mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 14:36:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 277 278 279 280 281 [282] 283 284 285 286 287 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 783108 krat)
0 članov in 18 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #4215 : četrtek, 08.08.2013 : 11:58:27 »

O, Cres  ljubezen I love it.  Smiley Kar slišim čričke, kako pojejo... plesalec

Bogi Roko s tako družbo kot so srne, prav mogle so bit tam, a ne.  Evil Smiley Priden si bil  Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4216 : četrtek, 08.08.2013 : 12:19:53 »

Vesoljka, ja je rekla gospa iz kampa, da imajo lovci višje gor napajališča in krmišča baje, sicer je pa tule ful nekih izvirčkov sladke vode. Mož je šel eno jutro hodit po enih potkah do začetkov sosednjih zalivčkov, pa pravi, da je imel občutek, da so povsod prisotni taki ful hladni tokovi, verjetno sladka voda vdira. Pa znanci, ki se z čolnom pogosto trogajo do tiste uvale Meli so tudi potrdili, da so velikokrat videli srne pit prav ob obali, včasih je celo videt take drobne potočke, ki pronicajo po pesku do morja. Tako da mislim, da glede na vse skupaj niso slabo izbrali tega mesta za rezervat. Ker namreč - tisto področje je z izjemo mini vasice Punta Križa 2 km stran čisto nenaseljeno Smiley

Eh, koza, še linć bi mogla dat: KLIK  huh
Pa kako so naju našli, barabe paparacovske Še dobro, da sva tisto Karlovačko skrili, da slike ni potrebno cenzurirat Evil Grin


Punta križa je zakon! To vemo tudi mi! Edino v vodo lest je pa tako, zame bolj samomorilsko... Tista rampa je pa tudi fajn ja, dokler ne veš, da je to pač kanalizacija....  Grin Grin Grin Tongue
Roko, ti si car! Tvoji pa tudi!  bravo bravo plesalec plesalec
Hehe, seveda je kanalizacijska cev, ki gre 200 m naprej v lošinjski zaliv ... ma, glede na to, da tam tečejo odplake samo od kampa, pa še to je že zgodovina, saj so lani prav na koncu naredili popolnoma novo čistilno napravo, ki jo slišiš ponoči žuboreti kot kakšno Sočo in je edina zidana stavba v tem delu kampa, kjer je prav zaradi "zaščitenega območja" prepovedano karkoli zidati - ni frke. V bistvu od lanskega leta naprej po tej cevi v morje ne teče nič več Smiley
Če samo pomislim na istrska turistična naselja s takelimi "rampami", ki so se širile v morje od množice hotelov, tisto pa je bilo bljak, ja Wink

Še ena novica za Boniko:
sva šla danes sredi noči, ob osmih zjutraj, z Rokotom na en kratek sprehod sanitarne narave Tongue, pa zagledam najprej jaz na drugem koncu naše njive, torej 50 m od naju, eno veliko in eno malo srnico ljubezen
Rokotu sem rekla naj sede, da bova gledala. In res je bil lepo čisto pri miru, srnici naju nista opazili ali zavohali in sva ju gledali par minut, kako sta šli čisto počasi proti sosedovemu vinogradu in nekaj tam pobirali po tleh. Jaz sem ga skozi po tiho hvalila, da moj ljubček, ker pridno gleda srne, on me je polizal po licu, teslo moje črno, je zastopil, da mi mora dal ljubčka Kiss
Potem pa je tavelika srna pogledala proti nama in verjetno dala nek "znak" tamali, pa sta tekli v drugo smer naprej, ampak lepo elegantno, nič panično, sta poskakovali Smiley

Tko da ... še LoUci niso več tisto, kar naj bi bili Grin

Tele "srne" Baldarina pa so tako navajene ljudi in psov, da je jim gladko fučka. Če se že česa prestrašijo, začnejo skakati kot na fedrah, sploh ne laufajo, ampak se gibljejo kot kakšne antilope in ko tečejo po makedamski cesti, delajo tak šundr, da se je Roko njih ustrašil in ne obratno

Enkrat sem sredi tahujše vročine šla sama do trgovine in me je skoraj kap, ko sem v grmovju čisto ob "glavni cesti" (seveda gre za cesto sredi kampa in ne neko prometnico) videla samca damjaka.
Kako je pa to veličastna žival! Uauuuuuuuuu  Shocked To je veliko kot en konj, rogove ima pa tudi orgaške, lopataste. Pa se ni pustil motit, je malo buljil vame, potem pa žvečil neko zelenje naprej.
Evo, glih nekaj takega je bil(to ni moja fotka):
(vir)

@Branka, upam, da te ne bom razočarala, ma tisti "črički", ki tako lepo pojejo so tiste "nagravžne" zelene debele mesnate kobilice Tongue
Čriiiii-čriiii-čriiii Grin

No, seveda pa čez dan tudi škržatov ne manjka Wink In ja, Cres je čudovit, meni je sploh prelepa divja in opustela vzhodna obala, kjer je zaradi bičanja burje rastlinje zelo skopo, pa tudi obala se strmo spušča v morje, ki dosega v kanalu med Cresom in Rabom globino do 100m zelo na hitro, predvsem pa so na vzhodni obali gnezdišča "čuvenih" beloglavih jastrebov, ornitološki rezervat, ki jih brez težav vidiš. To je pa tudi nekaj posebnega, ko ti  avto kar naenkrat preleti velika senca, pa pogledaš v nebo pa vidiš tista veličastna razpeta krila nad sabo ... več kot dva merta merijo njihova krila, ko so razpeta. Tisto je res wauuuuuuuuuuuuuuuuuu Shocked
Logiran

Unikatne tablice in portretki
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #4217 : četrtek, 08.08.2013 : 12:24:28 »

Hehe, pa naj bodo  Tongue vseeno lepo pojejo  Smiley

Ko bi jaz našla fotke, slikala sem jastrebe na Cresu, tam pri tistih visokih pečinah so  ljubezen
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4218 : četrtek, 08.08.2013 : 12:36:42 »

Tudi jaz sem jih pred kakimi 10 leti, bi morala pobrskat po "analognih" albumih. Ja, tisto je res veličasten prizor, ko jih zagledaš Smiley
En naš prijatelj, režiser, je takrat snemal reklame za mobitel in se je z oskrbniki rezervata dogovoril, da lahko en dan snema jastrebe na "zaprtem" območju. Ob petih zjutraj je moral biti tam, prinesli so zaklano ovco in jo nastavili, on se je nekako "zamaskiral", potem pa jih je snemal zelo od blizu, kako letajo in pristajajo. Ne morš verjet, kakšne velike živali so to Smiley Potem sem gledala tiste surove posnetke kar na kameri, ko se je vrnil do kampa. V bistvu ful kruto izgleda, ko pristane na kup mesa, pa začne z ogromnim ostrim kljunom trgat. Pa kakšne kremplje imajo!

@Luna7 - evo dokaz, da se ni treba bat več lepo elegantno v Baldarinu hodit v vodo po odtočni cevi - nova čistilna naprava po vseh eko standardih:
http://www.camps-cres-losinj.com/si/membransko-cistilno-napravo-za-ciscenje-otpadnih-voda.aspx Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #4219 : četrtek, 08.08.2013 : 13:02:35 »

Odlično! Sej vem... tiste rampe so posejane pač vsepovsod o b morju. Ampak, tako je pač bilo, zdaj pa bi lahko bilo tudi drugače. Tako, da bravo Cres in Baldarin!  Wink Kiss Kiss

Boni je zelooo hvaležna za takšne silno ljube slikice. prosi tudi, če lahko pride malo zjat na počitnice.  Kiss Wink Smiley Cheesy
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4220 : četrtek, 08.08.2013 : 15:23:49 »

Ob današnjem svetovnem dnevu mačk, čestitamo vsem Mačjim Kiss Kiss

Logiran

Unikatne tablice in portretki
brigitak
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #4221 : četrtek, 08.08.2013 : 17:49:54 »

Kakšen pogled ma tale mačkon!  Smiley
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #4222 : četrtek, 08.08.2013 : 17:54:51 »

Super, da ste nazaj in da ste uživali  objem!

O trpljenju strašnega Louca sploh ne bom izgubljala besed, me pa skrbi, zelo skrbi.......a mačke mate še žive  Angry Sad Shocked?Huh
Kaj pa njihov dopust?
Ker tele zadnje slike so lahko iz bohvekerega arhiva.  Evil
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4223 : četrtek, 08.08.2013 : 18:46:52 »

Eh ja, mački ... v bistvu zdaj moram povedat, pa tolk sem sama sebe prepričevala, da ne more bit res Sad

Enega res ni več Sad Medtem, ko nas ni bilo, je tast že tadrugi ali tatretji dan zgodaj zjutraj našel Bertkota povoženega mrtvega pod našo živo mejo Cry Ena gospa, ki hodi mimo vsak dan je pozvonila in vprašala, če je naš. Je bilo že itak vse prepozno Cry

Mačka sta bila seveda doma v varstvu, nono in nona sta jima hrano in pesek rihtala, ma pri naši nemačkotesni hiši sta itak šetala gor in dol po hiši pa bila večino časa na njihovi terasi in se je pač za kakim ptičem odpravil ali kaj jaz vem. Sploh, zdaj ko so ponoči zaradi vročine povsod okna odprta.

Miško ga pa ful pogreša in skozi lazi za Rokotom. In Rožana (hči) je medtem, ko sta s mlajšim sinom itak prišla prej z morja, takoj z eno sošolko sklenila, da gre za nas iskat enega njihovih "ups" mladičev. Glih zdaj mi pravi, če gremo mal kasneje tja.

Mah ... žalostno je brez njega in strašno mi je hudo, da je ta klovn mali neustavljivi moral tako umreti Cry

Saj ne vem, kaj naj rečem. Probajte svoje mačkone s trojnimi ključavnicami noter obdržat, ker tkole, kot je pri nas ... je ena sama žalost Undecided
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #4224 : četrtek, 08.08.2013 : 18:57:02 »

Samo hecala sem se  Evil sram
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #4225 : četrtek, 08.08.2013 : 18:57:22 »

Mojca objem objem
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #4226 : četrtek, 08.08.2013 : 18:58:23 »

 Cry tale bi moral biti  Cry
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #4227 : četrtek, 08.08.2013 : 19:06:28 »

Eh... Cry Cry
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4228 : četrtek, 08.08.2013 : 19:18:11 »

Samo hecala sem se  Evil sram
Saj vem, saj vem ... samo na žalost je res tako ratalo Cry Eh ja ... pred dobrim letom ga je micenega tista gospa v Ajdovščini vlekla izpod avtov na parkirišču, potem pa takole rata  Sad
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #4229 : četrtek, 08.08.2013 : 20:08:13 »

Mogoče mi boš zdaj tole zamerila do konc življenja, ampak prosim te, lepo te prosim, ne jemljite več nobene mačke.

Mišek mali, kako hudo in nepravično je tole, kar te je doletelo  Cry
Logiran
Strani: 1 ... 277 278 279 280 281 [282] 283 284 285 286 287 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines