mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 15:21:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 230 231 232 233 234 [235] 236 237 238 239 240 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 783197 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3510 : nedelja, 03.02.2013 : 18:10:47 »

Svinjski apdejt

Prašič in Roko sta v vedno boljših odnosih, v hiši sicer še ni 100% gvišno, da pošast iz lateksa ne bo kakega pleha po tleh vrgla, zato jo občasno obložimo karz rezino šunke za na pico in pustimo v "kuči", črnogorcu za presenečenje Tongue Pa jaz jo imam včasih pod majico in "zakrulim" ravno takrat, ko kaj slastnega pride Rokotu pod nos Wink

Sicer pa si ga zunaj upa celo prijeti v gobec in stiskati, da zakruli. Takrat pa ni nič strašnega Cool Kdo bi zastopil to mojo mimozo črno Huh
Sem probala posneti malo Svinjarije, pa sem skrajno nerodna, zato zgolj en majhen insert, kjer je vseeno videti, da Junaško Črno Srce lateksovo pošast zgrabi za vrat Grin
https://picasaweb.google.com/105403240634769651860/ROKO#5840750696554734594

V nasprotju z včerajšnjim skrajno ogabnim vremenom (beri: dež je lil ves dan, zraven pa je še burja nažigala, da sem bila po vsakem sprehodiču mokra do pasu), smo tudi mi dočakali košček pomladi Smiley

Plavoi nebo in nasmeh za oboževalke:


Pa po lovu na Prašiča jezik skoraj do kolen Grin


NVMM se je izmuznil pritekel za nama na malo kursinka Kiss




Logiran

Unikatne tablice in portretki
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #3511 : nedelja, 03.02.2013 : 19:20:09 »

Kako je ta maček krasen Cheesy! Pravi Ris!
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #3512 : nedelja, 03.02.2013 : 19:24:33 »

A dej, Rokica Grin Grin Kiss, no, zate je še Dita prava bojevnica Levjesrčna.
Maček je pa res krasen.  Kiss
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #3513 : nedelja, 03.02.2013 : 20:28:33 »

 Shocked a se samo meni zdi a tale pujs bolj gaga kot pa cvili? Grin ni čudno da se ga ubogi črnuh tako boji objem
Roko pozer  Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3514 : nedelja, 03.02.2013 : 22:50:08 »

Hehe, pujs res ne cvili ampak "kao" kruli, je pa res gaganju podobno Grin Pa ni noben problem kruljenje ali cviljenje samo po sebi, fora je, da s takimi "banalnimi" zadevcami poskušam "razbijati urok". Ne vem, če si videla v starejših postih, Roko se pujsa namreč boji, ker je v trenutku, ko ga je prvič hotel pobližje spoznati, po nesreči z mize zletel kovinski pokrov škatle od piškotov. In zvok pleha po tleh je pa ena najbolj grozovitih reči, kar si jih lahko izmisliš, med drugim se ga da fajn uporabit na tak način kot, recimo tisti "šprej" ali pa pršilko itd. Pri Roku, seveda Smiley
No - ker je v postopku sklepanja prijateljstva s popolnoma nedolžnm Prašičem Roko pač doživel "naravno katastrofo", je treba zdaj to zadevo nekako spraviti na svoje (normalno) mesto. Roko je pač taka mimoza, da se mimogrede čisto zares ustraši ene popolnoma bedaste reči in potem zaradi tistega strahu funkcionira kot en zombi.
In tako potem jaz izrabim vsako takole poučno priliko, da ga poskušam po ovinkih prepričat, da v klobčič zvita špaga ni vedno modras, kot se reče Smiley Gre počasi, ampak pri tako mimozastem psu je treba delati pač "v rokavicah z malenkost nemškega naglasa", sicer se sesuje in rabiš spet ful energije, da ga zresetiraš.
In se počasi probaš približat "idealu", da vsak "plin-plonk" kovine po tleh ali vsak pok ali glasovi nekje od zunaj, niso razlog, da se je treba iz čistega mira spravit v totalni stres.

Aja, in zakaj se sploh toliko ubadam s Pujsom? Zato, ker bi rada enkrat našla eno reč, ki bi jo imel res rad in bi komaj čakal nanjo. Pa zato, ker mi je ta nesrečni slučaj ponudil krasno priliko za vaje potrpežljivosti (moje) in zaupanja (psa) Smiley Za zdaj so ekstremno vabljivi samo moji papirnati robčki po žepih in morda hrana, igrače pa tako-tako. Sploh, kadar je že v stresu, pa itak ne šljivi ničesar. Predvsem je fajn imeti nekaj privlačnega za preusmerjanje pozornosti, tako tiste, ki jo rabiš v nemški šoli, zame pa še bolj pomembno - dobiti eno malo točko, ki psa "fiksira", da lažje brodiš čez in skozi razne strahove, ki ga obkrožajo. Da imaš poleg samega sebe še en pripomoček za psa spravit v sproščeno stanje, ko mu pomagaš, da gre recimo čez veliko lužo (kar se pri nas ne dela) ali čez kako drugo oviro, mimo kake huuuude stvari itd. Oziroma, da mu "tisto nekaj" sproži v črnih možganih tisti čip za sproščenost in ugodje Wink

Če je zdaj vzorec "šefica - kruljenje - priboljšek - žur - šefica vesela - vse OK", bi rada počasi napredovala do situacije, ko bo nekje nekaj "grozovitega", pa bi črni možgani naštrikali vzorec "karkolisežedogaja - šefica - kruljenje - vse OK", do končnega "nivažnokajsedogaja - šefica - vse OK".
Recimo na ta način razmišljam. Ker sem se prav na njegovih strahovih naučila, da on izrazito povezuje neke vidne in slušne vtise z neprijetnimi občutki zaradi biločesa in potem se že ob ponovitvi tistega vidnega/slušnega znaka spravi v stres, ker ga tista reč "odpelje" do unega "bad filinga".

Čisti tak primer je bila živo rumena skakalnica "gappay" od mojih nemcev + streli iz plašilke. Popoln primer Pavlovovega refleksa. Na naslednjih nekaj šolskih urah je namreč "zamrznil" v trenutku, ko so fantje na poligon prinesli to skakalnico. Itak da najprej nisem štekala, kaj se dogaja, po dveh ali treh treningih pa sem se spomnila povezave "gappay + 0,6 mm = frkaaaaa".
No, to sva potem reševala podobno kot zdaj s Prašičem (pišem namenoma z veliko, ker je Prašič pomembna osebnost v našem življenju trenutno, takorekoč simbol Upora Proti Okupatorjem Vseh Vrst Grin ). Počasno približevanje podrti skakalnici, pa laufanje mimo, pa nagrada za pogled, dotik ... nekaj tednov je trajalo, da jo je na povodcu z močno mojo vzpodbudo tudi preskočil, sicer močno znižano. Ni bil namen sploh preskok, važno je bilo, da se z njo sprijazni in ne bezlja več proč kot sneta sekira Wink

Skratka, mislim si, da Pavlov ni lagal, ko je razglasil, kako deluje pogojni refleks in če deluje pri Roku lahko v eno smer (strah in groza), bo pri streli božji tudi v drugo (žur) Smiley

Pa še malo večernega programa, slikanega s telefonom skoraj v temi Smiley







Logiran

Unikatne tablice in portretki
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #3515 : ponedeljek, 04.02.2013 : 08:58:17 »

 Huh Velika naloga za malega Pujsa. Ampak razumem tvoj način razmišljanja, čeprav pri nas še nismo odkrili take stvari, v trenutku panike ne deluje nič, niti priboljški, kaj šele igrače, ki so doma, seveda v družbi sila zanimive.
Tudi jaz razmišljam v isti smeri, če si pes zapomni negativne stvari v trenutku ali pa ko ga kaj razvajaš, npr. pokličeš na kavč, daš hrano z mize, zakaj ima take probleme z ostalimi stvarmi, kot npr. da luže niso nevarne, da mu spehajalec v gozdu noče nič hudega, da je kletka pač način počivanja, da se šefi vedno vrnejo domov,....  Shocked preveč razmišlanja za ponedeljkovo jutro Grin
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3516 : ponedeljek, 04.02.2013 : 12:21:12 »

Hihi, neee, saj ne bo revež Pujs moral postati čudežni prašek proti strahu Smiley Trenutno pride prav, ker je on sam strah in če se bo spreminjal v nekaj luštnega, se bo morda enkat tudi kaka druga "grooooza" (kot npr, obiski in kaki zvoki) spreminjali v nekaj, kar je v bistvu fajn in zabavno Wink
Rada bi poskusila, če se da pri mojem črnogorcu doseči en preskok v dojemanju - v smislu, da nekaj, kar je enkrat negativna skušnja ni nujno za celo življenje zacementirano kot zadeva, pred katero je treba bežat in se skrivat, ker ti naredi pač "cmok v grlu" Wink Sratka, da se je možno na strah ozreti tudi s tiste "votle" strani Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #3517 : ponedeljek, 04.02.2013 : 12:43:50 »

Če skrajšam:
šefica kruli-vse ok....  Grin Grin Grin Grin  Evil Wink
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3518 : ponedeljek, 04.02.2013 : 13:08:30 »

Oink-oink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #3519 : ponedeljek, 04.02.2013 : 13:22:10 »

Če skrajšam:
šefica kruli-vse ok....  Grin Grin Grin Grin  Evil Wink

 Grin Grin Grin kako prepoznati mamoF? Ženska, ki hodi okoli s črnim psom in kruli ko pujs Grin Grin Grin

Brez zamere
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #3520 : ponedeljek, 04.02.2013 : 13:26:52 »

 Grin Grin Grin mamaF, mi vemo o čem govoriš, objem ljubezen objem sem samo povedala primer, kako se zaključijo kakšne govorice... Lips Sealed Evil Evil
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #3521 : ponedeljek, 04.02.2013 : 13:47:03 »

Ja, mamaF, da ne bo kakšne zamere. Ideja je seveda super in jaz vedno spoštujem ljudi, ki se trudijo, ampak včasih se pa lahko pohecamo na svoj račun.  objem
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3522 : ponedeljek, 04.02.2013 : 15:59:13 »

Viamia, nobene zamere, seveda Grin Črno oblečena ženska, ki kruli in črni pes, ki čukasto gleda Grin Kam bi pa prišli, če se še na svoj račun ne bi znali več hecat - rajši se nasmejemo kot jamramo, a je tako Smiley
Oink-oink

Aja, pa vi tega še ne veste: jaz sem dolgoletna občudovalka pujsov ljubezen V študenskem domu sem svojo strast delila s svojo cimro in sva imeli cela vrata polepljena s fotkami prašičev Smiley Celo "prolike" sva se klicali (prolek je prašiček v narečju okolice Rogaške Slatine, od koder je bila cimrina oma).

No, z našim Prašičem smo se šli igrice na dvorišču, tokrat so padali koščki govedine iz juhe, Roko je krulečemu Prašiču dajal "tačko", potem smo pa še v kuhinji malo krulili s posebno salamo in največja rezina je padla, ko je Prašič do konca naglas zakrulil Rokoto zraven glave. Potem smo ga pa pospravili, naj se spočije (oba sta šla spat v bistvu) Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3523 : torek, 05.02.2013 : 04:07:52 »

Za tiste, ki dan začnete khmmmm sredi noči, ena luštna prašičja risanka za k jutranji kavi Smiley
http://www.youtube.com/watch_popup?v=FrTbnczYAd4&feature=player_embedded

Sicer pa verjetno ni treba dosti ugibat, katera je bila moja najljubša risanka Smiley Pipi in Melkijad, z legendarnim Jurijem Součkom, seveda Cheesy
Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #3524 : torek, 05.02.2013 : 13:53:54 »

A, deeej, ubogi nedolžen, lačen pujsek!  Angry
Logiran
Strani: 1 ... 230 231 232 233 234 [235] 236 237 238 239 240 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines