mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 13:24:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 154 155 156 157 158 [159] 160 161 162 163 164 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 782950 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #2370 : četrtek, 24.05.2012 : 07:35:38 »

Saj bo Wink

Potrpljenje je božja mast, je imela navado reči moja ljuba stara mama Smiley

Točno to! Boš videla! Pa hrtica bo prava sestrica zanjga. Morda ga malo umiri pri vsem tem, ker hrtki so res taki skulirani nikolidobri čuvaji. Mislim, da bomo prišli vsaj z našo Lucky na obisk, ko se črnogorac vrne.  Wink
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2371 : četrtek, 24.05.2012 : 11:59:57 »

Saj bo Wink

Potrpljenje je božja mast, je imela navado reči moja ljuba stara mama Smiley

No, moja stara mama je tale izrek dopolnila z "revež tisti, ki se z njo maže."  Wink

Res je, saj bo! Vragec črnogorski je tale tvoj Roko! Kako si pa kaj s časom danes teden za eno obisk? Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2372 : četrtek, 24.05.2012 : 12:44:04 »

Točno to! Boš videla! Pa hrtica bo prava sestrica zanjga.
Jah ... ma to bo očitno bolj na stara leta, če sploh. Dokler z enim psom nismo poštimani, nima smisla razmišljat o "dopolnitvah" sram

@NoJinx, kar se časa tiče ... ga je preveč Wink Trenutno sem samo od torkih zvečer na likovnem krožku, drugače pa tule samotarim in kot zakleto najdem kake žalostne pesmi za poslušat, pa se malo sama sebi smilim in pobiram črne dlake z dekc sram

Vrat bi mu zavila, ker me takole muči, baraba črna Angry In buh ne daj, da slišim kakšne krilatice v stilu "vsak dobi, kar si zasluži" in podobno ... se ne strinjam Sad Če bi bilo to res bi vse une barabe tajkunske in lopovi in tisti nemarneži, ki psom še vode ne privoščijo, pa taki kot je bil Rokotov prvi lastnik, ki ga je v tisti koruzi odvrgel, ponoči brez spanca v luno gledali ... ne pa ena navadna gospodinja, ki nobenemu noče nič žalega Sad
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #2373 : četrtek, 24.05.2012 : 12:51:07 »

Ja, mamaF, brez trpljenja ni Umetnosti, in kakšna Umetnica bi bila ti, če te ne bi kdaj pa kdaj življenje mal mahnilo po riti  Evil Bedna, eto kakšna, bedna, da ti ni treba trpet še, ker ne poznaš odgovora  Evil

Razen tega, imaš doma Krasnega Mačka in ga pejt končno razvajat, ne pa jokcat klele zaradi tiste vreče bolh Angry Angry Angry Ti jaz mal TR pošljem, če imaš pomanjkanje smotanih bitij v življenju  Evil

Lp, kolegica v Umetnosti in Trpljenju, M.  Cool

Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2374 : četrtek, 24.05.2012 : 12:59:54 »

Z vsem spoštovanjem, draga moja Umetniška Kolegica Kiss ampak veš kaj ... vsi uni Slavni Trpeči Umetniki, ki se jih morajo zdaj naši otroci na pamet učiti, so pomrli strašno mladi(tam do 27. leta). Jaz pa sem že zdavnaj v takoimenovanih Srednjih babjih letih - torej padem ven iz te scene, a ne. In po mojem bi lahk tudi brez Umetniškega Trpljenja preživela še teh nekaj predpenzionističnih let Wink

Krasni maček pa mjavka in ga je treba cartat in po Rokah nosit, ponoči pa ne ve več, na katero posteljo bi se še spravil. Tudi ob trpi za Pomanjkanjem Smotanega Bitja Sad
Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2375 : četrtek, 24.05.2012 : 13:13:29 »

Tale karma res ne deluje, kot bi morala. Jaz se večkrat sprašujem kako je to možno in sem prišla do zaključka, da ne gre za karmo posamezika ampak za splošno uravnovešenje svetovne karme. In posledično karma ni fer. Se pa zato, ker je npr. meni hudo, nekomu drugemu na svetu godi ravno toliko dobro, kolikor se meni godi slabo, ker je važna samo in izključno uravnovešenost in ne posameznikova sreča ali nesreča.

ja, saj ve - zmešan filozof sem!  Roll Eyes
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #2376 : četrtek, 24.05.2012 : 14:12:57 »

Đinksova, skrajn cajt, da se z Milo mal pomenita na štiri oči, ker drugi ne moremo temu sledit in je bolje, da smo tih :krdelo blondink: Tongue
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2377 : četrtek, 24.05.2012 : 16:28:13 »

No, nojinxiova, pol pa prosim fejst safr furi, da bom jaz na drugem koncu univerzuma fejst srečna  Evil ljubezen objem
Mučos gracias Cool Tongue Roll Eyes
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2378 : četrtek, 24.05.2012 : 17:20:53 »

Tole je itak tema od črnogorskega filozofa in je vsako filozofiranje zaželeno Smiley

@Kocka, danes sem jaz na vrsti za safer furat, bom zrihtala, če bom lahko Tongue Kiss

Ja, karma in te scene ... ne vem, se nikoli nisem imela navade "tolažit" na način "pa kaj sem tako slabega naredila, da glih mene doleti tole" ali "tegale pa usoda tepe, je že razlog za to". Pa "vsak dobi ravno tisto breme, kot ga je sposoben nositi" .... ja, saj, itak ga mora, a ne, pa če hoče ali noče. Kakorkoli, meni so take stvari šle na živce, ker večina ljudi, ki takole govori samo nekaj v prazno strelja in niti ne pomisli, komu kaj takega reče.
Imam znanko, gospo, ki hodi na moje delavnice risat in s sabo vedno pripelje svojo 17 letno hčer, ki pač ni sposobna samostojno skrbeti zase. Deklica se je rodila močno umsko, duševno in fizično prizadeta in samo močni volji staršev in neskončnim uram dela se ima zahvaliti, da sploh hodi. Krasno, nasmejano sončno bitje je ta naša punca in komaj čaka torke, da pride risat Kiss
No, zdaj pa si lahko predstavljamo, kako doživlja taka mati "tolažbe" v stilu "če dobro misliš, bo šlo na boljše ... vesolje (bog) ti je poslalo to preizkušnjo" ... "misli pozitivno in dogajalo se bo pozitivno" ... Ona pravi, da je postala že imuna, bi pa včasih komu najraje zabrusila kaj v stilu:"Ma nemoj ... ko me bo naslednjič spet zvilo v križu, pa bo mož spet službeno odsoten, pa ne bo nikogar, da bi moji punci pomagal iz postelje, boš ti tisti, ki si boš na rame naložil to "breme" in ga nesel dol po stopnicah do šolskega kombija?" Valjda živi s tem svojim "bremenom" ali "preizkušnjo", saj je vendar njen otrok, pa karma gor ali dol ... preživeti je treba in to čimbolj kvalitetno. In pač nekako sfurati to življenje, da bo dekle primerno zaposleno tudi, ko naša ji ljuba država ne bo več dovolila obiskovati šole, pa ko bosta starša ostarela in niti zase ne bosta mogla več skrbeti in tako naprej ...
Pa kaj naj o "blagoslovu bremena" reče mati sinovega sošolca, ki je izgubila moža v prometni nesreči pred leti, nekako preživela s tremi majhnimi otroki, zdaj pa je že nekaj mesecev brez plače, ker firma tone pod rušo ... pa dva bodoča srednješolca, pa ukinjene štipendije, pa ...
No, takih zgodb vsah od nas pozna še nešteto in vedno jih je toliko, ki so toliko hujše od naših "safrov", da smo raje kar tiho vsak svojo telenovelo sram

Ampak ne glede na kozmične razsežnosti in (ne) urovnovešenost dobrega in slabega, je subjekt v svojem mikrokozmosu zmeraj tisti, ki določa, kaj je "safr", kaj "fajn".
Na zelo poenostavljenem, prav banalnem primeru lahko vidimo, da je od percepcije posameznika odvisno, kakšen pomen dobi določena zadeva/pojav.
Recimo da začne fajn deževati.
Gospodična, ki se je ravnokar lepo uštimala v fensi kolesarske cunjice in sedla na kolo, da odpelje svojo vsakdanjo turo za zdravje, sprostitev po pisarniškem delu ali pa kar tako, ker je pač fensi, bo obupana, ker ji je dež prekrižal načrte. Njeni nameni po rekreiranju so splavali po vodi (dobesedno). In napoved za naslednje dni jo spravlja v še večji safr. Ni durgega, kot da sede na kavč in zdolgočaseno bulji v telenovele.
Na drugi strani vasi pa druga gospodična z veseljem gleda v težke oblake, ker so doma ravnokar posejali koruzo in druge poljščine in je zemlja na polju že kar pokala od suše. Obeti nekajdnevnega deževja jo osrečijo in v upanju na dobro letino se lahko v miru prepusti gledanju telenovele.

Svoje čase (to je, ko sem bila še zelo mlada in nadebudna Umetnica Wink sem se na velikih platnih ukvarjala z zelo dolgočasnimi rečmi. Bili so kvadrati in pravokotniki in kakšne linije, zelo brezbarvno in zelo monotono, bi lahko rekel naključni opazovalec. Se strinjam. Ampak meni je bil takrat najpomembnejši "problem" v življenju. Če zdaj samo pomislim na to, da sem ure in ure "doktorirala" in se sekirala zaradi dveh sivih ploskev, ki nekako nista prav "skakali" druga pred drugo, se lahko samo prizanesljivo nasmehnem. Zdaj sem namreč okupirana z vam dobro znanimi roza "ploskvami", na katerih piše UPN in neprizanesljivi "rok plačila", pa je treba tam zrežirat, katera bo skočila "naprej", katera pa lahko ostane še malo "zadaj".
Da ne izgubim popolnoma rdeče niti - na teh slikah sem slikala luknje - bolje rečeno nekakšne okenske odprtine. Želela sem jih narediti tako, da bi enkrat človek videl "skozi", enkrat pa bi videl "ploskev, ki lebdi pred platnom". To je sicer težko opisat ... je treba spit kak kozarček, da se prav vidi Grin
No, ko so bile slike obešene, sem spremljala odzive ljudi, sošolcev v ateljeju. Tisti, ki je hotel videti "okno", ga je videl - recimo osrednji "kvadrat" mu je pomenil "okno skozi", okoliške ploskve pa "stene prostora".
Drugi pa so stvar percipirali čisti drugače - videli so neko kubično tvorbo, ki deluje, kot da se boči iz platna navzven. Predstavljajte si en brezvezen velik malo postrani zaboj, obešen na steno, evo, tako nekako se je dalo videt Smiley

Skratka - od percepcije posameznika je bilo odvisno, kako je tiste moje umotvore videl in imenoval. Za ene so bila to "okna", za druge "truge" Grin

In tako je tisto, kar je danes za nekoga tule safr, za unga na Kitajskem super fajn (pa smo sper pri gospodarstvu - evo, čisto nehote, naši izgubljajo delo, delajo pa zmeraj več na Kitajskem).
Bolj konkretno, bom jaz furala safr v Komnu, Kocka v Trzinu se naj pa fajn ima danes ljubezen

Če poskušamo zadevo cepit na mojo privat telenovelo - kdo je tu smotan? Evil
Jaz vidim sebe kot precej smotano vodnico, ampak ne toliko, da ne bi bil moj pes še stokrat bolj smotan. Oziroma- je on s svojo smotanostjo kriv, da sem še jaz smotana Evil
On verjetno vidi samega sebe kot najbolj angelsko bitje na svetu z najbolj idiotsko blont vodnico.
Nemška šola pravi, da noben pes ni smotan, vedno je vodnik smotan. S tem se tudi Roko strinja. Ampak nemška šola pravi tudi, da so pravila za to, da se jih dosledno spoštuje. S tem pa se on ne strinja vedno Undecided
Kaj je torej res in kaj je iluzija?



Blondinke, saj ste štekale? Ane?
Če ne pa lahko tudi drugače povemo;) En zelo pameten grški sivolas gospod, Heraklit, je rekel: "V isto reko stopamo in ne stopamo, smo in nismo."

Veliki Sokrat pa naj bi o Heraklitovi knjigi dejal: "Kar sem dojel, je odlično, in nedvomno je odlično tudi tisto, česar nisem dojel, vendar za to potrebuješ delskega potapljača."



NoJinx, seveda sva na vezi, tole pelje zmeraj bolj globoko Wink  Kiss Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2379 : četrtek, 24.05.2012 : 17:54:13 »

Ti jaz mal TR pošljem, če imaš pomanjkanje smotanih bitij v življenju  Evil

Lp, kolegica v Umetnosti in Trpljenju, M.  Cool


Hvala za ponudbo, ma ne valja. Nima črne dlake, na mojo svetlo zeleno dekco pa glih črne najbolj pašejo Tongue Cheesy
Logiran

Unikatne tablice in portretki
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2380 : četrtek, 24.05.2012 : 20:51:05 »

O, hvala Cheesy. Ampak očitno safr ni bil fejst prehud huh, ker jaz sem imela povsem povprečen dan Smiley. Še dobro, ane objem ljubezen
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #2381 : četrtek, 24.05.2012 : 21:59:59 »

Khm, mamaF, z Rokotom sta prisla skupaj, da se nekaj drug od drugega naucita. Kaj tocno je to, bosta ze vidva ugotovila, prej ali slej.
Mislim, da Smetka trenutno edina lahko pomaga in tudi bo, res pa je cakanje najtezje. V tem casu moras najbrz ti priti do kaksnega pametnega spoznanja, samo nimam pojma, kaksnega.
Ti pa zelim vse najboljse. In Rokotu, jasno. In pozdravi mucka zlatega.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2382 : četrtek, 24.05.2012 : 23:26:47 »

Kocka, me veseli, da vsaj safer ni prišel do tebe Smiley Kiss Sem omilila safr, itak ... sem šla malo jezo stresat nad plevel na vrtu, pa ga je odrešil dež, pa sem šla malo spat s Taboljšim Mačkom NVMM, potem pa v trgovino po dve pivi in čez gozd do Ane malo borderja zafrkavat Smiley
In Boris, mulc simpatični telečji pubertetniški ima po novem kar nekaj hudičkastih rožičkov Tongue Bi malo za hlače cukal in izsiljeval za igračo, pa malo za zajci laufal - ampak ... ko se Ani ni dalo več kregati z njim, sem ga pa jaz malo prevzela. In se je moja percepcija same sebe kot pasje prijateljice kar popravila Smiley Niti dosti NaGlasa ni bilo treba, pa sva se vse lepo zmenila. Prav z veseljem je poslušal moje nemške nasvete in grožnje, da če ne bo priden, ga čaka vojaški tabor Evil Potem sva si pa eno igračo metala. Bajka je pa od daleč zgroženo z očmi zavijala Grin
Verjetno si je, v skladu z mojim filozofiranjem par ur nazaj, mislila "pa kaj sem jaz hudega storila, da moram zdajle tole varanje prenašat" Shocked

Aja, upam, da ni nihče, ki mi je kdaj povsem dobronamerno poskušal olajšati hude čase tudi s pripombami v stilu "v vsaki nesreči je tudi nekaj sreče", ni narobve razumel mojega razglabljanja.
V bistvu sem hotela tam gor napisati nekaj o tem, kako kdaj kaj dojemamo in da je tisto odvisno od nas samih in ne od tistega, ki ti nekaj reče ... pa sem se zaštrikala z okni, trugami in nič krivim Heraklitom na koncu. Jah ... rahlo zakrneli blont možgani v srednjih letih takle delajo sram

Torej: tudi kadar me kdo z zelo dobrim namenom "tolaži" z besedami, ki mi grejo sicer zelo na živce, nisem jezna nanj, ker nimam zakaj bit. Tisti je hotel samo dobro, pa sploh, če je bil vprašan, je samo odgovoril. Kot recimo moja Umetniška Kolegica Mila Kiss
Problem je, ker pač človek, ki je v safru ne more še tako dobronamernega nasveta dojeti tako, kot je bil mišljen z druge strani. ker je pač njegovo dojemanje stvari zoženo na prizmo njegovega safra. In vsaj jaz sem taka, da mi zavedanje dejstva, da je tavžent drugih še v večjem safru ali da je v kozmosu vse narejeno tako, da je prav, ne pomaga nič, dokler ne zberem moči svoj safr nabutat. Je pa res zafrknjeno, ker kljub temu, da misliš, da delaš prav in dobro in se trudiš in riješ in samega sebe nadzoruješ, da ja ne bi zaspal na mičkenih uspehcih, ene zadeve ne gredo nikamor oziroma se ti kar nekam rušijo.
Potem pa safr rata telenovela Cool  butnglavc

Če bi trda črnogorska buča vsaj četrtinko toliko razmišljala o odnosih z so-ljudmi in so-živalmi kot moji od mozganja zmatrani možgani, bi bilo pa tudi fajn, a ne Evil

@Mačja, itak. ljubezen Z Rokotom sva prišla skupaj ker sem bila ravno jaz tista, ki sem ga hotela in sem ga tudi dobila  Smiley Tle drugih višjih sil razen Telekomove povezave, pa Smetkinega in Binuljinega žegna ni bilo, simple as that. In zato se bomo tudi čisto prizemljeno borili s tem, kar imamo Azn
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2383 : četrtek, 31.05.2012 : 23:44:35 »



Življenje brez psa je pasje življenje Undecided



Roko, mi te fuuul pogrešamo Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #2384 : četrtek, 31.05.2012 : 23:51:39 »

ljubezen
Logiran

Strani: 1 ... 154 155 156 157 158 [159] 160 161 162 163 164 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines