mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 14:06:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 140 141 142 143 144 [145] 146 147 148 149 150 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 783034 krat)
0 članov in 14 gostov pregleduje to temo.
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #2160 : četrtek, 19.04.2012 : 14:55:02 »

bogi RoKo jes tvoja čorova tiji povejda ima PSA nepa hRčka zau kletko seji jepa res poslapšalo
GMT
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2161 : četrtek, 19.04.2012 : 16:14:55 »

O kletka lepa, nedotaknjena.
Me zanima, če jo bo gospod kaj predelal  Evil
Kaj pa vem ... kletka je doma toliko časa kot Roko, res da je nismo dosti rabili (zaprte), pa tudi takrat, ko smo jo, ni delal kažina. Tut pisne ne ...
Mišljena je bila kot prostor za spanje, cele štiri noči ob prihodu iz Horjula je res spal notri, ma je vsako noč dlje delal tak kraval, da je mož rekel, da nas bodo ostali iz hiše vrgli ... pa smo mu pustili spati zunaj, ker je bil pač priden in tiho in ni delal kažina.
Je pa res praktično nedotaknjena, zelo dosti je bila v uporabi ponoči in po dnevi na morju v kampu, sicer pa se Miško rad izležava v njej Wink
Po mojem nima glih velikih problemov, če pač mora bit zaprt, po mojem se tako bolj skulira in spočije kot če je skozi na preži nekje pri vratih, kdaj bo kak neprijatelj uletel. Še vse dekce oz. tepihe, ki jih je naluknjal (ma tudi tisto je praktično zanemarljivo), je naluknjal, ko je bil fraj in še z nami doma v glavnem. Na srečo nima ravno talenta za uničevanje stvari, ko je sam doma Smiley
No, zdaj pa je iz vzgojnih razlogov (in ne iz uničevalskih) vsak dan nekaj časa zaprt notri, da ima "siesto" in da mu rata počasi jasno, da je to samo njegov plac, kamor neprijatelj ziher ne mora vdret. Da bomo dvorišče in hišo že mi čuvali Tongue Pa da je ob obisku neprijateljev pri nas tam varno "pospravljen", če so že taki, da ga preveč matrajo Evil
Pa čisto nič se ne buni, ko ga notri pospremim, jaz se grem pa s knjigo zavalit na svojo posteljo Wink
Ponoči pa v glavnem spi na svojem ležišču v kuhinji ali pa na tleh ob sinovi postelji, je tiho in nam da mir, zato ga niti ne zapiramo v kletko čez noč.

@prjatli GMT, res se jije močno Poslapšalo ... po Mojem jini več pomoči ... nevem kaj je za narest da bo bolš. Usaj Strada meše ne ma tut To nevem kolk časa bo še ...
Usaj enmu se smilim. Cry
Hvaležn Roko
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #2162 : četrtek, 19.04.2012 : 16:16:58 »

Roko, ko boš tako priden kot NVMM, bo spet Pravica  Wink
NVMM  Kiss ljubezen
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #2163 : četrtek, 19.04.2012 : 16:50:57 »

Majkomila, lej ti tole, na Krasu imajo črne kanarčke  Shocked Shocked

 Evil Evil Tongue Tongue
Logiran
Aponi
rad pišem
****
Sporočil: 316


« Odgovor #2164 : četrtek, 19.04.2012 : 17:32:15 »

 
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2165 : četrtek, 19.04.2012 : 17:35:48 »

...ki baje fejst kavsnejo, če niso v kletki. Sploh nepoznane Obiske Evil Tongue
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2166 : petek, 20.04.2012 : 12:28:34 »

Kocka, tako je, tudi kanarčki niso več tisto, kar so enkrat bili Evil

Evo, ena zate:


"kaka beda in dougcajt ... nobene žrtve že ful cajta nism dobu ... Laaaačen!"

"Dobr, no, sej sem se sam hecu, ti ni treba zdej takoj vrat zaklent, noooo"


... kadar mačka ni blizu, kanarček dobi celo svojo košaro nazaj Tongue



Drgač pa, Vas use vabm na eno kul fensi Prirediteu, ki nebo Louska ampak bol Civilezirane narave. Namreč u naši Nemški šoli bomo nardil pretstaviteu (jao meni) kao našga znanja in še drugih Pridnih Pesov.
Baje bo kul in Srečelou bo tut baje Smiley
Pa od Tršice Xene Častna četa pride tut  bravo, pa Mince in Agnes szi Terapeuti veselje pa še use druge vabimo na Kras!
Prirediteu se bo klicala "Dan otprtih vrat" - ampak da se razumemo, to ne pomen Otprta vrata u Moji hiši Evil

To bomo Otprli vrata ot Nemške Šole u Sežani na Prireditvenem prostoru kjer bojo se pokazali razni Pesi ot Reševaucev iz Italije in tud eni Policaji al neki tacga in uni ki skačejo čes ovire in furajo Slalom in Frizbi in nevem kajše Use Cool

Ot mojga sošolca Pikota Šefe je naredu en plakatič za Vabilo - kliknte TULE GOR, pa boste vidli kam Pes taco moli Wink

U glaunem, usi, ki bi radi sodelovali na kvizu "Moj pes je brihtna buča" in pokazal trikce kijih znata nardit, boste fajn naploskani Smiley Pa tisti kibi radi pokazal svojo Pasmo tut, pa tisti kibi povedal svojo Zgodbo kako ste iz Zavetišča pršli na Kauč tut! Use vas bomo radi sprejel če boste mel čas za na Kras Cheesy
Pa usi moji Kolegi is "Siminarjeu" tut ste vableni, ni važno alste Pametni kt G. Pes al pa sam lepi kot Jast in Roy Tongue

Mogoče bojo Mene postaul za Šefa redarske službe - če bom meu srečo - to bi rajš delau kot pa kazau Pošlušnost ker bol Obvladam Redarstvo.
Sam nevem čemi bojo dovolil.
Dršte pesti Zame, če vas paše kaj zanima pa Mojo uprašte. Zdej morm bit pa priden kerma jutri Rojsni dan pa nebi rat da bo Žalosna Wink
Vas pozdraula, Roko ki je učeri spet neki dobrga ulovu na Gmajni Smiley (kost ot Pršuta, sam se jo morau dat Zlobni Moji) sram
Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2167 : petek, 20.04.2012 : 13:09:34 »

Dragi Ro ko,

jasd sem spet na čuvanju  pr ta samooklicani in mi je hudo.  Cry Zdej si niti več časa za mojpes ne vzame kaj šele za moje putrebe, prav, da mora sfišćirat en prevot.  Roll Eyes Si pa vzame čs, da se dere name  - to ne, pa uno ne, pa tretje ne!  Angry  Baba smotana!  jezen  Se mi zdi, da bi rajš mal k teb u arest pršu in bi bla skupi pridna  , kt da sm tlele s tole ženzko!  butnglavc Pa nej ti da tvoja prec kost nazaj, k drgač ji bom jst hlače ukrojil!  jezen

Ajde, sva na vezi, če prej ne pa konc mesca, k bo Samooklicana spet fir fir lensr!  Wink

Tvoj prjatu NVMP
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #2168 : petek, 20.04.2012 : 13:45:59 »

Gragi Roko,

res si revež, ker Tvoja očitno še nima pravega posluha za velike in kosmate  Angry,
Namesto, da se dere fuj in pusti, bi si  še danes eno fajn kostno župo skuhala
in mela jutri, ko bo od žura zmatrana in še malo zadeta, kaj za ta malega
kosmatega zdravit  butnglavc. Prav ji bodi, pa še žal ji bo  Tongue
Jaz tudi nisem smela fajn karmenatlca požvečit, ki sem ga včeraj našla in za kazen
sem jim tisto, kar sem uspela vase zbasat, doma še toplo servirala na tepih  .

Te pozdravlja tvoja prjatlca, Bindi  Kiss

Moja pa Tvoji že danes naprej vošči, da bi imela predvsem še naprej take dobre nervuse
pa spretne prste kot jih ma  ljubezen
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #2169 : petek, 20.04.2012 : 15:12:23 »

Sem se šele zdaj uspela prebiti skozi zadnje strani, pa si vmes že sama pogruntala najpomembnejše:

Po mojem nima glih velikih problemov, če pač mora bit zaprt, po mojem se tako bolj skulira in spočije kot če je skozi na preži nekje pri vratih, kdaj bo kak neprijatelj uletel. 

Dejansko je to to.
S tem ko ga daš noter, ti prevzameš čuvanje.
Mulac je odraščal v stalnem stresu s tem, ko je prevzel nalogo čuvanja. Sem prepričana, da ne čuva iz teritorialnosti kot taki, pač pa iz strahu.
Tisti ki nismo nikoli stražarili, si težko predstavljamo, kakšen stres je to lahko biti v pripravljenosti in pozornosti 24/7 pred neprijateljem ko gre za "življenje".

Na žalost nimam zdravila za takole, ga v bistvu še sama iščem:

Edina žival, ki pri nas sploh kaj čuva je Neli in to samo v specifičnih primerih, takrat pa dosledno.
Čuva avto, če in izključno takrat ko me ni zraven in je zaprt. Torej če jo pustim v odprtem prtljažniku in grem stran, ne bo pisnila, čim zaprem vrata in se oddaljim se bo prav zverinsko naganjala v šipo, renčala in lajala.
Se ji prav vidi, da je v stresu, v katerega se sama spravlja.
Čim pristopim, se uleže nazaj dol, češ "uf, končno si nazaj, a veš kolk jih je hotl v avto vlomit!".

Da o stresu ne govorim, katerega povzroča ostalim dvema, predvsem Maj ima take oči Shocked in bi ušel tej nori babi, če bi le lahko, ter slabim zgledom za malo Miyu, ki se tega upam da ne bo nalezla.

Potem bi isto čuvala za ograjo, če bi jo doma imeli. Tako nič ne reagira, dokler naokoli teka, čim jo pa privežem na privez in grem za vogal, se pa spet prelevi v psiho čuvajko.
Sicer je teh situacij malo in se da živeti z njimi, si pa čisto nepotrebno greni lajf in se bomo verjetno kmalu lotili doktorske raziskave in praktičnega dela, če ne bo nič bolje oz. slabše, ko bo končno ograjen en določen del travnika doma.

Sicer ne vem, kdaj se mu je to začelo dogajati in s kakšnimi psi se druži, se pa take reči tudi pogosto prenašajo med psi.

Kako bi oz. bom ravnala še ne vem, si pa res ne predstavljam biti v tvoji koži oz. imeti takega psa.
Je pa res, da moji pri meni nimajo kaj po celi bajti šetat. Nas je več v hiši in bi bila cela zgaga, ko bi se recimo stare mame lotili fehtat itn Grin V bistvu marsikdo sploh ne ve, da imamo pse doma, dokler me ne vidijo z njimi it ven ali noter. Tako so navajeni na dogajanje naokoli obiske pred in v hiši, ki so ali niso njim namenjeni.

Me prav zanima, kako boste rešili zadevo, če bom imela pa kako fajno idejo se javim Grin



Logiran

No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2170 : petek, 20.04.2012 : 15:31:15 »

Joj, moram tole napisat, pa čeprav ...

Vsak pes seveda potrebuje meje. Vendar te meje niso nujno prostorske (kletka, prepoved v določene prostore ... ). Seveda obstajajo tudi psi, pri katerih drugače ne gre, pa tudi lastniki, ki jim je tako najlažje. Od mojih petih psov nobeden ni imel ne boksa ne prepovedi v določene prostore, pa smo vsi odlično furali. Približno 50 meni dobro poznanih lastnikov in psov različnih pasem in izvorov tudi nima psov po boksih in prostorsko omejenih, imajo pa jasno razčiščene pojme, kdo je gospodar in kdo koga čuva. Seveda so vmes kakšni pri katerih to ne gre, pustimo ob strani, če je to zaradi psa ali zaradi lastnika.

Kaj hočem povedat in zakaj se sploh oglašam? Zato, da ne bo sedaj izpadlo, da je psa mogoče vzgojiti samo s pomočjo kletke in da pes, če nočemo, da je čuvaj kletko potrebuje.

Pa da ne bo pomote, nikogar ne napadam in nikogar ne obsojam za nič, samo povedati hočem, da je pri večini psov in lastnikov več poti kot ena.  Smiley
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #2171 : petek, 20.04.2012 : 15:43:52 »

Se strinjam, ja.

Maj pač pri meni nikoli ni imel možnosti razviti se v čuvaja, zato tudi ni bilo treba odpravljati tega. V drugačnih življ. pogojih bi se mogoče/verjetno razvil v takega ali pa tudi ne, kdo ve.

Pri nas sicer niso omejeni zaradi čuvanja oz. nečuvanja ali ker je tako lažje, pač pa predvsem zaradi stare mame, ki jih ne bi obvladala in jih niti ne mara in je valda jasno, da je nimajo kaj nadlegovati,... so moji in zmano in če jaz nehodim po celi bajti, tudi njim ni treba. Tako da niso imeli prilike čuvat kaj/koga sploh.

Vsak pes je poseben/drugačen, zato pa ni recepta nažalost, se pa da iz večih primerih kaj naučiti, kar se tiče razumevanje psa in kako je do česa prišlo, potem je včasih lažje te napake odpraviti, pogosto pa ne gre brez večjega napora, ampak v to pri Rokotovih ne dvomim.
Se je treba pač lotit zadeve in ne obupat.

Ko mi bo šlo to Nelikino čuvanje tako na živce, da se bom spravila lotit tega, bi znalo bit, da bom avto vsak dan parkirala sred btc-ja in mimoidoče prosila, da jo nafutrajo, prej pa en teden ne bo jedla nič Tongue In bo vso hrano dobila samo od "neprijateljev" in na koncu komaj čakala da pridejo  Roll Eyes
Ampak trenutno se mi še ne da it v skrajnosti Grin
Logiran

Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #2172 : petek, 20.04.2012 : 15:46:14 »

Vauuu, tale Rokotova tema postaja vedno bolj poučna  Smiley
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #2173 : petek, 20.04.2012 : 15:48:01 »

Poleg tega bi verjetno z-n-o-r-e-l-a , če bi se mi kateri zagnal v kakega človeka ali mi zoperstavil, me šavsal ali komandiral... bi samo enkrat in nič več - ne vem pa povedat, kako bi to dosegla ali kako bi to izgledalo, vsekakor pa ne bi bil lep prizor Roll Eyes

Si ne predstavljam, res ne.

Logiran

No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2174 : petek, 20.04.2012 : 15:50:31 »

Ko mi bo šlo to Nelikino čuvanje tako na živce, da se bom spravila lotit tega, bi znalo bit, da bom avto vsak dan parkirala sred btc-ja in mimoidoče prosila, da jo nafutrajo, prej pa en teden ne bo jedla nič Tongue In bo vso hrano dobila samo od "neprijateljev" in na koncu komaj čakala da pridejo  Roll Eyes
Ampak trenutno se mi še ne da it v skrajnosti Grin
Se javim, da bom prijateljski neprijatelj s hrano, če bi bilo slučajno potrebno, samo verjamem, da ne bo!  Smiley

Kraški bandi bo pa itak ratalo, mi verjamemo vanjo!  Afro

By the pot, skogkatt - kako je pa kaj s prevzemom tegale?

Poleg tega bi verjetno z-n-o-r-e-l-a , če bi se mi kateri zagnal v kakega človeka ali mi zoperstavil, me šavsal ali komandiral... bi samo enkrat in nič več - ne vem pa povedat, kako bi to dosegla ali kako bi to izgledalo, vsekakor pa ne bi bil lep prizor Roll Eyes

Si ne predstavljam, res ne.


Se 100% strinjam s tabo.
Logiran
Strani: 1 ... 140 141 142 143 144 [145] 146 147 148 149 150 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines