mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 17:01:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 247 248 249 250 251 [252] 253 254 255 256 257 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 783388 krat)
0 članov in 18 gostov pregleduje to temo.
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #3765 : torek, 26.03.2013 : 21:47:37 »

Evo, samo omeniš alkohol in cela jata je že tukaj
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #3766 : torek, 26.03.2013 : 21:49:14 »

Ja, pa kaj je to kaj čudnega  Grin
Oprosti Roko za smetenje, sem že nehala  Wink
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #3767 : torek, 26.03.2013 : 22:02:05 »


Ponavljanka, sestavljanka!  Tongue Tongue
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3768 : sreda, 27.03.2013 : 17:19:57 »

mamaF, kako se že barvajo pirhi v teranu? Ne spomnim se niti pod razno  sram
Kako ze?
.
.
.
.
29. med tem, ko cakas, da se jajca skuhajo, spijes deci terana, je zdrav za kri.
30. ker morajo biti jajca res dobro kuhana, predvsem pa, ker si vsi zelimo biti zdravi, preventivno spijes se en, pa se en, pa se en deci ...
31. tvoj pogled na svet se spremeni, tudi jajca so zdaj drugacna, z vsakim deci terancka dobivajo bolj vinski pridih.  Tongue

Točno tako.
Manjka sicer
točka 1: Greš v klet s prazno flaško.
2. Študiraš, katerega bi uporabil in se po nekaj degustacijah direkt iz soda odločiš Tongue
3. Natočiš flaško in jo polno prineseš v kuhinjo. Odložiš na mizo.
4. Odpreš hladilnik in vzameš jajca ven.
5. Nekdo potrka na vrata, kuŽek začne skakati v luft, ti ga nap***** in povabiš Nekoga naprej.
6. Ponudiš mu kazarec terana (ker je ravno na mizi in bi bilo nevljudno, če ne bi ponudil gostu, valjda) Grin
7. Prisedeš za mizo, natočiš teran v dva kozarca in zgolj iz krjance (vljudnosti) pri pitju delaš družbo Nekomu 
8. Po približno pol ure prijetne debate ponoviš točko 1 - 3.
9. Z Nekom debatiraš naprej, Nekdo se spomni, da je pravzaprav prišel po recept "kako skuhati velikonočne pirhe v teranu"  kdo
10. Ovlažiš si grlo in začneš pripovedovati. Nekdo pozorno posluša
11. Recept je dolg in zapleten, poslušanje zahteva veliko pozornosti, zato si ti in Nekdo pridno vlažita grlo in možgane s teranom  plesalec
12. Ponoviš točke 1 - 3.
13. Prineseš list papirja in pomagaš Nekomu recept zapisati. Takole: "Liter terana vliješ v lonec. Uporabi teran od lanskega leta, da ti ne bo preveč žal. Dodaj nekaj surovih jajc - z lupino, seveda. Postavi lonec s teranom in jajci na štedilnik in ga vključi. Počakaj, da počasi zavre in pusti vreti naslednih petnajst, dvajset minut ali kolikor ti pač paše. Izključi štedilnik in pusti, da se jajca ohladijo v teranu. Lahko tudi čez noč, če si bolj pozabljive sorte. Vzami jajca iz lonca in jih odcedi na pipirnatih prtičih. Občuduj jih in važno razkasuj Obiskom."
14. Če je Nekdo človek, ki si težko nazorno pedstavlja opisan postošek, ponoviš točko 1.
15. S svojimi jajci demonstriraš postopek v živo.
16. Vmes obžaluješ izgubo terana v velikonočno-vsajenjske namene in žalost poplakneta z novim kozarčkom  Afro
17. Demonstracijo recepta želiš opraviti do konca, zato Nekomu predlagaš, da skupaj počakata, da se jajca skuhajo in tudi ohvadijo.
18. Ponoviš točke 1 - 3.

... v tem tempu nadaljuješ do točke 29 Grin Evil


@No Jinx, ti si itak moja vzornica, valjda bom vse dobre stvari za tabo ponavljala Tongue
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #3769 : sreda, 27.03.2013 : 17:23:54 »


15. S svojimi jajci demonstriraš postopek v živo.

O, mučas grasijas, ampak tale točka 15 me malo skrbi - kako to točno misliš "s svojimi"?  Huh Ker namreč, pirhe sem mislila barvat osebno, od unih dveh glede jajc ni več koristi, da bi glih koga tretjega v teran dajala, mi je malo aklih...
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3770 : sreda, 27.03.2013 : 18:37:15 »

Khmmm, maš prav, res izpade dvoumno Tongue Evil

Torej - točka 15:
Z lastnimi jajci ... ne bo šlo
z osebnimi jajci ...a-a, tudi ne gre
s svojimi kurjimi jajci ?
z jajci iz svojega hladilnika (pa ni važno čigava so) Grin Afro demonstriraš postopek v živo!

Logiran

Unikatne tablice in portretki
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #3771 : sreda, 27.03.2013 : 19:07:41 »

Cel liter terana naj porabim za barvanje jajc  huh
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #3772 : sreda, 27.03.2013 : 20:35:13 »

Pa če nimaš prazne flaše in kleti, kjer teran gor rase?
Kakšen teran pa kupiš v štacuni, al samo da piše gor teran?
In kaj narediš pol, ko vzameš jajca ven? Ga stran zliješ?

sori, nekrščena in nič alkota nimam doma
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #3773 : sreda, 27.03.2013 : 20:41:55 »

sori, nekrščena in nič alkota nimam doma[/i]

Pri tej znanosti ti tudi krst ne pomaga  butnglavc
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3774 : sreda, 27.03.2013 : 20:46:51 »

Jah, tist prekuhan teran nima več ravno nevemkakšne gurmanske vrednosti  Lips Sealed Ni ga treba ravne stran zlit, lahko ga uporabiš recimo za slikanje kao akvarelov (vinarelov), če jih znaš še drago prodat, si pa sploh profitiral Wink (jaz še nisem) sram

Tudi tisti najcenejši iz trgovine je dober sicer za tako delo, pa tudi kak refošk se obnese. Mogoče jajca niso tako temno vijolična kot od terana, a kristalčki se vseeno naredijo na njih Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #3775 : sreda, 27.03.2013 : 20:51:57 »

OK, hvala  Wink Roko dobi pa darila zaradi smetenja  predaja
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #3776 : sreda, 27.03.2013 : 21:25:26 »

Tudi tisti najcenejši iz trgovine je dober

... in tako jaz včeraj v lokalni samopostrežbi pregledujem polico s tapoceni flašami v iskanju terana za projekt, ko se zraven prikotali ena soseda, ki bi lahko velik denarja zaslužila, če bi jo kdo najel namesto razglasa Cheesy Pa reče ona (glas še na normalni jakosti - beri: steklenice na policah vibrirajo), O, imeli boste obiske! (seveda, menda že zgledam kot resna guspa in ne kot kakšna solotrinkerica). Pa jaz rečem, Ne, pirhe bom barvala.

Pa ona reče: A KAR V TEMLE VINU BOSTE PIRHE BARVALA?Huh?? da se je ves folk v štacuni (plus še nedolžni mimoidoči v krogu 500 m) obrnil, da pogleda, kaj hudiča se dogaja Cheesy Priznam, da mi je bilo malo nerodno tam stat, v vsaki roki pa ena flaša kisline  sram
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #3777 : sreda, 27.03.2013 : 23:14:19 »

... in zdaj grem po nekaj v kuhinjo, kjer sem pustila hladit pisker s pirhi, na pultu zraven sedi Muš in pije tisto žlobudro iz piskra  huh
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3778 : sreda, 27.03.2013 : 23:21:36 »

Cats, si nikoli ne bi mislila, da po preprosto barvanje pirhov nekoč postala takorekoč atraktivna disciplina Grin

Muš, kako je kaj? Svet je takoj lepši, ane? Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #3779 : sreda, 27.03.2013 : 23:24:51 »

Leži kle na kavču k krava, pod glavo je dal taveliko Milino miško in ga boli radivoje za celi svet  Angry
Logiran
Strani: 1 ... 247 248 249 250 251 [252] 253 254 255 256 257 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines