mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 12:32:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 782862 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #585 : ponedeljek, 21.03.2011 : 22:35:29 »

A na Slavnik je romarska pot? Nisem vedela Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #586 : ponedeljek, 21.03.2011 : 23:49:32 »

Prosim? Fotkala sem kar sama, da ves Tongue.
Joj, oprosti SD, se mi je zdelo, da Tvoj fotka. Potem pa komplimenti, da ti je ratalo s polnimi rokami kosmatincev in povodcev se fotič obvladat Smiley

Tvoja destinacija izgleda super! Bo kdaj za probat Wink
Pa Vremščica je meni tudi všeč (nasploh imam raje take bolj nežne, položne hribe).

@Miskica, saj ne Trstelj ne Slavnik nista prav tapravi romarski poti, "romarski" sta bolj v smislu nedeljskih sprehajalcev brez domišljije (a veš, ko tata vpraša mamo, kam bi šli po kosilu, pa reče mama: na Slavnik, saj gredo Pepca, Marička pa Francka tudi, ziher bo fajn") Evil ... pa vsi romajo gor, kot da je "pod mus". Čez teden pa take destinacije samevajo, čeprav so super fajn kar se razgleda in vsega ostalega tiče Wink
Recimo - leta 1995 sva šla z Mojim peš iz Komna na Trstelj pričakat novo leto. Čisto sama sva bila gor, pa s flašo šampanjca in dvema sendvičema sva lepo "praznovala". V vseh dolinah je "divjala fronta", ognjemeti in ostalo, midva pa v mrzli noči na vrhu in prav nič nama ni manjkalo.
No, tega se enostavno ne da več doživeti ... Po "magičnem" letu 2000 je zdaj za vsako Silvestrovo naš Trstelj poln avtov z lastno muziko, velikih in majhnih skupin praznovalcev z ognjemeti, raketami itd., skratka, kar naenkrat je ratalo "in" da za Silvestrovo "romaš" na Trstelj - seveda z avtom, kdo se bo matral hodit in seveda v čim večjem hrupu, da ja koga ne bi bilo strah tišine Shocked


Sicer pa imam tudi jaz raje "navadne" poljske poti po gmajnah, kot tiste "turistične", kjer srečaš vsakega tadrugega soseda.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #587 : ponedeljek, 21.03.2011 : 23:53:49 »

Mi pa mažemo ljubezenske rane med nogami  Roll Eyes   Prevod, sledni med nogami in brezglavo norenje za ET, je pustilo posledice v obliki odrgnine  Tongue  Smo na bolniški in se bašemo s kakiji  Cool 
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #588 : sreda, 30.03.2011 : 11:45:22 »

Roko in mali Miško, vsa teža sindikalnega boja je pristala na vajinih krhkih plečih... Pa preden pograbita rdeče zastave, dajta objet mamoF in ji povedat, kako rada jo imata. Tako zelo ji je hudo, da ji lahko le vidva pomagata.

Pa še od mene ji dajte kakšnega ljubčka, prav?
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #589 : torek, 05.04.2011 : 21:31:06 »

@Cats ... poglej ti ta odločen sindikalni boj ... čim je temperatura čez dan presegla 20 stopinj, se je začelo zabušavanje (no, baje se temu uradno reče "pasje življenje" Evil

Ehhh, ta mladina brez vodstva nima nobenega smisla za revolucijo. Ali pa si samo mali črni morda domišlja, da je po rodu  Crnogorac?  Evil Grin










Logiran

Unikatne tablice in portretki
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #590 : torek, 05.04.2011 : 21:32:18 »

Ma vidi ga junaka - leži, a iđe Cheesy
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #591 : torek, 05.04.2011 : 21:37:30 »

Roki, dobrodosel v klubu crnih in od vrocine takoj skurjenih sram. Lupcke od sotrpina Kiss Wink
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #592 : torek, 05.04.2011 : 22:29:29 »

Jest bi  v zagovor rekla, da ob teh abnormalnih preskokih temperature Evil (v štirih dneh iz centralnega ogrevanja in bunde na klimo, ker se dihat ni več dalo) tokrat niso pokrepali samo mladi Crnogorci, pardon od globalnega segrevanja ožgani Crnoprimorci Kiss Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #593 : sobota, 09.04.2011 : 19:38:43 »

...pa tudi črno - beli dolenjci  Tongue (Bučko že tri dni išče vhod v klet, mu je potrebno odpreti teeežka vrata, in potem leži notri )  Smiley Te temperaturne razlike so lepo rečene nenavadne, ali nenormalne  Tongue
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #594 : sobota, 09.04.2011 : 19:44:20 »

Na belo ga poštrihat, pa bo boljš'. Tongue
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #595 : sobota, 09.04.2011 : 23:56:28 »

Speedy, danes smo pogruntali en dober način hlajenja Smiley Sem malo za hec kar v tri dni po dvorišču špricala s cevjo za zalivanje in čakala, če bo koga slučajno zanimalo, kaj delam Tongue hehe, seveda ni minila minuta, ko je mali črni trpin prišel povohat in lovit vodne curke ... in kaj kmalu sem ga lahko celega pošpricala s hladno vodo Cheesy
No, potem je bil počitek na travi, pozneje pa še v hiši na ploščicah toliko slajši Smiley

Potem sva šla ob šestih zvečer še na naš poligon malo trenirat. Zdaj smo se učili "poleg" ... ajejej ... tole je pa po mnenju našega Roka ena tako nepotrebna stvar, da ni za govort Evil Najprej so bile najbolj zanimive mušice in neki metuljčki v zraku, potem je bilo nujno potrebno vohat travo, namesto sledit igrački oz. piflarski mami, no proti koncu ure pa je se dalo mulca počasi že pohvalit. Midva si bova vzela čas, sva rekla, v bistvu nama je fajn na poligonu srečat sošolce pa tršico, če bova kda prilezla do popolnega "poleg" pa tudi OK.
Ampak najbolj nama je zaenkrat važno, da bova po treningu vsako soboto lahko šla na pijačo in čvek in na sprostitveno divjanje po večerne hladu k najini ljubici Bajki Cheesy
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #596 : nedelja, 10.04.2011 : 10:34:42 »

Super, mora biti prav fajn, ko pogruntaš, kateri hladilni sistem učinkuje. Cheesy Midve bova morali tudi še preizkusit različne načine. Pred dnevi sem jo peljala k potoku in z gojzarji tudi sama pristala v njem medtem, ko sem jo skušala zvabiti v vodo. Roll Eyes

Začetkov vaje poleg se še dobro spomnim, je bilo kar pestro. Evil Drugače kot z briketki direktno pred nos pa itak ni šlo. Roll Eyes Zdaj pa po nekaj mesecih vaje še kar gre, upam da bo do izpita še boljše. Na popolni poleg sem pa kar pozabila, čeprav se trudim, da bi bilo čim boljše. Če ne drugega, mi prehiteva, kar me pa ne moti, ker itak ne mislim profi poslušnosti delati v prihodnosti. Počasi vama bo uspelo. Sigurno. Pri takih piflarjih uspeh težko izostane Cheesy, samo potrpežljiv je treba biti. Jaz si nisem nikoli mislila, da bo Neli kdaj brez briketkov direktno pred nosom izvajala poleg tako kot ga zdaj. Do (skorajšnje) popolnosti je pa itak še dolga pot.

Midva si bova vzela čas, sva rekla, v bistvu nama je fajn na poligonu srečat sošolce pa tršico, če bova kda prilezla do popolnega "poleg" pa tudi OK.
Ampak najbolj nama je zaenkrat važno, da bova po treningu vsako soboto lahko šla na pijačo in čvek in na sprostitveno divjanje po večerne hladu k najini ljubici Bajki Cheesy
To je pa itak ena od najvažnejših stvari. Da se fajn počutimo na vadišču - če ne drugače že zaradi dobre družbe. Cheesy

Pošiljamo koš Kiss šolarčku Roku. Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #597 : ponedeljek, 11.04.2011 : 11:14:28 »

Hehe, Speedy, a veš da me je včeraj presenetil na polno. Zvečer sva šla najpej malo podivjat, potem sem pa rekla, da se bova še malo šolo igrala. In je brez povodca trikrat naredil enih 20 metrov vaje "poleg" z odlaganjem na "prostor" vmes čisto brez pripomb  veselje ... in to brez hrane, samo z igračko! Potem sva za nagrado še malo norela z žogico, pa šla čez gozd po ovinkih do bencinske črpalke, tam pa spet na "poleg" prav vzorno hodila pa metrov mimo skupinice treh ljudi, brez ustavljanja in bremzanja  Cheesy

Piflarček zlati moj, kako zna bit priden  Kiss

Naša dva profesorja v šoli sta rekla, da smo zdaj že tako "veliki", da ne bomo več ves čas vlačili po rokah hrane, ampak bo motivacija igračka. Uffff ... kolikor Roko včasih ni dosti dal na žogice s štrikcem, je zdaj čisto nor, ko jo izvlečem iz žepa (pa še sezona kratkih rokavov se začenja, je še bolj težko zadevo kam spravit, si bom morala prav eno posebno torbico s pasom za igrače sešiti). Na treningu pred enim tednom sem imela grozne težave, da ga z žogico spravim v "osnovni položaj", ker mi je skakal v roko z norim pogledom kot ena opica  Angry
Potem sva doma po malem vadila po starem, košček hrenovke dela čudeže  Grin
No, zdaj sem pogruntala, da se Črni zna čisto lepo umiriti, če se najprej malo poigrava, da gredo taprve čebele z ritke Tongue ,potem pa je pripravljen tudi umirjeno počakati na igračo.

Smo optimisti in bova pridno vadila, čeprav tudi nama itak ni za neko "tehnično dovršenost", ker sem tudi sama malo nerodna  Evil , ampak take vaje so čisto fajn, če jih ene toliko obvladaš, ker res pridejo prav v vsakdanjem življenju, ko je treba dobiti pozornost in umirjeno hoditi mimo kakšnih čudnih reči.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #598 : ponedeljek, 11.04.2011 : 12:49:22 »

No, no, te je lepo presenetil. Smiley Včasih se človeku tekom učenja zazdi, da je situacija bolj kot ne brezupna, potem te pa pesjan kar na lepem preseneti. In takrat eni kar zrastemo od ponosa, pa čeprav le za trenutek. Tongue No pri nama je pa hrana (briketki) še zeeeloooo prisotna (da jo dobi, je pa seveda pogoj uspešno opravljena vaja). Sicer ima žogice blazno rada, ampak požrešna je pa še bolj. Evil
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #599 : torek, 12.04.2011 : 12:09:29 »

Piflanje zmatra, vročina pa še bolj Grin



... kaj, a niso ene ohladitve napovedali?


... brez veze, sam lažejo ta poročila


... sploh jih ne poslušam več ...


... oooo Crna goro, majkoooo moooooojaaaa

 Evil Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines