mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 17:45:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 148 149 150 151 152 [153] 154 155 156 157 158 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 783470 krat)
0 članov in 18 gostov pregleduje to temo.
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #2280 : nedelja, 29.04.2012 : 15:39:52 »

če bi bila v našem koncu, teh problemov sploh mela ne bi.
tle proti gorenjski s(m)o obiski strenirani v nulo.
nobenmu še na misel ne pride, da bi sam šetal po tuji bajti, malo potrkal in kar not stopil, pa take fore.
in tačas ko obisk nadvse lepo vzgojeno in pridno čaka pred vrati, ni noben problem psa zapret.

v bistvu sta z Rokotom žrtve medkulturnih razlik Wink
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #2281 : nedelja, 29.04.2012 : 17:10:18 »

Samo res, rava, imaš čisto prav Afro Afro, eno ograjo z zaklenjenimi vrati okoli hiše pa tablico gor in amen. Malo zasebnosti pa tudi ne škodi.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2282 : nedelja, 29.04.2012 : 18:13:43 »

Saj to imata obe čisto prav. Ampak zapiranje psa, ko pride kdo blizu, je še zmeraj zgolj preprečevanje (ki pa nam ni ratalo 100%, kot smo videli) ... in enako preprečevanje je tudi nagobčnik na psu, ko si z njim zunaj. Saj, nič ne rečem, se da, veliko jih tako preživi. Bomo morali tudi mi, če drugače ne bo šlo.

Kar pomeni, da bi pri nas težko kdo prespal ali ostal ves dan, ker bi bila cena za to, da mora pes ždeti nekje zaprt in v izolaciji dolge ure Sad  Potem je pa pesjak res bolj humana možnost, te pes vsaj vidi  Undecided
Smo družabni ljudje in 7 nas živi v tej hiši. Vsi imamo svoje prijatelje in znance, naročnike in podobno ... skratka, "prometa" je dosti in zapiranja je dosti.

Potem se pa sprašujem, kako pes dojema vse obiske, saj pride do vzorca - zvonec na vratih - pes, pridi sem - gremo v sobo (boks ....) - obiski v hiši - obiski iz hiše - pes iz "zapora". Pa naslednjič jovo na novo.
Ne vem, kako zadeve dojemajo psi, ma moja logika mi pravi takole: "aha, eden je prišel, spet bom nekje sam zaprt in izoliran.  Obisk je odšel, super, spet bom lahko z Mojimi Smiley Sklep: najboljše, da nikomur ne pustim blizu, ker bom spet zaprt ... jih takoj odženem, pa bo!"
Saj lahko se totalno motim ... upam, da mi bo zal kdo pametneje razložiti to reč.
In če bi lahko še enkrat začela znova, bi šlo lahko takole: (sistem od Skogkatt) - magari pes malo lačen, pa dobi fino papico ali igračo samo takrat, ko so obiski pri hiši. Alora poveže vsak prihod tujca s samimi fajn stvarmi.
... in ko je Roko prišel k nam, je tudi bilo približno tako, vsak ga je pocartal, ker je bil tako ljubek in nič vsiljiv, vsak se je z njim malo poigral ... zato zdaj te ljudi šteje kot "izbrance" in jih ima neizmerno rad.
Z odraščanjem pa se je v njegovi glavi začelo nekaj kuhati, kot v ekonom loncu ...

Ampak še vedno me gloda ... zakaj pa eno psi lahko čisto normalno, ali veselo, ali pač zadržano ali se pač umaknejo, sprejemajo "neprijatelje"? Mene čisto nič, ampak res nič ne bi motilo, če bi Roko samo zalajal, ko se kaj tujega približa hiši, pa potem se potem magari nekam umaknil, če mu prišlek ni všeč. Saj nimam psa zaradi drugih ljudi in tudi obiski ne pridejo vsi zaradi psa ...
Ampak on napade - direkt napade, še preden ti sploh opaziš, kaj namerava Sad


Bo Smetka sčarala kak dober recept za nas vse Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2283 : nedelja, 29.04.2012 : 18:16:08 »

Rava, enkrat boš prišla na obisk, boš videla ti medkulturne razlike Smiley Tongue na Krasu se ne gre od hiše, dokler flaška ni prazna in krožniki pomazani, nismo mi škrtice ene, da bi šparali tudi pri času Evil Kar SunnyDay vprašaj, če ni res Cheesy

Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2284 : nedelja, 29.04.2012 : 19:38:59 »

Ja kako pa vi pridno vadite!  Cheesy Pa kakšno fajn steklenico ima šefe od Hossa u roki ...   pevka
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #2285 : nedelja, 29.04.2012 : 20:59:13 »

Sklep: najboljše, da nikomur ne pustim blizu, ker bom spet zaprt ... jih takoj odženem, pa bo!"
Je možno, ja, ni pa nujno.

Pol pa poskusmo kontra: ga zasipamo z obiski in povsod mora zraven in v najhudejše gužve...  Cheesy Evil Kiss Tongue
Mišek mali, tvoji te pogrešajo, ti pa takole, butl. Sej bo  Kiss
Logiran

rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #2286 : nedelja, 29.04.2012 : 21:41:05 »

kaj če bi še kontra kontra poskusili Wink
obiske je treba v nemško šolo poslat, ne pa bogega kužka.
zdi se mi, da ima Royalty kar dobro zdresirane  Grin Evil
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2287 : ponedeljek, 30.04.2012 : 00:26:26 »


Pol pa poskusmo kontra: ga zasipamo z obiski in povsod mora zraven in v najhudejše gužve...  Cheesy Evil Kiss Tongue
A veš, da sem skozi razmišljala, kaj bi se zgodilo, če mu uleti na dvorišče recimo naenkrat ene 20 ljudi (v gozdarskih hlačah, obloženih s kevlarjem za svaki slučaj Tongue ), pa vsi s kranjsko klobaso v roki  Evil Kdo ve?

kaj če bi še kontra kontra poskusili Wink
obiske je treba v nemško šolo poslat, ne pa bogega kužka.

Rava, tebe bi moj sladki kužek ziher oboževal totalno, tudi če prideš brez klobase Wink En mačji briket daš v žep, pa mu že takoj poveš, da "nemška šola sucks", pa bo tvoj Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2288 : ponedeljek, 30.04.2012 : 00:39:31 »

Če bi imela jaz tak problem, bi zelo verjetno iskala rešitev nekako v tej smeri: čuvaja v pesjak (itak bi se še naprej čim več ukvarjala z njim), pa enega nečuvajskega peseka za na kavč.
A ti meni malo na kakšno gumičarko namiguješ Wink Tongue

Ne, res ... če bi znala coprat, bi mojemu najboljšemu in najljubeznjivejšemu psu skuhala eno takšno čarobno čorbico iz goveje kosti, jelenovega kopita, svinjskega uhlja
 ... potem bi pa G. Psu od NoJinx in Bitu od SunnyDaj ene par dlak ukradla, pa jih v čorbo zakuhala Smiley
(tole bi bila darovalca ljubezen )

In ta zdravilna čarobna čorba bi mu zbrisala uni tasmotan program in mu instalirala en nov softver v obliki flatkovskega veselja do življenja Smiley

Ker se mi zdi, da pri Roku drži tisto, kar je že Smetka prvič, ko ga je lani videla pri meni doma, ugotovila : ful preresen in poln skrbi je ta črni lovec.
nekaj bomo zrihtali, da to spremenimo Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #2289 : ponedeljek, 30.04.2012 : 01:15:30 »

Se bom še jaz malo v tole debato vmešala, ker sem pred leti imela podobne probleme s svojim bivšim psom. Tako kot Roko je imel tudi on hude napade jeze, kadar so prišli obiski skozi vrata. Zato smo začeli izvajati rutino, ki se je pri nas izkazala za uspešno. Ko je pozvonilo, sem psa zaprla v spalnico in spustila obiske v stanovanje. Ko so se lepo posedli in se je vznemirjenje ob snidenju nekoliko poleglo, sem ga pripeljala v dnevno sobo (na začetku na povodcu, pozneje pa to ni bilo več potrebno). Počasi sem ga peljala od obiskovalca do obiskovalca in mu pustila, da jih je povohal in spoznal. Ko se je pomiril, sem ga spustila in dovolila, da ostane z nami. Nekaj časa je bil še pozoren na hitrejše premike in glasnejše vzklike (jaz pa pripravljena, da takoj posredujem), potem pa se je popolnoma sprostil in se brez problemov zelo prijazno gibal med ljudmi. Sčasoma je dojel, da jaz odločam o tem kdo bo prišel v stanovanje in kdo ne, rutino smo pa vseeno ohranili. Je postala nekakšna naša predstava – ko sem ga spustila iz spalnice, je odrohnel v dnevno sobo, se malo šopiril, potem pa od vsakega obiskovalca takoj zahteval eno dobro čohanje  Roll Eyes
Če je v stanovanje prišel obrtnik, poštar ali kaj podobnega, je ostal zaprt, dokler osebek ni zapustil našega teritorija.
Se je pa pri takšnih rutinah treba ves čas zavedati, da so za marsikateri pasji izpad krivi neopazni človeški signali. Po mojih izkušnjah jih največkrat oddajajo ljudje, ki nimajo izkušenj z živalmi ali pa se jih nekoliko bojijo. Tudi na to moramo biti lastniki psov »s posebnimi potrebami«  Lips Sealed še posebej pozorni.
Se opravičujem, ker sem se nekoliko razčvekala, in vama z Rokom želim, da bi čim prej našla takšno rutino, ki bo črnuhca prizemljila, vam pa prinesla mir v hišo  Kiss Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2290 : ponedeljek, 30.04.2012 : 01:22:22 »

Mižonny, najlepša hvala za tvojo izkušnjo objem
Tole se pa zelooo dobro bere, mi je všeč Smiley Se mi zdi, da bi znalo biti uporabno Wink

Daj še kaj čvekaj, če ti le paše - veš kolk mi pomaga, če mi še kdo drug kaj pametnega pove. Hvala, res Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #2291 : ponedeljek, 30.04.2012 : 02:05:17 »

Zato je pa tale forum takšna fajn zadeva. Da dobiš še kakšen nasvet ali idejo, ko misliš, da si že vse poskusil. Pa da ti je lažje, ko vidiš, da se tudi drugi ukvarjajo s podobnimi problemi in da še zdaleč nisi kakšen frik, ker si glavo zaradi psa razbijaš.  butnglavc Meni prav zato tudi naša pasja šola dobro dene. Pridem tja z enim miniaturnim vreščečim psom, ki bi najraje vse po vrsti prebutal  , in z drugim, ki mu je iskanje hrane primarna življenjska funkcija  Tongue, pa me tam nihče čudno ne gleda ...  Grin
 ljubezen
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2292 : ponedeljek, 30.04.2012 : 08:22:13 »

No, tako nekako kot Mižonny pravi, smo imeli tudi mi, ko sem "par strani" nazaj napisala, da smo psa zapirali, če je kdo prišel na obisk. Če so bili obiski bolj domači, pa nepasjeplahi, pa da ni bilo malih otrok, se nam je pes po umiritvi situacije pridružil. Wink
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2293 : sreda, 02.05.2012 : 02:12:24 »

Dragi moj Roko,
danes, za praznik dela je pri nas zares delal samo eden. Pa še ta je bil Obisk ... bi ti bil všeč, ker je fajn fant in ima rad pse Smiley To je bil od Gorkičeve Šefice Fant Wink
Pekli smo veliko Nogo od Koze. Tudi to bi ti bilo všeč Smiley
Potem pa smo dobili še Obiskov! Ti bi ti bili pa še najbolj všeč Cheesy

Povedali so, da te tudi Oni zelo zelo zelo zelo pogrešajo objem

Bodi priden u Vojski, pa upam, da se kmalu vidimo Kiss

Radi te imamo!

Prva in edina ... Kiss


... pa drugi in najhitrejši za Kroge Wink






... pa še tale majhen lišček, ki ga je Damjan našel ležati na cesti, ampak mu na srečo ni bilo hudega in je hitro odletel Kiss


... pa Miško in vsi, prav vsi Tvoji ljubezen
Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2294 : sreda, 02.05.2012 : 11:56:15 »

Dragi, ljubi Roko naš


Pozno ponoči ob ognju sedimo,
v sencah vid'mo le sebe,
joj pa kako srečni bi b'li,
če iz sence bi skočil ti.

Včeraj smo ti poslali paket,
stvari, ki jih obožuješ,
neprijatelje kar tri
in nogo od jelena.

Dragi, ljubi Roko naš,
že dolgo si v armeji,
ćeprav je daleč Smetkin grad,
si v naših srcih ti.

Če pa kdaj ti bo hudo,
ko Smetko boš moral ubogat,
ti kar veselo zalajaj si
jodldodidil: Umrite neprijatelji!

Doma te vsi pozdravljamo:
mamaF, ata, najstnika, tvoja Bajka, Boris in NVMali Miško,
res pa, da mirno ne spimo,
odkar te v hiši ni.

Na žalost mor'mo zdaj končat,
koza je pečena,
drži se in vse bo v redi,
te pozdravljamo Kraševci!  Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 148 149 150 151 152 [153] 154 155 156 157 158 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines