mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 11:09:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 782819 krat)
0 članov in 19 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #390 : četrtek, 17.02.2011 : 10:47:18 »

FŽ, si mi dala idejo. Ker sta moja mulca že malo večja (sin 12, hči pa 14), in se pri nas pije sokce v litrih iz plastenk, ne več iz tamalih tetrapakov, bom nažicala sina, če so mu kakšne pasje bombice od novega leta ostale. Pa kranjsko klobaso Roku za pod nos, ker na te vonjave je pa res čisto nor. Sicer mu še nikoli nisem dala niti koščka, to pa zato, ker je norišnica v kuhinji, kadar jemo recimo joto in je še kaka kranjska za moje moške zraven. Začne lajat in noret, da ga moram vedno "na hladno" - v drugo sobo prestavit, tam je pa mir. Pa kebab ga tudi strašno privlači Smiley

Sinu pa sicer težim zaradi petard 100 na uro, dovoljene so samo tamičkene pasje bombice in še to daleč od hiše (in ostalih sosedov).
Bova pa kdaj za "terapevtske namene" naredila izjemo, najprej ful od daleč, potem pa malo bližje, ampak tako, da Roko ne bo videl "izvajalca" streljanja. Jaz mu bom pa medtem kos kranjske pred nos molila Tongue

Igrava se pa res tako, kot si napisala, na kratko minutko, dve z igračo, potem pa malo teka, pa kakšna vaja, pa pol ure sprehoda, pa spet malo vaje, malo igra - pač vsakega malo po dvakrat trikrat na dam na sprehodih. Pa seveda v hiši večkrat po kako minutko, če črnuho ni ravno zaposlen s svojim "živim plenom" Miškom Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #391 : četrtek, 17.02.2011 : 11:59:54 »

Hm, zdaj si mi pa ti dala idejo - priveži cufo 'živemu plenu' za rep in bo Rokotu takoj jasno Grin!
Oprosti Miško, že bežiiiiim Wink Tongue.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #392 : četrtek, 17.02.2011 : 12:05:35 »

mamaF, tebi so tele kranjske čist v pamet udarile - in ne, to ni kompliment  Roll Eyes Mački smo na tem svetu zato, da druge žvečimo, in ne obratno   Evil

Aja, pa kranjske raje sem pošlji, klele šparajo  Angry

(prirejeno po nareku g. Melija, tajniška služba)
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #393 : četrtek, 17.02.2011 : 13:32:26 »

Babe, ve ste čist utrgane (zato vas imam pa tako rada Kiss).
Polna luna se bliža baje, bolš da mi ne dajete več idej Evil Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #394 : četrtek, 17.02.2011 : 22:04:49 »

Da še jaz dodam svoj piskerček h ketnam in pokanju. Stara Mama (12-letna psica, ki z mano in Psom hodi na treninge zaradi dobrih starih časov) se je na stara leta odločila, da je treba vrvice grist.  trmoglavka Po ta drugi zgriženi vrvici sem kupila trimetrsko zajlo in Stara Mama je niti ne poskuša zgristi, kot da bi vedela, da ne bo šlo. V trgovini so bili kar malce zgroženi nad mano, ko sem želela krajšo zajlo od treh metrov: "Gospa, a to rabite za privez?", ampak so se pomirili, ko sem jim zagotovila, da samo za privez v času treninga.  Smiley

To, da so na vadbišču, kjer je hkrati več tečajev pokali brez vnaprejšnjega opozorila je zelo nesramno, naj vaš inštruktor zahteva, da drugič prej povedo.

Potem imaš dovolj časa, da se evakuiraš na varno razdaljo. Na splošno bolječi psi pokanje najlažje prenašajo, kadar so "v nagonu" - se igrajo, skačejo, iščejo....Če bi radi psa privajali na poke, potem se vsaj na začetku tega ne sme delati na vadbišču (ker pes zelo hitro poveže pokanje z vadbiščem in potem tam sploh ne noče biti, kaj šele delati). Za navajanje boječih psov na poke, se na začetku dobro obnese pokanje vrečk za kakce na dovolj veliki razdalji od psa (razdalja je dovolj velika takrat, ko psa ne moti in ne reagira na pok) med sprehodom, ko je pes sproščen. Pa fejst futrat ali drugače nagrajevat med pokanjem, če ne reagira.

pri psih, ki nimajo veliko plenskega nagona, se da veselje do igre izgraditi. delaš tako, kot da bi učila trikce - igro s predmetom še dodatno nagradiš s hrano.

Najprej podpis pod tole, še posebaj pod prvi stavek! Za kasnejše navajanje na pok, pa bi jaz morda vseeno skočila v kakšno lovsko trgovino in vložila denar v 6mm startno pištolo, ker se mi zdi vseeno bolj varna od pasjih bombic. Je pa res, da se jaz petard en mjčkn bojim. 

 Kiss vsem kosmatincem!
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #395 : petek, 18.02.2011 : 08:33:48 »

Hahaha, tale nasvet od Lanabele, da se psa navaja na pokanje iz razdalje, kjer pes na pokanje ne odreagira več, je pa dobra Cheesy
Če poči v Šinkovem Turnu, naša Missy že zažene alarm Evil  Tongue Roll Eyes
Ups, verjetno zato, ker je nismo nanj pravilno navadili Lips Sealed

Saj je zgoraj napisano hec, seveda ima Lanabela prav, sam naša je taka rit, da jo tudi to iz tira vrže. Še sedaj, ko ni sezona pokanja, pa kje v daljni daljavi Roll Eyes kaj poči, ful gleda in posluša...
Je pa res, da je sedaj ko ni tahuda sezona manj občutljiva na istovrstne poke kot pred novim letom. Takrat ko pa še kakšen mal glasnejši prd** iz tira vrže Shocked Shocked
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #396 : petek, 18.02.2011 : 09:20:58 »

Kocka, kaj pa vem, glede na to, kolk je tvoja požrešna... mogoče pa če bi ji res minimini pokce s hrano povezala, lahko da ti rata imet v kratkem pokomanijaka doma?
Vse je odvisno od perspektive po moje, kliker je v bistvu tudi neke vrste pok pa se jim od veselja smeje, ko ga slišijo. Al pa truplo od počenega balona - če narediš take mini balončke (daš balonovo truplo k ustom in ga not potegneš/posrkaš, potem ga zavrtiš, da se zapre) in jih pol s šivankico pokaš. Vmes med poki ji pa na tla poli mečeš. Čist kot neka igrica pred večernim hranjenjem recimo. V bistvu je treba samo najt dovolj nizek dražljaj, da ga še ne šljivi. Če iz Šinkovga turna ne dela, bo treba pač moža s petardo nekam do Kranja poslat. Glede na to, da se v vsakem moškem baje skriva otrok, mu niti ne bi smelo bit težko Wink.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #397 : petek, 18.02.2011 : 09:29:19 »

Če poči v Šinkovem Turnu, naša Missy že zažene alarm Evil  Tongue Roll Eyes
Čisto OT sram, ampak ker ima tako zanimivo ime, ki me takoj asociira na nekaj starega, kamnitega, protiturškega (mal mam fetiš na take utrdbe Roll Eyes Tongue), a je kaj na tem in kje je to?
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #398 : petek, 18.02.2011 : 09:46:33 »

Kolikor jaz vem, nima Šinkov Turn nobene take zadeve tam blizu...če pa je bila, so jo že porabili... Tongue Lips Sealed Tongue Grin
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #399 : petek, 18.02.2011 : 10:20:18 »

A ne bi blo fajn, da bi imela recimo Lanabela en tak kamp ali počitniški tabor, pa bi mi z našimi strahci prišli tja na izobraževalne počitnice, pa še tršica Xena bi bila gostujoča, pa me, skomplicirane pasje mame bi si lahko cele dneve izmenjevale izkušnje in "maltretirale" pse s priboljški in raznimi poki, rešetkami, kurami, drekci, srnami in tako dalje Cheesy
(matr, jaz sem res piflarca do amena ... ene punce sanjajo o počitnicah v toplicah, pa na smučanju, jaz pa ... v šoli  trmoglavka )
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #400 : nedelja, 20.02.2011 : 11:19:35 »

Na tako piflanje bi pa tudi midve z Neli pristali. Tongue Cheesy Grin
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #401 : nedelja, 20.02.2011 : 12:18:20 »

Sem napisala, da to ni ravno piflarstvo, ampak gledanje za malo več kot samo pol ure naprej. Pa mi je cel tekst vrglo ven.  Huh

Torej, ja, v tem smislu, da zdaj pač kupčkaš in vlagaš, namesto instant počitnic, potem imaš pa naslednjih veliko let vsakodnevne počitnice za dušo, s krasnim spremljevalcem.

In pa, da bi mene tudi zanimalo izobraževanje v živo pri teh z veliko kilometrine. Saj se tudi z branjem marsikaj naučiš, ampak več znanja nikoli ne škodi.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #402 : nedelja, 20.02.2011 : 16:15:41 »

Čisto OT sram, ampak ker ima tako zanimivo ime, ki me takoj asociira na nekaj starega, kamnitega, protiturškega (mal mam fetiš na take utrdbe Roll Eyes Tongue), a je kaj na tem in kje je to?
Sploh ne vem čisto natančno, še nisem bila tam, je pa nekje na drugi strani Rašice, gledano od nas. Zakaj pa to vem? Ker je šel enkrat moj mal na kolo po Rašici in namesto, da bi prišel nazaj v Trzin, je ven prilezel v Šinkovem Turnu pevka predaja in je moral potem čisto naokorog, da je prišel domov Evil

Ja, bi jo morali navajati na tole pokarijo bolj intenzivno, se strinjam Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #403 : nedelja, 20.02.2011 : 20:52:18 »

Sem šla malo poguglat za Šinkovim Turnom. Tule je nekaj drobnih zanimivosti
http://kreg-slo.blogspot.com/2007/08/inkov-turn-drugi.html
sicer pa striče gugl pravi tudi, da je v Šinkovem Turnu taprava lokacija za vse navdušene ribiče. Sicer ni lososov, so pa veliki krapi:
http://www.ribiska-zveza.si/forum/viewtopic.php?f=11&t=3640&start=120

To bi bilo nekaj za Flipija Cheesy ...Missy, ga boš vzela na počitnice, če ste tam blizu doma? Wink

PS: V šoli je bilo spet fajn. Roko je lepo sodeloval, mati sem se občasno malo zapletala, ampak na koncu sva si vseeno prislužila pohvalo od inštruktorja, pa sošolka NO Jona in jazbečarka Pikica tudi Cheesy

Inštruktorju sem povedala o incidentu s pokanjem, je bil kar v zadregi in se mi je opravičil, da so pač mislili, da smo mi "tamali" toliko zaposleni z vajami in igrami, da itak ne bo problemov. OK, kaj čem ... po mojem pa sploh nihče ni pomislil na nas, če po pravici povem. Sem ga pa prosila, če mi bo pomagal pri premagovanju teh zadreg, če jih sami ne bi uspeli premagati in mi je rekel, da je vesel, če se s problemom takoj obrnem nanj in da mi bo kadarkoli pomagal:)
Saj je kar fajn stric ta naš gospod Ljubo, res izgleda grozno strogo in zelooo "na glas" govori (nekateri so kar malo preplašeni - sošolci, ne psi), ampak se mi pa dopade, ker resno jemlje vsako vprašanje in prošnjo in se potem res potrudi pomagat. Jaz pa, kot zdaj že veste, itak zmeraj kaj sprašujem Tongue

Joooj, danes sem bila zelo ponosna nanj, ko je sošolki (od NO Jone) zelooo potrpežljivo dotajčil, da je tisto, da mora imeti psica vsaj enkrat leglo en navaden bulšit in da bo šel osebno strest z gat veterinarja, ki ji je to predlagal. Ker se je Jona pred kratkim gonila, je gospa pač menila, da bi pa vseeno imela leglo in je bila jako preenečena, ko ji je povedal, da naj se obrne nanj po nasvete (je tudi sam vzreditelj NO), ko bo pred tem da gre na vzrejni pregled ob pravi starosti. Gospa pa: "... ma neee, jaz bi ji "kar tako" pustila eno leglo, mi ni za papirje..." O, da vidite, kako je popenil in jo oplajbal! Hvala bogu, da ga imamo - vsaj eno "črno" leglo "čistokrnih brez rodonika" manj bo na tem svetu.

Res moram vzeti nazaj kako besedo o "dolgovezosti" njegovih predavanj. Res sem bila naivna in sem mislila, da vsi že vse to (o prehrani, boleznih, preventivi ...) vemo, ampak zdaj se vsako uro izkaže da ni tako in da eni za nekatere čisto osnovne stvari slišijo pvič zdaj v šoli.
Zadnjič sta recimo sošolki, ki prihajata iz vasi tik za italijansko mejo čisto paf ugotovili, da njima ne vzreditelja ne veterinarji sploh niso povedali nič o razglistenju Shocked - in njuna 5,5  in 7,5 mesecev stara psa sploh nista bila še niti enkrat razglistena, odkar sta jih kupili in to kljub temu, da sta bila seveda cepljena po vseh protokolih Shocked Inštruktor Ljubo je spet čisto popenil na račun italijanskih veterinarjev oz "šalabajzerjev" (ki imajo BTW hudo večje tarife kot naši). Njuna veterinarja sta jima namreč očitno naložila, da je itak v cepivu tudi "cepivo proti glistam" .. o potrebnosti rednega razglistenja in preventive pred klopi in bolhami pa nič...

No, skratka, mislim, da je naša šola dobra, ker če se postavim v vlogo same sebe v obdobju pred "odkritjem" tega foruma in seveda branjem "pasjih" knjig, moram priznati, da so predavanja res kvalitetna in se lahko človek, če se le potrudi poslušati in spraševati, ogromno nauči.
In ob tej priliki se bi rada zahvalila še vsem vam, ki naju spremljate in pomagate z nasveti in soustvarjate ta forum in ste v bistvu "krivi" da zdaj že toliko vem in znam:)
Kiss Res hvala vsem - seveda pa se še priporočam Wink

Naslenjič pa moram res vzeti v šolo še fotoaparat, da vam bom pokazala moje (no, Rokove) simpatične pasje sošolce Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #404 : ponedeljek, 21.02.2011 : 08:43:54 »

Tralala, še slab mesec, pa naš skupni sprehod! Smiley veselje

K
Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines