mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 17:56:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 783494 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #795 : ponedeljek, 15.08.2011 : 15:45:37 »

Shocked Koloni?? Ma ne mi rečt, da prejšnji teden?! Jaz sem bila tam v petek popoldan/zvečer (sicer brez Neli, tokrat je uživala v domačem varstvu). Cheesy Pa pri Puli (v Valbandonu na plaži) sem bila tri dopoldneve. Joj, če bi vedela, da ste tako blizu... Angry Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #796 : ponedeljek, 15.08.2011 : 19:55:15 »

Shocked Koloni?? Ma ne mi rečt, da prejšnji teden?! Jaz sem bila tam v petek popoldan/zvečer (sicer brez Neli, tokrat je uživala v domačem varstvu).
Ja - ravno v petek, 5.8. smo prišli zgodaj popoldan, štimali šotor, zgodaj zvečer pa šli do Pule na izlet. Šotor smo pa imeli blizu začetka kampa, kjer so taprvi WC-ji št.5 in na drugi strani cerkvica - no, še ene 50 m od Wc-ja naprej. In potem sva pozno zvwečer  z Mojim spravla psa in otroka spat, pa šla še ena eno pivo do tistega bara s picami (Buco, Budo ali nekaj takega) in mene je skoraj kap, ker je bilo tam res fuuul ljudi, pa celo plesišče in dva muzikanta, ki sta med drugim igrala "ne boš ti meni zizike majal"
Če bi mi kdo pred 15 leti, ko sem bila v tem, takrat še čisto divjem kampu prvič nekega junija, prerokoval, da bom videla kaj takega, bi mu rekla, da je zmešan trmoglavka Je res hecno, kako se kraji spreminjajo .. takrat nas je bilo za par šotorčkov, vode ni bilo, o kakih kopalnicah si lahko samo sanjal - skratka čista divjina in spomnim se, da je takrat na mestu, kjer je zdaj vedno baje gruča prikolic, en učitelj meditacije ali nekaj takega imel postavljen indijanski šotor in pripravljal razne duhovne delavnice, hojo po žerjavici in take reči. Pa tudi sicer so v Kolone in sosednji San Polo baje včasih hodili "stari hipiji" oz. dosti takih ljudi, ki so iskali mir in tišino za meditacije itd. Tako nama je vsaj takrat povedal fant iz študentskega naselja, zaradi katerega sva šla v Bale sploh prvič pogledat. No, po 15 letih pa me pričaka čisto natrpan kamp, avtov toliko, da glava boli, barčki, trgovina, ni da ni. Pa tudi kar nekaj nepobranih pasjih "tortic" in smeti se je valjalo po kampu, to mi ni bilo prav nič všeč Sad  Dnevna cena za psa v tem kampu je 4,5 € - kr drago, oseba pa 7€. Mah, zame, ki sem prej dosti let hodila v bolj "zabačene" dalmatinske kraje, je bilo že malo preveč vsega ... res pa je, da avgustovske gužve nisem bila vajena, smo zmeraj bolj zgodaj hodili na dopust Smiley
Ampak obala mi je pa zelo všeč tam, bomo še kdaj šli v juniju ali septembru, ko je vse sigurno bolj umirjeno Smiley

V glavnem - tisti, ki radi kampirate in bi to počeli skupaj s psom - če bi se odločala med tema dvema kampoma, ki smo ju spoznali letos, gre moj glas absolutno Baldarinu - Punta Križa na Cresu. Dosti bolj umirjeno. Čisto, bolj prijazno, pa kljub velikosti kampa nimaš občutka, da je tam sploh toliko ljudi, ker ni toliko prevažanja z avti sem in tja, pa teren je tak, da najdeš lepe, intimne kotičke za šotor in psa in tudi plaža je tako dolga, da ni problema najti malo osamljenega kotička, kjer se lahko psi kopajo. In še vsi lastniki psov, ki sem ji srečevala, so se mi zdeli zelo luštni, z dostimi smo se naklepetali in prečohali svoje mrcine, se poigrali - skratka, jaz sem navdušana. Meni je ustrezalo tudi to, da je večina (in najlepši del) kampa FKK, ker sem na morju rada čim bolj free, čeprav ni nihče težil (predvsem najstniškim pobom - tudi našim domačim) tistim, ki so še okoli šetali oblečeni v kratke hlače ali kako cunjo okoli tazadnje.
Aja, pa v vsem času nisem na tleh videla niti enega pasjega kupčka - res smo vsi zgledno pobirali za sabo Smiley Kljub temiu, da ni nekih posebnih pasjih kantic za smeti, je po vsem kampu dovolj kant za "ostale odpadke", tako da ti vrečke s pridelkom ni nikjer treba nositi več kot 100m. Pa še en sanitarni blok ima prav uraden tuš za pse, sicer pa sem videla, da so nekateri svoje zverinice tuširali kar s cevjo na ploščadi za oskrbo avtodomov, pa ni očitno nikogar nič motilo, ker nikjer tudi ni bilo nobene oznake, da se to ne sme. No, midva s Črnim itak nisva imela teh problemov, ker mulc slane vode dlje kot od krempljev sploh ni videl. No, cena za psa pa je v tem kampu 3€ dnevno, če koga zanima.
Zdaj pa zadosti EPP-ja in še malo divjat s Tačrno pošastko Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #797 : ponedeljek, 15.08.2011 : 20:44:56 »

Jaz sem bila na Kolonih zdaj drugič. Enkrat pred leti in pa zdaj v petek. Mi smo bili nasproti sladoleda Ledo, ki ga prodajajo ob makadamski poti. Všeč mi je bila ravna skala, ki je bila ravno dovolj velika za mojo blazino, sicer pa me moti, da so tako veliki kamni za v vodo (če greš bos, je precej nerodno, vsaj meni) in da na sami plaži ni sence (vsaj na tem delu, kjer sem bila, je ni bilo, ampak itak ni bilo vroče). Jaz najraje hodim na plaže, ki me nič ne stanejo. Najlepše je vsekakor zjutraj (tam nekje do desete ure) in zvečer (po šesti), ko je ljudi bistveno manj, pa tudi narava se mi takrat zdi najlepša. Če bi vedela, da ste tam, bi pod nujno pribrzela spoznati črno pošast in njegovo bando. Smiley
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #798 : torek, 16.08.2011 : 08:49:03 »

Vidim, da smo si enotni, da je Punta Križa na Cresu res pravi raj za FKK in za kužke. Tako zrihatnega kampa in predvsem prijaznega do psov še nisem videla. Poleg tega so vsi lastniki psov pravilno vzgojeni in resnično čistijo za svojimi kužki  . Kar ne morem rečt za kamp Kolone in San Paolo, čeprav so tam psi tudi dovoljeni. Letos smo bili tam z našo penzionerko in smo se imeli super, vendar smo bili na začetku sezone. Si ne predstavljam, da bi bila tam na višku sezone... Lips Sealed Roll Eyes Čeprav so ta kamp precej uredili v primerjavi s tistim izpred 10 let.
MamaF, tisti del, ki je (še vedno) v lasti tega učitelja, je še vedno takšen. Na vsaki strani pa se nahaja urejen kamp.
V Bale pridemo le, če nimamo dovolj časa za daljše dopustovanje na Cresu. Cene pa so v obeh ugodnejše kot kjerkoli drugje. Bistveno pa je, da so kužki dobrodošli, zato smo z veseljem tam na morju.  Wink
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #799 : torek, 16.08.2011 : 12:15:09 »

Luna7, glede na to, da jaz navijam, da bi še kdaj (drugo leto) odrajžali do Punta Križe, morava nuuuujno ostati na vezi, ker to bi bilo pa res super, da se moj nori Črnuh in Pikasta dama srečata, midve pa en maratonski čvek udariva Cheesy (ben, saj vem, da za slednje ni treba glih na morje hodit, ampak ko je človek na dopustu, ima res taprav čas za take reči Wink.
Ja, psi tam so bili res super, Roko je svojo Bajko v vmesnem času kar lepo "varal", hehe. Same punce si je izbiral za mini divjanja na flexijih. Najprej je našel "sestrici", avstrijski bivši azilašici Selly in Lubi, ki sta kampirali v naši bližini, pa smo se pogosto videli (sploh sta oboževali mojo "čudežno vrečico" spriboljški Cheesy , potem smo se našli z 10 letno bivšo azilašico Stormy iz Nemčije in njenima luštnima lastnikoma, ki sta naju celo prosila, če lahko na jutro njihovega odhoda prideva malo mimo na sprehod in par minut igre, da bo njuna punca odšla z dopusta z lepimi spomini in dobre volje ljubezen ... pa eno jutro sva izvohala 8 mesečno biglico iz Maribora (joooj, tiste lepe očke pa mehka ušesca ljubezen - sem takoj pomislila na Sonce Rumeno in njenega pokojnega Živka, prav tak mehek pogled je imela), skratka, vsak dan smo zjutraj ali zvečer srečali kakšne fajn pasje in človeške face.

Mi smo bili v tazadnjem delu kampa, tam kjer gre v vodo tista velika ravna cev in kljub temu, da je bil tam le majhen WC s tuši (kontejner) in kar dosti ljudi, je bilo ves čas res čisto in urejeno. Tiste "tanobl" kopalnice bolj proti začetku kampa pa so sploh kot kak rezervat za fine ljudi, mene je bilo kar groza stopiti s prašnimi japonkami na tiste spolirane ploščice Wink

Sicer pa na Cresu poznam (osebno) še krasen majhen kampič v Valunu (kamp Zdovice), kjer so tudi psi dovoljeni, le z avtom se prav do kampa ne more priti, ker tega pač teren ne dovoljuje. Tja smo hodili 4 leta, ko sta bila otroka še čisto majhna in smo neizmerno uživali - vedno sicer konec junija, začetek julija, v visoki sezoni je težko najti dober prostorček. Je pa Valun prijazna vasica, zelo umirjena, okolica je polna zanimivih izletniških poti, v samem kampu pa prav odsotnost avtomobilov da tisti poseben občutek varnosti, ko ti ni treba imeti majhnih otrok ves čas "na povodcu" v strahu, da bo izza ovinka prišibal kak avto ali kolesar. Avto parkiraš pač nad vasjo oz. ob obali, vso prtljago naložiš na priročne vozičke, odpelješ v kamp, avto pa nazaj na hrib na parkirišče.

Je pa psom (in tudi nudistom) prijazen  tudi kamp Kovačine, prav pri mestu Cres, kjer sem bila sicer pred leti samo na sprehodu, ampak sem slišala dosti dobrih mnenj o njem. No, tudi ta kamp je precej velik, ima pa baje posebno pasjo plažico in ostalo, kar pričakujemo lastniki takosmatih Smiley

Ja, tudi meni je -odkar sem pasja- najbolj pomembno to, da smo s psom dobrodošli, pa da lahko najdem umijen kotiček za bivanje, da moj čuvaj ni skozi na preži Evil, pa da imamo blizu še kakšno pot ali travnik, kjer si pes na flexiju lahko tudi malo bolj pretegne tace Wink
No, ravno v Kolonah mi je bilo fino, da so tik pred začetkom kampa velika polja, poljske poti in v času našega dupusta še frišno pokošen ogromen travnik, da sem Roka lahko celo za kratek cas spustila s kratkega povodca in sva se nalaufala za žogicami in malo skakala za kobilicami Cheesy Sem imela občutek, da je bil prav vesel, ko je po dobrem tednu makedamskih poti in borovih iglic po tleh pod tacami začutih pravo zeleno travo Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #800 : torek, 16.08.2011 : 12:52:09 »

 Grin Grin Jap, super bi bilo!
Meni je bil kamp na Cresu resnično všeč. Tam na koncu, kjer je dosti zasebnih prostorčkov, pa en manjši sanitarni blok, pa "plac" za kužke, ki so si tam čisto na koncu privoščili svoje. Edino, kar sem pogrešala, so kakšni prijaznejši dostopi do morja (skala i ježevi svuda...) malo ven iz kampa. Ampak vseeno... Upam, da bo naša kokica pričakala še drugo poletje Kiss, čeprav ste mi naredili kar lušte, da bi človek pobegnil še v septembru tja...  Cheesy Cheesy
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #801 : četrtek, 18.08.2011 : 16:40:20 »

Spet je pritisnila vročina in po jutranjem sprehodu na hitro opravimo še nekaj asan Črnogorske Joge Tongue














ljubezen ljubezen Kičurini moji zlati Kiss Kiss

No, sicer pa smo zadnje dni zaradi že znanih čuvajskih incidentov zelo resni in pridni (ja, zdej se po glavi tolčem, da sem Črnega tolk h Kursinku spodbujala butnglavc ). Mu ne dovolim prav nobenega "presenečenja" več. Če kdo prihaja in je "nujno" treba začet besno lajat, pade špric vode - samo trikrat je bilo treba, zdaj je očitno samo glas zadosti, "Miiiiiir" ... in je mir. Pa dostop do tistega "neprijatelja" fizično (z dolžino štrika) onemogočen. Pa je mir in mulc leži v travi, opazuje, pisnit ali bognedaj zaganjat se, pa si ne upa več. Ko "neprijatelj" vstane od mize, se premakne, me objame ali kar je že takega, se Čuvajska glava sicer vzdigne, ampak zaenkrat (upam, da bo trajalo) zadostuje samo "Roko, mirno, je vse OK", pa je mir.
Če pride kdo, kjer je histerični lajanje druge sorte (torej ne tisto sovražno), je procedura enaka. "Miiiir" pa nobene pravice skakat ali kako drugače se metat ljudem pod noge. Pa dolžina štrika spet taka, da mora priti obisk pozdravit psa, če pač želi in ga počohat, seveda, ko je pes lepo miren in skuliran. Sicer pa nič, kl**c ga gleda mulca glasnega Evil
Pri ljudeh, ki jih pozna že od majhnega in ima do njih čisto sproščen odnos, pa je vse po starem - lahko se objemajo, ljubčkajo, karkoli - tam nikoli nimam tistega sumljivega občutka, da bi Roko utegnil koga preganjati.

Sem dosti razmišljala o teh njegovih izpadih in prišla do spoznanja, da sem absolutno najbolj butasta pri vsej stvari jaz, ki sem prezrla ene čisto osnovne stvari - torej to, da nobenemu človeku, ki pride k nam, ni treba prenašat našega psa in tudi psu ni treba biti z vsemi najboljši prijatelj. Ampak tolerirat v moji bližini pa "neprijatelje" mora in to brez besed.
Zato v hiši in na dvorišču ne bom  več poskušala, da se "spoznajo", ker se mi zdi prevelika možnost, da bi Roko utegnil spet preizkušati, kako je "fajn", če se iznenada proti komu zaženeš ali ga primeš za hlače. Se mi zdi edino prav, da takih okoliščin nikakor niti od daleč ne dopustim. Na dvorišču je zato trenutno štrik z večimi variacijami "okrajšav", v hiši pa druga soba oz. tudi box.

To so zdaj trenutni domači ukrepi - poleg seveda nepopustljivosti, kadar se kaj pač zahteva od njega.
kar pa se "javnosti" tiče - hmmmm, zaenkrat je na sprehodih vse tako, kot je bilo. Skratka, priden kuža. Toda, ker se mi je na morju zgodilo kar se je pač zgodilo, sem našpičena 100% in ga niti za trenutek ne izpustim z oči.

Kako naprej, bova še kaj s Smetko predebatirali, pa z mojima inštruktorjema v šoli, če bo treba bomo pa še kakega drugega strokovnjaka iskali. Me pa prav zanima, kako bo najnovejše incidente komentirala moja inštruktorica, ki je pred 10 leti prišla v našo šolo kot preplašena lastnica 1 leto starega NO, ki je "naenkrat hotel požreti in stresti vse, kar mu je prišlo na pot - pse, ljudi, ničesar ni prenesel,"po njenih besedah. Fanta je potem spravila do stopnje IPO3 in sama postala inštruktorica. Alora, nekaj bomo že skupaj naumili, da mojemu mulcu za zmeraj izbijemo iz glave njegove pretirane čuvajske ambicije.
Ehh, a vidite, kaj se zgodi, če študentje Kursinka preskakujejo razrede Evil Angry
Logiran

Unikatne tablice in portretki
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #802 : četrtek, 18.08.2011 : 16:48:57 »

Hm, a z nobenimi neznanimi prišleki mu ne boš več omogočila bližnjega stika?
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #803 : četrtek, 18.08.2011 : 18:27:27 »

Bom, a ne tako, da si bo ON določil, da je treba zaštartat do prišleka (in ga nazjat in mu kazat zobe) preden mu JAZ to dovolim (dovolim pozdravit, pohohat, ne kazat zobe, da se razumemo). Nekako se mi zdi, da sem čisto zanemarila dejstvo, da so konec koncev to NAŠI obiski in ne njegovi in da smo mi tisti, ki ljudi sprejemamo in ne on. S tega vidika mu zdaj hočem pokazat, da ni njegova naloga sprejemat - odganjat ljudi z našega teritorija, ampak da to počnemo ljudje. In stik s prišlekom ima lahko brez problema, če/ko se umiri oz. si tisti človek sploh želi imeti stik s psom.
Recimo en možakar je včeraj tastu nekaj prinesel, pa je zalutal na naše dvorišče. Psa, ki je že zarenčal in se pripravil na "napad", sem po zgoraj opisanem scenariju poslala "dat mir in tule počakat" (ne zahtevam prav "prostora", ker bi morala potem to res striktno popravljat, če bi sedel ali se premikal). Ker mu pač ne zaupam, oz. mu nočem dati prav nobene priložnosti, da mi slučajno začne skakati v človeka, sem tudi njegov štrik pripela tako, da do vhodnih vrat ne seže. Pa je ostal na miru. Možakar je vprašal, če je pes hud oz. se mi zahvalil, da sem ga oddaljila, ker da se psov močno boji, ker ima slabe izkušnje.  Seveda njemu nisem težila, naj da psu povohat vsaj roko, jasno, kaj pa naj bi. Pa je Roko tiho prenesel obisk bil zato še nagrajen.
Če pa mojega posredovanja ne bi bilo, sem 100%, da bi možakarja besno nalajal in ga verjetno ne bi spustil mimo do vrat. Lahko, da si delam prečrne scenarije, samo je**ga, res sem ratala nezaupljiva.
No, potem sta k hčeri prišli dve, Roku neznani punci, in se je spet oglasil z laježem- ampak nič kaj hudega, na besedo je takoj utihnil, črnuhec zlati. Sem ju pozdravila, potem pa šla po njega da sta ga še punci lahko pobožali in spoznali. Vse OK, brez histerije. Ampak punci sta šli na obisk v hišo k hčeri (in nista prišli z namenom samo njega lupčkat in mu ohinsploh pozornosti namenjat), zato je Roko ostal pač zunaj z mano, pa čeprav bi šel z veseljem za njima in se jima slinil okoli nog. Ampak, njima je bilo pač dovolj. Buh pomagej, saj lahko zgleda kruto, samo, se mi zdi, da smo res delali veliko napako, ko nismo opazili, da fant želi samostojno regulirat kdo bo k nam prišel in kdo ne.

Mori me pač to, da mi je skočil v človeka, ki je (takrat na plaži) samo hodil za hrbtom - zato si niti slučajno ne upam brez neke strokovne pomoči "sprobavat" situacij "kaj bi bilo, če ...", kadar vidim, da pes že v štartu do neke osebe kaze strašno nezaupanje in dela tiste grde sovražne face. Evo, zato sem se zdaj odločila, da fizičnih stikov s takimi prišleki trenutno pač ne bo (ker ponavadi so to itak ljudje, ki jim prav dol vidi za psa oz. ga itak ne bi niti pogledali - saj mogoče je pa tudi tu del njegovega problema - da grozi ljudem, ki gredo kar "mimo njega"). Zdaj, ali je to prav ali ne - ne vem - le preventivo želim zagotoviti, dokler si česa pametnejšega ne domislimo Wink


Logiran

Unikatne tablice in portretki
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #804 : četrtek, 18.08.2011 : 20:27:37 »

Mama F, hvala ti za tele prispevke.
forum nekoliko zavaja in človek, ki nima pesjana, hitro dobi napačen vtis, kako so vsi pridni in kako je vzgoja psa na izi. v resnici pa ni tako - čim se malce spustiš s ketne, je takoj sranje.
enga na deleč  Rokecu Kiss, pa po enega na vsak beli mačji copatek  Kiss Kiss

ps: vse ostalo je pa danes že Cats povedala  Evil Evil
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #805 : četrtek, 18.08.2011 : 20:35:01 »

No, rava, tako kot imam občutek, da se to tebi zdi nekaj izjemno težkega, zoprnega in da moraš res vsak dan biti na preži in vzgajati 24/7, pa vseeno ni. Res ne, vsaj povečini. Nisem po naravi avtoritativni tip, pa gre.
In vem, da bosta tudi  mamaF z Rokom kmalu pošlihtala vse, kot je treba.  Kiss
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #806 : četrtek, 18.08.2011 : 20:50:04 »

tudi jaz ne dvomim, da bosta MamaF in Roko tole zrihtala v nulo  Afro

Sanco1a, tvoj vtis je popolnoma pravilen  Grin Grin
pri nas je raspuštoj.
moji v 99,99% delajo kar jim paše, vključno s čohalnikom.
otrok pa nimam, tako da se mi vzgoja v bistvu res zdi nekaj težkega, predvsem pa zahteva veliko doslednost, ki vključuje tudi precej samodiscipline.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #807 : četrtek, 18.08.2011 : 20:55:54 »

Veliko vzgoje se da tudi z igro. Samo tisti res hudi prekrški, ki nikakor niso v skladu z mojimi in splošno družbenimi normami, se obravnavajo bolj na ostro. Je pa treba z njimi delat še kaj razen čohanja in ljubkčanja, to se pa strinjam. Ampak samo to meni še pri mačkih ni dovolj.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #808 : četrtek, 18.08.2011 : 21:37:48 »

pri nas je z mački več ali manj samo igra (pero, špagce ipd. in sprehodi) in pa crkljanje seveda.

precej je pogojeno z mojim poslom. zdajle sem par let delala v kriznem managementu, pri čemer sem se pri delu z ljudmi naslanjala na racio**, kljub temu, da sama aktivnost že po defaultu vključuje vsaj določeno mero uporabo moči, pri čemer potrebuješ ogromno samodiscipline, časa in empatije, da ne zabredeš v zlorabe, ki so pri nas žal pravilo in ne izjema.
ravnokar končujem en projekt, ki je imel za posledico precejšnje omejevanje ljudi pri bonusih (tadrage avte sem jim pobrala, hehe) in nove delovne procese. ker pri takem delu surovo posegaš v privilegije in skrbno obdelovane zasebne vrtičke se skorajda ne moreš izogniti poziciji satanovega odposlanca na zemlji in temu primerni so tudi odnosi z udeleženci v teh procesih, pa čeprav se skoraj raztrgaš pri tem, da bi bil čimbolj prijazen in sočuten.
 
zato se mi doma s takimi zadevami res ne da zaj*b*vat in hočem imeti demokracijo, mir, pojoče ptičke in plesoče srnice Smiley.

**čeprav se mi z leti vedno bolj dozdeva, da je ta predpostavka hudo zgrešena  Evil Evil
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #809 : četrtek, 18.08.2011 : 21:45:09 »

Jaz pa pridem domov zbita in sitna od dela z neverjetno razmazano, razpuščeno in zoprno mularijo in še bolj samoljubnimi, naduvanimi, vase in v svoje krasne  potomce zatrapanimi starši in sploh ne morem verjet, kako enostavno in nenaporno je delat z živalmi.  Za uživancijo in živce spočit. Tam je vse (skoraj) na prvo besedo, ljubice moje. To sploh ni vzgoja, to je samo igra.
Logiran
Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines