mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 15:56:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 281 282 283 284 285 [286] 287 288 289 290 291 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 783262 krat)
0 članov in 14 gostov pregleduje to temo.
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #4275 : ponedeljek, 19.08.2013 : 10:53:20 »

Ah, mene pa vedno očara aristokratska faca Miškota Cheesy.
Črni Louc je takisto krasen, samo...čim je maček zraven, je nekako moja pozornost preusmerjena Tongue Wink
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #4276 : ponedeljek, 19.08.2013 : 12:02:17 »

Vesela, da si ok. Roko je itak najlepši, NVMM je pa res veličasten!  Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4277 : nedelja, 25.08.2013 : 22:11:53 »

Črnogorska filozofska razmišljanja

Ne glede na to, kakšen odnos ima večina tukaj beročih do Facebooka, vam lahko povem, da je FB moj veliki prijatelj Smiley Uporabljam ga, kolikor mi pač paše, on pa "izrablja" mene, kolikor mu sama "dovolim" (pa ne  mislim zdaj na FB politike zasebnosti, teorije zarot in kraje identitet, ker je to neverending story Smiley.
Tokrat sem tam našla povezavo na en tako super zanimiv in zabaven blog o "rahlo posebnih kuŠkih", da ga preprosto moram deliti z vsemi "sotrpini" Grin

http://hyperboleandahalf.blogspot.com/2010/11/dogs-dont-understand-basic-concepts.html

No, potem pa še ena vesela novica za Rokota. Ker ima tako super duper pametno in fajn Šefico, ki "imam zmeraj prav" Tongue, je na eni FB mini nagradni igri pasje šole "Blazno blatno" zadel brezplačno urico na novem "pasjem parku" ki ga pravkar postavljajo in bo urejen z namenom pogumne in "malo bolj posebne" kuŠke opremiti z raznimi spretnostmi, predvsem premagovanjem različnih neprijetnih grozovitnih ovir, pa z miselnimi igricami in raznimi podobnimi heci. Tam namreč prirejajo tudi začetne seminarje za terapevtske pare in se zato že itak ful ukvarjajo z raznimi junaštvi in socializacijskimi triki Wink
How cool is that? plesalec
Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, jaz sem čist iz sebe, valjda bova šla hitro probat zadevo, ko štarta in če nama bo vse skupaj všeč, bova pa še kaj po "Blazno blatnem" igrišču in vadbšču počela. Agility imajo tudi Smiley
Nemško šolo sva namreč zapustila, ker ... ma res ni več šlo. Ne na človeški in ne na "pasji" ravni. Ma ni važno, vsaka izkušnja je za nekaj dobra. Zdaj vsaj vem, česa nočem nikoli več Smiley

Kaj si v današnjem deževnem večeru misli moj črnogorski filozof?




Sicer pa sem dolžna še eno črnogorsko anekdoto od včeraj.
Greva midva ob mraku na dolg sprehod in za nagrado še k borderski familiji na pivo. Ko prideva do hiše, ga spustim in on navdušeno 100 na uro zašiba čez vrt pozdravljat Ano, moža in oba borderja. Kar naenkrat pa žlajf z ročno in ... dramaaaaaaaaaaaaaaa  Shocked wtf

(na tleh ob naši pivski mizi pred hišo so ležali trije veliki prazni papirnati žaklji od suhega kruha za njihove ovce in se rahlo premikali v vetru - jaz sem jih opazila že od daleč, Roko pač ne)

Neustrašni črni Louc je zalaufal nazaj do mene, začel glasno alarmirat in opozarjat na veliko nevarnost v obliki NePrijateljskih NLP objektov, tekal od žakljev do mene in nazaj in pod mizo in spet do mene ... skratka akcija za popiškit se
Ni treba vprašat, kaj sta v tisti minuti storila njegova borderska prijatelja - valjda sta se pridružila "klicu domovine" in začela še ona dva na vse pretege preganjati NePrijateljske vreče (ki jih prej celo uro baje še porajtala nista).
Jaoooooooooo  trmoglavka butnglavc trmoglavka
Pa kako je kdo lahko tako teslo, nooo Angry

Epilog: nekako smo jih utišali, jaz sem parkrat skočila okoli in čez NLP-je in na koncu si je še Roko upal skočiti čez in si tako čisto sam prislužil nagrado  - ker jih je preskočil, je prišel koončno do prijatelja, Bajkinega Ata in dobil dozo čohanja in pohval Smiley In medtem ko je Ata B. zlagal hudo grozno šušteče žaklje, je Roko sproščeno zobal brikete, ki mu jih je mama B. metala izza mize Smiley
Če pa to ni pozitivna motivacija, a ne Afro

Danes zvečer pa je na sprehodu začelo grmeti in se nisva pustila motit. On je sicer parkrat pogledal v smeri proti hiši, potem pa sem mu nekajkrat vrgla grozotno piskajočo žogico in je zalaufal na vso moč, veselo, za mano. In potem sva se celih deset minut igrala nogomet, kljub temu da je vedno bolj grmelo in sva šla domov šele ob prvih dežnih kapljah Smiley
Woooohoooooooooooooooooooooooooo plesalec plesalec

Zdaj vidim, da v pametne besede moje drage No Jinx res ne gre dvomiti Wink
Je rekla julija, da zdaj je pa Roko star 3 leta in to je obdobje, ko pes pride k pameti. No Jinx ima zmeraj prav objem

Pa tudi Bitko nama z mavrice pošilja svoje črne dlake sproščenosti, stoprocentno, ker mislim, da se zdaj pa že res da govoriti o nekem napredku glede na lansko leto Smiley Sva mu sinoči ob žalostni obletnici prižgala majhno svečko in se mu zahvalila, ker nama gre dobro, pa ker bereva, da je Jagi super Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #4278 : ponedeljek, 26.08.2013 : 07:12:55 »

mamaF in Roko  objem ljubezen objem Kiss
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4279 : ponedeljek, 26.08.2013 : 09:33:10 »

Roko in mamaF, res sta super tim.. ljubezen. Una anekdota je pa res smesna.. Cheesy
Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #4280 : ponedeljek, 26.08.2013 : 15:40:01 »

Vaaauuu, čestitam za uspehe  Cheesy bravo Afro
Super poročilo  Smiley
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #4281 : ponedeljek, 26.08.2013 : 21:08:24 »

Super sta oba, mama F in Roko.
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #4282 : ponedeljek, 26.08.2013 : 22:10:14 »

O, kaj sem se narežala ob blogu Grin – hvala za link  Smiley

Tole z adrenalinskim parkom se pa sliši zelo zanimivo Shocked. Saj boš dokumentirala, a ne, da si bomo lažje predstavljali, kako to vse skupaj zgleda Huh.

In mimogrede, vreče so grozovite stvari , še posebej, če se iz nič pojavijo na znanem terenu in potem tam stojijo čisto pri miru in samo včasih malo šušknejo . Ena taka je enkrat stala na naši sprehajalni poti Angry. Mižija je skoraj kap in se ji je upal po prstih približati šele potem, ko se je z lajanjem in previdnim kroženjem okoli nje kolikor toliko prepričal, da ga pa mogoče res ne bo požrla Tongue.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #4283 : ponedeljek, 26.08.2013 : 22:24:26 »

Tale blog sem jaz čez vikend brala po dolgem in počez  Cheesy

Evo, še en na pasjo temo:
http://hyperboleandahalf.blogspot.com/2010/07/dog.html
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4284 : ponedeljek, 26.08.2013 : 23:09:10 »


Tole z adrenalinskim parkom se pa sliši zelo zanimivo Shocked. Saj boš dokumentirala, a ne, da si bomo lažje predstavljali, kako to vse skupaj zgleda Huh.

Ja itak! čeprav bo pridevnik adrenalinski po mojem uporabljal samo Roko Grin Ker dosedaj nisem na fotkah videla nič kaj bolj eksotičnega, kot so različno velike lesene škatle (grooooza), "zavese" iz trakov (jaoooo), neke ovire iz plastične mreže, okoli katerih naj bi se fural kao nek slalom (neeee, noooo), nekaj za po tleh pogrnit, verjetno šuškavega (a si ti čist nora) in podobno.

Bolj me zanima sam pristop, ker se mi zdi, da so tile "Blatni" lepo na shaping  in tko narejeni, da ima pes čas kaj pogruntat in si upat. To rabiva Smiley
Če nama bo pa ratalo še čez kako agilitaško gugo ali most kdaj prilest, je pa sploh zmaga Smiley
op. rdeče je Rokotov glas z daljave Tongue Evil
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #4285 : ponedeljek, 26.08.2013 : 23:57:40 »

Eno tako "oviro" imajo Krimovski reševalci: peskovnik, poln praznih plastenk, ki veselo pokajo in šklopotajo, ko psi čeznje lezejo  Tongue

(Naaaaapooooooomooooč)
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4286 : torek, 27.08.2013 : 00:40:05 »

Ja, saj ... če bi jaz imela en taprav košček možganov vklopljen tri leta nazaj, pa da bi si sploh mislila, da znajo bit neprijetni materiali res za toliko psov to, kar beseda obljublja, bi takoj že mičkenemu Rokotu take igračke nardila (a si ti čist nora!!!), ne pa da sva nemški poleK gulila in neke aporte tako blesavo, da si potem leto in pol sploh ni upal žoge v gobec prijeti ...
Ali pa bi se raje vozila v reševelske sorte šolo, četudi se sama bojim recimo po lojtrah hodit in verjetno v realnem življenju tega ne bi počela zares.

To se mi je pojašnalo slabo leto nazaj, ko sem imela prvič v življenju čast čisto od blizu gledat eno reševalsko pasjo procesijo. Pa se mi je žarnica prižgala v smislu, da različne vaje, ki jih oni že od malega delajo, bi morale biti obvezni program v vsaki pasji šoli. Recimo prenašanje (ko drugi vodnik prenese tvojega psa določeno razdaljo), pa ustavljanje in usmerjanje na daljavo (OK, to je že višji semester), pa most in lojtrce, pa most čez dva soda, ki se malo premikata, pa deske in šuškavi polivinili in rešetke po tleh, vse to bi bilo fajn, da bi tudi novopečeni lastniki psov, ki nam niti na kraj pameti ne pade, da znajo biti psi strašno komplicirani, da ne rečem trapasti Tongue v nekaterih primerih (jasT že ne), spoznavali pod enim pametnim vodstvom Smiley

Ker vse te veščine se meni zdijo super uporabne v čisto vsakdanjem življenju, za vse pse in njihove ljudi.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4287 : torek, 27.08.2013 : 01:40:22 »

Tale blog sem jaz čez vikend brala po dolgem in počez  Cheesy

Ta punca je genialna!
"Kako je Kenny Loggins uničil božič", ma ne morš, nooooo

(ne bom kriva za vse od kave popljuvane ekrane in popišanestole jutri zjutraj) Tongue
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #4288 : torek, 27.08.2013 : 10:07:25 »

Ta punca je genialna!
"Kako je Kenny Loggins uničil božič", ma ne morš, nooooo

(ne bom kriva za vse od kave popljuvane ekrane in popišanestole jutri zjutraj) Tongue

Tole bo prava povezava:

http://hyperboleandahalf.blogspot.com/2010/12/year-kenny-loggins-ruined-christmas.html

 Smiley
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #4289 : torek, 27.08.2013 : 10:17:30 »

 Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Logiran
Strani: 1 ... 281 282 283 284 285 [286] 287 288 289 290 291 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines