mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 14:31:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 250 251 252 253 254 [255] 256 257 258 259 260 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 783094 krat)
0 članov in 17 gostov pregleduje to temo.
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #3810 : četrtek, 28.03.2013 : 16:27:13 »


dve sta premal. verjem.

je treba še točke obdelat. ne samo k žegnu nest  Grin Grin
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #3811 : četrtek, 28.03.2013 : 16:41:42 »

Pa saj jaz rabim sam za jajca farbat butnglavc. Babe Roll Eyes
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3812 : četrtek, 28.03.2013 : 17:12:31 »

Pa ne moreš jajc "na suho" farbat Tongue natisova je čisto prav razumela, da so navodila tolk zakomplicirana, da nujno rabiš malo "vzpodbude" zraven Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3813 : četrtek, 28.03.2013 : 17:25:49 »

Pa če nimaš prazne flaše in kleti, kjer teran gor rase?
Kakšen teran pa kupiš v štacuni, al samo da piše gor teran?
In kaj narediš pol, ko vzameš jajca ven? Ga stran zliješ?

sori, nekrščena in nič alkota nimam doma
Tole sem skoraj spregledala Wink

Torej: ne imet preveč predsoTkov pred teranom iz trgovine, Če najdete flaško, na kateri piše Vinakras, vam garantiram, da ne boste dosti falile Wink
Ta teran namreč "raste" tukaj, v Rokotovih Revirjih Wink





Logiran

Unikatne tablice in portretki
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #3814 : četrtek, 28.03.2013 : 17:26:59 »

Kolk se jst zabavam v tej temi!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #3815 : četrtek, 28.03.2013 : 17:28:35 »

Kva no, meni je vino fuj in bljak bruham. Mislim, po okusu, ne po učinku
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3816 : četrtek, 28.03.2013 : 18:06:56 »

Sej ti N-Č ne zamerimo, kocka (gazanasvečostanepress Tongue
Za barvanje jajc (sicer ne bo kristalčkov, ki verjetno nastanejo, ko apnenec iz jajčne lupine reagira s kislino v vinu) lahko uporabite tudi rdeče zelje, borovnice, rdečo peso, peteršilj, kurkumo, "standardne" čebulne olupke, pa še kaj bi se našlo med naravnimi barvili Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #3817 : četrtek, 28.03.2013 : 18:20:44 »



kocka kako pa ti nepozorno bereš pomembne napotke 

Točno tako.
Manjka sicer
točka 1: Greš v klet s prazno flaško. OK ti pač kupiš v trgovini VSAJ TRI  steklenice
2. Študiraš, katerega bi uporabil in se po nekaj degustacijah direkt iz soda odločiš Tongue
3. Natočiš flaško in jo polno prineseš v kuhinjo. Odložiš na mizo.
4. Odpreš hladilnik in vzameš jajca ven.
5. Nekdo potrka na vrata, kuŽek začne skakati v luft, ti ga nap***** in povabiš Nekoga naprej.
6. Ponudiš mu kazarec terana (ker je ravno na mizi in bi bilo nevljudno, če ne bi ponudil gostu, valjda) Grin
7. Prisedeš za mizo, natočiš teran v dva kozarca in zgolj iz krjance (vljudnosti) pri pitju delaš družbo Nekomu 
8. Po približno pol ure prijetne debate ponoviš točko 1 - 3.
9. Z Nekom debatiraš naprej, Nekdo se spomni, da je pravzaprav prišel po recept "kako skuhati velikonočne pirhe v teranu"  kdo
10. Ovlažiš si grlo in začneš pripovedovati. Nekdo pozorno posluša
11. Recept je dolg in zapleten, poslušanje zahteva veliko pozornosti, zato si ti in Nekdo pridno vlažita grlo in možgane s teranom  plesalec
12. Ponoviš točke 1 - 3.
13. Prineseš list papirja in pomagaš Nekomu recept zapisati. Takole: "Liter terana vliješ v lonec. Uporabi teran od lanskega leta, da ti ne bo preveč žal. Dodaj nekaj surovih jajc - z lupino, seveda. Postavi lonec s teranom in jajci na štedilnik in ga vključi. Počakaj, da počasi zavre in pusti vreti naslednih petnajst, dvajset minut ali kolikor ti pač paše. Izključi štedilnik in pusti, da se jajca ohladijo v teranu. Lahko tudi čez noč, če si bolj pozabljive sorte. Vzami jajca iz lonca in jih odcedi na pipirnatih prtičih. Občuduj jih in važno razkasuj Obiskom."
14. Če je Nekdo človek, ki si težko nazorno pedstavlja opisan postošek, ponoviš točko 1.
15. S svojimi jajci demonstriraš postopek v živo.
16. Vmes obžaluješ izgubo terana v velikonočno-vsajenjske namene in žalost poplakneta z novim kozarčkom  Afro
17. Demonstracijo recepta želiš opraviti do konca, zato Nekomu predlagaš, da skupaj počakata, da se jajca skuhajo in tudi ohvadijo.
18. Ponoviš točke 1 - 3.

... v tem tempu nadaljuješ do točke 29 Grin Evil


@No Jinx, ti si itak moja vzornica, valjda bom vse dobre stvari za tabo ponavljala Tongue


no zdej pa vse veš knede  Kiss
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #3818 : četrtek, 28.03.2013 : 20:29:51 »


ti mamaF ... glede na napisano

....

15. S svojimi jajci demonstriraš postopek v živo.

....


... a si takale jajca mislila 


Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #3819 : četrtek, 28.03.2013 : 20:34:14 »

Hja natisova, pri nas doma dobiš od alkota mogoče kakšen povaljan pir staran v špajzi ali hladilniku, kakšne borovničke, ali zelo po nesreči teranov liker, potem pa se izbor že neha zato tudi tegale ne bom kupila na zalogo Huh
Imamo pa jagodni izbor kofetov, mleka, različnih vrst sladkorjev, agavinih sirupov, medu, smetan ipd vegi vegi
Zato pa sprašujem za, kako naj rečem - minimalne zahteve, da bodo jajca pofarbana. Navodila je vedno potrebno malo kršit prilagodit, saj veš Wink
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #3820 : četrtek, 28.03.2013 : 20:37:50 »


tolk otresam, pa je pri nas isto al pa še slabše  Grin Grin Grin

ampak pri nas na morju mamo pa svašta nešto  Tongue od sladkih do slanih, trdih, tekočih, ni da ni  plesalec objem
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #3821 : četrtek, 28.03.2013 : 22:31:50 »

Sej ti N-Č ne zamerimo, kocka (gazanasvečostanepress

Jaz pa zdaj deset minut študiram kaj zabožjovolo pomeni gaza na svečo stane. Kakšna gaza in zakaj ravno na svečo.  huh

Ontopik pa sporočam, da sem barvala z priporočeno revirsko barvo in so rezultati za prvič kar solidni. Pa čestike črnemu plazilcu in ostalim udeležencem  Afro
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #3822 : četrtek, 28.03.2013 : 23:12:02 »

Jaz sem najprej razumela to, kot da ga ostane in pol MamaF slika s tem..  wtf

Pa kr naprej ponavlja, da mora to it po grlu, pa kr ne dojamem... Undecided
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3823 : petek, 29.03.2013 : 00:30:22 »

Vsi dobri slikarji so bili (tudi) pijanci, saj to veš še iz gimnazijske umetnostne zgodovine Grin Tongue
Torej - letošnjega se zliva po grlu, taprekuhanega lahko pa tudi za slikat ponucaš Smiley

@natis - popiškila se bom

@Cats, saj gazo in svečo bomo tudi rabili, na Siminarju med Tečajem klamfanja ran na svinjskih nogicah in moških prostovoljcih - nisi dosti falila Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #3824 : petek, 29.03.2013 : 11:39:19 »

Ok, zdaj pa resno.
V štacuni sem videla eno samo samcato flaško, na kateri je pisalo tako Teran kot Vinakras.
To stane 5,74 ojrov.
Na nobeni drugi ni pisalo ne eno ne drugo ne oboje skupaj. Pa samo eno so imeli.
Vprašanje:
a je to tapocen flaša al ne?
Logiran
Strani: 1 ... 250 251 252 253 254 [255] 256 257 258 259 260 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines