mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 16:06:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 783280 krat)
0 članov in 14 gostov pregleduje to temo.
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #780 : nedelja, 17.07.2011 : 20:54:38 »





Vidim, da se bomo lahko prijavili vsaj za natečaj za najdaljše jezike, če smo že trikce zamudili


Samo to je vbistvu prav super ideja. Cheesy
Jezik je pa res Shocked
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #781 : sobota, 13.08.2011 : 15:54:29 »

Dragi moji, skoraj cel mesec se nismo nič javljali, madonca. Ampak - zdaj smo spet tu Smiley
A si vi sploh predstavljate, kam so mene ti Moji peljali?

(ne se zgražat, tale slikca je ratala med vožnjo od recepcije do našge novega "doma", sicer sem se vozil čist po pravilih)

... v nov "dom" Shocked


... in to nekam, kjer še nikoli nisem bil ...

... na morje, na Cres, v Punta Križo Wink

Kar takoj vam povem, da je morje sicer zelo lepo, ampak je mal brezveze, ker mu ni za zaupat, vam povem. Tace sem si zmočil glih do gležnjev, potem sem ga pa probal piti, pa je ... bruham ... je tudi Moja rekla, da je bljak, ko je morala popoldan moje driskaste pridelke s tal pobirat, potem pa Morja nisem več pil, da se ne bi še bolj jezila Tongue

No, tanajtabulša stvar od tega Morja je bilo pa to, da mi je nekdo v kampu že šparal prostor Cheesy


Moja najbolj zvesta in najlepša ljubica Bajka, seveda ljubezen


Celo tole veliiiiko Dinozavrovo kost je našla med skalami in mi jo prišparala Wink


Edina slaba stran vsega skupaj je, da nisva imela nikjer tapravga prostora za najine kroge nabijat - sva se morala lepo obnašat in pridno "trpet" na povodcih ... pa takole čakat Najini materi, ko sta šli zvečer po pivo v trgovinco:


... enkrat pa smo na srečo našli en prostor s praznimi prikolicami, daleč od naseljenega dela kampa, pa sva si za par minut le dala duška Grin


Sicer pa sva z Mojo zgodaj zjutraj hodila najprej malo Morje počekirat (Moja v upanju, da me bo premamilo stopiti v vodo in zaplavati), jaz pa sem raje opazoval galebe


... in se šel jamarja Tongue - sem hotel uloviti kako rakovico, pa so vse prehitre zame Angry


... pa črnogorske jogi položaje sem treniral, vmes pa budno pazil, da kak Neprijatelj ne pride preblizu našemu šotoru. Moja sicer ni nič kaj navdušena nad mojo Čuvajsko dejavnostjo, ma ... veste kaj ... če so v FKK kampu lepo sami nagci, je eno, če pa se pojavi kak predrzež v velikem temnem kopalnem plašču ali pa s plahutajočo brisačo na hrbtu - to pa je že znak za alarm, ali ne Cool Je treba zanjurit in ga nadret pa red naredit takoj in pri priči! Samo Moji tega ne cenijo najbolj in sem moral kar po hitrem postopku v mojo "varno hišo", če sem hotel kaj preveč povedati mimoidočim. No, ja ... tam sem se vsaj varnega počlutil, to je pa tudi res Wink




... in potem je bilo nekega dne skoraj vsega konec. Bajka je šla domov, mene so peljali na "socislizacijski sprehod" v Mali Lošinj, kjer smo lovci skupaj pozirali ...


... potem pa se je Mojim zmešalo in so mi podrli Varno hišico in še Dom Sad ... in sem takole čakal in tuhtal, kaj vse to pomeni ...


... jah, nič, smo šli nekaj naprej, so rekli Moji - novim dogodivščinam naproti!
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #782 : sobota, 13.08.2011 : 16:44:23 »

Vau, kakšno fajn poročilo! Afro
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
JasSab
midi
***
Sporočil: 174



WWW
« Odgovor #783 : sobota, 13.08.2011 : 16:54:41 »

ooo, pozdravljeni...prav pogrešali smo tole  Cheesy
Bor sporoča, da je voda samo za tačke namočit in nič drugega  Wink, bratca se bosta morala naučit, kako fajn je plavanje oz. namakanje v vodi   Wink
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #784 : sobota, 13.08.2011 : 17:07:21 »

... in smo se peljali naprej. Najprej smo šli iskat Nov Dom in ga kmalu našli v kampu Kolone pri Balah v Istri. Tudi tam je dovoljeno imeti pse, zato smo na hitro postavili Varno hišo in Dom, potem pa spet v avto in proti Puli, kjer smo na Pankerskem festivalu Monte Paradiso odložili našo Tavečjo Pupo. S Tamalim pa sva morala pozirat pred amfiteatrom:






V našem Novem Domu pa me je pričakalo presenečenje, da te kap Cheesy


Ne, ni bil Flipi ... je pa na F  Roll Eyes ... tole je ena nemška punca, zaradi katere je Mojim kar čeljust dol padla, ko so videli, kako sva si podobna. Fani prihaja iz Švarcvalda, stara je 4 leta in je mešanka med enim od kratkodlakih "mejnih" ovčarjev in "Altdeutche hutehunde" (to je njen tata). Tudi Njeni so bili totalno navdušeni nad mano in so rekli, da sem "exactly the same as she was at 6 months" Wink

S Fani sva bila ne samo soseda, ampak tudi tavečja prijatelja tistih par dni v Balah Kiss




Še počivala sva enako - tole je Fani:


... tole pa jaz, seveda


Black power Cheesy


No, tudi tukaj je Morje slano in brezveze, zato sem ga gledal le od daleč - še Fani me ni zmogla spraviti v vodo ...


... pa še večja gužva je bila v kampu, zato je bila Moja skozi na trnih, da bom kaj preveč lajal in preganjal Neprijatelje Tongue ... zadnji dan pa ji je skoraj počil film, ko smo z prijatelji pili jutranjo kavo na skalah pred šotorom, jaz sem imel eno žvako Moji za hrbtom pa je prikorakal en velik moški in še ženska. Sem bliskovito zarenčal in se zagnal proti njegovim hlačam, pa mi je Moja uspešno preprečila, hvalabogu za povodec na pol metra navit na roko ... moški naju je fajn nadrl, Moja pravi, da čist upravičeno, ker se je tudi sama od groze skoraj v hlače polulala. Sem moral po hitrem postopku v varno hišico, Moja pa s knedlom v želodcu pakirat naprej. In dopusta je bilo konec, jaz pa ves srečen, ko sem se lahko doma zleknil na mojo ljubo zeleno travco in glodal frišno kost od Mesarja, ki sem jo dobil, ker me ima Moja kljub vsem mojim lumparijam najrajši na svetu ljubezen
Zdaj me drži na kratko, včeraj me je parkrat fajn pošpricala z vodo, ko se hotel spet nadirati ene, ki so šli čez naše dvorišče in mi grozi, da ne bom smel novih Obiskov niti od daleč povohati, če ne bom bolj priden in manj zadirčen.

PS. mamaF tukaj: vse to je res, občasno nadiranje in sikanje na (nekatere, ne vem po kakem ključu izbrane)tujce, ki so prišli do nas, se je začelo že ene dva meseca nazaj. Sva si o tem tudi že s Xeno dopisovali. Enkrat se je že namreč tako zagnal proti prišleku v hišo in ga prijel za rob kratkih hlač ... takrat smo bili vsi totalno šokirani in paf in smo se seveda na vse pretege trudili preprečiti situacije, kjer bi lahko prišlo do takih reči. Moj fant je očitno precej prestrašen, ko pride do "vdora" tujih ljudi na naš teritorij, poleg vsega pa je zdaj v poletnem času pred hišo velikokrat na privezu, zato sumim, da se obnaša že malo po "ketnarsko". Smotano je, ker se ob prihodu njemu "čudne" osebe v trenutku toliko razburi, da rabim kar en čas, da se toliko pomiri, da sploh sliši kakršnokoli povelje oz. fuuuj oz. karkoli. Zato sem se zdaj odločila za vodni curek, ki se je izkazal za zelo učinkovito zadevo.
Hkrati pa je pri njemu prisotno tudi "pozitivno" pre-vznemirjenje, ko pride kdo, ki ga ima Roko zelo rad. Tistega človeka bi rad dosegel zdaj in takoj in izgleda kot kak bokser, ko hoče njemu ljubo osebo vso poskakati in prelizati. Ampak na tem področju mi zmeraj bolj uspeva prepričevati tudi njegove ljube obiske, da niti s prstkom ne mignejo in ust ne odprejo, dokler ni lepo umirjen in skuliran, šele taktrat so dovoljeni pozdravi in ljubčkanje.

Kar pa se tistega njegovega izpada na nevtralnem teritoriju - na "plaži" tiče, me zelo skrbi, ker svojega namena, skočiti proti mimoidočemu ni niti malo nakazal. In zdaj se sprašujem - je možno, da je hotel "kao" ščititi mene? Ali je ščitil svojo žvako? Sama v tistem šoku itak nisem mogla nič več kot zarjoveti fuuuuj in ga odpeljati tista dva metra do šotora v kletko. Drugih besed nisem zgubljala, ker sem se potem hitela opravičevati upravičeno razjarjenemu prestrašenemu možakarju. Kaj se s psom dogaja v takih situacijah? Kako mu pomagati, če se počuti tako v stiski ali karkoli že to je? Bom vesela vsakega vašega mnenja.

Sicer pa sem bila takoooo ponosna nanj, na sprehodih po kampih se je lepo obnašal, v druge pse in ljudi ni silil, v nasprotju s pastirico Bajko, ki bi "organizirala" vse, kar se giblje, je bil kot pliško, tudi z vsemi ostalimi psi, ki so nakazovali "prijazen obraz" oz. njihovimi lastniki se je lepo spoznaval, z nekaterimi smo se tudi malo poigrali ... na "socializacijskih" izletih v Lošinj, Pulo in Rovinj, kjer je bila neskončna gužva, polno vreščečih otrok, kolesarjev ... skratka ni-da-ni ... sem bila sicer previdna, da ne bi slučajno preblizu njegovega nosa mahal kak otrok z igračko ali hrano, ampak sploh nismo imeli problemov.
Ja, da ne pozabim, mogoče bo to pomemben podatek - par dni prej, v Puli, v enem lokalu, smo sicer sedeli pri mizici v kotu, pes mi je zadremal ob nogah in tik preden smo se odločili oditi, mu je en mladenič, ki se je gužval k sosednji mizi, po nesreči stopil na rep. Je prišlo do kratkega renčanja in skoka proti nogam tega človeka, samo potem se je takoj stisnil nazaj pod moj stol. Jaz sem se seveda po glavi tolkla, da mi ni uspelo zadeve preprečiti, uni mladenič pa se ni nehal opravičevati, ker je bil tako nepozoren. Kako se take stvari psom vtisnejo v spomin? Itak, da bom zdaj povsod še 100 krat bolj previdna, skrbi pa me, da bi se utegnil moj mulček ob vsakih bližajočih nogah počutiti "ogroženega" Huh

Eh, komaj čakam, da se ta mesec konča in greva spet nazaj v najino šolo, da bom lahko še mojima inštruktorjema travmirala.
Punce, sem se razpisala ma ... me skrbi in bom res vesela vsakega mnenja o teh zadevah. Od vsega si najbolj želim, da bi bil moj ljubi Mali črnuh srečen in zadovoljen in ne preplašeno "ogrožen".



Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #785 : sobota, 13.08.2011 : 17:14:55 »

Ljubo domaaaaaa! ljubezen


Logiran

Unikatne tablice in portretki
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #786 : sobota, 13.08.2011 : 21:05:18 »

O, kako si užival. Ti kar malo zavidamo.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #787 : sobota, 13.08.2011 : 21:11:09 »

Uaaa, Punta križa - AC Baldarin rulzzzzz vegi bravo veselje Afro super ljubezen
Počitnice moje mladosti Cheesy Cheesy

Dbro si se imel model, pa same bejbe si pecal Azn
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #788 : sobota, 13.08.2011 : 22:06:36 »

ajoj Roko, kakšne grde šale pa to delaš tvoji mami  Shocked?

sicer se nič ne zastopim, ampak a je možno, da je tečen zaradi vročine?
moj najslajši je takrat ko je soparno ali zelo vroče sitkan k drek.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #789 : sobota, 13.08.2011 : 22:49:51 »

Rava, nič ni izgovor vročina, mulca je po mojem kar naenkrat straaaaah pa še na Hrvaškem je bil in smo ga hecali, da je "mali crni branitelj".
Ma ti povem, da meni ni prav nič na smeh šlo ob tisti epizodi na plaži ... OK, pustmo stat oblajanje "neprijateljev", ki so si drznili mimo šotora priti - pa še to se je lotil recimo enega od petih ali kaj takega. In zanimivo, je tudi takoj odnehal, ko sem mu rekla, da je vse OK in naj bo Miiiiir. Kletko (box oz. "varno hišo"), ki jo doma niti povoha ne, pa je vzel res za svoje zatočišče, ko sem videla, da mu je že tu mač vseh zvokov in gibanja okoli in da je utrujen, sem mu rekla samo "Pejdi ti v tvojo varno hišo", pa je prav z veseljem šel, ko pa sem mu zagrnila zaveso ali zaprla šotor, je izgledal pa sploh čisto sproščeno in zadovoljno.
Zdaj sva na "špric" terapiji par dni ... doma namreč laja in se zaganja proti ljudem, ki so mu res popolni tujci in niso še nikoli prišli na naše dvorišče oz. v hišo. Ostale, "stare znance iz otroštva" sprejema čisto normalno, tako kot jih je zmeraj.
No, moj svak, s katerim živimo v isti hiši, ima dostikrat kake ljudi, ki pridejo kupit vino in včasih pridejo tudi čez naše dvorišče mimo našega vhoda v hišo, kjer je Roko na svoji zajlici privezan, da je pač z nami zunaj. Ravno včeraj sta prišla dva taka glasna tuja strica, ki ju je bilo treba seveda živčno nalajat, ampak jaz sem v pripravljenosti in sem Roka fajn pošpricala z vodo, tako da ni videl, kdo je vzrok tega biča božjega. Takoj je utihnil in se umaknil nazaj, jaz pa sem šla do njega in ga čisto skulirano dala na "prostor". Čez nekaj minut so "grozni obiski" šli spet mimo, Roko pa je - presenetljivo" mirno ležal, kamor sem ga "odložila" in ni niti mrdnil. Po njihovem odhodu je bil seveda zelo pohvaljen in ohinsploh izljubljen. Danes smo imeli še en špric zaradi prvič videne in seveda nalajane gospe, ki sem ji na hitro razložila zakaj gre in je bilo super, ker mi je pomagala. Po "tušu" se je Roko umaknil par metrov nazaj in tam obstal. Z žensko sva se par minut pogovarjali,potem pa ga je ona začela prijazno klicati k sebi. Najprej ni hotel priti, potem pa sem ga jaz spodbudila, naj jo le gre lepo pozdravit ... in je počasi prišel. Gospa ga je zelo hvalila, da je priiiiiiden in lep in prijazen in jaz seveda tudi in potem je bil ves prečohan in preljubčkan in imela sem občutek, da je Roko vesel, ker mu je uspelo ratat prijatelj z "groooozno tujo gospo". Kaj pa vem ... kaj se v tej mali črni glavi dogaja.
Kakorkoli, dodatno pomoč bom vsekakor iskala, ker res nočem niti za trenutek reskirat, da se v mali črni glavi kak čuden "neprijateljski" scenarij odvije.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #790 : nedelja, 14.08.2011 : 00:40:39 »

mamaF in Rocco - če bi znala, bi vama kaj rekla, pomagala, tako pa samo

Sicer si pa, mulo crnogorski, imel sanjske počitnice, pa unga bradača si fajn socja... no, pasjeliziral
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #791 : nedelja, 14.08.2011 : 00:41:32 »

mamaF in Rocco - če bi znala, bi vama kaj rekla, pomagala, tako pa samo

Sicer si pa, mulo crnogorski, imel sanjske počitnice, pa unga bradača si fajn socja... no, pasjeliziral
Mah, manjka to Kiss Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #792 : nedelja, 14.08.2011 : 01:09:50 »

Sančotova, ti moram povedat, da je en dober stranski učinek Rokotovih problemov prav ta, da je tale naš bradati Čohalnik koooončno ratal resen in dosleden in vsaj par minut na dan resno nekaj počne z Rokom Smiley Hočem rečt, ni več unih "kao" ukazov v stilu "dej vsedi se dol ...bodi pri miru pa nehaj skakat (v isti sapi pa fajn z rokami mahat in podobno) in takih zadev, ki jih pes sploh ne šteka, ker so bile izrečene zmeraj drugače. Kooončno je zaštekal, da je treba bit s psom resen in ga rad imet, to pa ne pomeni samo čohanja pod brado in enga talanja koščkov hrane kar tako, ker je glih pri roki, ampak da je treba od psa zahtevat tolko, kot je pes sposoben oziroma se držat tistega, kar si od njega zahteval. Ti povem, da ju je prav užitek gledat, ko se "dilata" za kak priboljšek. In kar je najvažnejše (jaz pa malo fauš, sevede) - mulc ga resno jemlje in imam občutek, da je samo čakal, kdaj mu bo še kdo drugi "težil" in ne samo "sitna mati" Tongue
Logiran

Unikatne tablice in portretki
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #793 : nedelja, 14.08.2011 : 01:20:37 »

No, super, potem pa čestitke obema, Rokotu in bradaču Cheesy
Veš, meni je tudi vedno najbolj razp..., da sem jaz od psa v določenih situacijah zahtevala eno in vztrajala, nekomu se je pa zdelo totalno brezveze in mu je popustil na lepe pasje oči. Ampak pes se - kot vsak mulc - seveda potem nauči super manupulirat in krmarit med čermi - ponekod gre brez muk direkt naravnost do pasjega cilja, pri bolj zateženih se je pa treba malo potrudit, pa še to ni rečeno, da bo šlo.  Ampak prav nič ne zamerijo tečnim, nasprotno.  Wink
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #794 : nedelja, 14.08.2011 : 10:07:53 »

Moj nebradati je na enem obisku rekel otrokom, da morajo psu dati priboljške z mize, ki jih je fehtal, da jih bo pes imel rad. Angry Mene je skoraj pod strop vrglo. In ko bomo enkrat lastniki psa, se bojim, da bo situacija zelo podobna vaši. Me veseli, da je bradati dojel poanto vzgoje.
Kar se pa čuvanja tiče, svetovati ne znam. Lahko samo povem, da imajo v bližini NO, ki čuva šefa. Če mu boš po naključju stopil za hrbet, boš v hipu čutil zobe na svojih mečih. In če trzneš, se bojo zobje tudi poznali. Če ne trzneš pes lepo popusti, ko se šef zopet obrne k tebi. Pa je ta šef pasji inštruktor. Tako da se vprašaš, kaj bi bilo s psom, če bi ga vzgajal en neizkušen lastnik. Se pa tudi s tem psom da zelo lepo živeti, samo oči imajo pa res ves čas na pecljih.  Korajža velja!!!! Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines