mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 15:22:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 251 252 253 254 255 [256] 257 258 259 260 261 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 783198 krat)
0 članov in 13 gostov pregleduje to temo.
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #3825 : petek, 29.03.2013 : 11:49:42 »

Tapocen od Vinakrasa je litrski in pri sosedu stane 3 eure in še neki.
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #3826 : petek, 29.03.2013 : 12:13:18 »

Hvala lepa  Wink!
Bom šla popoldne še k Mirkotu pogledat.
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #3827 : petek, 29.03.2013 : 13:23:25 »

A se da kakšno slikco zrihrat, da vidim kakšen je končni izdelek, da precenim, če se mi splača popolnoma dobro vino uničevat. Cheesy Ker načeloma se mi take naravne stvari ful dopadejo.
Hvala Wink
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #3828 : petek, 29.03.2013 : 13:50:41 »

Viamia - spodaj imaš link do nasvetov za barvanje pirhov, ki ga je nalepila mamaF, tam so tudi fotke njenih teranovih pirhov.

Na enem od kulinaričnih forumov je tavžent nasvetov za barvanje pirhov, tudi teran je vmes Wink Res to ni nobena znanost, razen, če se zgodi, da ga zmanjka, še preden ga vlijemo v lonec za jajca Grin Veliko uspeha želim in kot pravim - lahko uporabite tudi refošk.
Pa barva lupine jajc tudi nekoliko vpliva, tako da sigurno ne bodo vsa enako (je luštno, če že sama jajca izbereno po svetlosti lupine različna, imamo potem več odtenkov vijoličaste na mizi Wink

No, zdaj pa dovolj jajc Tongue

Kljub temu, da je danes veliki četrtek in se po ljudskem izročilu naj ne bi nič fizično delalo, sva midva z Loucem ...

... splezala na streho sveta! Jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Cheesy Malošolska ruševina je padla bravo veselje
(vsem vam, ki imate strašno radovedne in korajžne kuŠke, ki splezajo sami od sebe kamorkoli, se zna zdet tole najino junaštvo precej smešno, a za Rokota je to huuuuuda preizkušnja, da moraš splezat nekam ne da bi videl kaj je na vrhu, pa cegli se malo spodmikajo pod tacami, pa kak polivinil vmes zašumi in kaj se odkotali dol, skratka polno neprijetnega materiala na kupu)

Mačja - ne it gledat k buteljkam, moraš it k litercam in 1l stane 3,52€. Jaz sem šla k buteljkam in očitno tako buljila v cene, da se je prijazna prodajalka pozanimala, če kaj iščem in ni čisto nič čudno gledala, ko sem ji odgovorila, da iščem najcenejši teran za barvanje jajc, samo k litercam me je poslala.

Še en meni zanimiv link o pirhih.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #3829 : petek, 29.03.2013 : 14:18:47 »

A se da kakšno slikco zrihrat, da vidim kakšen je končni izdelek, da precenim, če se mi splača popolnoma dobro vino uničevat. Cheesy Ker načeloma se mi take naravne stvari ful dopadejo.
Hvala Wink

Tole je izdelek mamF od lani. Slika je slaba, ampak kristalčki se pa vidijo Wink
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3830 : petek, 29.03.2013 : 15:13:13 »

A se da kakšno slikco zrihrat, da vidim kakšen je končni izdelek, da precenim, če se mi splača popolnoma dobro vino uničevat. Cheesy Ker načeloma se mi take naravne stvari ful dopadejo.
Hvala Wink
Viamia, tile so bili fotkani nekaj let nazaj, različna osvetlite, zato izgledajo eni bolj temni kot drugi Smiley





Se pa vidi svetlikajoče se kristalčke na površini Smiley

(vir)

@Mačja, litrca bo zadosti dobra Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3831 : petek, 29.03.2013 : 15:16:48 »

Še nekaj o naravnih barvah za pirhe - TUKAJ ali TUKAJ oz. TUKAJ Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #3832 : petek, 29.03.2013 : 15:40:23 »

Jst pa ravno šturiram, al naj vino kar sam spijem  predaja Kupila sem namreč IZBRANI TERAN  butnglavc ker drugega nisem našla na polici  Tongue
Zdaj pa imam  pevka Je pa vsaj od tapravga proizvajalca  Grin
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #3833 : petek, 29.03.2013 : 16:05:46 »


Pomoje najboljš, da tole uporabiš v unih točkah ... (beri: postavi na mizo in poplakni grlo, ko razlagaš kako je treba delat). vmes pa skoči v štarcuno po dve flaški navadnega Grin Grin
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #3834 : petek, 29.03.2013 : 16:06:55 »


aja sej res ... ve ki ste nadpridne s temile jajci ...  Tongue

kaj pa če bi dale prvo bero na ene izredne licitacije, take par urne  Kiss Grin Grin
Logiran
irenat
rad pišem
****
Sporočil: 487


WWW
« Odgovor #3835 : petek, 29.03.2013 : 16:17:02 »

tale Rokova tema je res koristna z različnih vidikov - znajo umetniki, res znajo  Cool
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #3836 : petek, 29.03.2013 : 16:56:54 »

wow Afro, no za tole se pa splača reskirati flaško vina Wink bomo sporobali
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3837 : petek, 29.03.2013 : 17:57:11 »

Jst pa ravno šturiram, al naj vino kar sam spijem  predaja Kupila sem namreč IZBRANI TERAN  butnglavc ker drugega nisem našla na polici  Tongue
Zdaj pa imam  pevka Je pa vsaj od tapravga proizvajalca  Grin
Maj, spij! Pa jajca rajši v kaki drugi tadevi pofarbaj Smiley Itak jih enkrat na koncu razbiješ in olupiš in gre vsa barva z lupin v nič. Torej: na zdravje! Cheesy
Logiran

Unikatne tablice in portretki
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #3838 : sobota, 30.03.2013 : 12:17:35 »


o kako to smrdi, ko se kuha  bruham bruham

najdli tapravega za mejhen denar pri H (če nimajo tapravih čokoljad majo pa vsaj taprav vin  Tongue) in .... ja počivajo na okenski polici. pa tiči nekam čudno letajo zadnje minute tam okol. moram preverit, če se ni kdo "pofarbal" noter v piskru  Grin Grin
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3839 : sobota, 30.03.2013 : 13:14:29 »

Boš imela še vijolčaste vrabce za okras, če je kateri noter čofnu Grin Grin

Za vse, ki vam kuhanje vina smrdi, bi bilo treba dodat še par predtočk Tongue

0.1 - greš poiskat ključ od kleti ali shrambe in se odpraviš iskat zaprašeno kamp opremo.
0.2 - če imaš veliko sreče, relativno hitro najdeš kamp plinski kuhalnik Afro
0.3 - če imaš še več sreče, najdeš tudi še eno polno plinsko bombico  veselje
0.4 - če nimaš toliko sreče, greš nazaj v stanovanje, si za tolažbo natočiš kozares terana iz točke 1 in razmišljaš, kaj bi naredil
0.5 - če ti ne pride na pamet, da bi skočil do najbližje bencinske črpalke kupit novo plinsko bombico, si natočiš še en kozarec terana
0.6 - če se ideja o nakupu plonske bombice vseeno utrne, se oblečeš in odpraviš na bencinsko
0.7 - zadovoljen z nakupom se rahlo utrujen vrneš domov in si čestitaš z novim kozarcem terana
0.8 - kamp kuhalnik s plinsko bombico zmontiraš in odneseš na balkon ali na vrt ali postaviš na okensko polico Afro
0.9 - preveriš stabilnost, pazi, da se ne prevrača, ko na kuhalnik poskusno postaviš prazen lonec ... nadaljuješ s točko 1 plesalec

točka 1: Greš v klet s prazno flaško. Ali v trgovino s polno denarnico (v tem primeru preskoči točko 2) Wink
2. Študiraš, katerega bi uporabil in se po nekaj degustacijah direkt iz soda odločiš Tongue
3. Natočiš flaško in jo polno prineseš v kuhinjo. Odložiš na mizo.
4. Odpreš hladilnik in vzameš jajca ven.
5. Nekdo potrka na vrata, kuŽek začne skakati v luft, ti ga nap***** in povabiš Nekoga naprej.
6. Ponudiš mu kazarec terana (ker je ravno na mizi in bi bilo nevljudno, če ne bi ponudil gostu, valjda) Grin
7. Prisedeš za mizo, natočiš teran v dva kozarca in zgolj iz krjance (vljudnosti) pri pitju delaš družbo Nekomu 
8. Po približno pol ure prijetne debate ponoviš točko 1 - 3.
9. Z Nekom debatiraš naprej, Nekdo se spomni, da je pravzaprav prišel po recept "kako skuhati velikonočne pirhe v teranu"  kdo
10. Ovlažiš si grlo in začneš pripovedovati. Nekdo pozorno posluša
11. Recept je dolg in zapleten, poslušanje zahteva veliko pozornosti, zato si ti in Nekdo pridno vlažita grlo in možgane s teranom  plesalec
12. Ponoviš točke 1 - 3.
13. Prineseš list papirja in pomagaš Nekomu recept zapisati. Takole: "Liter terana vliješ v lonec. Uporabi teran od lanskega leta, da ti ne bo preveč žal. Dodaj nekaj surovih jajc - z lupino, seveda. Postavi lonec s teranom in jajci na štedilnik in ga vključi. Počakaj, da počasi zavre in pusti vreti naslednih petnajst, dvajset minut ali kolikor ti pač paše. Izključi štedilnik in pusti, da se jajca ohladijo v teranu. Lahko tudi čez noč, če si bolj pozabljive sorte. Vzami jajca iz lonca in jih odcedi na pipirnatih prtičih. Občuduj jih in važno razkazuj Obiskom."
13a. Če ti kuhanje terana smrdi, uporabiš nasvete iz točk 0.1 - 0.9 in postopek s polaganjem jajc v lonec, zalivanjem s teranom in samim kuhanjem opraviš na kamp kuhalniku na balkonu, vrtu ali okenski polici. če kuhaš v pokritem loncu, še bolje Wink
14. Če je Nekdo človek, ki si težko nazorno predstavlja opisan postopek, ponoviš točko 1.
15. S svojimi jajci demonstriraš postopek v živo.
16. Vmes obžaluješ izgubo terana v velikonočno-vstajenjske namene in žalost poplakneta z novim kozarčkom  Afro
17. Demonstracijo recepta želiš opraviti do konca, zato Nekomu predlagaš, da skupaj počakata, da se jajca skuhajo in tudi ohvadijo.
18. Ponoviš točke 1 - 3.

... v tem tempu nadaljuješ do točke 29 Grin Evil
29. med tem, ko cakas, da se jajca skuhajo, spijes deci terana, je zdrav za kri.
30. ker morajo biti jajca res dobro kuhana, predvsem pa, ker si vsi zelimo biti zdravi, preventivno spijes se en, pa se en, pa se en deci ...
31. tvoj pogled na svet se spremeni, tudi jajca so zdaj drugacna, z vsakim deci terancka dobivajo bolj vinski pridih.  Tongue
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Strani: 1 ... 251 252 253 254 255 [256] 257 258 259 260 261 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines