mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 15:24:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 783204 krat)
0 članov in 14 gostov pregleduje to temo.
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #345 : petek, 21.01.2011 : 18:56:43 »

he he svetovni ste!
lp ostržka
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #346 : petek, 21.01.2011 : 19:38:10 »

Hude fotke!!!!!
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #347 : petek, 21.01.2011 : 21:19:07 »

3x hura obema za ta podvig! Cheesy
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #348 : sobota, 22.01.2011 : 13:33:23 »

A je kdo rekel, da bi rad gledal oranžno - črno kombinacijo? Cool




Fotke so sicer res boge, ampak ker je tukaj važna vsebina, ne bom zamerila glavnima igralcema, da sta izbrala najbolj nemogočo pozicijo z bleščečim soncem skozi šipo, da se ja komaj kaj vidi Tongue
Ampak se vidi čisto dovolj, a ne? A je zadosti za en  glasen IIIIIIIIIIIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Cheesy

No, potem imam pa še en slikovni dokaz o neobstojnosti horjulsko črne barve. Očitno je precej obledela Evil
Evo: Shocked

... to pa še ni vse - pod pazduhani poganjajo blont! dlake Shocked In vsak dan izčešem debelo pest  sivo - rjavega puha, pa prhljaja ... ojej, koliko prhljaja se usipa med česanjem (Roka češem kar zunaj, pred sprehodom, da mi tiste dlake ne težijo preveč po hiši)  sram Ampak, zanimivo, potem pa taisti prhljaj kar izgine s kože, kot da ga nikoli ne bi bilo. In naslednji dan jovo na novo. To opažam zdaj par dni in kolikor sem čekirala tule po forumu, je pogosto, da pride prhljaj hkrati z menjavo dlake in temperaturnimi spremembami.
Ben, upam, da bo počasi izzvenelo, ker drugega razloga ne najdem. Hrana je vedno enaka (kak obrok kuhan, sicer pa ves čas enaki briketi), vsak dam malo lososovega olja, tu in tam kak rumenjak, skratka vse enako že dva meseca. Verjetno res počasi menja dlako iz "mladičkove" na "odraslo" zdaj pri šestih mesecih, kaj menite?

Logiran

Unikatne tablice in portretki
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #349 : sobota, 22.01.2011 : 14:03:39 »

Ficko, najlepejši, pomlad taja zadnje zamrzline  Kiss
Pojma nimam, kako je s prhljajem pri psih, ker ga nikoli nismo imeli. Pri mačkih pa se je definitivno pojavljal zaradi suhega zraka in centralne - Jakob je bil tak, da se ti je včasih kar malo gravžalo, če si ga od blizu pogledal. Zelo, zelo je pomagalo vlaženje prostora, nastavljanje mokrih brisač in posod z vodo. Samo je to verjetno bolj problem blokovskih stanovanj - ali pa tudi ne.
Ha, tvoj črnuh postaja oranžen, moj vedno bolj siv - mimikrija, očitno, prilagajanje barve najbližjemu predmetu v okolici. Tongue
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #350 : sobota, 22.01.2011 : 14:14:53 »

bravo Bravo oranžno-črno-tigrasto beli! Vi tole živalsko tovarištvo peljete tako dobro, da si vas je samo za zgled jemat! bravo
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #351 : sobota, 22.01.2011 : 14:16:32 »

Roko je itak že novembra prišel v zakurjeno hišo (imamo centralno, v kuhinji pa špargert na drva), ampak takrat mu je tudi dlaka minimalno odpadala. Zdaj pa en teden sesam vsak dan, ker se po tleh kar naprej nabirajo kupčki dlak. Tisti prhljaj je pa hecen, na otip je kot puder. Ampak, na sečo ni videti, da bi psa to motilo (da bi ga recimo koža srbela ali kaj takega), pa tudi, kot sem napisala, prhljaj se "aktivira" med česanjem, potem pa čez eno uro ni več niti sledu med dlako in na koži.
Bom pa vseeno še kak dodatni vlažilec naštimala na radiatorje, saj tudi meni ne paše suh zrak (imam kožo čisto presušeno).

Se greva zdaj spet malo na burjo prepihat, danes piha noro, mene je prej kar zanašalo Tongue
Logiran

Unikatne tablice in portretki
sončnica2
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #352 : sobota, 22.01.2011 : 15:40:10 »

ja prav lušna druščina ste Smiley
pri nas je 8-mesečni psički začela dlaka na veliko izpadati, ko je bila po novem letu otoplitev, zdaj se je pa začuda nehalo... tako da sem sklepala, da je telo mislilo, da prihaja pomlad  Huh  pri prhljaju pa tudi pri nas pomaga vlaženje prostorov, jaz prakticiram kar mokre brisače parkrat na dan, ker če ne imam tudi sama probleme s kožo...
Logiran
sončnica2
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #353 : sobota, 22.01.2011 : 15:41:09 »

(mokre brisače na radiator, seveda Wink)
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #354 : sobota, 22.01.2011 : 18:39:37 »

Mi smo vsako leto januarja v fazi manjave dlake in imamo isti štos kot pri vas. Ko se dlaka zamenja (zraste za odtenek svetlejša po hrbtu), postane bolj svetleča, "prožna" in tudi prhljaj izgine, kot da ga še v življenju nismo videli. Tongue Enako se spomnim, da je bilo pri mojem psu iz otroštva (dolgodlaki ovčar mix, ki je bil zunaj). Pomoje je tudi pri Roku to običajen proces, in se ne rabiš sekirat Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #355 : sobota, 22.01.2011 : 19:39:11 »

Smiley Saj se ne sekiram, to je pa res samo "lepotni" štos in moj Roko ni nobena punčka za na razstavo ampak pravi kmečki lovski pes Grin Mi piflarji se bolj sekiramo, če ni ubogljivosti in poslušnosti, se mi zdi Wink
OK, če bi uvajala kakšno novo hrano ali kaj takega ali če bi se pes tu mač čohal, bi že kaj paničarila, ma takole me ne gane kaj preveč. No, ja, razen vrečk za sesalec mi bo kmalu zmanjkalo Tongue
Meni je smešno to, da se prhljaj ene dve uri po česanju kar nekam izgubi - in to je vsak dan enako. Danes sva pred kosilom eno uro in pol norela po burji, potem sem pa pogledala po dlaki in je čisto lepa brez belega "pudra".
Me pa res firbec matra, kakšno barvno paleto črne bomo pridelali do poletja Tongue Na obrazu ima namreč po novem enih pet, šest prav belih dlak! Podlaka je pa vsa nekam čudno siva, še dobro drži tazgornja barva, da se vsaj pretežno ujema z oznako v pasošu  Evil
Enkrat si moram nekje za probat sposoditi furminator, me prav zanima, kako bi to čudo delovalo na naši "ovčji" dlaki (po hrbtu skodrana, sicer kratka ravna).

Jutri greva spet v šolo. Sva pridno vadila in komaj čakam, da se bomo kaj novega učili Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #356 : sobota, 22.01.2011 : 20:52:46 »

Pri nas se pri Muriju pozna prhljaj, ampak ne veliko. Ga je imela pa na začetku še več, ker smo ga stalno v stres spravljali. Nobeno olje in ribji briketi niso pomagali. Zdaj pa odkar se je umiril, se je tudi s prhljajem poštimalo. Se še opazi, ampak mislim da je to bolj zaradi ogrevanja pa en malo še zaradi stresa  Tongue  Sem pa doživela eno samokolnico prhljala, ko sem ga enkrat peljala k vetu. Ga dam ven iz transporterja in se je dobesedno usulo iz njega  Shocked  Sem skoraj na rit padla. Mi je bilo nerodno, da ne bi mislili, da ima res težave, jaz pa nič ne ukrenem, ker se je res usulo iz njega. Verjetno zaradi stresa v transporterju. Muri in zaprti prostori  Roll Eyes  eno uro po prihodu domov, prhljaja ni več bilo. Nimam pojma kam je izginil  Tongue 
Flipko pa moram reč, da ima kar lepo kožo. Sicer dobi malo prhljaja po ampuli in pa seveda čisto na koncu, ko je že res čas za kopanje, ampak v taki čisto blagi obliki, da ga moraš iskati. Ga je imel pa od začetka veliko več in se je sčasoma uredilo. Tko da MamaF, nič panike. Mi smo imeli ravno danes Furminiranje na seznamu  Afro  Furminator je ena od stvari, ki bi jih vzela na samotni otok, tako fajn zadeva je to za nas  Tongue
Uživajta v šoli  Cheesy  Mi tudi komaj čakamo, da se RO začne  Cheesy
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #357 : sobota, 22.01.2011 : 21:45:25 »

Moon, pa mu furminator kaj zdravo dlako poreže ali populi?
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #358 : sobota, 22.01.2011 : 22:37:39 »

Ne. Flipu ne poškoduje dlake. Res pa je, da ga sfurminiram samo po kopanju in pa takrat ko menja dlako, ga ne uporabljam pogostokrat.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #359 : sobota, 22.01.2011 : 23:04:40 »

Moon, te bi prosila, če mi ga boš prinesla pokazat / sprobat (Furminator seveda, no pa Flipa tudi Grin ), če vam bo ratalo priti na pasjo kraško nedeljo Wink
Mene ga je mikalo kupit že zaradi mačk, pa sem si rekla, da si ga bom najprej od nekoga sposodila za sprobat, ker pač ni tako poceni, da bi bilo zanemarljivo in ker sem brala,pri nekaterih ne dela dobro, bi mi bilo brez veze denar stran metat, dokler ne vidim, če bi to pri nas fajn delalo Wink
Zaenkrat imam  kovinski glavnik, ki se mu premikajo zobci, je bolj gost, in mi pride prav za mačke in za psa in kar fajn ven sčeše odvečno dlako.

Stres! Jaaaa, to bo to, ubogi mali šolarček ima sigurno prhljaj zaradi šole! Grin (sem že prav pozabila, kako je, ko moraš v prvi razred Evil Grin )
... mogoče je pa res?
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines