mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 18:28:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 141 142 143 144 145 [146] 147 148 149 150 151 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 783562 krat)
0 članov in 20 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2175 : petek, 20.04.2012 : 18:24:33 »

Punce, ve ste super fajn ljubezen
Hvala, da si vzamete čas za tuhtat še zame Smiley

Ja, tale kletka: to je zdaj po novem plac namesto "pod mizo" (NoJinx, ti si videla, kako to pri nas izleda),  torej kuhinjsko mizo, ki jo je Roko vzel za svojo "kočo" in izpod nje težil v smeri neprijateljev. Ta naša slavna Miza je v kuhinji, kuhinja pa je tudi naš prvi prostor, v katerega človek direktno vstopi z dvorišča. Imamo pač tako majhno stanovanje in hiša je tako narejena, da nimamo neke ekstra verande, predsobe itd. In v tej naši kuhinji se tudi največ dogaja, tja pač pridejo obiski itd. ... Nimamo klasične dnevne sobe s kavčem in televizorjem ... poleti je dvorišče pred vhodom naša dnevna soba. Placa za kletko pa tu niti ni. Tu ima Roko še svojo košaro + ziheraški privez (hausarest). Skatka, nimamo nekega "filter prostora", kamor tujec vstopi, pes pa tam nima kaj delat.
Sledi sinova soba, naprej pa spalnica od moža in mene. Sinova soba je velika, tam ima Roko kletko in Miško svoj tabor. Namesto, da bi ob prihodu s sprehoda Roka pustila, da se izležava v kuhinji pred vrati ali pod mizo in čuvo svojo "kočo", ga pospravim za kako uro tja v kletko. In ga najdem, kako čisto skulirano spi.
Se mi zdi, da mu je čisto kul.
In če slučajno v tem času pride v hišo kakšen od vzrokov za njegovo veliko histerijo, je tako in drugače prisiljen ostati tam in ne namesto mene hitro priteči odganjat "vraga neprijateljskega" Angry

V zgornjem stanovanju hiše pa so doma moževi starši in brat. Tam Roko še nikoli ni bil, pač gor nima kaj delat, pa tudi oni niso glih navdušeni nad živalmi v hiši. Ju je pa zelo vesel, ko prideta dol k nam Smiley


Kaj hočem povedat in zakaj se sploh oglašam? Zato, da ne bo sedaj izpadlo, da je psa mogoče vzgojiti samo s pomočjo kletke in da pes, če nočemo, da je čuvaj kletko potrebuje.

Pa da ne bo pomote, nikogar ne napadam in nikogar ne obsojam za nič, samo povedati hočem, da je pri večini psov in lastnikov več poti kot ena.  Smiley
NoJinx, razumem, kaj si hotela povedat, kot tudi Skogkatt, da bi verjetno že prvič z-n-o-r-e-l-a do amena, če bi ga kateri njenih psov takole sr*čkal.
Jaz na žalost nisem znala ... Očitno ne, ne postaviti tapravih mej prostorskih in ne-prostorskih Undecided
In niti v sanjah si ne predstavljam, da bo takle velik problem z lahkoto rešila samo ena kletka, ali en NaGlas ali ena Pištola sram Vem, da je zadeva kompleksna ... tvoj predlog z Neprijatelji, ki s sabo prinesejo Jelenovo Kost mi zveni zelo zelo kul, samo trenutno še ne znam zorganizirati, kako take reči speljati. Tolikokat pač nekdo uleti nepredvideno, da enostavno nisi pripravljen. Ko ti pride pred hišo delavec s ceste spraševat nekaj okoli kopanja po cesti, pa ti v hiši pes nori, sploh ne morem v tistem trenutku narediti drugega, kot da psu zatežim in ga odženem proč od vrat, prišleku se itak mudi in si ne predstavljam, da bi me z veseljem čakal, da grem po hrenovko in ga prosim, da se približa temu mojemu zverinskemu čuvaju sram

Veliko nas je v hiši in veliko različnih ljudi prihaja in odhaja, seveda ne vsi prav k nam in v naše stanovanje, ampak vedno je toliko ljudi, ki pač niso neki znanci ali obiski, ki bi se večkrat pojavljali ... in taki, ki ji pes sploh ne briga ampak se ga kvečjemu ustrašijo, najraje vidijo, če ga umaknem izven dosega ... valjda, saj tudi meni gre najprej za varnost ljudi in ne mislim čakat, če mu slučajno pade na pamet kaka proba Lips Sealed

Recimo vse ljudi, ki bodo jutri priši k meni voščit, pozna že od prvih mesecev - itak so to naši dobri prijatelji oz. žlahta in so ga vsi prišli pogledat kmalu po prihodu iz Horjula. Se velikokrat vidimo, so reni gostje. Te ima rad in je ves navdušen, ko pridejo.
Ja, bo zalajal, če se bo tak človek pripelal z avtom direkt pred vrata hiše, ampak takoj, ko pes vidi, kdo je stopil iz avta, je eno samo veselje (in je treba celo pri nekaterih krotit veselo histerijo in se kregat z gostom, da ga inorira, doler se pes ne umiri za kulturen pozdrav).

Klinc ga gleda, ajprau Tongue
Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2176 : petek, 20.04.2012 : 18:31:16 »

Samo, da se razumemo!  Cool

In prou, kr nej ga klinc gleda!  Tongue

Čestitke od mene pa jutri (eh ja, če bi ti vedela ... ), danes zvečer pa upam, da ti tvoji pripravijo ofreht!  Smiley
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #2177 : petek, 20.04.2012 : 18:32:18 »

Mislim, da si ti ena nežna mama in potem te vsi skušajo okrog prinest... Evil
To je isto kot mularija: diktatura, diktatura, diktatura.

Nema zdej parlamentiranja pa permisivne al kakšne že vzgoje.
Rečeš prostor in je prostor. Rečeš tišina in je tišina. itd

--pol se pa zbudiš hehe--- Cheesy
(ajde pri mulcih se lih ne bojiš, da bo kerga ugriznil, ali pač)  Evil
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2178 : petek, 20.04.2012 : 18:46:33 »

Zadnjič sva imela oba z možem en tak "dežavu". Kdaj se je v bistvu vse skupaj začelo (opazno - ker kdo ve, kake vse čuvajske znake je on že prej metal ven, pa jih nismo prepoznali).

Lani ob takem času je mož imel na delovnem obisku 15 študentov, popolnih tujcev. nekaj lajanja je bilo, ma bolj tako z repom nekje med nogami, ko jih je zagledal, da prihajajo blizu ... večina teh fantov in punc se je psu približala, ga prijazno ogovorila, pobožala in je bilo OK. Nalajal je vsakega novega, jaz sem bila z njim in nekako se je zmeraj umiril - predvsem pa se ne spomnim, a bi se zaganjal proti ljudem ... kvečjemu se je umikal, če se prav spomnim.
No ... potem pa je enkrat začel histerično, ma res histerično noret in lajat in sploh ni slišal ničesar, kar smo mu rekli. Tako je lajal na enega fanta, ki ga je prvič videl in je prišel pozneje ... ma res se mu je strgalo. Tisti fant je debelo gledal, potem pa mu je ponujal  razne prigrizke , pa prijazno mu je prigovarjal, mož je bil s psom in mu prigovarjal, da je vse OK. Ampak ni izgledalo, da bi se pomiril ... čim se je ta fant odšel in znova prišel, je bil kažin. Ostali ljudje Roka sploh niso več zaminali ... pojma nimam, kaj je bilo. In psov se nikakor ne boji ta fant, nič ...

Zakaj sva doživela "dežavi"? Ker je zadnjič, nekaj dni po Zločinu ta, recimo mu "Prvi Fant", spet prišel po enem letu k možu. In pes je znorel, samo da ga je videl stopiti iz avta ... Znorel, ampak res znorel, je izgledal kot plakat za "Žrelo" Angry
Mož ga je ravno pripenjal na ketno na vrt, jaz sem ga prevzela (on pa obisk) in očitno tolk NaGlas zarjovela in ga zapodila pod en grm, da se je tam sesedel in utihnil ...

To je vse skupaj lahko naključje ali ne, verjetno nikoli ne bom vedela, ampak z možem se oba strinjava, da se je Roko lotil zares odganjati obiske po prvem srečanju s tem Prvim Fantom.
Ki sicer ima eno zoprno značilnost ... nikakor povezano z Rokom, ali našo družino, me je pa mož spomnil oz. se spraševal, če pes kaj začuti ... fant je baje odvisen od nedovoljenih substanc - ampak jaz menim, da pri vseh neprijateljih to ne more biti ravno vzrok, a ne ...
Misim ... ravno tako bi požrl drago Cats, ki še kave ne pije ...


@Mačja, ja ... mulci ravno ne grizejo, v tem je point Tongue Pa tudi nobenga mulca še niso za "nevarnega" proglasil, toliko, da bi ga moral v 1.80 m visoko ogrado zapret pa z nagobčnikom šetat naokoli Evil
Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2179 : petek, 20.04.2012 : 18:53:42 »

Ma, sigurno je tudi to možno, nikoli ne veš.  Undecided

Samo mene pa ni hotel požret, pa sem zagotovo odvisna od kave, za razliko od Cats.  Tongue
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2180 : petek, 20.04.2012 : 19:19:32 »

Ja, če bi bili vsi gosti tako pasji (v dobrem pomenu) kot si ti, bi bilo krasno Smiley Naša draga Cats je pa čisto mačja in tale baraba točno ve, da mačje nimamo tolk pametne žlehtnobe u borbi proti žleht kuškom ... če je znal že mene v enem letu borbe takole nadmudrit, ni čudno, da je videl tudi v Cats potencialno "igračko".
Baraba je in to velika črna žleht baraba!

Ampak vse pa tudi ni črno ... se mi zdi, da kar stopicljava počasi naprej ... zdaj pač prežim in težim in na vsak poskus, da bi začel godrnjati na fatamorganske prikazni zunaj, odgovorim z "renčanjem" nazaj ... pa se kar pobere nekam v en kot. Baraba  Evil
Tudi Borisa od Bajke bi on še vedno vsakič vsaj enkrat probal malo odganjati proč, pa mu vedno znova dajem vedet, da ni šans ... potem je pa mir. Ampak probat pa mora Angry On bi se, po sprehodu in skupnem divjanju, najraje ulegel pod moje noge in čakal na priliko ... ma mu ne dovolim niti pri Ani več ležati ne pod mizo ne pod klopjo. Klinc ga gleda, res Evil če je bolj "na odprtem", pa ni problema, se z Borisom povohata, pa malo zaokrožita, se verjetno hočeta malo rangirat (en drugemu taco na hrbet pa take), ma sta sproščena in mahata z repki in si ne težita Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2181 : petek, 20.04.2012 : 19:21:29 »

Go mamaF  Cheesy  - jaz sem s tabo!  Afro objem Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2182 : petek, 20.04.2012 : 19:27:33 »

Saj vem Kiss zato si pa upam (z velikim U) Evil (hehe, dripac črni pa debelo gleda Tongue )
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #2183 : petek, 20.04.2012 : 21:56:12 »

Ma ob vsemu trudu stric Neuspeh sploh nima šans pri vas. Na super poti ste Afro!

Sice pa mamo mi enega kolega v družbi, ki je našo Ave prvič ko sta se videla (zdaj že 5 let nazaj) dražil z nekimi čudnimi zvoki in tudi na moje prošnje ni odnehal, ker se mu je fajn zdelo dražit psa (kreten butnglavc), no, pa čeprav ga res poredko vidi, ga še zdaj ne mara in je ne upam spustit k njemu... Roll Eyes. Očitno obstaja kak zvok, vonj...ali karkolim že pač, ki si ga zapomnijo in jim vsakič zbudi slabe občutke.

Sicer pa jaz imam svoje pse v prvi vrsti zase in mi dol visi, če kakega človeka ali drugega psa ne marajo, se pač ne rabijo družit z njim. Saj tudi meni niso vsi ljudje všeč Tongue.
Logiran
retriverka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


WWW
« Odgovor #2184 : petek, 20.04.2012 : 22:12:14 »

Brebe tole temo čisto redno. Samo molčim navadno. Morem pa ti nekaj pripomniti glede tistega fanta. Naš pes je drugače čista mazica, do vsakega človeka pride se hoče čohat in lupčkat... pač tipični flat (prinašalec), je. Ampak včasih se zgodi na sprehodu, da srečamo kakšnega moškega (do sedaj so bli vedno moški), ki mu očitno niso všeč in se zažene v človeka in zraven prav grozeče zarenči. Vsi ti ljudje pa imajo nekaj skupnega,... Že ko jih pogledaš so drugačni od ostalih. Pogosto tako zarenči na pijančke, odvisnike ali pa ljudi, ki zaradi telesne hibe hodijo drugače. Nekoč je tudi zarenčal na nekega kmeta in ta je nazaj rekel, "kar renči bom še tebe tako kot tiste mačke,.." Kot bi pes čutil njegovo sovraštvo,,...

Uglavnem point tega kar ti hočem povedat je, da mogoče pri nekaterih pes vseeno čuti energijo, ali drugačnost, ki jo človek oddaja... Mi smo nekako ugotovili kateri ljudje mu ne ustrezajo in se jih zato že na daleč izogibamo. Pač da ne bi bilo kakšnih neljubih posledic.  In mogoče bi bilo smiselno, da začneš potem ko ne bo več tako izrazito zaščitnik doma, opazovati kateri gibi,besede, zven glasu,... v njem sprožijo takšno vedenje. Čeprav nisem pasji psiholog vseeno mislim, da je za vsako vedenje potreben nek sprožilec, tako kot pri ljudeh...

Upam da nisem bila čisto preveč mimo.... pa držim pesti, da Rokota umirite vsi skupaj.
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #2185 : petek, 20.04.2012 : 23:18:25 »

Draga mamaF, jaz mislim, da ste na dobri poti, prvi korak pa je vedno najtežji. Ko tole berem, se tudi meni poraja dežavu, vem, kako težko je Undecided Kiss

Vse najboljše ob rojstnem dnevu objem ljubezen
ti predaja štafetno palico ob 24h današnja slavljenka
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #2186 : petek, 20.04.2012 : 23:24:53 »

Tudi jaz verjamem, da živali čutijo energijo, ki jo ljudje oddajajo in nanjo reagirajo.
Mogoče ga pa moti preveč dražljajev naenkrat, če je veliko ljudi naenkrat okrog njega in enostavno ne more vseh teh dražljajev folgat.
Kaj pa ko gresta sama na sprehod na odprto? Takrat je sproščen?
Na odprtem ni teh tujih energij in se mogoče lažje umiri?

Se ti je že kdaj zgodijo npr. v šoping cityju da kar naenkrat čutiš, da si čisto izmozgana?
Meni se to dogaja, jaz ti rajši grem vrt preštihat kot za eno uro v btc, sem manj zmantrana.
Samo razmišljam....
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2187 : petek, 20.04.2012 : 23:39:40 »

ti predaja štafetno palico ob 24h današnja slavljenka
Ooooo, vse najboljše današnja slavljenka!  Kiss
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2188 : sobota, 21.04.2012 : 00:16:30 »



Draga mamaF,

jaz ti želim, da bi Roko ratal tako priden kot sem baje jaz!  Shocked

G. Pes  Kiss

__________________________________________________________________________________________

Rokoto va, jasd ti želim, da bi mela Rokota ved no rada, pa čeprou ne dela vedno, tko kot ti hočeš, kr on klub temu dela čist use prou, a je prou?  Cool
 
Rokotov prjatu NVMP  Kiss

__________________________________________________________________________________________

Draga NVMM-jeva čohalka,

želim ti še mnogo lepih trenutkom z NVMM-jem in Rokom, pa da bi bila kletka od Šiške čimprej spet naseljena, da bo NVMM spet imel lasten TV. Aja, pa da bi se tudi midva čimprej spoznala, ti tudi želim!   Cool

Tvoj Samo  Kiss

__________________________________________________________________________________________

Draga mamaF,

jaz pa ti želim, da bi ti vse teklo kot po maslu ter da bi imela čimmanj želja, ker to pomeni, da se ti želje sproti izpolnjujejo in se jih ne more nabrati cel neuresničen kup!  Wink In ostani še naprej takšna kot si, saj si itak že najboljša med najboljšimi!  Kiss  ljubezen

No Jinx
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2189 : sobota, 21.04.2012 : 07:09:15 »

Ooo, vse naj naj ljubezen objem

Pa še na temo drugačnih - mi smo imeli za soseda enega mesarja (po poklicu in po duši Angry) in oba moja prejšnja psa, ki se med sabo nista nikoli poznala, ga nista marala. Ali bolje rečeno, bernc, ki je bil softič, se ga je bal, kraševc, ki je bil bolj ostre sorte, ga pa ni maral. Pa se jima je dobrikal, pa NIČ. je pa tip tepel familijo in to fejst, NO-ja je pa ˝vzgajal˝  fizično - tudi z obešanjem za vrat... Lips Sealed
Logiran
Strani: 1 ... 141 142 143 144 145 [146] 147 148 149 150 151 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines