mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 17:23:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 249 250 251 252 253 [254] 255 256 257 258 259 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 783421 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #3795 : četrtek, 28.03.2013 : 00:24:34 »

 
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #3796 : četrtek, 28.03.2013 : 00:24:38 »

Sej sem vedla, enkrat samkrat mojpes.net sesujem, pa se vsi spravte name!  Angry Tongue
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3797 : četrtek, 28.03.2013 : 01:20:14 »


Babe Grin

Kaj zdaj, a spet mora bit Cats taglavna s temi jajci Tongue
Jajca se farba v soboto, S-O-B-O-T-O zjutraj - po občečloveščem času, ne po tistem od kaste modrih, ane No Jinx Wink In v soboto zgodaj popoldan (takrat, ko zazvoni v cerkvi in zvonovi vabijo k žegnanju -ne takrat, ko midve z No Jinx misliva, da je popoldan) ali v posebej pobožnih krajih že dopoldan, se pofarbana jajca, flaško vina (zato se kupi pa 2 flaški vina!!!), potico, hren, kruh in šunko nese k žegnu - torej v cerkev blagoslovit.
In potem se zvečer jajca kaže Obiskom in se važi. Čeprav po pravilih v soboto zvečer niti ni Obiskov, ker so vsi doma in čakajo svoje Obiske Grin
V nedeljo zjutraj sta dve opciji:
- ali se gre k jutranji maši, potem na kafe v oštarijo in potem domov pojest žegen (ali t.i. velikonočni zajtrk)
- ali pa se zjutraj spije kafe, potem pa se kar načne žegen (velikonočni zajtrk). Ker ta vsebuje tudi tisto žegnano flaško vina, je manj možnosti, da bi se ta dan sploh šlo k maši (pred kosilom) Grin

Ne me vprašat, od kje vse to vem Tongue Sem hčerka ravnatelja iz prejšnjega sistema, ki se je skrival za cerkvijo še med pogrebno mašo za lastnim očetom in sem jaz medtem na črno prejela svoje prvo sveto obhajilo. In nihče od sorodnikov si seveda med mašo ni upal vstati in me zaustaviti in narediti škandala. Na črno zato, ker niti krščena nisem in ker je prejem svetega obhajila brez predhodne spovedi velik greh če bi za mojo ljubezen do cerkvenega obredja vseh sort, ki mi ga je sicer predstavljala stara mama, vedeli njegovi učiteljski kolegi, bi bil pa v tistih časih itak cel kažin Grin

Aja, sem zdajle brskala za natančnejšimi informacijami kaj se počne in česa ne na Veliki petek, pa sem naletela na tale zanimiv članek. Kar dosti stvari je, ki jih pri naši stari mami nisem opazila takrat, pa se jih je verjetno držala Smiley
Recimo tole: "Velikonočni ponedeljek pa je dan za obiske, ko birmanski botri obdarujejo svoje varovance. Poleg tega velja, da naj bi na velikonočni ponedeljek zunaj lahko hodil bos, pa se ne bi prehladil." (Louski Siminar, anyoneletos zagotovo Grin Grin
Ali pa tole, zanimivo Wink :"Na veliki četrtek se ne sme prati perila in se ne sme nič fizično delati. Na severnem Primorskem velja, da se ne suši perila na veliki petek - tedaj Jezus visi na križu in zato naj ne visi perilo. "
Jutri je veliki četrtek, toliko da veste Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #3798 : četrtek, 28.03.2013 : 01:34:14 »


Babe Grin

Kaj zdaj, a spet mora bit Cats taglavna s temi jajci Tongue
Jajca se farba v soboto, S-O-B-O-T-O zjutraj - po občečloveščem času, ne po tistem od kaste modrih, ane No Jinx Wink In v soboto zgodaj popoldan (takrat, ko zazvoni v cerkvi in zvonovi vabijo k žegnanju -ne takrat, ko midve z No Jinx misliva, da je popoldan) ali v posebej pobožnih krajih že dopoldan, se pofarbana jajca, flaško vina (zato se kupi pa 2 flaški vina!!!), potico, hren, kruh in šunko nese k žegnu - torej v cerkev blagoslovit.
In potem se zvečer jajca kaže Obiskom in se važi. Čeprav po pravilih v soboto zvečer niti ni Obiskov, ker so vsi doma in čakajo svoje Obiske Grin
V nedeljo zjutraj sta dve opciji:
- ali se gre k jutranji maši, potem na kafe v oštarijo in potem domov pojest žegen (ali t.i. velikonočni zajtrk)
- ali pa se zjutraj spije kafe, potem pa se kar načne žegen (velikonočni zajtrk). Ker ta vsebuje tudi tisto žegnano flaško vina, je manj možnosti, da bi se ta dan sploh šlo k maši (pred kosilom) Grin

Ne me vprašat, od kje vse to vem Tongue Sem hčerka ravnatelja iz prejšnjega sistema, ki se je skrival za cerkvijo še med pogrebno mašo za lastnim očetom in sem jaz medtem na črno prejela svoje prvo sveto obhajilo. In nihče od sorodnikov si seveda med mašo ni upal vstati in me zaustaviti in narediti škandala. Na črno zato, ker niti krščena nisem in ker je prejem svetega obhajila brez predhodne spovedi velik greh če bi za mojo ljubezen do cerkvenega obredja vseh sort, ki mi ga je sicer predstavljala stara mama, vedeli njegovi učiteljski kolegi, bi bil pa v tistih časih itak cel kažin Grin

Aja, sem zdajle brskala za natančnejšimi informacijami kaj se počne in česa ne na Veliki petek, pa sem naletela na tale zanimiv članek. Kar dosti stvari je, ki jih pri naši stari mami nisem opazila takrat, pa se jih je verjetno držala Smiley
Recimo tole: "Velikonočni ponedeljek pa je dan za obiske, ko birmanski botri obdarujejo svoje varovance. Poleg tega velja, da naj bi na velikonočni ponedeljek zunaj lahko hodil bos, pa se ne bi prehladil." (Louski Siminar, anyoneletos zagotovo Grin Grin
Ali pa tole, zanimivo Wink :"Na veliki četrtek se ne sme prati perila in se ne sme nič fizično delati. Na severnem Primorskem velja, da se ne suši perila na veliki petek - tedaj Jezus visi na križu in zato naj ne visi perilo. "
Jutri je veliki četrtek, toliko da veste Smiley
Točn tko!  Grin

Jah, nič, mamaF, naj eden od prostovoljcev za šivanje in klamfanje, to ljudko modrost preveri in na dejanskem seminarju poroča, če se je prehladil ali ne. Evil

Tale modrost se mi pa zlo dopade!  Cheesy
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3799 : četrtek, 28.03.2013 : 01:45:18 »

Ja, včasih smo za veliko noč oblekli krilo, luknjičaste dokolenke in sandale Wink Fantje pa kratke hlače. Ene par let nazaj sem se jaz tudi že z jadrnice v morje vrgla za veliko noč. In plavala, med drugim Tongue
Moj neustrašni mož pa je svoje čase že pred veliko nočjo začel Teva sandale nosit, brez nogavic, valjda.

Za letos pa ne vem. Bom probala kar njega nahecat, če bi sprobal tole VelikoPonedeljkovskoPreizkušnjo Grin Saj lahko potem vzame bolniško, itak gredo študenti na prakso Tongue
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3800 : četrtek, 28.03.2013 : 02:05:28 »

Mi imamo pa novo trenutnošemalogroznostrašno igračo, tralala Cheesy


Tole malošolsko ruševino smo dobili danes popoldan, ko se je svak odločil porušiti eno staro barako in je orgaški grozovit kamion pripeljal tri velike kupe starega gradbenega materiala praktično pred hišo Wink Roko je rekel, da na prvi pogled izgleda precej nezaupanja vredna in se ji je rajši v velikem loku izognil. Potem sem zlezla na vrh in jo je prišel vsaj povohat. Potem sva šla pa na sprehod, naprej.
Po raznih Louskih dejavnostih sva naletela sredi tavelikih vinogradov še na eno, čisto frišno, podobno, a manjšo igračo Cheesy
Najprej si jo je bilo treba od daleč previdno ogledat, potem pa sva globoko zajela sapo in se s skupnimi močmi in z vsem pogumom, kar ga premoreva, povzpela na sam vrh Cheesy Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeessssssss Afro




Sestopila sva prav malo važna zaradi tega pogumnega dogodka Wink


Vrtčevsko ruševino sva torej osvojila, jutri pa s polno paro in polnim žepom salame napadeva še najino malošolsko Wink
Majhen korak za pogumno pasje občestvo, a orjaški za malega črnega Louca ljubezen

No, take stvari počneva zdaj midva namesto nemške šole, pogum zbirava, kjer se le da Cheesy


Logiran

Unikatne tablice in portretki
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #3801 : četrtek, 28.03.2013 : 07:42:19 »

Ej, jaz se nisem letos še nič zadevala s teranom - daj še enkrat povej cel recept za farbanje jajc v teranu, pls. Skupaj s količinami, časi... sram Roll Eyes Kiss
Logiran
irenat
rad pišem
****
Sporočil: 487


WWW
« Odgovor #3802 : četrtek, 28.03.2013 : 10:04:31 »

to nas je pa kar nekaj interesentov  Wink že moramo biti zvesti svojemu priimku
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #3803 : četrtek, 28.03.2013 : 10:09:12 »


točka 1: Greš v klet s prazno flaško.
2. Študiraš, katerega bi uporabil in se po nekaj degustacijah direkt iz soda odločiš Tongue
3. Natočiš flaško in jo polno prineseš v kuhinjo. Odložiš na mizo.
4. Odpreš hladilnik in vzameš jajca ven.
5. Nekdo potrka na vrata, kuŽek začne skakati v luft, ti ga nap***** in povabiš Nekoga naprej.
6. Ponudiš mu kazarec terana (ker je ravno na mizi in bi bilo nevljudno, če ne bi ponudil gostu, valjda) Grin
7. Prisedeš za mizo, natočiš teran v dva kozarca in zgolj iz krjance (vljudnosti) pri pitju delaš družbo Nekomu 
8. Po približno pol ure prijetne debate ponoviš točko 1 - 3.
9. Z Nekom debatiraš naprej, Nekdo se spomni, da je pravzaprav prišel po recept "kako skuhati velikonočne pirhe v teranu"  kdo
10. Ovlažiš si grlo in začneš pripovedovati. Nekdo pozorno posluša
11. Recept je dolg in zapleten, poslušanje zahteva veliko pozornosti, zato si ti in Nekdo pridno vlažita grlo in možgane s teranom  plesalec
12. Ponoviš točke 1 - 3.
13. Prineseš list papirja in pomagaš Nekomu recept zapisati. Takole: "Liter terana vliješ v lonec. Uporabi teran od lanskega leta, da ti ne bo preveč žal. Dodaj nekaj surovih jajc - z lupino, seveda. Postavi lonec s teranom in jajci na štedilnik in ga vključi. Počakaj, da počasi zavre in pusti vreti naslednih petnajst, dvajset minut ali kolikor ti pač paše. Izključi štedilnik in pusti, da se jajca ohladijo v teranu. Lahko tudi čez noč, če si bolj pozabljive sorte. Vzami jajca iz lonca in jih odcedi na pipirnatih prtičih. Občuduj jih in važno razkasuj Obiskom."
14. Če je Nekdo človek, ki si težko nazorno pedstavlja opisan postošek, ponoviš točko 1.
15. S svojimi jajci demonstriraš postopek v živo.
16. Vmes obžaluješ izgubo terana v velikonočno-vsajenjske namene in žalost poplakneta z novim kozarčkom  Afro
17. Demonstracijo recepta želiš opraviti do konca, zato Nekomu predlagaš, da skupaj počakata, da se jajca skuhajo in tudi ohvadijo.
18. Ponoviš točke 1 - 3.

... v tem tempu nadaljuješ do točke 29 Grin Evil



Evo, recept. Jaz sem se držala nekoliko skleščene verzije, danes zjutraj sem iz piskra pobrala jako lepe pirhe  Cool
Logiran
irenat
rad pišem
****
Sporočil: 487


WWW
« Odgovor #3804 : četrtek, 28.03.2013 : 10:27:03 »

hvaaala  Afro
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #3805 : četrtek, 28.03.2013 : 13:28:08 »

Joj, res nisem prebrala vseh zamujenih postov, pa vidim, da ni dlogo nazaj bil recept gor Roll Eyes sram
Hvala cats Kiss Kiss
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #3806 : četrtek, 28.03.2013 : 13:30:23 »

Aja, in prvič v svojem odraslem lajfu (nad, recimo... 24) bom šla kupit v štacuno flašo vina Cool. Bljak....
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #3807 : četrtek, 28.03.2013 : 13:38:45 »

Uau, kere ruševine in kako pogumen je Črni Lovec, da se je na eno že povzpel! Kar tako naprej!  Cheesy
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3808 : četrtek, 28.03.2013 : 16:11:15 »

Na enem od kulinaričnih forumov je tavžent nasvetov za barvanje pirhov, tudi teran je vmes Wink Res to ni nobena znanost, razen, če se zgodi, da ga zmanjka, še preden ga vlijemo v lonec za jajca Grin Veliko uspeha želim in kot pravim - lahko uporabite tudi refošk.
Pa barva lupine jajc tudi nekoliko vpliva, tako da sigurno ne bodo vsa enako (je luštno, če že sama jajca izbereno po svetlosti lupine različna, imamo potem več odtenkov vijoličaste na mizi Wink

No, zdaj pa dovolj jajc Tongue

Kljub temu, da je danes veliki četrtek in se po ljudskem izročilu naj ne bi nič fizično delalo, sva midva z Loucem ...

... splezala na streho sveta! Jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Cheesy Malošolska ruševina je padla bravo veselje
(vsem vam, ki imate strašno radovedne in korajžne kuŠke, ki splezajo sami od sebe kamorkoli, se zna zdet tole najino junaštvo precej smešno, a za Rokota je to huuuuuda preizkušnja, da moraš splezat nekam ne da bi videl kaj je na vrhu, pa cegli se malo spodmikajo pod tacami, pa kak polivinil vmes zašumi in kaj se odkotali dol, skratka polno neprijetnega materiala na kupu)


* rusevina.gif (12.19 KB, 128x96 - pogledano 166 krat.)
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3809 : četrtek, 28.03.2013 : 16:17:18 »

Aja, in prvič v svojem odraslem lajfu (nad, recimo... 24) bom šla kupit v štacuno flašo vina Cool. Bljak....
Dve flaški moraš kupit, kocka, dve Tongue Grin

In v soboto zgodaj popoldan (takrat, ko zazvoni v cerkvi in zvonovi vabijo k žegnanju -ne takrat, ko midve z No Jinx misliva, da je popoldan) ali v posebej pobožnih krajih že dopoldan, se pofarbana jajca, flaško vina (zato se kupi pa 2 flaški vina!!!), potico, hren, kruh in šunko nese k žegnu - torej v cerkev blagoslovit.

Logiran

Unikatne tablice in portretki
Strani: 1 ... 249 250 251 252 253 [254] 255 256 257 258 259 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines