mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 14:03:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 151 152 153 154 155 [156] 157 158 159 160 161 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 783027 krat)
0 članov in 13 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2325 : petek, 11.05.2012 : 01:31:43 »

Ej, a veš, da sem jaz že veterinarja lani jeseni gnjavila, če čem dat Rokota testirat pred cepljenjem za ziher, pa je rekel, da kamot, samo delat tapravi test, ne tahitrega ker ni zanesljiv, samo nima ravno smisla, dokler ne opaziš nekih sprememb.
Kar se klopov tiče, očitno nisi nikjer več varen, pismu Angry Pa Roko lani vsega skupaj ni imel več kot 10 klopov (prijetih), sem bila prav vesela ... letos šre niti enega! V primerjavi z ubogim borderčkom Borisom, ki mu je Ana takoj po prihodu z zavetišča dala ampulo, pa je so se v prvih treh dneh (ko očitno ampula še ni popolnoma učinkovala) prijemali kot za stavo. Ne boste verjeli - en sam večer sva vse pse skupaj pregledovali - Roko ni imel nobenega, Bajka tudi ne, Borisu pa sva jih pobrali 11! Pa čeprav ga je že po jutranjem sprehodu pregledovala in mu jih izpulila blizu 10 - očitno so se prijeli od opoldne Sad
Jaoooo ... tu mač je tole Undecided

BTW - tudi moja hči, gospodična mestna frajla, ki se čez teden ležerno vleče po LJ ulicah, vikende pa itak skoraj cele prespi v domači postelji, je zadnjič našla enega klopa.
Jaz pa z Rokom cele ure po goščavi in po gmajnah, na srečo še nobenega letos.
Ma ... kot si ti že ugotovila - zadosti je eden, pa ta okužen, pa je štala Sad

Sama sreča, da imamo Smetko, jaz se po pravici ne bi spomnila, da je lahko tudi erlihija, Roko ni kazal nekih (meni očitnih) čudnih telesnih znakov. Ampak Smetka je že 1. septembra lani, ko je bila na obisku, rekla, da se ji zdi nekam "preresen in premiren" za 1 leto starega junca. Ampak takrat je bilo ful vroče, sredi dneva, pa dopoldan se je fejst razlaufal, pa se mi niti ni zdelo nič čudno, da se mu pač ne da nekaj skakat okoli. Pa še fajn se mi je zdelo, da je tak "hrt" - v hiši miren kot zlata ribica, zunaj pa je rad divjal.

Ampak, če zdaj pomislim za nazaj - kolikokrat so me ob sobotah v šoli spraševali, če sem ful preveč delala z njim že dopoldan, da se mu zato vse upira ... ker zadnje dva meseca je bil pa res totalno brez volje, apatičen, kot en robotek je delal ... pa praviloma ob dnevih za šolo nisva šla drugega kot lulat in na totalno neobremenjen sprehod zjutraj, daleč od tega, da bi ga terala s piflarijo Undecided
Pa v bistvu se je ful hitro utrudil - po borderskem laufanju na ves gas petnajst minut, je potem kar "dol padel".

Ja, jaz zelo upam, da bomo tudi s tole njegovo čuvajsko obsesijo bolje furali, če ne bo več tako živčen in razdražljiv. Revež, bog ve, kako slabo se je počutil, pa kako je on dojemal vse motnje Undecided


Smo pa sinoči praznovali Bajkin 5. rojstni dan ljubezen Sem ji prinesla novega gumijastega prašiča in ji obljubila, da bo kmalu dobila svojega Rokota nazaj Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #2326 : petek, 11.05.2012 : 06:57:47 »

O mamaF Kiss in Roko Kiss
Logiran

SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #2327 : petek, 11.05.2012 : 07:13:15 »

MamaF, Roko, Smetka Kiss Kiss Kiss
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #2328 : petek, 11.05.2012 : 07:18:23 »

Apdejt, apdejt! Cheesy

Smetka sporoča, da se imajo v vojaškem oporišču zelo fajn Cheesy

Ni glih fajn, da ima Roko erlihijo, fajn pa je, da so ga začeli takoj šopat z zdravili ki ..... ki .... (pazi zdaj!) ... ki imajo v kombinaciji s frišnim Horjulskim zrakom baje neverjeten učinek Cheesy

Roko je zadnji teden po Smetkinih besedah "čist drug pes". Še nap***** ga nima več zakaj, ker jo takoj, ko ga hoče kaj nadreti (zaradi lajanja v boksu recimo) začne veselo pozdravljati in mahati z repom!

Jaz ne morem verjet ... mislim, totalno verjamem Smetki, ma še vseeno ... ne morem verjet, da je Roko vesel vsakega, ki pride k njemu in je nasploh ves čas vesel Smiley VESEL! In bi se čohal in cartal in igral Smiley

Roko je vesel! Meni pa kar solze lijejo ... Roko je spet vesel Cheesy

En dan drugi teden pridejo domov, sprobat še naš domači teren ... jaz pa kar dihat ne morem!

Saj ne morem verjet ...
Smetka in ekipa ljubezen ljubezen

Jeeeeeeej, težave navsezadnje le niso vedenjske! Nisem vesela novice o erlihiozi, ampak to pomeni, da zdravljenje njegove psihe le ne bo dolgotrajen proces...

 Kiss Rokotu!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2329 : petek, 11.05.2012 : 07:20:29 »

So tudi vedenjske, samo ni hudo.
Ti pa dihaj normalno, k drugač ne pridemo  Tongue.
Logiran

Samješveš
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 485



« Odgovor #2330 : petek, 11.05.2012 : 07:31:14 »

Sem ravno včeraj mislila na vas, kako ste.
Vesela za dobre novice in da se fant vrne domov.
Vse dobro!  Kiss ljubezen
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #2331 : petek, 11.05.2012 : 08:40:51 »

Vesela dobrih novičk Cheesy

Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2332 : petek, 11.05.2012 : 09:15:52 »

Yes, yes, bravo ekipa! Cheesy Kiss Dihajte ... Smiley

V primerjavi z ubogim borderčkom Borisom, ki mu je Ana takoj po prihodu z zavetišča dala ampulo, pa je so se v prvih treh dneh (ko očitno ampula še ni popolnoma učinkovala) prijemali kot za stavo. Ne boste verjeli - en sam večer sva vse pse skupaj pregledovali - Roko ni imel nobenega, Bajka tudi ne, Borisu pa sva jih pobrali 11! Pa čeprav ga je že po jutranjem sprehodu pregledovala in mu jih izpulila blizu 10
Na ene gredo (raje), na druge ne. Moja dva mata identično zaščito in identične sprehode, pa se na Jagi ne primejo, na Bita pa za znort. Temu primerno smo seveda zdravili erlihijo že ko je bil star dobro leto ... In letos Prac-tic ampula na Bitu "funkcionira", kot da je nisem dala, medtem ko je bila lani 100 %. Lips Sealed
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #2333 : petek, 11.05.2012 : 09:26:56 »

Ja, tako pri nas zaenkrat funkcionira samo Advantix in čisto navadna Beapharjeva ovratnica, pa Frontline je funkcioniral 8 let, naslednje leto je pa fasal erlihijo in borelijo, pa zadnjič sem se spričkala z vet. tehnico v trgovini klinike, ki me je dobesedno rdeča v obraz od besa ("dovolj imam kupcev, ki me prepričujejo, da Frontline ni dober, moja ne dobi nič!") prepričevala, da sem sama kriva, če ne prime, ker ga ne znam aplicirat, kot je treba (a 8 let sem ga pa znala, pismu). Pa edini znani primerek smo doslej, pri katerem je Scalibor ovratnica popušila v 10 dneh po namestitvi.
Pa ponorela bom, ker se s psom ne upam več v gozd.
Sori za tale izbruh, ampak res sem divje besna na to golazen. jezen jezen
Smetka in Roko  Kiss Kiss
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #2334 : petek, 11.05.2012 : 09:35:39 »

Pri nas funkcionira neka smrdeča zadeva, ki je narejena na bazi kokosa (Gali...)-smrdi res kot kuga, ampak iz Iške sva prišli zgolj z enim samcatim klopom-seveda-vsaka s svojim-čeprav je uspela koza zlest v čisto vsako grmovje.  Wink
Roko, mi kmalu pridemo pogledat, kako ti kaj hrta furaš-morda naložimo še hrtici.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2335 : petek, 11.05.2012 : 09:42:32 »

So tudi vedenjske, samo ni hudo.
Ti pa dihaj normalno, k drugač ne pridemo  Tongue.
Za une vedenjske barabije sem včeraj najdla na FB en recept:


... pol najboljše, da uporabim jaz, pol pa Roko, pa bomo vidli  Evil Sploh tazadnji recept se obetavno sliši Evil

Bom dihala, bom Wink Itak, da bo treba psihiča še kar šraufat, kar se neprijateljev tiče. Ker tudi, če ti ocenjuješ, da ni tanajboljzafrknjen primerek, se pa meni zdi, da če že drugega ne, se je v tem letu on lepo naučil "edinega zveličavnega načina, kako se goste sprejema" in bomo ziher morali že na tem fejst delat, a ne ...

Kar pa se zaščite tiče: uporabljam Advantix, včasih sem kak mesec zamenjala z Ex-Spotom, da se hklopja zalega ne bi preveč razvadila, edino trikrat, v najbolj mrzlih zimskih mesecih lani in letos, sem uporabila Biospotix, od lani spomladi nosi še elektronski obesek (ki je "tiktakal" še zadnjič) - ampule dsem dajala prav vsak mesec, odkar je Roko pri meni, pa ... ja, sem jezna enako kot Sančotova ... jezen In tudi špricalko, polno mešanice radenske, kisa in et. olja sem vsak dan lani do vročega poletja uporabljala ...

Pa gozd ali ne gozd - Sančotova, včeraj sem celo popoldne kopala po vrtu pred hišo, zvečer se grem tuširat in veš, kaj sem našla na stegnu? Pravkar prisesanega tavelikega klopa z rdečim zadkom ("živalskega") butnglavc

Pri nas je skozi vse leto zadosti toplo, da klopja zalega ne pocrka Angry ... po mojem jih ni na planem edino, kadar je pod ničlo, to pa je bilo letos morda dva tedna, sicer pa ... in mislim, da ni samo gozd kriv, jih je ogromno tudi v nepokošeni travi na gmajnah, pa povsod  Sad
Logiran

Unikatne tablice in portretki
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #2336 : petek, 11.05.2012 : 09:56:03 »

Sori za tale izbruh, ampak res sem divje besna na to golazen. jezen jezen
Na to golazen tudi jaz izredno jezna jezen jezen jezen Zakaj pa ne bi tukaj, da ne smetim teme sram  Edino tole še, da pri mojih dveh tudi edino od kar dobivata Advantix, je mir. Sparki prej bil na drugih ampulah in dobil veliko teh obiskovalcev, Aska prej samo 2 žal en okužen. Od kar sta na teh ampulah je mir - trkam ob les, da tako bo za večno. Je pa veliko psov okuženih s temi klopovskimi boleznimi, samo eni zbolijo, drugi ne.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #2337 : petek, 11.05.2012 : 10:19:08 »

Oo, ful sem vesela za vaju z Rokotom  Kiss  Kiss 
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #2338 : petek, 11.05.2012 : 10:27:49 »

Kar se pa gozda in sicer okolja tiče - če greva v gozd, skoraj ni šans, da prideva brez, verjetno tudi zato, ker je izjemno stikljiv in rine po vsej podrasti. Na mestnih zelenicah z zaščito furava brez klopov, ampule so dovolj močne. Ampak da nikoli več ne bi šla z nobenim psom v gozd, me je pa groza.
Ampak samo da gre vama na boljše, mamaF, ful vesela Cheesy
Logiran
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #2339 : petek, 11.05.2012 : 10:40:28 »

No, super, da je končno znan vzrok in da je pesek bolje. super
Logiran
Strani: 1 ... 151 152 153 154 155 [156] 157 158 159 160 161 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines