklic....

upam, da ne mamaF ne bo fentala.... Roll Eyes

Ampak meni se zdi ona ful primerna za organizirat kakšno pomladno srečanje horjulčkov nekje na Primorskem....

 predaja predaja

K
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #279 : ponedeljek, 17.01.2011 : 16:34:37 »

FŽ....vesoljci.....  predaja
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #280 : ponedeljek, 17.01.2011 : 16:36:27 »

Če ne verjamete, ravnokar nas v tej temi en UFO gleda Tongue.

P.s.: Xena - Brutus Grin!
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #281 : ponedeljek, 17.01.2011 : 16:37:05 »

Haha... a lih Fifi si za primer vzela. Kera čast!   Tongue
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #282 : ponedeljek, 17.01.2011 : 16:54:16 »

En medklic....

upam, da ne mamaF ne bo fentala.... Roll Eyes

Ampak meni se zdi ona ful primerna za organizirat kakšno pomladno srečanje horjulčkov nekje na Primorskem....

 predaja predaja

K
Draga Xena, ful ti hvala za logičen in razumljiv odgovor o cmokanju/tleskanju. Eto, ti znaš povedat tako, da je vse jasno! Una naša tršica ni napačna, samo ne šteka, da smo tudi dvonožni še prvošolčki in ne štekamo N-Č, če se nam prej ne pove, zakaj tako. In nam ni znala tako dobro povedat. Ona je rekla, da se imena ne uporablja, ker je že ime samo ukaz in potem ne moreš dati hkrati dva ukaza ali nekaj takega. V glavnem nam ni bila jasno.

Ni šans, da te fentam  Tongue koga bom pa gnjavila za šolske podnapise še naslednjih olala lekcij Cheesy

Jah, za srečanje sem jaz zelo navdušena, smo že s tapikastimi in tačrnimi Štajerci nekaj omenjali, pa žogarske inštrukcije bi prav prišle in itak bi vas bilo lepo v živo spoznat Cheesy
Naše kinološko društvo ima sicer totalno neuporabno ograjo, več kot en meter visoka ni nikjer, tako da ni Flipi in Neli proof, za druge ne vem.
Druga možnost je nogometno igrišče, samo spomladi se bodo vsi bali za travco, bom probala pa izvohat, če bi se dalo zmenit na Ajdovskem kinološkem. Najprej je treba preverit propustnost ograje, a ne, za divjanje.

Če bi šli pa na sprehod s povodci, pa ni problem dobiti dosti lepih poti pri nas, samo verjetno bi nam vsem (predvsem pesjanarjem) še bolj dopadlo, če bi se lahko kje na ograjenem malo igrali?

Bom delala na tem, da najdem kak fajn plac, potem se bomo pa zorganizirali  Cheesy
Jeeeeee, mačja bo rihtala pasji piknik  Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #283 : ponedeljek, 17.01.2011 : 17:34:03 »

Samo pač rada malo podebatiram z vami, kako ste se kaj vi počutili v šoli, glih tako, da se ne zdim sama sebi edina zmedena duša pod soncem Tongue
Glih tako kot ti. Tongue Sem se pa kar hitro v roke vzela in si dopovedala, da je normalno, da mi je vse čudno in da še skoraj čisto nič na veva/znava. Raje sem se sama sebi nasmejala za kakšno neumnost kot da bi se pretirano sekirala (kar se meni prav lahko zgodi). Sem si neštetokrat ponovila, da ni vrag, da ne bi s postopnim, a hkrati resnim delom ter vztrajnostjo napredovali. Se pa že veselim marčevskega začetnega tečaja. Me prav zanima, kako lahko te vse vaje še nadgradiva. Pa pogrešam že enega nepristranskega opazovalca - se mi zdi, da sama (še?) ne znam videti vsega, kar morda delam narobe. Eno kritično 'ogledalo' vedno prav pride. Imam pa srečo, da sta naša inštruktorja prav prijetni osebi, vsaj meni se zdi.
Logiran
UFO
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #284 : ponedeljek, 17.01.2011 : 17:51:47 »

Če ne verjamete, ravnokar nas v tej temi en UFO gleda

Ne iz vesolja, da ne bo pomote, sem pa potrebovala nekaj časa, da sem dojela, da sem to pravzaprav jaz Smiley

Prav zabavam se, ker take pokate  Cheesy

Luštna tema...

Lp,

Ana
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines