mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 13:54:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 137 138 139 140 141 [142] 143 144 145 146 147 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 783009 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2115 : petek, 13.04.2012 : 11:45:21 »

Ej, Luna7, glede na to, da sem te osebno spoznala in vidla, da nimaš ne sivih las, ne podočnjakov do tal, ne polomljenih zob od škrtanja od jeze, ti iz srca verjamem ... da je bila Lunča "potem" najboljši pes pod soncem Kiss
Mi boš ob priliki povedala, kako je izgledalo "prej", da si bom bolj konkretno predstavljala, kake veščine si se morala navadit uporabljat (to si verjetno preštudirala kak učbenik od Bruce Lee-ja, pa Čaka Norisa al kaj takega verjetno Wink Tongue

Ja, saj Iska ima zelo prav. Saj sem tudi jaz verjetno že v prvem postu tele Telenovelske teme napisala, da sem si želela psa "da bi z njim nekaj delala" ... No, pa ga imam Evil
Logiran

Unikatne tablice in portretki
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #2116 : petek, 13.04.2012 : 11:49:20 »

Joooj, ti ne veš, kako sem bila včasih b-e-s-n-a.  Lips Sealed Da sem raje šla stran in brcnila v drevo al pa kolo od avta, ker me je skoraj razpočilo. Me je smrkljica znala navit do konca Lips Sealed.
In se zeloooo strinjam: hotela sem psa, da bom z njim delala-in sem delala  Cheesy Grin Grin . Ampak, samo nekaj let, potem pa.... vesela nebesa do konca življenja.  Kiss Kiss
Boni je zdaj prava  milina...  Kiss
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #2117 : petek, 13.04.2012 : 11:51:09 »

In ja, obe sva znali držat mulo tudi po nekaj ur ali kakšen dan. Ona IN/ALI jst.  Grin Grin
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #2118 : petek, 13.04.2012 : 12:59:56 »

Pa nekje sem slišala ali prebrala, da dobimo točno takšno žival, ki jo rabimo, da napredujemo...

Tole sem jaz dobila in napredovala, Pia pa malo manj  Tongue

Naša Pia ni bila nikoli čuvaj tako da ti tukaj ne znam svetovati, sma imele pa zato vse druge piz..... in še vedno jih imava ampak nekako furama. Poznam pa občutek nemoči, sem ga doživela na poligonu, ko sem bruhnila v jok, hotela kr it in psico tam pustit in takrat, hvala Marcelu, ki je mene nadru, da naj neham noret, naj jo 'na trdo primem', ker se psica norce dela iz mene.  Ukazov bi mogli biti jasni in glasni, jaz sem jo pa skoraj prosila in sem jih spet čula  Tongue No, to še zdaj počnem, ker se mi enostavno ne ljubi dret in potem rečem 2 - 3x, Pia dej no..., Pia a lahko nehaš prosim  Lips Sealed, če ne pali šele pol se zaderem ampak ko se jaz zaderem se ornk in Pia točno ve do kam lahko gre, ko mi spipa ona to ve in takrat je hudič lahk pridn  butnglavc Nič, malo je trmasta po naravi, malo sem bila jaz popustljiva in zdaj imam kar imam ampak se ne sekiram, takšni sma, obe malo zmedeni  Wink
Bi pa namesto o čuvanju jaz lahko v nedogled pisala o njenem protestnem lulanju, ki ga včasih ni po par mesecev potem pa spet vsaki dan...never ending story  Undecided



Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #2119 : petek, 13.04.2012 : 13:49:46 »

Naš pa piska 24/7 in to že 5 let. Včasih bi ga najraje skoz okno zabrisala.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #2120 : petek, 13.04.2012 : 13:55:13 »

 
Ampak kljub temu ne moremo brez njih!
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #2121 : nedelja, 15.04.2012 : 06:47:25 »

Jao, mali črni louc, kaj ti mami enih skrbi delaš Tongue.

Daleč od tega, da bi bila jaz kaj pametna za take primere, ampak tkole laično sem pomislila, da bi prvo za nekaj časa skenslala njegov štrik na vrtu. Si predstavljam, da je zelo doma na svojem teritoriju in se je tud odločil pregnat od tam tiste, ki jih tam noče. Če bi mu za nekaj časa nekak onemogočila občutek čuvanja... Ker zdej te on po sprehodu odloži v hišo (v njegovih očeh) in se usede spredaj, kjer lepo pazi nate, da te kdo ne ukrade Wink.

Skrajni prijem bi pa bil, da mu enostavno oddeliš en del bivalnega prostora, kjer lahko je, drugam pa par mesecev sploh nikamor nima vstopa. Recimo samo kuhinja ali vizuelno oddeljen del sobe, ne rabiš vrat niti niso zaželena, ker ni fora, da je zaprt, ampak da je odprt in skoz pod neke vrste tvojo kontrolo, ko ne sme drugam, ker ti tako zahtevaš - ne v spalnico, ne na kavč in ne v druge dele sobe. In pol mu večkrat poveš, jaz sem tvoj gazda in odločam kje si in kaj delaš... Al pa recimo - po sprehodu te jaz pospravim v en prostor in ne ti mene v hišo, ti pa me pred vrati čuvaš. Bi pač živel začasno npr. samo v kuhinji in se nima za premikat ven iz tega dela sobe tudi če se vi in še maček v dnevni na glavo postavljate. In ne dovoliš da gre sam kamorkoli, razen na povabilo (ko je treba pač it ven za na sprehod). Pa ta teritorij zahtevaš mal drugače kot s priboljški (pomeni, da nardiš ornk štalo in tulenje, če si upa pomislit, da bi odtaval iz kuhinje ali kjer pač lahko je). Pa jaz ne bi čist nobenih priboljškov dajala in hvalila če to izvede kot je treba (isto kot ne daš bombonov otrokom samo zato, ker te ne zmerjajo in garbajo). To je minimum, ne superkompliciran trikec. In pol se ko pride obisk najprej zazihraš da je res v oddeljenem delu sobe/prostoru, po možnosti na sedi in šele nato odpreš. Tko bi bil za obiske pač umaknjen, ker so itak prišli k tebi, ne k njemu. Pol mu pa dovoliš da pride pogledat šele kasneje, ko se ga že nekaj časa ignorira in ko se skulira, na hitro povohat in potem lepo nazaj v svoj del sobe. Ne vem, tole omejevanje prostora mi je padlo na pamet, ker zdaj v bistvu tudi tebe čuva, ko se premika s tabo po hiši, nadzoruje položaj 'neprijatelja' na obisku, ko ima takoj dostop do njega, skratka kontrolo izvaja...

Sej ti bodo najbrž v šoli še kaj bolj pametnega svetovali, ker tole je res čist nestrokovno, ampak meni bi za mojo zaprmejduš znalo kej tacgale past na pamet, če bi začela lasat moje prijatelje, tako da boljš da ne proba Evil.

Drž se mamaF, sej bo, če delaš nek uspeh mora bit, čeprav je včasih vmes kr za obupat Smiley.
Logiran
irenat
rad pišem
****
Sporočil: 487


WWW
« Odgovor #2122 : nedelja, 15.04.2012 : 07:27:24 »

Tole nestrokovno mnenje pa čist podpišem.  Wink
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2123 : nedelja, 15.04.2012 : 08:51:16 »

Tudi jaz  Smiley
Ko je jači, taj tlači - za domovino z diktaturo naprej Evil
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #2124 : nedelja, 15.04.2012 : 08:58:19 »

FŽ, glas razuma bravo
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #2125 : nedelja, 15.04.2012 : 10:07:31 »

To se tudi meni blazno dobro bere Afro Smiley ta forum je res tak zelo koristen in poln pametnih nasvetov, za katere pač nikoli ne veš kdaj ti lahko prav pridejo Smiley
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #2126 : nedelja, 15.04.2012 : 10:44:58 »

ta forum je res tak zelo koristen in poln pametnih nasvetov, za katere pač nikoli ne veš kdaj ti lahko prav pridejo Smiley

potpis  Afro Afro Afro
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #2127 : nedelja, 15.04.2012 : 10:55:56 »

... samo so tudi za s filtrom upostevat. Je bilo misljeno samo kot ena od idej oz moje mnenje... Ker ce ne ves kaj je s psom natanco, tkole od dalec pa se kot nestrucko nasvete dajat... glih obvezujoci ne bi smeli bit, da me ne bo pol kol za usesa Wink. Bi se pa jst osebno pri svoji verjetno res nekako tako lotila.
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #2128 : nedelja, 15.04.2012 : 12:02:41 »

Tudi meni se zdi sistem od FŽ fajn zadeva, bi pa kot lastnica čuvajke Roll Eyes dodala samo še to, da bodite zelo striktni pri omejevanju svobode pri stiku z neznanimi ljudmi. Torej ne dopustit, da vam še kdaj kdo tako nepovabljeno v bajto stopi, pač imejte zaklenjena vrata in pojdite odpret šele ko bo pes varno pospravljen (v drugem prostoru, kletki), saj je varnost drugih ljudi in živali na prvem mestu in če bi nam takole kdo uletel v bajto si predstavljam, da bi imeli že oznako nevarnega psa Undecided. In res on ne rabi vsakega obiska hodit vohat in pozdravljat, sej obiski niso prišli k njemu, ampak k vam. Ne pravim, da ga je treba izolirat od vsega, ampak ti odločaj kdaj in koga in koliko bo lahko pozdravljal. Ker ko ga on že userje, tista kazen niti več tolk ne zaleže (vsaj pri nas ni nikoli), veliko bolje je to njegovo čuvanje že vnaprej preprečevat, pa tudi če s fizično ločitvijo psa v drug prostor. In seveda dokler na razpucate kdo ma koga za čuvat, NOBENIH ugodnosti! Nobenih postelj, kavčev, zadnji mora čez vrata, vedno mora nekaj narest preden dobi ugodnost kot je hrana, sprehod, priboljšek...no sej to tako že vse veš.

Zadnjič smo imeli npr.enga serviserja na obisku in se je Ave repenčila takoj ko ga je slišala vstopit v stanovanje. Sem se zaprla z njo v spalnico in jo utišala, sem morala sicer ukaz večkrat ponovit ampak se je čisto umirila in je ni več skrbelo kdo hodi po stanovanju. Dokler serviser ni odšel, je bila lepo zaprta. Ne vidim smisla jo sploh spuščat pozdravljat ljudi, ki jih bo videla prvič in zadnjič, ker se ona samo vznemirja zaradi tega. Seveda pa lahko vedno pozdravi vsakega, ki je naš prijatelj, znanec...in ga bo videla večkrat. Vse take ljudi je do zdaj še vedno lepo sprejela. Je pa tudi res, da če nismo res dobri prijatelji, je ona medtem ko mi sedimo za mizo, lepo na svojem prostoru, stran od nas, da ji ne bi na misel prišlo karkoli čuvat...sicer je pri njej vedno tako, da ko nekoga sprejme v stanovanje in se mu pusti pobožat, je ok, je domač in je ne skrbi več, tudi če gre na wc ali se sprehaja po stanovanju.

Problem je tudi, če smo recimo kje na kavi, pa da leži ob mizi in bi jo hotel neznan človek pobožat, ona se pa nima kam umaknit. Bi šavsnila, zato vsem že vnaprej rečem, naj jo pustijo pri miru in zaenkrat nam to fajn funkcionira. Tudi vedno se vsedemo tako, da je ona nekje stran pospravljena, da ji ne hodijo čez rep itd...

Jaz ne pravim, da smo pri Ave vse prav naredili, ampak lahko pa se toliko pohvalim, da je psica obvladljiva tudi če sem sama in imam dva psa pod kontrolo. In če se le da, raje fizično preprečujem stike, kot pa da bi jo morala vsako sekundo gledat, v koga mi bo skočila in se potem soočat s posledicami in občutki krivde, ker poti nazaj po več ni.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2129 : nedelja, 15.04.2012 : 15:41:25 »


Daleč od tega, da bi bila jaz kaj pametna za take primere, ampak tkole laično sem pomislila, da bi prvo za nekaj časa skenslala njegov štrik na vrtu. Si predstavljam, da je zelo doma na svojem teritoriju in se je tud odločil pregnat od tam tiste, ki jih tam noče. Če bi mu za nekaj časa nekak onemogočila občutek čuvanja... Ker zdej te on po sprehodu odloži v hišo (v njegovih očeh) in se usede spredaj, kjer lepo pazi nate, da te kdo ne ukrade Wink.

...

Sej ti bodo najbrž v šoli še kaj bolj pametnega svetovali, ker tole je res čist nestrokovno, ampak meni bi za mojo zaprmejduš znalo kej tacgale past na pamet, če bi začela lasat moje prijatelje, tako da boljš da ne proba Evil.

Drž se mamaF, sej bo, če delaš nek uspeh mora bit, čeprav je včasih vmes kr za obupat Smiley.
FŽ, tvoji nasveti so še kako tehtni in pametni. Absolutno sem sama že lani poleti na tak način razmišljala, ker se mi je dozdevalo, da so njegovi izpadi izgledali čisto "ketnarski". In da s tem, da mu je omogočeno ležati pred vrati oz. pod mizo prav podpihujemo to njegovo "strast" - pa čeprav ni na "ketni" sam ... pomeni, da je z nami v hiši, ko smo mi v hiši in zunaj ko smo mi zunaj oz. ko je tako delo, da skozi noter in ven skačemo.
Njegovi štriki se po potrebi prestavljajo, tudi za to, da je njegov prostor zunaj omejen in nima dostopa do "neprijateljev", ki prihajajo in odhajajo čez dvorišče v hišo itd. Tako da fizičnega kontakta z ljudmi nima, razen če si sami tega ne želijo (to so pač tisti, ki pridejo večkrat, pa niso "njegovi ljubi" in bi jih po pozdravu po njegovi "presoji" kljub temu odganjal).
Tudi mi ni problem utišat ga in umirit in vztrajat, da ostane na tistem delu dvorišča, kakor pač je poslan, medtem ko mi z obiski sedimo pred hišo na kavi ali pač podpisujem poštarju nekaj in take stvari. Seveda je preventivno privezan na razdaljo, da nikakor samovoljno ne bi zmogel doseči, če bi ga slučajno zamikale kake hlače Angry
To nam čisto OK ratuje. Celo zelo hitro se umiri in ker sem zelo pozorna na njegove reakcije, sem vesela, ko opažam, da ob odhodu ali drugih premikih obiskov v takih situacijah, ostane mirno na svojem prostoru, brez da bi ga bilo potrebno opozarjat, oziroma brez da bi reagiral na premike.
OK, če pride naknadno še kaka tuja oseba, pač ponovimo vajo.

Ja, in tudi tisto o omejevanju svobode gibanja po samem stanovanju verjetno še kako drži ... saj ... sem o tem poslušala že v mali šoli, ma ker se je v glavnem zadeva aplicirala na poslušnost na splošno oziroma glede na probleme z uničevanjem stvari v času odsotnosti ljudi, in ker mi takih problemov nismo imeli ... ja, priznam, tule pa nisem naredila nič sram
Bil je pač prijeten ubogljiv kužek in nikakor nisem videla potrebe, da ne bi smel šetati za nami ali se umakniti v spalnico, če mu je pasalo (tudi, če smo bili mi v drugih prostorih), spati, kjer mu je pač pasalo, ker pač ni delal nereda, ni tulil in težil ...
Skratka, tudi zaradi te naše neuporabe sredstva "vsaj en prostor je za psa NE", si je lahko jemal svoje pravice po svoji volji ... ampak po drugi strani, pa ni tako slabo, da imam zdaj vsaj to še na lagerju med vsemi orožji. Ker ravno o tem mi je pozno sinoči Profesor iz šole razlagal (in me spomnil na predavanja pred letom dni) - da bo dobra metoda njegove "samoumevne pravice" spraviti na nivo "težko prigaranih privilegijev". In naj bodo prvi koraki v najinem "programu" prav to. Poleg brezkompromisnega guljenja vaj poslušnosti vsak dan po nekaj minut. In trudu po doslednosti z moje strani.

Ne vem, tole omejevanje prostora mi je padlo na pamet, ker zdaj v bistvu tudi tebe čuva, ko se premika s tabo po hiši, nadzoruje položaj 'neprijatelja' na obisku, ko ima takoj dostop do njega, skratka kontrolo izvaja...


Ja, po mojem imaš čisto prav ... Ker,  ob takih ukrepih vidim, da pes s tem sploh nima velikih problemov ... jaz sem tista, ki si mislim, da je to nevemkakšna umetnost.

Kadar recimo naredim točno tako kot je Royalty opisala - da ob prihodu nekoga, ki je že na daleč "pravi neprijatelj" še pred histerijo psa zaprem ali v mojo "pisarno" ali pa v njegovo kletko, ki stoji v sinovi sobi (ki meji na kuhinjo - ta je naš družabni in "sprejemni" prostor, dnevne sobe ekstra nimamo), ne laja, se ne repenči, se sprijazni s situacijo. Ga zaprem v kletko, pustim vrata od sobe odprta recimo, da sliši mene in "neprijatelja" in se ne repenči! Ampak kontrolirat pa tudi ne more prit. Ker se mi pač ne zdi potrebno, enako kot pri Royalty, da bi sploh kontroliral nekega fanta, ki mi je prišel števec odčitat ali pač nekoga, ki itak ni prišel zaradi psa, ampak zaradi nas.

In tole "razsvetljenje" od lani še vedno drži:

Sem dosti razmišljala o teh njegovih izpadih in prišla do spoznanja, da sem absolutno najbolj butasta pri vsej stvari jaz, ki sem prezrla ene čisto osnovne stvari - torej to, da nobenemu človeku, ki pride k nam, ni treba prenašat našega psa in tudi psu ni treba biti z vsemi najboljši prijatelj. Ampak tolerirat v moji bližini pa "neprijatelje" mora in to brez besed.
Zato v hiši in na dvorišču ne bom  več poskušala, da se "spoznajo", ker se mi zdi prevelika možnost, da bi Roko utegnil spet preizkušati, kako je "fajn", če se iznenada proti komu zaženeš ali ga primeš za hlače. Se mi zdi edino prav, da takih okoliščin nikakor niti od daleč ne dopustim. Na dvorišču je zato trenutno štrik z večimi variacijami "okrajšav", v hiši pa druga soba oz. tudi box.


... in s fizičnim omejevanjem stvar čisto funkcionira, ampak se zavedam, da je to še vedno le preprečevanje, ker več kot očitno samo moja prisotnost oz. vpliv ni niti slučajno zadosti močna, da bi premagala te njegove vzgibe, da "mora" čuvat in odganjat.

Ja, punce, hvala vam ljubezen, z vsemi vašimi komentarji na našo situacijo mi pomagate "od zunaj" videti zadeve bolj trezno. Res je pri nas očitno zelo velik faktor to, da jasno začrtanih mej, kaj hočemo in česa ne, pes ni imel. Skratka, smo lahko prav šolski primer, kaj se lahko zgodi, če ima pes preveč možnosti, da se sam odloča (ne pa njegovi ljudje).

Bom upoštevale pametne nasvete (ker samokontrola še nikomur ni škodila), predvsem pa moramo vsi v družini skupaj stopit in enako delovat.

@Royalty Kiss enga zate in enga za kolegico čuvajko (pošilja Roko z unim smajlijem "jao, kako je nama hudo" Kiss in enga za Skipija Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Strani: 1 ... 137 138 139 140 141 [142] 143 144 145 146 147 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines