mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 13:06:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 279 280 281 282 283 [284] 285 286 287 288 289 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 782927 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #4245 : petek, 09.08.2013 : 10:04:28 »

mamaF, če bi otrokoma rekla, da boste vzeli mladičke, če in izključno samo če bodo VSI v družini (in ne samo ti), skrbeli
da ne bodo tudi oni končali pod kolesi avtomobila ... a misliš da ne pričeli hitro iskati kreativnih rešitev, kako
poskrbeti, da bi mački lahko prišli k vam domov?

Dvomim da je ostalim ravno vseeno, da za ceno "prostega mačjega gibanja" mački pri enem letu umrejo v grmovju.
In očitno je to kar prometna cesta, ki je ni za zanemariti kot velike nevarnosti za življenje mačk.



Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #4246 : petek, 09.08.2013 : 10:24:03 »

ajej, šele zdaj videla.  Cry Cry Cry
Albert  Cry Cry Cry

nima nobenega smisla, da nov maček pride v take pogoje, ker bo prej/slej doživel tisto, kar pač čaka zunanje mačke.
če je bil v živi meji, je bil po krešu še živ, da se je lahko odvlekel v grmovje.
kar sem videla teh tapovoženih je bilo tako, da te smrti niso ne hitre, ne lahke.
bohve kok cajta se je revež matral.  Cry Cry Cry
prav bi bilo, če bi se froc tega zavedal, če pa ne, pa tle ni pomoči.
večina folka tega itak noče videt oz. vedet, ker so zaradi invazivnosti vrste, mački potrošni material.

če familija nima tok filinga, se moraš s tem sprijaznit, ker bo tudi zate nov maček na koncu en sam misery and pain.
čist brezveze je, da se mučiš s tem.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #4247 : petek, 09.08.2013 : 10:30:46 »

a misliš da ne pričeli hitro iskati kreativnih rešitev, kako poskrbeti, da bi mački lahko prišli k vam domov?

itak da bi mulci našli impulzivne, hitre, kreativne in odgovorne rešitve, ker bodo zdajle froci in ostali obljubili vse živo.
držali se bodo pa 14 dni (če), pol bo pa spet po starem.

bolje par mesecev razmisleka, pogovorov, kakih tehničnih rešitev .... itd. kot pa neke impulzivne zaobljube.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #4248 : petek, 09.08.2013 : 10:33:57 »

rava, "kreativne rešitve" sem mislila v smislu, da bi začeli načrtovati potrebne zamrežitve / mačjak, ki bi
omogočile dovolj prehodno hišo, a hkrati varnost za mačke Smiley
Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #4249 : petek, 09.08.2013 : 10:36:21 »

Berto  Cry Cry Cry  Kiss ljubezen
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #4250 : petek, 09.08.2013 : 10:43:56 »

ja, sej sem zastopla  Wink
samo te tehnikalije zahtevajo svoj cajt.
recimo mačjaka ne narediš v 2 urah.
froc pa očitno TAKOJ&ZDAJ&PREC&ŽEVČERAJ hoče novo igračko.
če to počne brez debate&iskanja rešitev, pol je lekcija več kot očitno izostala.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #4251 : petek, 09.08.2013 : 10:50:47 »

Mojca - mi tukaj te imamo vsi radi, veš.  ljubezen
In ravno zaradi tega, ker te imamo radi in čutimo s teboj, hkrati pa čutimo tudi z mačkami, se oglašamo v tej temi.  sram
Logiran
irenat
rad pišem
****
Sporočil: 487


WWW
« Odgovor #4252 : petek, 09.08.2013 : 10:51:46 »

Sožalje. mamaF.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #4253 : petek, 09.08.2013 : 10:52:29 »

Mojca - mi tukaj te imamo vsi radi, veš.  ljubezen
In ravno zaradi tega, ker te imamo radi in čutimo s teboj, hkrati pa čutimo tudi z mačkami, se oglašamo v tej temi.  sram

POTPIS !!!!
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #4254 : petek, 09.08.2013 : 10:59:31 »

če mal naglas razmišljam .....

kaj če bi tamalo dala kam voluntirat, da bi se v živo soočila s povoženimi/zastrupljenimi/aidsastimi/... zunanjimi mački?

saj vemo, kako je s tem - daleč od oči, daleč od srca.
ker šele ko vidiš mizerijo teh živali, ti postane jasno, zakaj morajo bit mački v teh cajtih not.
mogoče bi jo to premaknilo, ti pa bi dobila ornk zaveznico.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #4255 : petek, 09.08.2013 : 11:03:04 »


Mačke imam pač rada, mačke obožujem. Še vsi moji mački so bili pobrani s ceste, z nobeno pogodbo si ne upam zavezati izključno notranjega bivanja. Ker tudi če sama podpišem ne zmorem v resnici omogočiti, da mačka kdo drug naključno ali namerno ne bo spustil ven.
Bom še naprej pomagala komu, ki ima leglo, oddajati mačke in magari plačati sterilizacijo matere, kot sem dosedaj nemalokrat, pa tega noben v moji familiji in okolici ni vedel. In bom še vzela kakega mačka, če mi pride na pot in bodo možnosti za to.

 
Jaz sem enaka tebi. In ja, za vsakega mačkončka mi je hudo hudo žal, pa če se to še tako kruto sliši (saj mu JAZ NISEM omogočila varnega življenja), katerega mi je povozil avto. Pa sem še vedno nato enega vzela, pa je tudi tistega povozil avto, pa nismo ravno blizu ceste. Ravno včeraj mi je spet pod noge prišel en čist mlad mačkonček, se ni dal prijet, pa če bi se mi dal, bi ga spet najverjetneje vzela domov. Samo bi se pa odločila drugače. Oddajala bi ga. Ne bi ga imela, ker nisem sposobna ga imet, in to ni nič takega, samo morala sem sama do tega pridet. Sem mu pa nesla nazaj vode in hrane.

Jaz ti predlagam da se odločiš isto kot jaz, pa imam res grozno rada mačke, jih čoham kjer le morem. Ampak za mene ta živalca NI.

Mojca, sožalje.  Kiss  objem Berto, tam kjer si ni bolečin. Ne bomo Kiss te pozabili




Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #4256 : petek, 09.08.2013 : 11:27:05 »

Jah, samo mene je pa najbolj odvrnilo imet mačkice zaradi tega, ker sva jih z Damjanom vedno sama dva pospravila. Se spomnim da je bil Frka, moj najlepši maček pod tem soncem le zbit, nobene krvi nikjer, lep, kot da bi spal...sem ga še enkrat stisnila k sebi, in ga pobožala po glavci, zraven pa tako jokala...ne vem zakaj bolj, ali zaradi tega, ker sem se zavedala, da je mrtev po moji krivdi, ali zato, ker ga ni več med nami. Potem se spomnim eno mojo mačjo ritko, kako je iz jarka gledala...le njena ritka, pa sem takoj vedela, da je ona. Moja mucica. Vsa iznakažena, tako da sva jo le prb. polovico domov prinesla in zakopala. In tega se ne grem več. Enostavno NE.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4257 : petek, 09.08.2013 : 11:46:40 »

Oh, sranje.

Samo... takole z mojega stališča je to cela katastrofa. Ko je povozilo pomurčka, je bila poanta predvsem v tem, da se je potrebno iz vsake take grozne situacije nekaj naučiti, ker časa nazaj se res ne da obrnit... je kaj drugače, ker je povozilo mačka?
Popolnoma nič drugače ni. Tale smrt je posledica naše površnosti in nesposobnosti zagotavljanja 99% varnosti in nič drugega.

mamaF, če bi otrokoma rekla, da boste vzeli mladičke, če in izključno samo če bodo VSI v družini (in ne samo ti), skrbeli
da ne bodo tudi oni končali pod kolesi avtomobila ... a misliš da ne pričeli hitro iskati kreativnih rešitev, kako
poskrbeti, da bi mački lahko prišli k vam domov?

Dvomim da je ostalim ravno vseeno, da za ceno "prostega mačjega gibanja" mački pri enem letu umrejo v grmovju.
In očitno je to kar prometna cesta, ki je ni za zanemariti kot velike nevarnosti za življenje mačk.




Ne, ni jim vseeno. Miškota se zdaj ravno tako zapira, potem ga pa najdem ležat gor na terasi od staršev, ker je spotoma izkoristil odpiranje vrat v vmesnem hodniku. Ravno oba otroka sta strašno zagreta, ko je treba zapirat vrata ... do momenta, ko "pozabita", ker je pač nekdo prišel na obisk skozi ta vrata ali pač odpreta  okno v naši pritlični spalnici.
A vseeno potem za ostale (predvsem moža in starše) "samo kompliciram in vsem otežujem življenje". Ker "življenje pač prinese vse sorte". Jaz pa kot en donkihot potem omagam in neham "komplicirat". Tko je.

Moj osebni križ pri vsem tem je, da kljub neidealnim pogojem nisem bila  nikoli sposobna sama sebi zaukazat "ne, pri nas mačk ne bomo imeli, ker ... do njih nimamo pravice, če ne omogočimo tega in tega ..."

Edino tako lahko v teh razmerah preprečim, da mačke pri meni ne bo doletelo karkoli. Drugače nisem zadosti močna, da bi vsem v hiši prepovedala vtikanje v naše mačke.
Tašča je vedno imela kakšno, vendar vstopa v hišo niso imele, še ko sem jaz prišla k hiši je bil en zelo star muc, ki sem ga na pol na skrivaj "uvalila" v stanovanje, ki smo si ga naredili.

Ker ostalo je pač kot je, "kurnika za mačke" noče razen mene nihče, "zapora" (mrež na vseh oknih) tudi ne, "reševanje" mačk z vrta v hišo je "ti si zmešana", ampak bo prej kdo od staršev "rešil" mačka iz hiše, ko tuli in praska po vratih.
Ostane itak zapiranje mačka v določene zaprte prostore in "reševanje" prekrškov. Kot dosedaj, kar se itak ni izkazalo kot gvišno. Kljub temu, da pridigam drugim o isti stvari.

Mi je kristalno jasno, da v teh razmerah, kljub temu, da se prostoživečka Štefka in sosedova dva mačkona že kajvemkolk let po tej isti cesti in čez to isto živo mejo šetajo in so vsi še živi, za mojega mačka 99% varnost pomeni samo popolna omejitev izhodov. Ja, vse jasno.

Če bo še kdaj pri nas sploh kakšna mačka, ne vem. Ne bom pa za nič več "dajala roke v ogenj" in se troštala, da "to se pa meni ne more zgoditi, ker vendar vem, kaj je prav". Valjda mi ni in mi nikoli ne bo vseeno ne za moje živali in ne za vse druge.
Mah, lejte, saj vem, da se vse da, če se hoče, sploh če si tako pameten o neki stvari, da še še drugim pridigaš, potem pač sam zaj**** na celi črti. Ja vem, nimam pravice bit pametna in ponavljat napak še naprej, vem.
Hvala vsem za tolažbo Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #4258 : petek, 09.08.2013 : 12:01:44 »

Ok, glede oken - pripelji lepo svojo družino na izlet k nam. Pa bodo videli, da mreže na oknih niso bavbav. Pol vas še peljem do Trixi, da vidite njihov mačjak. Pa cel čas bom kritizirala dizajn, ki ga mi blokovski ljudje ne obvladamo, ker še kladiva nimamo in z macolo žeblje zabijamo, in ni vrag, da se v tatiF ne bo zbudila kljubovalna žilica, da mi pokaže, kako se stvar pravilno dela  Evil
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #4259 : petek, 09.08.2013 : 12:05:57 »

Fak no, Bertko Cry Cry
Logiran
Strani: 1 ... 279 280 281 282 283 [284] 285 286 287 288 289 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines