mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 09:48:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 131 132 133 134 135 [136] 137 138 139 140 141 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 782654 krat)
0 članov in 14 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2025 : četrtek, 22.03.2012 : 11:23:18 »

Ej, punce vam moram še nekaj dobrega povedat.
Včeraj sem po pošti dobila Lousko piščalko Smiley Tako mičkeno za 200 metrov. In potem sem vzela v revir Rokota, piščalko in koščke salamce v žepu. Me je ful firbec matral, kaj se bo dogajalo Tongue
No, in sem kar tako iz čistega mira tam sredi vinograda enkrat zapiskala, glih, ko je lovec nekaj po svoje bluzil. je dvignil glavo in začel gledati okoli, kaj to je. Jaz sem stala pri miru, ko da ni nič. Potem je prišel do mene in dobil salamco. In sem ga "nagnala", naj gre še malo laufat. In sem spet zapiskala in tokrat je prilaufal takoj nazaj k meni! Cheesy In seveda dobil spet salamco. Potem sva pač pobirala smeti in fotkala rožce in vmes še parkrat ponovila odpoklic s piščalko. In - ne morem verjet - tale piščalka (v kombinaciji s priboljškom) je res Mega! Roko prilaufa na vsak pisk! Wauuuuu veselje
Potem sem še doma enkrat zapiskala, ko je glih zunaj lajal pri kompostu na nekega fantomskega mačka, neprijatelja ali nevemkaj ... in spet - pritekel je k meni pred vrata brez besed (in seveda dobil lupčka in hitro en pasji piškot). Zakon!

Bova še poročala, kako se naš novi Louski rekvizit obnese ob privlačnih motnjah v obliki kake svinjarije in neprijateljev Grin

Kar pa se smeti tiče ... mi kar kapo dviguje, ko me razni znanci tule že cel teden sprašujejo, če jaz kaj vem, kako bo kaj v naši vasi organizirana akcija "Očistimo Slovenijo". OK; res da sem v preteklosti vseh sort stvari organizirala in dve leti nazaj tudi bobnala skupaj ljudi v okviru vaške skupnosti, da smo organizirano pobirali smeti ob cestah itd. ampak .... ampak! ... jim prav z nasmehom na faci povem, da me niti ne zanima, kako bo kaj organizirano, ker jaz pač poberem smeti sproti, kjer jih srečam. Pa nosim s sabo vsaj eno manjšo vrečo in poberem na sprehodu, kar lahko. Vsak dan. In da lahko začnejo že takoj, pri priči - vrečo v roke, pa gremo!
In da se da to početi tudi brez nekega pompa in silne organizacije in tako naprej. Ker če bi vi videli, kako je pri nas ratalo moderno "hodit za zdravje" in koliko ljudi se z nordijskimi palčkami ali brez šetka magari ob cesti v sosednjo vas in če bi vsak pobral samo eno "iz avta odpadlo" pločevinko in jo nesel domov v kanto, ne bi imela prav nobenega dela ne jaz, ne organizatorji raznih akcij. Pa seveda tega ne storijo .... kje pa ...
Mislim ... saj OK, da nekdo dvigne ljudi na noge za tako dobro stvar, kot je čiščenje, samo po drugi strani je pa tudi žalostno, ker se ravno tu vidi, kake ovce zabite smo ljudje, da ne znamo sami nekaj storiti brez "vrhovne direktive". Ehhh ...
Saj tudi meni se zdi po eni strani, da s tem, ko pridno pobiraš za drugimi, tistim "r't odnašaš", oni bodo itak še naprej smetili ... ampak, nekako je treba začeti. No, jaz bom še par vreč z napisi "Ko vrečo napolnete, jo še odpeljite v zbirni center" nastavila na strateška mesta, pa da vidimo. Kontrola bo itak vsakodnevna, zato imam pa Louca Wink

Ok, zdaj sem se spihala, grem rajši še malo v Lousko Piščalko pihat pa smeti pobirat Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #2026 : četrtek, 22.03.2012 : 11:43:34 »

Pridna MamaF z vrečko  Kiss
Uuuu tole s piščalko se pa super bere Smiley  Mene je vedno firbec matral, če te piščalke res delujejo tko.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2027 : četrtek, 22.03.2012 : 12:07:09 »

O, ja, delujejo. Nekateri naši pridni kolegi v totalni tišini delajo iskanje/prinašanje. Samo s piščalko in rokami.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #2028 : četrtek, 22.03.2012 : 12:12:52 »

Oho, berem jst vas, berem.  Smiley A to je tudi rekvizit, ki ti psa sredi hoste z nosom globoko v listju in prikazom mene s priboljškom obrne za 180 stopinj in ga pripelje nazaj?  Shocked Shocked
Mormo sprobat enkrat na vašem obisku....verjetno kar tako za hec, ker štrik je le bolj ziher... oz. mi smo hardcore lovci... Lips Sealed Cool Tongue
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2029 : četrtek, 22.03.2012 : 12:19:41 »

Me prav zanima, če bodo polno vrečo res odpeljali v zbirni center. Bom kar prijetno presenečena, če jo bodo.  Smiley To, da sta vidva z Rokotom super na vseh področjih, je pa itak jasno.  Kiss Pa še Piščalko sta si omislila, ki bo Rokota spremenila v kobro mamoF pa v Dog Charmerja  Afro in potem bosta nekako TAKOLE.. Grin
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #2030 : četrtek, 22.03.2012 : 13:19:39 »

Mi smo Roya šolali s piščalko, jaz žal ne obvladam teh piskov, tako da piščalka sameva v predalu. Se je pa Roy zelo odzival nanjo in še danes zelo "pali" na piščalko.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2031 : četrtek, 22.03.2012 : 13:20:46 »

Oho, berem jst vas, berem.  Smiley A to je tudi rekvizit, ki ti psa sredi hoste z nosom globoko v listju in prikazom mene s priboljškom obrne za 180 stopinj in ga pripelje nazaj?  Shocked Shocked
Mormo sprobat enkrat na vašem obisku....verjetno kar tako za hec, ker štrik je le bolj ziher... oz. mi smo hardcore lovci... Lips Sealed Cool Tongue
Luna, jaz ne vem glih če ti ta rekvizit čudežno sam od sebe pripelje psa nazaj Tongue (to bo treba kako Profesorco vprašat Smiley - jaz ga dojemam kot še eno glasovno povelje. Torej pisk = "sem". Pisk sliši pes na 200 m (se dobijo tudi močnejše piščali, do 450 m), tvojega kričanja pa verjetno ne, ker so to pač take visokofrekvenčni zvoki, ki jih mi ne slišimo, pes pa zelo dobro. Piščalko se da nastaviti, da dobiš različne višine zvojov. Za človeško uho je zelo tiha (niti primerjave s piščalkami za šport - recimmo sodniška za nogomet), v začetku se ti zdi, kot da piskaš v"v prazno". Samo pes pa ful na daleč sliši tudi tisti "neslišni" del zvoka.
Kaj sem hotela reči - jaz sem zapiskala, psu je bilo verjetno ful zanimivo, ko je pogruntal, da bi lahko prišel k meni, je bil fajn nagrajen. Prvij sem kar čakala enih 20 sekund, je gledal okoli in šele potem se je mobrnik k meni in prišel. Naslednjič je že pritekel. V bistvu sva se še enkrat učila odpoklic, tokrat namesto z mojim glasom pač s piščaljo.
Je pa očitno ta piskajoč glas zanj še nov in za zdaj povezan res samo s pozitivno izkušnjo (priboljšek, potem pa divjat naprej) in mislim, da ga Roko zato uboga Smiley Celo sam je poštekal, da pisk = "sem". Sem probala včeraj parkrat samo zapiskat in stat v miru obrnjena proti njemu (brez besed in mahanja z rokami - torej brez podvojenega povelja) in se je ob prihodu vsedel pred mene, tako kot to veleva Nemška šola ob povelju "sem". In seveda dobil nagrado.

Alora, čudežna ta piščalka ni, kar se tiče ubogljivosti psa, je pa bistveno bolj slišna in jo pes verjetno dojema kot bolj zamimivo ali kaj jaz vem. Po mojem je bistvenega pomena, da mu postane res jasno, da mora na pisk priti do tebe (ker se mu bo to neskončno izplačalo) Cheesy
 Bova še eksperimentirala, ti poročam, seveda pa boš lahko tudi sprobala (samo potem ti ne garantiram, da se ti moj Roko na bo naslikal pred noge namesto Bonike Grin

Če te pa zelo firbec matra, pojdi v kako živalsko ali Lousko trgovino, so zelo poceni te piščali, jaz sem za svojo dala 2,5 € Wink In probaj na slednem povodcu, kako bo Boni slišala Wink ... oziroma - na slednem ji zlahka "pomagaš" razumeti, kaj se stori, ko se sliši piščalko Wink Potem pa jo ob prihodu k tebi hvališ do omemoglosti Kiss

@NoJinx, za današnji popoldanski Lousko - smetarski sprehod imam že pripravljene štiri vreče z napisi Smiley
Bomo videli, kako bo ... sicer bom pa prosila naša dva občinska "deklici za vse" delavca, ki sta zadolžena za pobiranje smeti oz. praznjenje malih koškov za smeti na javnih površinah, pa za razna vzdrževalna dela, obešanje zastav ipd., če bi enkrat moje vreče naložila na svoj "kamiončin".
Šefa zadružnih delavcem imam pa vsekakor namen opozoriti, da dejstvo, da imajo zemljišče za svoj orjaški vinograd v neskončno dolgem najemu še ne pomeni, da lahko tam puščajo prav vso svojo svinjatrijo. Upam, da jim bo že ob vrečah z napisi kaj zašajnalo v glavi Wink Pa saj pravim ... jebelacesta z avti pridejo delat, z avti! in da ne morejo svojih opraznih embalaž vreči nazaj v avto in nadaljevat z delom ... tega res ne štekam.
Enako velja tudi za vse lastnike gozdnih parcel, ki pridejo žagat na svoje, seveda s traktorji in prikolicami, pa ne morejo tistih parih pločevink od piva s sabo vzet Angry

Tale "Snake Charmer" me je pa nasmejal Grin

... če prav pomisliš, od tvojem G. Psu in Bitu jaz že itak izgledam totalno Profi Dog Charmer in to brez piščalke Smiley ... samo kaj slastnega primem v roko, pa sta hipnotizirana
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2032 : četrtek, 22.03.2012 : 13:36:22 »

@King - roy, verjetno ste z različnimi piski učili različna povelja, kajne?
S piski poleg lovskih psov šolajo tudi pastirske pse, skratka povsod, kjer se dela na daljavo.

Evo, tale gospa nam pokaže, kako psa navaditi, kaj bo pisk sploh pomenil. Tule pa gospod Lovec pokaže začetna povelja s piščalko Smiley Še dosti tega se najde, zna bit prav zabavno za naše Louce Cheesy
Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2033 : četrtek, 22.03.2012 : 13:41:03 »

... če prav pomisliš, od tvojem G. Psu in Bitu jaz že itak izgledam totalno Profi Dog Charmer in to brez piščalke Smiley ... samo kaj slastnega primem v roko, pa sta hipnotizirana
Tole je pa čisto res! Če si Profi Dog Charmer že brez piščalki, pomisli kakšen Super Duper Dog Charmer boš šele s piščalko!  Cheesy Grin
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2034 : četrtek, 22.03.2012 : 13:41:44 »

Joj, si me prav zrajcala s tole piščalko, že 100 let je nisem imela v rokah. Po moje je Jagi še niti čula ni, revčka sram. Hvala za oživljanje idej! Afro
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2035 : četrtek, 22.03.2012 : 13:56:55 »

Jeeeej, na naslednje srečanje pridemo vsi s piščalkami Cheesy (uboga Tršica Xena, saj nas bo po mojem vse z NaGlasom razgnala Grin )
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2036 : četrtek, 22.03.2012 : 15:21:57 »

Jooooj, ženske, a bi lahko Proooosim nehale težit szi Piščaukami in s Šolo in s Pucanjem Smeti in Usesplošnim matranjem Psou? Proooosim dejte mir ker prinas je Siesta!
A vi veste kaj je Sijesta spljoh? Azn

Tole in takrat se Zmatrane pusti čist lepo u tišini in u Miru!












Zdej pa Tišina ker midva mava še dost Dela na Sijesti! Evil
Logiran

Unikatne tablice in portretki
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #2037 : četrtek, 22.03.2012 : 17:58:58 »

@King - roy, verjetno ste z različnimi piski učili različna povelja, kajne?

Seveda, npr. ukaz "down" je bil vedno na piščalko, besednega izraza Roy sploh ne pozna. Odpoklic se je pa itak delal s piščalko.
V lovišču ne pride v poštev moje dretje.  Tongue
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #2038 : četrtek, 22.03.2012 : 19:15:56 »

Jaz pa se spomnim, seveda 100 let nazaj, ko sem bila še gimnazijka, sem včasih šla na sprehod s sošolcem,
že takrat lovcem, kot njegov foter in njegovim špringer španijelom. Je pesjanar tudi delal na piščalko, kot
urica, ampak, glej ga zlomka, ko sem na isto piščalko, na enak način zapiskala jaz, pa nič, no way honey  Tongue
Torej je tudi način piska pomemben za psa in ga prepozna  Afro, čeprav se nam sliši enako  Wink

Drugače pa, mamaF in Roko, kapo dol, to ste pravi bio-eko Zemljani   Kiss Kissbravo, in res, 1x letno pobrati,
365x letno pa svinjati ne pelje nikamor  trmoglavka. Ampak, če še tega ne bo, pri naši zakonodaji, sploh pa zavesti ...  Lips Sealed
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #2039 : četrtek, 22.03.2012 : 19:26:52 »

mama F in Roko, super sta  Kiss
Tudi sama grem ponavadi na sprehod z vrečko v žepu.. in me isto boli, jezi, ko vidim koliko smeti pustijo gozdni delavci, kmetje, ko delajo v gozdu. Pa sprehajalci..

Glede te akcije.. Itak večina ljudi, ki se je bodo udeležili, že drugače skrbi za okolje in ne svinjajo okrog. Se pa vsaj opozori na ta problem in sama upam, da bo vsaj kdo od tistih, ki mirne duše vržejo plastenko, ovitek od čokolade na tla, naslednjič zavedel, da to ni prav..
Logiran
Strani: 1 ... 131 132 133 134 135 [136] 137 138 139 140 141 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines