mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 14:19:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 275 276 277 278 279 [280] 281 282 283 284 285 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 783061 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #4185 : ponedeljek, 08.07.2013 : 09:55:52 »

Hvala! Upam, da je zdaj shranjeno na trdi disk za naslednjič Roll Eyes. Enkrat bi res rada šla pogledat. Cool
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4186 : ponedeljek, 08.07.2013 : 11:13:43 »

Smiley Saj mogoče se da še kaj pogledat tudi pri g. Noviču, ki je imel sploh prvi prezentacijski nasad sivke v Brjah pri Koprivi. Jaz sem bila tudi tam - čisto taprvo leto, je bilo zanimivo.

...
Imaš srečo! Naslednji vikend si lahko prideš ogledat žetev prav tja Cheesy

http://www.lavanda.si/cms/index.php
Logiran

Unikatne tablice in portretki
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #4187 : ponedeljek, 08.07.2013 : 11:16:50 »

Afro Tnx!
Pa kje se je našla ta barva, no ... aaa!
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4188 : ponedeljek, 08.07.2013 : 11:19:41 »

Pa če si en tolk "turistofoba" kot jaz, bi rekla, da ti bo tule še bolj všeč ... glede na količine avtov, ki so se v soboto in včeraj valile mimo naše hiše na Ivanji Grad gledat "festival", bi rekla, da je bilo ... no ja, saj veš, kot v Sesljanu na plaži Tongue  Evil
Logiran

Unikatne tablice in portretki
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #4189 : ponedeljek, 08.07.2013 : 11:25:03 »

Uh, ja, sem VELIK turistofob. Brrrrr bruham. Iz istega razloga še nisem bila na viteškem turnirju v Predjami, čeprav bi se z veseljem za en dan preselila v srednji vek. A kako zavraga naj ga človek doživi v tisti gneči, mi ni jasno. Roll Eyes Mogoče rabim pa Rokota in Jagi za kompanijo, z rumenimi pentljami, pa bomo imeli svoj intimni prostor zagotovljen. Grin
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4190 : ponedeljek, 08.07.2013 : 11:32:37 »

Lepe obiske ste imeli, Alf zgleda zelo pridkan črni kuža.. Kiss Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4191 : ponedeljek, 08.07.2013 : 13:10:42 »

Uh, ja, sem VELIK turistofob. Brrrrr bruham. Iz istega razloga še nisem bila na viteškem turnirju v Predjami, čeprav bi se z veseljem za en dan preselila v srednji vek. A kako zavraga naj ga človek doživi v tisti gneči, mi ni jasno. Roll Eyes Mogoče rabim pa Rokota in Jagi za kompanijo, z rumenimi pentljami, pa bomo imeli svoj intimni prostor zagotovljen. Grin

Jaaaaaaaaaaaa, gremo enkrat skupaj malo reda naredit med turiste Evil
En sprehod po Portorožu, pa Predjama, pa še kam - mi štirje Grin

NOT!

Mi se mormo pa res en dan na kšni rouni dobit, ane Wink Sam da moj Profesor objavi, da par dni lahko pogreša kompjuter, pa se vam najaviva z Rokotom Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4192 : ponedeljek, 08.07.2013 : 13:11:54 »

@Lynn, Alfek je super fajn pes, res Smiley
Malo mlajša in malo manjša različica velikega Volta, ki si ga tudi ti že spoznala Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #4193 : ponedeljek, 08.07.2013 : 13:19:48 »


Jaaaaaaaaaaaa, gremo enkrat skupaj malo reda naredit med turiste Evil
En sprehod po Portorožu, pa Predjama, pa še kam - mi štirje Grin

NOT!

Khm ... Evil Po Portorožu Jagi sicer že kar obvlada, no, bolj Bernardin-Piran, ampak IZVEN sezone, ko se še rabi bunde Cool.

Mi se mormo pa res en dan na kšni rouni dobit, ane Wink Sam da moj Profesor objavi, da par dni lahko pogreša kompjuter, pa se vam najaviva z Rokotom Smiley

O, ja! Pivo je na hladnem. Smiley Nikar se bat za par dni, saj te bo poslal nekam Undecided! Kompjuter bi lahko bil fertik še isti dan, ampak je nemogoče (razen za vikend), ker prvi pivi sledi druga in bo že ura za spat (saj veš, mi hodimo s kurami Roll Eyes). Torej naslednji dan Wink.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4194 : sreda, 07.08.2013 : 15:56:46 »

Tole je direkt za Smetko&Co., da bodo lahko spisali kazensko ovadbo ali vsaj prijavo Tongue
Letos mo našega ubogega trpečega črnogorca spet matrali z dopustom na morju Wink

Kot lani smo v iskanju kompromisov med iskanjem mirnega "penzionističnega" in čimmanj nagužvanega kotička za nas in dobro voljo naših mulastih najstnikov, ki brez družbe "še kakega poznanega" težko preživita par dni, spet odšli na Cres, v Punta Križo.

Prvo trpljenje se je začelo že sredi noči, ker smo zaradi hladu lovili prvi trajekt. Ko smo bili ob štirih zjutraj že vsi spakirani v avtu pred hišo, se je Roko delal, da se to njega nič ne tiče in sem ga morala dobesedno zvleči iz njegove košara. Delal se je takega reveža, kot da mu imam namen kremplje pulit ali še kaj hujšega. Teslo moje črnogorsko Kiss
Potem sledi drugi razlog za prijavo - trajekt. Tokrat sem ga opremila z nagobčnikom (kao, tako mora bit po pravilih, a ne), ampak misija ni bila glih uspešna, saj bjondasta kot sem, nisem računala, da je med privajanjem na nagobčnik v varnem okolju doma in nošenjem nagobčnika, ko ti najprej Šefe izgine izpred nosa, temu sledijo plehnate stopnice, da o neznosnem trušču ladijskih motorjev niti ne govorim, itak kilometrska razlika. Zato si je z "joj kolk sem jst bogi" faco naghobčnik na hitro uspel frcniti z gobca, hujšega pa ni bilo. In smo pluli tiste pol urce od Krka do Cresa. Črnogorc okamenel od vsega hudega, ma je zdržal brez besed. Itak, saj drugega mu ni preostalo Tongue

V kampu smo najprej poiskali "Bajka family", kjer si je toliko oddahnil, da je se je vsaj vode napil, potem pa smo našli super kotiček s kamnitim zidom (pravi Krašowc se dobro počuti samo na obzidanem borjaču Cool na dveh straneh, na tretji strani pa je naš "borjač" omejeval gosti gozdiček. Skratka, za Rokotov duševni mir smo poskrbeli, potem pa postavili naš tabor, z njegovo varno kučo vred, seveda Wink





In dopust se je lahko začel. Na malo manj črnogorsko usmerjeni Šefe je "čutil ustvarjalni nemir" in nam v nekaj urah naredil takle odcejevalnik za posodo


in leseno iglo za "šivanje" z vrvico


... mulca sta šibala po svoje, jaz in Roko pa sva večina dneva zaradi velike vročine sprobavala razne položaje črnogorske joge pod gosto borovo senco in tendo Wink




Tokrat je bil Roko strašansko priden kuŠek Kiss
Lajat ni smel, izsiljevat tudi ne, sosedi sploh niso vedeli, da imamo psa, dokler naju niso videli odhajat iz borjača na sprehod Smiley
Tako pridne pse delajo samo v Horjulu, tolk da veste!
Na Neprijatelje se sploh ni vsajal, ker jih nismo imeli na manj kot dva metra, če pa je že kdo prišel malo bližje, je utihnil takoj in se umaknil v svojo malo kraško vrtačo, ki si jo je priložnostno skopal po grmi v gozdičku.

Ker je kamp Baldarin v bistvu ob robu nekakšnega naravnega rezervata, kjer živi ogromno divjadi, damjakov, smo imeli po celem kampu redne obiske teh "srnic" (zadeva je v resnici veliko večja kot navadna srna, to so bolj kot košute in jeleni, prelepe veličastne živali). Takole so prišle žicat na sosednjo parcelo, ker ji je belgijska soseda navadila na vsakdanji košček suhega kruha:


Tule je Roko sicer zalajal, a smo ga takoj utišali in srnici sta mirno nadaljevali s svojim obiskom Smiley Takole je moral revež trpeti pet metrov od LoUske skušnjave:




"Srnice" pa niso bili edini živalski obiskovalci. Nekega dneva sem ležala v viseči mreži in se čudila, zakaj v brezveterju padajo name neke vejice. Ob pogledu v krošnjo velikega bora je bil misterij razkrit - ene pet metrov nad mojo glavo se je z veje na vejo spretno sprehajal metrski gož, res lep primerek. Komaj mi je ratalo skočit pokonci po fotoaparat, da sem ga lahko na hitro še slikala. Tule na sredi slike boste videle nekam čudno lepo zavito in gladko "vejo" ... no to je on Smiley


Imeli smo tudi kobilice, ki so povzročale histerične izpade moje Prestolonaslednice, hujše škode pa ni bilo. So pa vsejede, to pa. Karkoli, tudi navadna polivinilasta vrečka, ni bilo varno pred njimi.
Uvela bučka, ki je sicer že romala v smeti je bila dokaz nočnega kobiličjega žura Grin


Tale gospodična pa je guštirala v omamnem okusu Rokotovega briketa z okusom merjasca


En dan nas je presenetil zelo redek hrošč, nosorožec. Seveda je moral revež pretrpeti mukotrpni fotošuting, preden smo mu dovolili nadaljevati svojo pot Smiley


Rokota je žužkoslovstvo zanimalo toliko kot lanski sneg


V nasprotju z njegovim Šefetom, ki si je dal duška in na hrošču odkril celo neke mini "stenice", zajedalce in jih s hrošča spihal. Upamo, da je bila tista nedelja kaj lepša za hrošča zaradi tega Smiley


Črnogorila pa sta pozneje skupaj (kdo najde na sliki AtaF?):


Morje je bilo lepo, čisto, fotk sicer nisem delala skoraj nič, ker je ipak FKK kamp in ni ravno vljudno, da strašiš naokoli s fotoaparatom. Glih za pokušino:




"Naš" del kampa se skriva za temile hobitskimo "kopicami" zelenja. To so v glavnem krošnje črnik, pa tudi veliki borovci se najdejo malo naprej. Če imaš srečo, lahko dobiš prostor v senci s takole zasebno "terasico" tik ob morju:




Še malo "našega" konca kampa




Pa pogled na zaliv Lučica, kjer je tudi oštarija, kamor smo z Rokotom in Bajko šli na občasno pijačo in tokrat se je Roko več kot zadovoljivo lepo obnašal do mimoidočih natakarjev Kiss Res, da smo izbrali eno bolj "zakotno" mizo, a po drugem pivu je že sroščen spal pod m,izo (medtem, ko je miss Bajka ob mraku živčno trzala na vsako baterijo kje v daljavi). Res priden kuŠek Kiss


V glavnem, nič kaj posebnega nismo počeli, v morje Roko tudi letos nikakor ni hotel, sem ga sredi dneva hodila samo polivat s cevjo s sladko vodo na "napajališče" za kamperje, da se je malo shladi.
Sem pa z veseljem opazovala nekatere kuŠke, ki so jih pripeljali, ko se je plaža spraznila, kako so plavali in skakali za žogicami in raznimi plavajočimi predmeti. Kakšno veselje je to! To bi tudi sama kdaj rada doživela, toliko imam rada morje, da mi je prav hudo, ker tole moje ljubo teslo črno ne zastopi, da bi se lahko imel še lepše, če bi se malo bolj "po pasje" obnašal. Mah ja ... ko bom velika Smiley

Po dveh tednih smo v ponedeljek odrajžali domov. Otroka sta šla že par dni prej skupaj z Bajkino familijo v kombiju, mi trije smo podaljšali še nekaj dni, za nazaj pa vzeli enega najstnika od naših znance, ki si je tudi želel predčasno domov. In kljub temu, da je bil prej pri našem šotoru deležen "neprijatelj Alarma" vedno, ko je prišel na obik, se je ta fant zadnji dam med stresno vožnjo Rokotu neverjetno prikupil. Ja, stres in trajekt delata zaveznike Grin Prav hecno je bilo videti, ko Roko ni hotel iti z mano proti avtu, dokler ni bila cela naša "čredica" zbrana, vključno z novim članom Wink

Aja, pa še ena cvetka. Zadnji dan, med ultrastresnim pakiranjem, ki pri nas pomeni grozljive šume padajočega šotora, tende in podobne grozovitnosti, se je ta moj čudak črni dobesedno zaljubil v eno lepo italijansko motoristko z veliiiiikim motorjem in v popolni "bojni opremi", s čelado, škornji itd., ki je skupaj s svojim takisto opremljenim fantom parkirala prav zraven našega avta. In je kar silil k njej, se ji dobrikal in se ji nastavljal za čohat. Fantu se je raje diskretno umikal, njo pa totalno osvalal Grin Pri vseh neškodljivih nagcih naokoli si gre on izbrat ravno ultimativni model potencialnega neprijatelja - Robocopa v nudo kampu

Teslo moje najljubše, saj pravim Kiss

No, doma pa druga štorija, vročina brez morja je ... eh ...



Logiran

Unikatne tablice in portretki
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #4195 : sreda, 07.08.2013 : 17:15:45 »

To pa je Poročilo! Cheesy Doma pa en lavorček vode pod rit postavt, pa bo Tongue Grin Wink.
Logiran
irenat
rad pišem
****
Sporočil: 487


WWW
« Odgovor #4196 : sreda, 07.08.2013 : 17:29:10 »

Super!  Smiley
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #4197 : sreda, 07.08.2013 : 17:41:05 »

Joj, spet se mi je milo storilo, ko sem vas brala. Sicer sem bila v tem kampu zadnjič pred 20+ leti, ampak se ob slikah še živo spomnim prijetnih občutkov hoje v vodo  Grin 

Rokotu pa čestitke za all time vzorno obnašanje  Kiss bravo Me pa ne čudi njegova zaljubljenost v Robokopico, saj doma večino leta tudi ne srečuje bingljajočih človečkov  Tongue  Grin
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4198 : sreda, 07.08.2013 : 19:16:42 »

Hehehe, ja saj, se je vidno bal recimo enega malo bolj debelušnega mladeniča, varnostnika ali nekaj takega, ki je bil valjda oblečen in je Rokota prijazno klical k sebi, ko sva šetala okoli. Kar rikverc je hodil. Pa vpraša gospod, če je pes tako plašen ali kaj je narobe. Sem rekla, da je malo čudaški, a verjetno se je tule tako navadil na same nagce brez gat, da mu je čudna uniforma Tongue Pa pravi redar, da saj je tudi on raje slečen, a zdajle v službeni smeni pač ne gre Grin, pa da kakšne pasme je Roko in kako mu je ime. Sem rekla, da je verjetno kakšen "hrvatski ovčar mix iz Horjula" (to ponavadi zadovolji hrvaške radovedneže, ki vprašanje, kolko jih sploh ve za Horjul). On pa psu:"jao, jao Roko, nemoj praviti sramote nama Hrvatima, mi smo svi hrabri"   Grin

Sem že lani rekla, da bi Rokota kamot poslali služit za FKK policaja, ker je tako vztrajno lajal na vse oblečene mimoidoče, nagcev pa skoraj ni šmirglal. No, letos smo imeli pa kar ene 10 m od mize do "ceste" mimo šotora in izgleda, da je bila razdalja dovolj "ziher", da se res ni vsajal, še glave ni dvignil. Mogoče včasih, ko so prišle srne ali pa kak pes - to je pa zalajal, če je šel mimo pes, ki je tudi njega nalajal izpred svojega šotora. Ampak je res pridno ubogal, ko smo mu zatežili, da mora biti mir Afro

Sicer pa: vstop v vodo za nas ni problem, kaj pa vem, tam čisto na koncu kampa, kjer smo bili mi, je ena taka dooooolga betonska "rampa", po kateri se da čisto lepo iti v vodo, mlade družinice hodijo na zelo lepo urejeno in vedno pograbljeno plažico s senčko v zaliv Lučica sredi kampa, sicer pač malo preštudiraš, po katerih skalah boš šel, če imaš "privat plažo".
Saj bi slikala še kaj več plaže in teh reči, pa sem vsako jutro predolgo spala, da bi bila sama tam in bi lahko fotkala brez skrbi, da bi to koga motilo ali jezilo. Ko so bili ljudje, pa se mi res ni zdelo primerno, itak.
Tisti, ki imajo čolničke, se pa itak hodijo kopat na pravljično lepe, bele peščene plažice v zaliv Meli ali druge zalive. Tam je pa voda turkizna, tako svetlo dno je, res super, sem bila lani enkrat z enim znancem s čolnom Smiley

Jaz in moja pivska prijateljica Ana sva imeli celo take lepe gladke skale za sedenje do pasu oziroma izležavanje v vodi, pa sva se sredi dneva šli šport "morske krave".
Kako izleda ta šport?
Ja, preprosto Grin Rabiš dve nagi babnci, ki si prineseta v vodo vsaka svojo piksno ledenega piva (v kampu je nekaj ledomatov, vržeš notri 5 kun in dobiš dobri dve kili ledu in si z eno hladilno torbo in nekaj kilami ledu dnevno zmagal!), pa čepita v vodi kot dve kravi in pijuckata spotoma Grin KuŠki so pa tačas lepo na gvišnem v senci vsak pri svojem šotoru v varni kuči Wink Moški pa itak zmeraj nekaj delajo, ane Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #4199 : sreda, 07.08.2013 : 19:48:56 »

Slikali so vaju paparaci  Evil KLIK

Kar se tiče hrvaške hrabrosti, tudi o tem bi se dalo kaj rečt  Tongue

Skratka, dopust je bil vzoren, reportaža tudi, zdaj lahko za pokoro mal crkujete v domači vročini, mi ubogi radni narod bomo pa fovš, kako se je enim fajn godilo  Cheesy



Logiran
Strani: 1 ... 275 276 277 278 279 [280] 281 282 283 284 285 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines