mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 17:27:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 254 255 256 257 258 [259] 260 261 262 263 264 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 783429 krat)
0 članov in 13 gostov pregleduje to temo.
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #3870 : sobota, 30.03.2013 : 22:31:46 »

natis, pusti do jutri v žlobudri, da ti bo barva bolj izrazita Wink
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #3871 : sobota, 30.03.2013 : 22:42:46 »

Meni pokaže vse slike, od jajc do bagra  Cool.
Teranova jajca se pri nas še kuhajo in res ne vem, kaj vam tako smrdi  Huh. Prav lepo dišijo  Cheesy. Pomočnik Sonny sicer ves čas po malem kiha  Grin, ampak dokler se ne začne resno opotekati, ne bo hudega  Evil.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3872 : sobota, 30.03.2013 : 22:46:46 »

Cats, natis je tole že u ranu zoru začela kuhat, po moje so jajca do zdaj že čist črna Wink

Mižonny, kaj pa Miži pravi? A on pa v lonc leze Tongue
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #3873 : sobota, 30.03.2013 : 22:53:11 »

A, pol pa v redu. Jaz sem sledila logiki, da bom lepše spala, med tem ko se jajca barvajo Grin
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #3874 : sobota, 30.03.2013 : 22:54:08 »

Miži spi in čaka, da bodo jajca pripravljena za uživanje  Roll Eyes. Dokler po brozgi plavajo, ga ne zanimajo  Tongue
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3875 : nedelja, 31.03.2013 : 01:16:27 »

Malo off topic - uraa (ki je še mlada in ji ni treba Bilobila jemat in še ne ve, da starost ni lepa Tongue ), me je v neki FB debati o rožah in podtaknjencih, ki sem jih nekomu ponujala, spomnila, da bi jih kamot dala na vrtnarske licitacije. Ja, ... starost ni lepa, se niti spomnila nisem na to.
No, zdaj so na vrsti "Ajšine" licitacije Smiley
Zdaj bom pa najprej kar tule "povpraševanje" naredila.

A mislite, da bi kdo imel manjšo sadiko ali podtaknjence oz. vejice za podtaknit te rože?


To je Tolstica(klik), latinsko Crassula (verjetno C. Ovata, zaradi oblike listov). Spada med sočnice ali sukulente. Odkar je "moderen" Feng Shui, je precej popularna tudi ta rastlina. Prinašala naj bi blagostanje in bogastvo, predvsem finančno.
Jaz se sicer s tem ne bom hvalila, čeprav imam kar nekaj teh rastlin že deset let sigurno, pa nekako pri meni na denar ne delujejo. Ali pa jih jaz ne znam pravilno po FengŠuju postavit. ne vem, ni važno. Lahko tudi, da sem sama kriva, ker ne verjamem glih vsega Tongue

Skratka, tale tolstica je luštna zadeva. Kot vidite, se jo lahko oblikuje v "drevesce", ali pa se jo pusti, da se razraste kot kak grmiček. Ker jih jaz rada ščipam in obrezujem, mi tako vsako leto ostane kup obrezkov, vejic, ki so popolnoma nezahteven podtaknjenec. Vtakneš vejico (ali samo en listek) v zemljo in hitro požene koreninice ter rase naprej. Tudi če list odpade na zemljo v lončku, začne najprej veneti, čez nekaj časa pa že nastavljati drobne koreninice Smiley (če bi se še denarci takole množili, uf .... Wink
Rada ima toploto in sonce, pri meni so cel topli del leta izpostavljene najhujšemu soncu na južni strani hiše. Vendar to ni pogoj, prav tako lepo bo uspevala v polsenci, le listi se ji ne bodo poleti takole "rdečkasto" obarvali.
Ko je rastlina stara nekaj let (kakih 5 pa že mora biti po mojem) in če dobi čez poletje dovolj sonca, bo pozimi, okoli božiča simpatično zacvetela, z drobnimi belimi cvetki. Evo, TAKOLE cveti tale moja sorta Smiley

No, če se vam zdi, da bi tole šlo, bom pripravila nekaj tamalih rastlin in nekaj podtaknjencev za Ajšo in njene - za licitacije Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #3876 : nedelja, 31.03.2013 : 09:11:39 »

Jaaa, ti kar daj ...
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #3877 : nedelja, 31.03.2013 : 10:51:18 »

Js sem definitivno za  Smiley So mi fejst luštne, pa če prinašajo denar al ne  Tongue
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #3878 : nedelja, 31.03.2013 : 11:19:45 »

U, kere lepe krasule Afro
Meni ene najljubših rastlin Wink
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #3879 : nedelja, 31.03.2013 : 11:47:28 »


drage moje ... "moja" jajca so lepe farbe.... ampak ... KRISTALČKOV NIIIIII. Shocked Shocked Shocked

eden jih je ukradu tam na okenski polici ziher  Tongue


cats, tole se je začelo kuhat res u ranu zoru (by mamaF). sej farbe so lepe ...

ampak tolele tako smrdi. tolele ni za nas, ki vina tud povohat ne maramo, kaj šele pit  Angry

drugo leto farbamo v čem drugem ... predlogi?? (pa ne komplicirat s čebulo ... kej bolj enostavnega prosim  Grin Grin)
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #3880 : nedelja, 31.03.2013 : 13:30:53 »

A je katera gleda zdej krmišče? Se mi zdi, da se ta vrana oz. krokar malo igra z neko zmrcvarjeno živaljo, pa me zanima, kako je prišlo do tega.

Roko, oprosti za smetenje Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3881 : nedelja, 31.03.2013 : 13:57:20 »

Uraa, to ni smetenje, Roko je Louc, to je treba spremljat Smiley Nisem danes še nič gledala.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #3882 : nedelja, 31.03.2013 : 14:03:16 »

Uu, bi Roko užival na takem krmišču.
Me jezi, ker ne gre približat in izostrit. Pa mogoče še nazaj prevrtet  Grin
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #3883 : nedelja, 31.03.2013 : 14:30:51 »

Še ena novica v zvezi z jajci...

Moj stric, znan sicer po čudnih prehranjevalnih navadah Tongue , je v teranu skuhal lepa jajčka s kristali. No, preostalo župo je pa mirno popil!  Potem, ko sem rekla, če je vsaj z jajc prej opral kurje dreke in salmonelo, je bil nekaj sumljivo tiho in nek kisel nasmešek je imel. Grin  vegi

Meni pa jajca za pojest niso bila všeč, ker se je na koncu jezika čutilo malček vina sram
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #3884 : nedelja, 31.03.2013 : 14:39:45 »

Moja jajca pa imajo take lušne mini kristalčke Cool, samo sem jih skuhala zjutraj u ranu zoru (okol pol osmih), potem pa okoli enih že ven pobrala. Drugo leto jih bom pa pustila namakat čez noč, pol bomo imeli pa rudnik kristalov Wink.
Baje pa pomaga, če daš zraven še malo soli, da potem kristali še bolj rastejo. To sprobamo naslednje leto.
Smrdelo pa ni, ker sem imela preventivno nažgano napo do fula, ker ste vse jamrale, da je grozno. Mogoče bom dala pa drugo leto cimet zraven, bo pa mal na oranž potegnilo Afro
Logiran
Strani: 1 ... 254 255 256 257 258 [259] 260 261 262 263 264 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines