mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 10:51:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 302 303 304 305 306 [307] 308 309 310 311 312 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 782776 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4590 : petek, 07.03.2014 : 00:49:21 »

Kok je men všeč, da imate še taprave Osebe Maškare pri vas  objem
Jaaaaaaa, pri nas imamo v vseh vaseh dosti in dobre Osebe Maškare Cheesy

A pri vas pa nič ne hodijo po hišah? Včasih smo tudi v mestu vsaj otroci po svojih soseskah hodili, smo se luštno imeli, kdo ve, kako je kaj zdaj v mojem domačem kraju Undecided

V naši in večini okoliških vasi je najvažnejši praznik Pustna Sobota (itak, če je pa sobota Grin ... od ranega jutra se s tematsko okrancljanim "vozom" (traktor s prikolico) in več dodatnimi, posebej za pusta predelanimi vozili, maškare v sprevodu premikajo od hiše in "pobirajo davek" (vino, jajca, klobase, denar). Povsod voščijo "Ži(v)joooooooooo Puuuuuuuuust", zaplešejo, zaigrajo na harmoniko in grejo naprej. Ker je naša vas precej velika, traja pustni obhod od 7. ure zjutraj pa do osme, devete zvečer!
V našem sprevodu so vse generacije, otroci, mladeniči in mladenke in tudi naša analogna generacija Wink
V naši vasi je glavni "motor" Pusta t.i."vaška mladina", voz se okrašuje v gasilskem domu, tam se na petek kuha tudi pustarsko kosilo, potem pa v soboto zjutraj gas. Vmes seveda pripada "marenda" in kasneje kosilo. Pijače je dovolj že po hišah, jedače tudi, skratka, nihče od maškar ni ne lačen ne žejen na ta dan.
In tako je tudi prav, saj so po starem rekli: "Tisti, ki se za Pusta* dovolj ne naje, bo celo leto lačen!"

V soboto zvečer so v nekaj vaseh še posebna pustovanja v vaških dvoranah, do jutranjih ur, z bogatimi nagradami za naj maske Smiley
V nedeljio pa je v naši vasi že nekaj let v dvorani organizirano še pustovanje za otroke, tudi luštno.
Na Pusta (torek) pa se vaške povorke in večerno pustovanje odvija le v parih vaseh - ampak nič manj resno, kot pri nas v soboto. Najbolj zagrizeni vsako leto posebej zaradi Pusta vzamejo dopust (DoPust bi rekel Roko Grin ) za torek in preganjanje Mačka v sredo Smiley
Žijo Puust! Afro

*ker je "Pust" pri nas v Soboto, je vse optimalno porihtano Grin

@Koktica, drugo leto moraš obvezno Tvojo naterat, da gresta v maškare! Če se bo dobro odrezala, ji bodo po hišah dali EVRE! In klobase! Jasno - se ve, v kak namen morajo it klobase in evri, ane Wink

Za konec pa še nekaj , da boste Rokotova pisma boljše razumeli, kadar se "s ketne" strga, pa preveč poDomače govori Grin
Primorsko - slovenski slovar:
http://matino667.blogspot.com/2013/01/besede-ki-izginjajo.html#.Uxj5gT95PSc
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4591 : petek, 07.03.2014 : 03:07:55 »

Uh, to imate pa super, da greste tako po celi vasi oblečeni v maškare.. Cheesy ljubezen Škoda da ni tega tudi pri nas, jaz namreč obožujem pustni čas.. Cheesy Pri nas tu in tam vidiš v maškare oblečenega le kakega otroka in pa mene seveda. Tongue Jaz grem vedno kam na karneval. Wink
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4592 : petek, 07.03.2014 : 15:21:43 »

Tisti, ki imate dostop do FB, lahko pogledate tule zbranih nekaj lepih fotk maškar iz vasi po naši občini, upam, da ji bodo še kaj dodali, ker jih je bilo še doooosti več Smiley
https://www.facebook.com/tic.stanjel/media_set?set=a.10203347208670302.1073741825.1513544363&type=1
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4593 : petek, 07.03.2014 : 22:35:24 »

Jaz sem si pogledala. Luštne slikce in fajn maske. Cheesy Smiley
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #4594 : sobota, 08.03.2014 : 20:16:34 »

Najina nama je dala za prebrat Tvojo togodivščino z Osebami Maškarami Shocked. Maš srečo, da si še žiu po vsem tem Kravalu u vaši vasi Undecided. Najbrž ti je srce od Ouce dalo moč, da si zdržou in nisi pobegniu stran od Oseb Maškar in NaGlas Muzike . Druge Zgodbe pa nisva mogla prebrat do konca Sad, ker je u sredi slika od Osebe Grozne in sva se te Osebe Grozne zelo u strašila Sad. Mogoče bova kdaj tudi midva jedla srce od Ouce in potem bova lahko prebrala zgodbo do konca Lips Sealed.
Te pozdravljata Sonny in Miži objem
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #4595 : sobota, 08.03.2014 : 20:51:35 »

. Najbrž ti je srce od Ouce dalo moč, da si zdržou in nisi pobegniu stran od Oseb Maškar in NaGlas Muzike . Druge Zgodbe pa nisva mogla prebrat do konca Sad, ker je u sredi slika od Osebe Grozne in sva se te Osebe Grozne zelo u strašila Sad. Mogoče bova kdaj tudi midva jedla srce od Ouce in potem bova lahko prebrala zgodbo do konca Lips Sealed.

Ziher je blo to ja, ker ovce so tako zelo pogumne živali... 
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #4596 : sobota, 08.03.2014 : 21:15:53 »

Ah, pri nas je tako, da otrok vedno manj po hišah hodi, pogosto se zgodi, da jim kdo nič ne da ali sploh ne odpre vrat, ker kao fehtat hodijo (kar je po svoje sicer res ), imajo pa organizirano povorko vsako pustno soboto, ampak je bolj žalostno vse skupaj. Ni tako pristno in povezano, kot je to še na vasi - topogledno smo že čisto mestni, žal  Sad
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #4597 : sobota, 08.03.2014 : 21:29:47 »

Ata vam je biu Zilo lep. Pa Roko je lep. Pa Maček sploh. Pa mamaF vam ni bila glih lepa, če smo čist odkriti.

Iz navedenega se deduktivno sklepa, da ni Lepote brez Ouce  Cool
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4598 : sobota, 08.03.2014 : 22:59:47 »

Ziher je blo to ja, ker ovce so tako zelo pogumne živali... 
Evo, Miži in Sonny, če bodoča gospodična Veterinarka to pravi - potem bo čisto držalo Afro (alooo, Kejt, Mižonny, sta prebrali?)
Eno Ouco na dan za odganjat vse Strahove stran!

Ata vam je biu Zilo lep. Pa Roko je lep. Pa Maček sploh. Pa mamaF vam ni bila glih lepa, če smo čist odkriti.

Iz navedenega se deduktivno sklepa, da ni Lepote brez Ouce  Cool
Točno tako! Od solate in druge zelenjadi so lahko lepe zgolj Ouce, Krave in Koze, Osebe Grozne pa, kot je evidentvo, bolj švoh

Ata je svojo masko naslovil takole: "Lep, Močan in Pameten". Bolj precizen opis je ponavljal vsakemu, ki ga je bil voljan poslušati Grin "Lepoto" poosebljajo lepe najlonke na lepih nogah in lepe hlače na lepi Tazadnji.
"Moč" poosebljajo velikanske mišice, ki napenjajo premajhen pulover (junačka prsa, po domače).
"Pamet" pa poosebljajo veliki možgani, že na daleč dobro vidni.  Cool
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #4599 : nedelja, 09.03.2014 : 00:46:07 »

Evo, Miži in Sonny, če bodoča gospodična Veterinarka to pravi - potem bo čisto držalo Afro (alooo, Kejt, Mižonny, sta prebrali?)
Eno Ouco na dan za odganjat vse Strahove stran!

Bodoča gospodična Veterinarka je na koncu izjave prilimala enega smeškota, ki se valja od smeha Tongue Tako da je ne bomo čisto resno vzeli Grin
Ampak enkrat bomo sigurno tudi Ouco probali Smiley Zdaj trenutno študiramo izkušnje zadovoljnih glodačev surovih kosti  Grin
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4600 : nedelja, 09.03.2014 : 01:29:04 »

Keri izgovori! Da vas sram ni! Tačas, ko vidve počaaaasiii študirata (ziher ob polni mizi piškotov, sendvičev in drugih reči) pa kuŠka stradata in čakata, čakata ... Angry

Če že Ouci ne zaupata, jima pa Bikov rep ali pa srce kupita! Bik pa je zelo korajžna živaU, al ne? Wink Tongue
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4601 : sreda, 12.03.2014 : 23:06:17 »

Danes sem bila popoldan na študijski ekskurziji v Prestolnici Smiley
Z umetniškimi in pasjimi sestrami sem degustirala kavo in pivo, merila temperaturo in štela ljudi v majicah brez rokavov, preverjala, če so ure na nekaterih zvonikih točne (od spodaj, seveda), predvsem pa testirala nosilnost kavarniških stolov Wink Tongue

Pri tem mi je pomagal en mini naročni kuŠek Grin




Stol na sliki je od danes strokovno atestiran in kalibriran na 80 kg Smiley Naslednjič bova merila pa toleranco glede pričakovanega odstopanja teže navzgor Grin

Spoznala sem tudi eno krasno Osebo Tršico, ki je glih tako prijazna in ljubezniva kot Nrmška Tršica No Jinx, ampak ima še ene bonus točke. Namreč, na lastne oči sem videla, da je imela kljub sredi!!! okoli pasu dve polni torbici priboljškov, ki jih je skrajno nesebično talala svoji kuŠiki zato, ker se je ta lepo obnašala in je bila čisto pridna.

Skratka - obstajajo ljudje (prisežem, da je ta Oseba resnična), ki kuŠkom dajejo zaJest tudi ob sredah in to brez nekih hudo študiranih Komand ali korakanja u poleK.

Logiran

Unikatne tablice in portretki
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #4602 : četrtek, 13.03.2014 : 00:51:13 »

Info za tvojga ata: Klaara ima že prvo jajce Smiley http://www.looduskalender.ee/en/node/19378
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #4603 : četrtek, 13.03.2014 : 07:59:12 »

Skratka - obstajajo ljudje (prisežem, da je ta Oseba resnična), ki kuŠkom dajejo zaJest tudi ob sredah in to brez nekih hudo študiranih Komand ali korakanja u poleK.

So fine "naše" tršice, a ne? Smiley
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #4604 : četrtek, 13.03.2014 : 09:49:27 »

No, jaz sem vedno sumila, da se Pasje zmišljujete, ko trdite, da je žvalam treba dat jest le ob sobotah, pa še takrat repine olupke in pajkove krače. Pa sem včeraj šla se na lastne oči in ušesa poučit v Tapravo Šolo. In je Ena Tršica Ki Obvlada povedala folku, naj VEDNO dajo svojim kuŠkom TanajBolj Slastne Reči K Si Lahko Zmislijo. Poudarek je na VEDNO in Slastne   Afro

Prisotna je bila tudi Tršica Xena, ki sploh ni nasprotovala tej trditvi in njen molk je razumeti kot ABSolutno strinjanje z Doktrino.

Torej, drage moje, nema više labavo, prokužili smo vas  Evil Evil Evil
Logiran
Strani: 1 ... 302 303 304 305 306 [307] 308 309 310 311 312 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines