mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 15:55:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 283 284 285 286 287 [288] 289 290 291 292 293 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 783258 krat)
0 članov in 13 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4305 : petek, 06.09.2013 : 00:43:05 »



Meni je taboljše vice o Črnogorcih povedal en naš sovaščan, Črnogorec, seveda. Samo škoda, ker si tako slabo zapomnim vice, mi zdaj nobeden ne pride na misel   sram

@Lynn, ja zobke ima pa res prav lepe Smiley Mu jih probam enkrat tedensko (prej smo vsak dan po malo, da se je navadil, čeprav mu to ni ravno najbolj všeč) z otroško zobno ščetko zdrgniti čimbolje, a zdi se mi, da mu jih še najbolj očisti surovo meso s kostmi. Ker meni tistih tazadnjih ne rata ravno fajn doseči z vseh strani  sram sram Recimo prašičja nogica alii kos govejega repa, govejih prsi z rebri, take reči mu dam. Če to dobi enkrat na teden, imam občutek, da so zobje bolj čisti kot od vsake zobne ščetke + paste. Je pa tudi res, da je verjetno tiste "srečne sorte", ki se ji ne nabira kamen pretirano, tako kot si povedala ti za kavalirčke.
No, pa srečo imamo, da ni nekih alergij ali preobčutljivosti na surovo meso in kosti, da lahko vse to uživa, seveda Smiley Ponavadi najprej nastopim jaz s ščetko, potem mu pa dam kaj surovega za nagrado - in za dokončanje pucanja zob Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4306 : petek, 06.09.2013 : 00:46:39 »

Ampak mene pa zanima zakaj Rokotu pravite črnogorec? Smiley No ja eni psi imajo sami od sebe tud lepše zobke. Nekatere pasme so pač bolj podrvržene težavam.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4307 : petek, 06.09.2013 : 01:14:16 »

Heheh, zato, ker je črn, predvsem pa zato, ker takooo rad lenari in poležava (pa recimo neki oviri se raje izogne, kot da bi jo premagal Tongue ) - kot pravi Črnogorec iz vicov Grin

Ja, glede zob je pa očitno tako kot pri ljudeh ... se spomnim recimo mojega očeta, kjub res orto higieni, je bil vsako leto enkrat na čisčenju zobnega kamna. Pa vsem nam je težil z umivanjem zob, ker je imel sam to težavo (no, meni so ga pa do sedaj enkrat čistili recimo, se mi praktično skoraj ne nabira). Njemu je pa zobarca rakla, da ima pač "tako slino" (verjetno pH lai kajvem) da ima to nesrečo, da se mu kamen tako hitro nalaga na zobeh.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4308 : petek, 06.09.2013 : 01:55:17 »

Aha ja sej mu paše ta nadimek Črnogorc haha... Cheesy Ja moj Poppy je tud len. Njegova dva hobija sta poležavanje in celodnevno fehtanje za hrano.. Tongue
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #4309 : petek, 06.09.2013 : 21:01:53 »

Sam da veš:
v ponedeljek začnem brati Njegoša, ker sem poslala omladinko v slovansko knjižnico!

 Grin
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4310 : ponedeljek, 09.09.2013 : 18:23:35 »

MamaF kako to da te ni bilo na pikniku?
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4311 : ponedeljek, 09.09.2013 : 23:59:47 »

Eh, Lynn, ko bi ti vedla, kako sem jaz "polentasta". Meni se zdi tole Varpolje na konc sveta za vozit se z avtom, res. Sem tak šofer, da sem najraje sopotnik, če se le da, na kaki avtocesti pa čist kapituliram. Moj "sopotnik" pa ne mara "pasjih procesij" Sad
Tko da ... ja, tko nekako kot je za Rokota recimo grmenje ali pa Obiski, tko je zame stresna vožnja več kt tričetrt ure, pa se izogibam.
Ampak za tako priliko bi se že s kom zmenila, magari za iz LJ Smiley
Smo pa tokrat peljali še hčero in njeno cimro + en kup prtljage za novo dijaško leto v LJ (ker je šla prejšnji teden tja direktno z nekega "psy - trance" nevemkaj festivala na Vrhniki), potem sva se pa z možem ustavila še na dogovorjenem popoldanskem pikniku z žlahto na njihovem vikendi blizu Domžal. Tko da, tehnično gledano, na pol poti do piknika mojpes.net sem pa prišla Grin

No, zdaj pa še malo črnogorske romantike, da ne bomo samo jamrali Wink

Ko burja prežene deževne oblake in posije sonček:

Khmmm ... Roko definitivno NI žogoholik) Grin Grin





Logiran

Unikatne tablice in portretki
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4312 : torek, 10.09.2013 : 00:02:50 »

Aha razumem ja... Smiley Lepe slikce so! Kiss
Logiran
Kejt
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 501


WWW
« Odgovor #4313 : torek, 10.09.2013 : 08:19:10 »

Zakaj bi človek sploh kam hodil, če imate pa tako lepo!
Roko pa tko zlo konkretno zadrema sredi sprehoda  Grin Grin
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #4314 : torek, 10.09.2013 : 08:23:56 »

Pri vas je res lepo.. Ampak enkrat, ko bova z Wallyem v Ljubljani, bosta pa z Rokotom prišla na obisk, aneda Smiley Da se hrt in hrt po duši malo pobondata  Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4315 : torek, 10.09.2013 : 20:07:18 »

Uraa, ja, vožnjo z vlakom mu obljubljam že ene 100 let Tongue Wink Saj me je sram, ker sem tak hobit  sram

Danes pa imava za vas zgodbo "Črnogorec na delovišču"

Pri nas doma smo pravi Slovenci. Povsod okoli hiše so najrazličnejši "izkopi", začete gradnje, ena skoraj že končana novogradnja, kupu gradbenega materiala, različna orodja in še kaj Wink

Včeraj mi je ob šetanju okoli novogradnje (svakova nova vinska klet v dveh nadstropjih) prišlo na misel, da bi na novo postavljene ploščice in še neke zadeve, pri katerih naj bi z nasveti pomagala svaku, z mano šel pogledat tudi Roko. Itak je samo čez cesto.
Jaz sem šla naprej v prvo etažo, potem pa po betonskih stopnicah v spodnjo klet in šele spodaj ugotovila, da Roko čaka na vrhu stopnic in se ritensko umika. Ni hotel priti za mano. Jah, kukr češ, ane, sem si mislila.
Šele potem, ko sem prišla nazaj gor mi je "utendalo", da je k njegovi odločitvi sigurno pomagal na ves glas našponan radio na vrh stopnic in pa seveda dejstvo, da je spodaj skoraj tema. Hmmm ...
Sem ugasnila radio in ga probala še enkrat povabiti do, pa mu ni bilo do tega.
OK, še eno delo več za naju, super!
Zvečer sem gnjavila No Jinx, da mi pove, če so štenge v klet res taka grozovita zadeva na psa, pa mi je rekla, da je valjda vsaka pot "v neznano luknjo", sploh pa "v temo" huda preizkušnja za vsakega nevajenega psa, za črnogorske junake pa sploh Tongue
Alora sem se odločila, da bova midva tole zadevo počasi in potrpežljivo enkrat doterala "u nulo", ker človek nikoli ne ve, kdaj bo kaka kataklizma, orkan ali potres, pa bo treba bežati v podzemno zaklonišče, a ne Wink
V resnici pa se mi zdi fajn prilika po milimetrih Rokotu samozavest nabildat in kam lepše je, če imaš "poligon" kar na domačem pragu. Ni boljšega za hobite Grin

No danes je bilo na zalost tole delovišče brez majstrov in lastnika in zato zaklenjeno in ker sva že imela pripravljene priboljške in kliker in dobro voljo za črnogorska junaštva, sva šla pač na drugo gradbišče.
To je ravno v pravi "nonfinito" fazi ...
Tukaj pa sva uspešno naredila več vaj. "Deska, ki se pod nogami premika in trese" (v upanju, da bo kdaj počasi šlo tudi čez gugalnico, ane), potem "pozornost STRAN OD sosedovaga mačka" (s šunko v roki zelo uspešno" in pa "hoja po pokonci postavljenih stabilnih deskah" (za lovljenje ravnotežja).

Moj Črnogorac je zakon!
Že dosti časa se ni tako izkazal, madonca sem ponosna nanj bravo veselje

Evo ga, še poziral je na koncu Afro

Grozovitni kamni, ki špikajo v tace in se predrzno premikajo:


Lovi ravnotežje, na tehle deskah, če upaš Tongue


... pa še hodit je treba znat po tem, ojoj!


počitek na "žleht deski, ki noče bit pri miru"


Midva sva taprava črnogorska delavca, aneda? Wink Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #4316 : torek, 10.09.2013 : 20:09:28 »

Uuuu, kera garača  Cheesy Kiss
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #4317 : torek, 10.09.2013 : 20:23:02 »

Pa je ta ubogi pes kaskader al kva  Roll Eyes
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4318 : torek, 10.09.2013 : 20:58:29 »

No super da sta premagala strah in simpatične slikce so nastale spet. Smiley
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #4319 : torek, 10.09.2013 : 21:04:43 »

Jaz res ne vem, zakaj vi temu psu rečete Črnogorc. Pa ta sirota uboga mora skoz nekaj DELAT!  Roll Eyes
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: 1 ... 283 284 285 286 287 [288] 289 290 291 292 293 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines