mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 14:46:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 278 279 280 281 282 [283] 284 285 286 287 288 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 783126 krat)
0 članov in 13 gostov pregleduje to temo.
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #4230 : četrtek, 08.08.2013 : 21:19:48 »

 Sad Cry Kiss
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #4231 : četrtek, 08.08.2013 : 21:50:29 »

Bertolinček  Cry
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #4232 : četrtek, 08.08.2013 : 21:57:09 »

Saj ne vem, kaj naj rečem. Probajte svoje mačkone s trojnimi ključavnicami noter obdržat, ker tkole, kot je pri nas ... je ena sama žalost Undecided

Pri nas je isto. Nikoli ne bo mačkotesno. Sad

Držite se.  objem Kiss
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #4233 : četrtek, 08.08.2013 : 22:17:57 »

Moje sožalje, mamaF  Cry
Berto  Kiss
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4234 : četrtek, 08.08.2013 : 22:48:34 »

Sožalje tudi od mene.. Cry
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #4235 : četrtek, 08.08.2013 : 23:41:32 »

Sožalje. Zato mi nimamo mačkov (poleg tega, da se en ne strinja z njimi). Mi imamo vedno vse odprto.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4236 : petek, 09.08.2013 : 00:27:17 »

Mogoče mi boš zdaj tole zamerila do konc življenja, ampak prosim te, lepo te prosim, ne jemljite več nobene mačke.

Mišek mali, kako hudo in nepravično je tole, kar te je doletelo  Cry
Cats, ne tebi, ne nikomur drugemu ne bom in ne zamerim. Res ne. Upam, da mi verjameš na besedo Kiss
Saj je vse jasno. Če bi bil maček doma zaprt v sobi, ga avto ne bi mogel povoziti. Pika.
Tle itak ni ne opravičevanj ne izgovorov. To se je zgodilo in ni pravično zaradi Bertota Sad

Ko sem bila stara 13 let smo prvega res mojega mačka našli pod avtom na parkirišču bloka. Vzela sem ga domov. Ati je grozil, da ga bo peljal k stari mami na kmetijo, če bo "kažin" v stanovanju zaradi njega. Pa je ostal v našem četrtem nadstropju, 16 let. saj je bil "kažin", takrat se o kastraciji še sploh ni govorilo, maček je markiral po zavesah in tulil vsake toliko. Če je bilo kaj narobe, ga je ravno on, oče, ki je bil tako proti, peljal k veterinarju. Meni so se vsi smejali, ko sem šla na sprehod na naš celjski Golovec skupaj s sosedo ... ona z nemškim ovčarjem na povodcu, jaz z mačkom na povodcu, v "Lovcu" sem kupila oprsnico, povodec sem spletla sama.

Vem, seveda mi je popolnoma jasno, da za mačke ni dobro, da sem se tukaj pač milom ili silom sprijaznila s tem, da vseh ostalih šest članov naše familije v tej hiši pač ne zapira vrat in oken za sabo in ne čekira, kje je kak maček. Da se jim zdi "nepotrebno mučenje" zapirat mačke v hišo, če se imajo lahko lepo tudi na vrtu. In da enostavno nisem sposobna vsega zorganizirati tako, da bi bili mački zaprti in da se ostali člani familije ne bi "počutili v zaporu", kot mi je že itak očitano prevečkrat. Tudi meni se zdi "krivično" ma zaelo v navednicah krivično, v resnici sem zelo vesela, da "naša" prva občinska registrirana prostoživačka divjačka Štefka, ki jo v bistvu hodim samo hranit in razen posredovanja za sterilizacijo na občinske stroške in tega, da dvakrat letno kupim ampule proti zajedalcem, ki ji jih da tadruga hraniteljica, ki jo sploh lahjo prime, nisem naredila nič pomembnega za njo, lepo šeta magari po sredi ceste in okoli naše hiše, spi v sosedni prazni hiši in tako živi že šest ali koliko že let, očitno zdrava in spretna, da se izogne vsem zunanjim nevarnostim.

In priznam, da mi je bilo lepo gledat oba, Betrota in Miškota, ko sta prilaufala za nama u Rokotom, ko sva šla na sprehod. In so se šli "kursink". In sta se lovila med sabo in plezala po drevesih in izziovala Rokota. In norela za veščami in kobilicami, ko smo vsi pač sdedeli pred hišo in je kdo šel noter kaj iskat in sta zviznila skozi vrata ven. Sprva sem pop***** vsakič in ju lovila in terala nazaj v hišo, potem pač nisem več. In tudi če bi jaz, so pa drugi okoli mene smatrali, da je povsem normalno, da mačka, ki hoče iti ven, pač spustiš ven. Ja, tako je pri nas. Ne živim v idealnem svetu in ne v za mačke "idealni" familiji. Verjamete ali ne, človek se včasih utrudi biti "dežurni moralist".

Žalostna sem, res sem žalostna, da se mi  in mnojim živalim to dogaja, ma ... kot je bilo pri Rokotovih izpadih lansko leto se spet lahko mrcvarim ali je to "tisto kar si človek zasluži", "karma" ali nevemkajševse.

Mačke imam pač rada, mačke obožujem. Še vsi moji mački so bili pobrani s ceste, z nobeno pogodbo si ne upam zavezati izključno notranjega bivanja. Ker tudi če sama podpišem ne zmorem v resnici omogočiti, da mačka kdo drug naključno ali namerno ne bo spustil ven.
Bom še naprej pomagala komu, ki ima leglo, oddajati mačke in magari plačati sterilizacijo matere, kot sem dosedaj nemalokrat, pa tega noben v moji familiji in okolici ni vedel. In bom še vzela kakega mačka, če mi pride na pot in bodo možnosti za to.
Kljub temu, da se zavedam, da nisem idealna ne jaz ne ostali v moji familiji.

Po telefonu mi je hči poslala slikco dveh mačkončkov, črnega in sivo belega, ki iščeta dom. mater bodo drugi mesec sterilizirali, en ostaja doma, enega so oddali sosedom. Čem po "tekočem traku" posvajat? Čem se počutit krivo, ker bi vsi imeli mačke doma, jaz pa si kao ne upam več? Kaj čem? Se delat imuno na vse, hkrati pa se mi rola ob tisti slikci in štorijah, kako sta luštna skupaj?

Ko sem ležala tisti teden v bolnici med samimi osemdesetletnicami, sem ponoči razmišljala, kako je življenje kratko. In kako je sploh prekratko, če se ves čas trudiš biti "idealen". Ravnateljeva hčerka, odličnjakinja, ki vednio naredi vse oh is sploh prav. In jo imajo vsi radi, ker zmeraj vse ve in vse zna in vse prav naredi. Po vseh kriterijih. In potem te zaj*** pes in otroci s svojimi "odkloni" in popravci in pokajeno travo na tešče in potem te treščijo po glavi povoženi mački in fak, bi moral vplivat na vse to, pa ne zmoreš. Ne gre, je****.

Joooj, sem naložila. Upam, da ne boste vsega tega razumele kot neko sredstvo, da se hočem komu smilit. Ali da se nočem komu zamerit. Prosim. Življenje je res prekratko za to.
Sem rabila en monolog same s sabo, je pač ratalo, da je javen.

@Cats, draga Cats, lepo te prosim, ne razumet vsega narobe, tvoj citat sem vzela samo kot izhodišče.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #4237 : petek, 09.08.2013 : 05:06:59 »

mamaF, iskreno sožalje Cry Berto naj ti bo lepo na oni strani mavrice Kiss
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #4238 : petek, 09.08.2013 : 07:10:35 »

Sej, po eni strani, če pogledaš, si vzela mačka iz naročja smrti.  Kiss
Meni se zdi, da, če greš zdaj po tistega drugega, vsaj poskrbi, da se tista mama na bo več razmnoževala.  Smiley Kiss
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #4239 : petek, 09.08.2013 : 07:35:41 »

mamaF - življenje res ni piknik.  Cry
Sožalje od mene & moje bande. Držte se.  Kiss Kiss
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #4240 : petek, 09.08.2013 : 07:56:44 »

Mojca, drži se. Mislimo na tebe  Cry Cry

Še nekaj časa boš čutila praznino ... pa je tukaj vseeno, ali bi bila naravna smrt ali nesreča ... Vedno je prisoten tisti preklemanski ... kaj pa če? Kaj pa če bi jaz pri Gali opazila prej, da ima probleme s tacami  Lips Sealed Tongue
Ostaja nam samo, da svojo pozornost danes damo tistim, ki jih imamo zraven. In glej, sodelavka je imela hišnega mačka, na kmetiji, pred skoraj 20 leti ... Pa je hčerka za svojo prvo žepnino (pa jo je v rani mladosti dobila) kupila ovratnico ... In ravno ta ovratnica je bila ponoči usodna  Angry Sad
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #4241 : petek, 09.08.2013 : 08:17:09 »

Oh, sranje.

Samo... takole z mojega stališča je to cela katastrofa. Ko je povozilo pomurčka, je bila poanta predvsem v tem, da se je potrebno iz vsake take grozne situacije nekaj naučiti, ker časa nazaj se res ne da obrnit... je kaj drugače, ker je povozilo mačka?
Logiran

SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #4242 : petek, 09.08.2013 : 08:30:07 »

Da bi ataF izrazil svoj notranji ustvarjalni nemir z izgradnjo zunanjega mačjaka niste razzmišljali? Za dneve, ko ste pretežno vsi zunaj...
Pa družinski konsenz glede enega prostora za mačke, pa nobenega odpiranja vrat, če tebe ni tudi ne?
Lepo prosim, dajte razmislit o teh možnostih in tudi nekaj naredit, preden si omislite novo muco...  Sad

Razumem in verjamem, da ti je neskončno hudo. Česar pa ne razumem - pa ne mi zamerit, da si pripravljena v enake pogoje sprejeti novo muco.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #4243 : petek, 09.08.2013 : 08:52:09 »

Oh, sranje.... Cry 

MamaF, iskreno sožalje! Cry Cry
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #4244 : petek, 09.08.2013 : 09:57:31 »

@Cats, draga Cats, lepo te prosim, ne razumet vsega narobe, tvoj citat sem vzela samo kot izhodišče.

Če bi za eno sekundo podvomila, da se ne zmoreva odprto pogovoriti in, da bodo padle surle in zamere, ne bi sploh šla pisat v tole temo.

Tudi jaz vodim monologe na to temo od včeraj, ko sem prebrala, kaj se je zgodilo. Moralizirat in pametovat nimam namena, hvalabogu te poznam in vem, da imaš glavo na mestu in, da ti ni potrebno, da ti držim pridige. Lahko napišem le tisto, do česar sem prišla sama, po metodi lastne kože: če se mi zgodi nekaj hudega, zelo hudega, kar me grozno prizadene - potem bom storila vse, ama baš vse kar je v moji moči, da se zadeva ne ponovi po moji krivdi. Če se zgodi neodvisno od mene, jbg, šit hepns. Ampak jaz hočem biti miljon procentov sigurna, da sem storila vse, da do ponovitve ne pride.

Zdaj lahko filozofiramo do nezavesti o tem, kaj je bolj sebično - ne delati nečesa, kar bi si želel, da ne bi bil kriv za posledice, ali delati nekaj, kar si želiš, ne glede na posledice.

Dosti bolj konstruktivno bi bilo zadevo obrniti tako, da se pogovorite o možnosti zamreževanja oken in izgradnje mačjaka.
Logiran
Strani: 1 ... 278 279 280 281 282 [283] 284 285 286 287 288 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines