mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 14:26:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 304 305 306 307 308 [309] 310 311 312 313 314 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 783078 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #4620 : sreda, 19.03.2014 : 00:30:28 »

Dragi Roko ti s mi res smilš, smu kosti ti da ta ttvoja za glodat, kera sramota... prow res si ubog pes, nč čudnga d vsi pravjo d si neki suh, a se buš čudu, če morš sam kosti jest  Lips Sealed

tu je obrok k se tiče




tvoja Api & Bendžy, n upva d se te ttvoja kda le usmili pa prvošč tud kak kus mesa
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4621 : sreda, 19.03.2014 : 01:24:58 »

Vau, to je pa taprav elaborat!  bravo

Obljubim, da bom šla po mlado govejo kost (ali vsaj delček nje). A to so iste kosti, ki te vedno mesar vpraša, če da še kakšno kost za juho? (in jest vedno rečem neeeeeee).
Seveda, tele goveje kosti prodajajo "za juho".
Sicer ponavadi pod tisto "Guspa, a še eno kost dodam?" pomeni manjši, odžagan kos stegnenice ali golenice, ki pa praktično razen mozga v kosti nima neke hude glodalne vrednosti (ker je vsaj pri naših mesarjih zelo očiščena). Stegnenice, golenice in kar je teh "zgornjih kosti" (zaradi mišic, ki se jih uporablja za ZreSke, golaŠ in druge mesnate zadeve) precej "olupijo", rako da je sama kost čisto gladka in zelo trda, za glodanje je celo pretrda ... Roko je ne zmore načeti, da bi jo prav pojedel. Tiste kose stegnenic itd. ti mesar ponavadi šenka in niti niso v prodaji. So pa kul za juho, ker ipak ljubitelju juh dajo kuhan mozeg in vsaj pri naših doma se mora v župi obvezno kuhat še kost - ta okus. Ne vem, mene goveja juha prav nikoli ni nič zanimala, pa so me kot otroka silili z njo vsako nedeljo Angry
No, če izpod srnjih trepalnic v mesnici vidite kaj TAKEGA - tule je pa že kaj dela za kuška Wink
Sicer pa - moji sosedje Italijani poznajo specialiteto, ki se kliče "Osso Buco", in kjer, kot že ime pove, glavno vlogo igra prav "kost z luknjo" (torej morgova kost telečje krače).
V spomin na mojega, rahlo čudaškega očeta, ki je oboževal drobovino vseh vrst in podobne reči, ki so se meni gravžale, pa še recept za pečen kostni mozeg. To je pa oboževal. Naj mu tekne gor na mavrici Wink

No, zdaj pa še naj kdo reče, da vegiči nismo vsestransko uporabni Grin

Tole z našega "Pripravniškega šnelkursa" pa je manjša kost, predvidevam, da je sprednja "podlaktnica" oz. "dlančnica". (bom preštudirala še živalska imena za te kosti, sicer pa prosim Uroo za pomoč - latinsko mislim, da bi Rokotova kost glede na obliko sklepne glave ustrezala "Metacarpal b." na TEJ skici), možno pa je, da gre tudi za kost zadnje okončine).

Kdo je že omenil Umetnost? Haha, ne samo, da so Kosti ot Krave dobre za nekatere kuŠke, dobre so tudi za ene Umetnike, kar TOLE poglejte!

@AnaJ - Roko ti sporoča, da se ni za bat. Tole je bil Pripravniški Siminar o Kosteh Grin
Meso mu mati privošči in to z velikim veselje, prav tako kot Api in Bendžy tudi ob dobi surovega piščanca, pa govedino, tudi Ouco, vseh sort Smiley

Ampak najprej moramo tele naše forumske Šefice o kosteh kaj naučit, Nadaljevalni Mesarski Siminar bo pa kasneje - vidva sta pa seveda toplo vabljena, da sodelujeta s slikovnimi predlogi in opisi teorije Afro
Ker: na vsak Siminar je potrebno povabit za sodelovanje prave strokovnjake za tisto področje Cheesy
Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #4622 : petek, 21.03.2014 : 16:48:33 »

Dragi Roko, vidim, da si naredil cel doktorat iz kosti. Bravo!  Cheesy  praznovanje Moja se je včeraj odpeljala v eno veliko francosko trgovino na Rudniku in kupila nekaj, čemur reče Rep od Krave. Lej, takole je bil pakiran:


Ampak je Moja rekla, da je to preveč in je šla k stricu mesarju po manj kosov Repa od Krave. Tole je potem privlekla domov:




Kot vidiš, sta trapasta mačka takoj navalila na ta največji kos.  Roll Eyes Jaz sem moral pa pridno ležat in čakat. Ni pravice na tem svetu!  sram Samo ga je celo stresal in ubijal, ker trap mačji očitno ne ve, da Rep od Krave ni živa žival.  huh






Potem je od nekod privlekla meter in začela merit kose. Tale kos, je rekla je za psa od velikosti Maxija do Cockte, je rekla.


Pol se je šla pa makro fotografiranje (ja jaz sem še kar moral pridno ležat in čakat!). Tu se lepo vidi kos za Cockta style psa, veliko hrustanca, malo kosti okoli hrustanca in malo meska. A veš kolk so se mi sline cedile?


Tole je bil pol enkrat v daljnji prihodnosti moj kos. Na vrhu oziroma na levi strani (slika 2) se vidi kanalček po katerem teče hrbtenjača, če se Moja še kaj spomne srednješolske biologije, za kar pa ni nobene garancije.  Roll Eyes




Tale kos, pravi Moja, da bi bil idealen zate, Roko.


Tale kos je pa baje super za kuŠke moje velikosti, je rekla. In mi ga še kar ni dala!  Angry


In potem sem končno dobil ta Rep od Krave!  Cheesy


Ampak sem ga, ko sem ga obral vsega mesa in zdrobil hrustanec, moral dati Njej, da ga je še enkrat slikala. Sicer ne vem, kaj je za slikati, ker ima v roki eno mezgasto gmoto, ampak ona je slikala, da se vidi kako v mikrokose vse razgrizem al kaj.


Te lepo pozdravlja Tvoj prijatelj Črni Regrat Kiss
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #4623 : petek, 21.03.2014 : 16:56:22 »

Jibemti, kolk je tale tema hudo izobraževalna!  bravo   Kul!  Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4624 : petek, 21.03.2014 : 18:11:44 »

Ooooooooooooo, Črni Regrat, tooo! Zakon riportaža bravo Afro

Jast sem prav ponosen na Mojo Temo ker je ena Retkih u kateri se Hrana pojaulja več kot samo ob Sobotah! Upam pa tudi da bojo ti Nasveti postalo Obvezno Domače branje za use ki imajo kuŠka doma Cheesy

Tisti moj kos ki ima 7 cimtimetrou Zame je pa tako lep da se mi Sline cedijo! Hvala, Prjatu da te Lepote z mano deliš ljubezen

Zdaj ša Šefice ot drugih kuŠkou RES nimajo več izgovora! Tripalnice so si že našminkale, samo meter še u Roke uzamejo pa Takoj do Mesarije naj šibajo Wink

PS. Edino neki me pa bega. Zakaj je Tvoja rekla da tisti Paket je pa Preveč?
Saj se je zadnjič hvalila s fensi ogromnim Hladilnikom za Hrano noter sprauljat? Sploh pa smo kuŠki usak dan lačni torej Hrane ne more bit Nikoli preveč! Cool
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #4625 : petek, 21.03.2014 : 18:53:54 »

Uuuu navodile!  Shocked Afro

Tale repek je za nas preveč obdarjen z meskom, zato je bila tista druga kost kar prava izbira. Ste me pa naučile, da jo drugič lahko prežagamo na več kosov, da bo pasala v zmrzovalnik. Roll Eyes Prej nisem vedela kako majhna je lahko, da je še varno. sram
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #4626 : torek, 25.03.2014 : 21:53:34 »

Hvala MamiF in Ani in NoJinx!  Smiley
Zaradi vas sem šla direkt do mesarja, nč plahutla in glumila srnico, ker to nisem  Evil, pokazala sem tolk samozavestno na čist tapravo govejo kostko in rekla: TOLE! Mislim, da zdej tud mesar verjame, da vem, kaj kupujem. 

Najbolj globoko hvaležen vam je pa Maxi.  Kiss
Pazim pa, da ni veliko mesa gor, bolj kite za trgat.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #4627 : sreda, 26.03.2014 : 02:10:50 »

Super zate, Maxi! Uzivaj v ciscenju zobkov s kostkami se naprej!  Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4628 : ponedeljek, 31.03.2014 : 15:43:47 »

Včeraj je bil vroč pomladni dan in z LoUcem sva se kljub eni ukradeni uri Angry Angry morala zbudit praktično sredi noči, ker sva bila z nekaj FB znanci zmenjena, da se dobimo v Dutovljah in gremo na pohod "Po teranovi poti" Smiley
Za pobudnico izletka sva v kleti natočila dve flaši terana, zase dve flaši vode, vzela torbico s priboljški, kapo s šiltom in sva šla Smiley

Strašansko sem ponosna na mojega nezaupljivega LoUca, ki se je že na takoj začetku, ko sva parkirala, pustil spoznati in pobožati popolnoma neznanim ljudem, luštni pri nas živeči ameriški familiji. Sploh starejši deklici sta se krasno razumevajoče približali našemu zaskrbljenemu LoUcu in hiteli opozarjati tamalo, 3 letno sestrico "about propper approach to a shy dog".
Nato pa so začeli prihajati še ostali udeleženci, v bolj pisani zasedbi Wink

Nekateri vodniki in psi so se med sabo že prej spoznali, nekateri se nismo še nikoli srečali, a vseeno so se vsi psi popolnoma umirjeno ponoskali oziroma ignorirali, če jim ni bilo do kontakta Smiley
Roko je prečekiral prav vse in vsi so se mu dopadli, še najbolj en samec, za katerega je lastnica sicer rekla, da "občasno najde kak problem v drugih psih in zna odganjat od sebe". Tokrat očitno "problemov" za našega rdeče-belega kompanjona ni bilo Smiley

Teranovo krožno pot imava z Rokom v mislih za naš Siminar, zato sva šla od blizu pogledat, kako izgleda Smiley

Iz prve roke vam povem, da je super! Kolovozi oz. utrjene makedamske poti, po katerih so naši sopohodniki brez težav potiskali voziček z dojenčkom, veliko sonca, nekaj sence, prelepi pogledi na polja in vinograde, pa postaje s tablami z opisi zanimivosti na poti - skratka, super je bilo!
Pot je dolga pribl. 7 km, hodili pa smo v zeloooo penzionistično, turističnem slogu 2 urci, s postanki za fotografiranje in "napajanje" žejnih psov vred.

Še malo fotoreportaže in sestava naše "mednarodne pohodniške enote" Smiley
nastopajoči:
6 Američanov in 5 Slovencev (človeki)
3 avstralski ovčarji, 3 borderji in 1 Horjulc





"red 6 black monster" sinhrono vodita čredo Tongue








... po dveh urah nazaj v "civilizacijo"


definitivno prvo mesto med dolgimi jeziki Grin


Skratka, krasen dan je bil in meni je bilo strašno zanimivo opazovati pisano ovčarsko druščino. Vsi so bili totalno skulirani, nihče se ni vtikal v nikogar, nihče nikogar "nadiral", tisti, ki jim je pasalo, so malo skupaj podivjali, nihče ni bezljal ali izsiljeval, še ena avstralska frizbi šampionka, ki je sicer v "prostem času" zeloooo nagnjena k paši svojih pasjih kolegov, se je obnašala čisto umirjeno, sicer preventivno ves čas na povodcu Wink
Neverjetno umirjeno in sproščeno so vsi skupaj funkcionirali. Bravo, naši Afro
Roko je imel svojo solo točko sprostitve začetnega spoznavnega stresa - laufanje v krogih v hrtovski brzini Grin, sicer pa smo skupaj ugotovili, da je definitivno "rasist" in mu tovrstna ovčarska kompanija nedvomno zelo odgovarja Wink
Tudi svojih LoUskih atributov ni zatajil, saj sta z eno od borderk v enem momentu sinhrono švignila po neki sledi v grmovje, a v dveh minutah tudi pritekla nazaj, pridna kuŠka Wink
Itak so mu zaradi videza spet nekateri hitro prisodili "hrvaške gene" in posebej zanj bi lahko veljala kratica HHHO (hrtje-hrvaško-horjulski ovčar) Tongue Smiley

No, ko pregruntam še najboljšo možnost za "piknik plac" za naš Siminar, pa objaviva še, kako sva si midva (pa še z Jagi je treba kakšno rečt) zamislila letošnji potek Siminarja Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4629 : ponedeljek, 31.03.2014 : 19:53:48 »

Luškan izlet ste imeli... Smiley Roko je pa res prvak med dolgimi jeziki.. Cheesy
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #4630 : ponedeljek, 31.03.2014 : 22:03:07 »

Čisto brez težav z vozičkom ni šlo, ampak se je kar dalo  Tongue

Nam je bilo tudi super  Cheesy
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4631 : ponedeljek, 31.03.2014 : 22:58:04 »

Čisto brez težav z vozičkom ni šlo, ampak se je kar dalo  Tongue

Nam je bilo tudi super  Cheesy
Tongue Eh, malo je treba olepšat za naše LoUce, da se ne bodo bali, da je treba tle preko previsov lazit in čez prepade skakat, sej veš Wink Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4632 : torek, 01.04.2014 : 00:21:04 »

Pri nas je seveda tudi pomlad in marsikaj cveti, še posebej lepo se na cvetenje letos pripravlja brnistra:


... v polnem cvetu, poln čebel je rožmarin:


večino regrata je v lučkah Smiley


lovor cveti kot mlada nevesta:


kuŠek pa čaka Soboto Wink


Za konec pa posebna minireportaža, ki jo bomo v živo poskušali speljatii do konca Wink Tik pred temo sem na repincu (to je tista rastlina, na kateri zrasejo "ježki", ki se krasno zapletejo v pasjo dlako in človeške lase) pred hišo opazila nekaj malega, kosmatega, rdečega.
Pogled od blizu je pokazal, da nas je obiskala mala nočna frajlica v žametnem plaščku, ki se pravkar izvija iz svoje bube Smiley Katere vrste je ta gospodična bomo poskušali ugotoviti po vzorcu na krilih (imam eno biologinjo na vezi na FB, pa vseeno, dobrodošli vsi, ki kaj veste o metuljih), če mi bo uspelo, da jo bom še jutri pri svetlem ujela na tistem mestu.

Takole je slačipunca izgledala malo pred 20. uro:


Tole je pa svež posnetek, 4 ure kasneje, malo pred polnočjo. Kot vidite, so krila še čisto zmečkana, bo še kar trajal tale "porod" se mi zdi Smiley
Lepa žvalca, ane? ljubezen

(ostrina in kakovost fotk je pač razmeram primerna ... osvetljeno z baterijo in še dobro, da je ratalo Wink



Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #4633 : torek, 01.04.2014 : 00:46:18 »

Uau, me je tale slačipunca (kako pa vemo, da ni fant?  Tongue  ) tako impresionirala, da je celo prekosila vaš fenomenalen izlet in nadpridne kuŠke!  Cheesy Cheesy
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4634 : torek, 01.04.2014 : 00:59:13 »

No Jinx, bom delala solidarno z Milo (ki, kot vidimo, ji je Muš posteljo zasedel) nočno smerno in bom spremlljala z baterijo, kaj se dogaja Wink
Pa ziher je punca, no, poglej ta rdeči žamet. A morbit poznaš desca, ki bi znal tako barvo res dobro nosit? Tongue (pa ne mi slučajno papagajastih kolesarskih dresov omenjat Evil Cool
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Strani: 1 ... 304 305 306 307 308 [309] 310 311 312 313 314 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines