mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 15:04:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 783164 krat)
0 članov in 15 gostov pregleduje to temo.
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #885 : nedelja, 16.10.2011 : 14:17:45 »

... ampak bi verjetno 3 km hodili celo uro ...

ni šans za doseganje take hitrosti.
3 km z mačkom je časovno vsaj 3 ure, če ne več.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #886 : nedelja, 16.10.2011 : 14:21:03 »

O jebela, to pa še za buldoga (ki so sicer meni ful simpatični Kiss Kiss, ampak za jogging pa ravno ne)  ni, rabiš napol mrtvega psa.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #887 : nedelja, 16.10.2011 : 14:27:17 »

 Grin Grin Grin ja

v bistvu se mačke bolj pase kot sprehaja.
mi imamo zdajle čist skoz eno sranje in nismo nič hodili ven, pa tudi ne bomo, dokler ne bodo mački in ljudje v dobri formi.

gruntam ... združljivo bi bilo mogoče v tem primeru, če maš psa, ki uboga in lahko laufa okoli, medtem ko paseš mačka.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #888 : nedelja, 16.10.2011 : 14:30:58 »

Ja, je možno, če greste do bližnjega travnika, psa spustiš in ga zlaufaš z žogicami, maček pa je poleg na povodcu in se pase. Samo problem je potem opravljanje pasje potrebe pri mojem, ker bi bil tako zaposlen in zatopljen v igro, da ne bi ne lulal ne kakal, pa bi šli lahko domov in takoj še enkrat ven.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #889 : ponedeljek, 17.10.2011 : 11:50:59 »

mamaF, a Miško to z vama hodi ven ali jo je ucvrl?

A si razmišljala, da bi njega tudi na povodec navadila in bi šel skupaj z Rokom na sprehod? Smiley
Miško jo ven preprosto "zvizne" ... kar pri naši hiši s preveč ljudmi in preveč vrati na žalost sploh ni tak problem Sad Še meni se zgodi, da ga pred izhodom zaprem v mojo "slikarsko pisarno" (kurilnica), pa ga čez pet minut že Roko lovi po vrtu ... ker sem vmes pozabila, da sem zjutraj odprla kletno okno za zračenje sram Da o momentih, ko se s taščo sprehodi po notranjem stopnišču do zgornjega stanovanja in ko se naveliča pač zleze na teraso in od tam na vrt niti ne govorim ...
No, potem pa imava z Rokom kursink - hočeš nočeš, enkrat laufa za Miškom on, enkrat jaz, da ga spakiram nazaj noter.
Miško sili za ljudmi in izkoristi vsako priložnost, da gre za nami. Poleg tega pa se večini ljudi v naši bajti ne zdi nič takega, če "gre maček pač malo ven". Včasih si zaželim majhno blokovsko stanovanje z enimi samimi vrati in minimalnim številom (enakomislečih) sostanovalcev.

Jaz mislim, da je pri tem glavni problem uskladitev pasje dinamike in mačjega bolj ali manj inertnega raziskovanja, opazovanja in ustavljanja. Mački bi šli, ampak kolikor so me poučili, ne bi bili ravno navdušeni nad hitrim maršem, recimo 4km v pol ure.
Točno tako ... midva z Rokom šibava sprehode po 2 ali 3 ali 4 km naenkrat (hitra hoja), vmes se ustaviva, narediva par piflarskih vaj ali kak trikec, ga malo spustim, da nabija kroge .... skratko, popolnoma nezdružljiva scena z mačjim dojemanjem "sprehoda". Eh, kolikokrat sva se "igrala šolo" na poti ob naši njivi, čisto blizu hiše, pa je med šolskim "prostorom v gibanju" vodnica šla lepo naprej, kot se spodobi ... pes pa tudi Angry - seveda v kontra smer, naravnost na kursing ... ker se je pač za nama iznenada pojavilo otožno mijavkanje v stilu "kjeeeee sta, jaz hoooočem z vaaaamaaa".

Mačji povodec bi bil opcija, seveda, samo potem bi morala mačka čisto posebej "peljati na pašo". Z mojim črnim norcem na povodcu in mačkom na povodcu, no way ... bi me po mojem oba zarolala v povodec kot salamo Evil
Logiran

Unikatne tablice in portretki
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #890 : ponedeljek, 17.10.2011 : 13:25:13 »

jap, salama zagotovljena  Grin

ko so v špilu povodci, s kužki (vsaj sčasoma) ni takega problema pri razmerjih 1 dvonožec : n kosmatincev.
pri mačkah pa 100% velja razmerje 1:1 kot pravilo.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #891 : ponedeljek, 17.10.2011 : 13:30:37 »

Mačji povodec bi bil opcija, seveda, samo potem bi morala mačka čisto posebej "peljati na pašo". Z mojim črnim norcem na povodcu in mačkom na povodcu, no way ... bi me po mojem oba zarolala v povodec kot salamo Evil
Najboljše, da imaš telefon kar v ušesih za vsak slučaj...  Grin Grin
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #892 : sreda, 19.10.2011 : 12:34:02 »

To smo čakali, mamaF, tvojo štacunco Afro Afro
Sančotova, da ne bomo glih kršili pravil foruma z važenjem in reklamo, bom lepila sprotne artikle v Rokotovi "hud pes" štacunci kar v tale album:
https://picasaweb.google.com/105403240634769651860/TabliceZaDobrodoslico

Poglejte, kak hecen obisk sem imel v soboto:


...k  Moji Mami so pripeljali pozirat enga dojenčka štirimesečnega, ki bi tudi rad imel tablico

 Ime mu je Kairos in je čist fajn dečko, samo najprej sem ga moral naučit, da ni nujno zmeraj samo v ravni črti laufat. No, ja, za kroge nabijat je še mal preneroden, ga kar odnese na ovinkih Grin
Ampak durgače je pa za hece, tale fantek. Ko smo prišli k meni domov, si je mislil, da laho ima vse moje reči, mojo Mamo, moje igrače ... pa sem mu hotel samo povedat, da se ne jemlje brez vprašanja Evil Pol se je pa Mama ujezila in je rekla, da bom na Takratkem Štriku, če ga ne bom pustil pri miru.
Pol sem bil pa Priden Cool

Anede, mama, da sem Jaz najbolj priden na svetu ...


... ti pa si samo Moja Mama Kiss


Pa Miško je tudi priiiiidkan ljubezen
Logiran

Unikatne tablice in portretki
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #893 : sreda, 19.10.2011 : 13:14:10 »

 ljubezen ljubezen Zadnja slikica je pa....  Kiss
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #894 : sreda, 19.10.2011 : 13:37:07 »

A takale je tale Tvoja Roko?  Angry Še enega nevzgojenega mulca ne smeš naučiti kako se v družbi starejših od njega obnaša.  jezen Ubogi zatirani pes! Bova midva z g. Psom na obisk prišla, da boš imel vsaj malo podpore.  Wink No, vsaj Miško je na tvojji strani!  Kiss
Logiran
Čenča :P
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #895 : ponedeljek, 24.10.2011 : 20:55:43 »

Kere cukraste slikce :*
Zadnja je pa sladkorna Cheesy
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #896 : sreda, 26.10.2011 : 16:48:20 »

Kako pa pri vas doma preživljate tole vremensko obremenitev?

Pri nas pridno telovadimo (črnogorska joga rulz Grin )



Logiran

Unikatne tablice in portretki
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #897 : sreda, 26.10.2011 : 16:50:59 »

   Pri nas je podobno, samo še pod dekco. Ne vem, kam bodo zlezle, ko bo res mraz?  Roll Eyes
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #898 : sreda, 26.10.2011 : 18:45:41 »

Micula si baš na pouštrih in dekcah oporava od strašnega sprehoda, dolgega 3 minute predaja.
Pejvahitnotrktolkdežujekakalabomjutrzjutripress Roll Eyes
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #899 : sreda, 26.10.2011 : 18:58:35 »

Bi tebe rada vidla, kako kakaš čepe pod mrzlo prho  Angry Angry
Logiran
Strani: 1 ... 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines