mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 14:28:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 280 281 282 283 284 [285] 286 287 288 289 290 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 783087 krat)
0 članov in 13 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4260 : petek, 09.08.2013 : 12:15:58 »

Cats Kiss

Itak, vse je res kar praviš. Vse bi bilo možno in izvedljivo.
Se pač AtuF in staršem ne bi zdelo itak "kruto" in "nenaraven princip" nevemkajše mačke držat zaprte v hiši ... oziroma "si omejevat svobodo", tko bi ti povedal.

Verjetno bo prej enkrat tako kot pri Branki Undecided
Logiran

Unikatne tablice in portretki
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #4261 : petek, 09.08.2013 : 12:16:30 »

še ena kratka domača .... mogoče bo kdo lahk ponucal, če ma koga doma za prepričat/vzgojit.

ko sva na morju pobrala Gusarja, je bil moj dec sveto prepričan, da morajo biti mački zunaj.
ob kastraciji so bile pa sploh neskončne debate na temo pohabljanja in kar je še teh neumnosti.

ravno zaradi "daleč od oči, daleč od srca" razloga, se stvari ni dalo racionalizirati in dopovedati.
dokler zadev ne osvojiš na emocionalni ravni, je vse skupaj lapanje v prazno.
potem sem spremenila taktiko.

včasih malo pomagam kaki zverinici.
začela sem ga prosit, če mi pomaga pri tem, da sama ne bom mogla .... pa to.
ko je v živo na primerih umirajočih videl temno plat in posledico "svobode", je spremenil stališče in že skor panično zapira vrata na hodnik.

obdobje, ko sem še v kleti negovala Pikija, je bila izredno intenzivna šola na temo mačje svobode.
to sploh maček ni bil - le en krvav polomljen poscan in posran kupček dlake.
če se je le dalo, mi je rekel, naj ga probam porihtat sama, ker se mu je maček tolk smilil, da ga niti gledat ni mogel, ampak vseeno mi je parkrat pomagal pri hondlanju.

prej je bilo pa 99999999999999999999999999999 besed v tri krasne in brezveze, ker brez čustvene izkušnje, ki dvonožca pretrese v dno riti, te stvari le redki lahko racionalizirajo.

zdej mi ni treba več rečt, če mi pomaga. če ma cajt, je to popolnoma normalno.
to, da so sterilizirani/kastrirani mački v tem svetu samo za not, mu je pa tudi čisto jasno.

govorim o procesu, ker iz riti v glavo 99% ljudem ne pride drugače kot preko herca, čez ušesa pa ama čist čist čist nič.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4262 : petek, 09.08.2013 : 12:20:41 »

Cats Kiss

Itak, vse je res kar praviš. Vse bi bilo možno in izvedljivo.
Se pač AtuF in staršem ne bi zdelo itak "kruto" in "nenaraven princip" nevemkajše mačke držat zaprte v hiši ... oziroma "si omejevat svobodo", tko bi ti povedal.

Verjetno bo prej enkrat tako kot pri Branki Undecided
eh ... če se pač ne bi zdelo vsem "brezzveze" mačke zapirat, to je bilo mišljeno.

@rava ... in to kljub temu da je sam pobral s ceste in pokopal muco Micko pred nekaj leti Sad

Zmatrana sem in krivo se itak počutim totalno in vse to. Eh.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #4263 : petek, 09.08.2013 : 12:30:57 »

Vem, seveda mi je popolnoma jasno, da za mačke ni dobro, da sem se tukaj pač milom ili silom sprijaznila s tem, da vseh ostalih šest članov naše familije v tej hiši pač ne zapira vrat in oken za sabo in ne čekira, kje je kak maček. Da se jim zdi "nepotrebno mučenje" zapirat mačke v hišo, če se imajo lahko lepo tudi na vrtu. In da enostavno nisem sposobna vsega zorganizirati tako, da bi bili mački zaprti in da se ostali člani familije ne bi "počutili v zaporu", kot mi je že itak očitano prevečkrat. Tudi meni se zdi "krivično" ma zaelo v navednicah krivično, v resnici sem zelo vesela, da "naša" prva občinska registrirana prostoživačka divjačka Štefka, ki jo v bistvu hodim samo hranit in razen posredovanja za sterilizacijo na občinske stroške in tega, da dvakrat letno kupim ampule proti zajedalcem, ki ji jih da tadruga hraniteljica, ki jo sploh lahjo prime, nisem naredila nič pomembnega za njo, lepo šeta magari po sredi ceste in okoli naše hiše, spi v sosedni prazni hiši in tako živi že šest ali koliko že let, očitno zdrava in spretna, da se izogne vsem zunanjim nevarnostim.

In priznam, da mi je bilo lepo gledat oba, Betrota in Miškota, ko sta prilaufala za nama u Rokotom, ko sva šla na sprehod. In so se šli "kursink". In sta se lovila med sabo in plezala po drevesih in izziovala Rokota. In norela za veščami in kobilicami, ko smo vsi pač sdedeli pred hišo in je kdo šel noter kaj iskat in sta zviznila skozi vrata ven. Sprva sem pop***** vsakič in ju lovila in terala nazaj v hišo, potem pač nisem več. In tudi če bi jaz, so pa drugi okoli mene smatrali, da je povsem normalno, da mačka, ki hoče iti ven, pač spustiš ven. Ja, tako je pri nas. Ne živim v idealnem svetu in ne v za mačke "idealni" familiji. Verjamete ali ne, človek se včasih utrudi biti "dežurni moralist".

Zgornji citat točno povzame tudi mojo situacijo. Zato popolnoma razumem.  objem
Zadnje dni imam doma samo kreganje okoli muckov, ker je MucMuc na bolniški in mora biti noter. Jaz moram imeti oči vedno na pecljih, da le kdo ne odpre vrat, ko sem v službi, me je pa stalno strah. Undecided Včeraj me že mami kliče v službo: "Muc mijavka, ali res ne sme ven?" Jaz pa sploh ne vem več kako naj jim pojasnim.  butnglavc
Torej, če je že sedaj tako, bo za normalne razmere tudi povsem nemogoče kaj spremeniti. Sad

Res pa, da nas še nič ni "udarilo po buči". Imeli smo muco, ki je imela srečo in 16 let uživala v gozdu brez posledic. Glede cest pri nas ni težav, je pa lahko tisoč in ena druga stvar, predvsem bolezni so očitno danes veliko večji problem kot takrat.
Zato mogoče nismo bili dovolj soočeni z izgubo. Tolažim se tudi, da sem Muca vzela izmed "naših" prostoživečk in bi v vsakem primeru ostal zunanji in z bistveno manj oskrbe.

Hočem samo povedat, da sem ravno tako zagovornik varne, notranje oskrbe, po drugi strani pa tudi razumem to drugo plat. Kiss
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #4264 : petek, 09.08.2013 : 12:31:37 »

imho trupla ljudi ne pretresejo tolk kot umiranje. tisto vzdihovanje, stokanje ... je groza.
zdele moraš pa najprej itak vse skupaj ornk prespat in če se le da obranit fronto, da ti impulzivno ne navlečejo novih igrač.
to, kar sem pisala, je v bistvu bolj za čez ene 2 tedna.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #4265 : petek, 09.08.2013 : 12:38:14 »

Zmatrana sem in krivo se itak počutim totalno in vse to. Eh.
Mojca, pejt mal črnogorca premučkat. Pa Miškota pregnest.
Počij. Prespi. "Časti" kakšno mamo muco s sterilizacijo, pa počakaj, kaj ti prinese čas.
 objem
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4266 : petek, 09.08.2013 : 12:52:06 »

Ma ja. Saj. Imate prav v vsem.
Razumem vse, ki tolažite, vse ki ste jezne upravičeno, vse zastopim. Nič nisem vzela za slabo, ker je vse res. Bom videla, kolk se bo dalo spremenit tole življenje malo drugače.

Rava, še neki žalostnega je. A veš tisti dve lesni sovici, ki sem ju hodila gledat in poslušat spomladi?
No, Damjan je reku, da je eno našel en gospod povoženo sredi ceste nekaj tednov nazaj  Sad
To mi je povedal, ko smo se ponoči vozili domov z morja, pa smo naredili ovink čez eno majhno vas, da smo odložili doma še našega morskega sopotnika, pa se peljeva počasi po tisti ozki cesti in zagledava na sredi nepremično stati eno sovo! Lesno, s tako lepo okroglo glavico. Damjan je rekel, da je ziher letošnja, ker še nima "tapravga" perja, tolko se je dalo videt, ko so jo osvetili žarometi, ko smo avto ustavili.
Potem je tepka mala samo glavo proti nam obrnila in debelo gledala proti nama. Je moral prav iz avta stopiti, da jo je pregnal, da se zletela stran. Še sreča očitno, da tam ob desetih zvečer razen nas ni bilo drugega prometa.
In potem mi pove, da je očitno glih na tak način, samo da ni imela sreče avta, ki bi ustavil, umrla tista "naša". Cry
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #4267 : petek, 09.08.2013 : 12:54:07 »

 Cry Cry Cry mamaF  objem
Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #4268 : petek, 09.08.2013 : 22:52:01 »

Iskreno sožalje  Cry Cry objem
Logiran
irenat
rad pišem
****
Sporočil: 487


WWW
« Odgovor #4269 : petek, 09.08.2013 : 23:12:32 »

Zmatrana sem in krivo se itak počutim totalno in vse to. Eh.
Drži se, ogromn si naredila za druge...
Logiran
irenat
rad pišem
****
Sporočil: 487


WWW
« Odgovor #4270 : petek, 09.08.2013 : 23:35:24 »

to se moraš vedno zavedat -vsaka slika, vsaka zgodba je pomoč ostalim...
če izpade kot štos - ga lahko  razumemo - če ne, pa vprašamo....
če morda ne bi reševali tako, kot ti- pa spet  vprašamo - in vedno pomagaš po svojih močeh; hvala ti.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4271 : nedelja, 18.08.2013 : 14:09:25 »

Drži se, ogromn si naredila za druge..

MamaF drži se in ne bodi žalostna sej bo še vse ok. Kiss
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #4272 : nedelja, 18.08.2013 : 22:01:20 »

MamaF, kako si?  Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4273 : ponedeljek, 19.08.2013 : 00:25:05 »

V redu sem, hvala Smiley Predvsem se danes vesela zaradi prihoda novega črnega kuŠka v tvojo družino ljubezen

Sicer pa smo še vedno poletni in tako v tahujši vročini lepo v senci - siesta takole nekako:


... potem pa malo na lov Wink

Logiran

Unikatne tablice in portretki
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4274 : ponedeljek, 19.08.2013 : 08:05:23 »

Luštni ste. Kiss Roko je faca. ljubezen
Logiran
Strani: 1 ... 280 281 282 283 284 [285] 286 287 288 289 290 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines