mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 17:30:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 339 340 341 342 343 [344] 345 346 347 348 349 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 783434 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #5145 : ponedeljek, 26.01.2015 : 08:12:34 »

Ooooo  ljubezen ljubezen ljubezen
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #5146 : ponedeljek, 26.01.2015 : 09:18:31 »

MamaF, ovčje mleko ima precej več maščob kot kravje (ovčje 6,18%, kravje 3,4%), tako da bi bilo dobro baceku dodajati malo maščobe, mogoče malo smetane, če jo imate kje za dobit, ali pa masla..
Roko je pa super ljubezen
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #5147 : ponedeljek, 26.01.2015 : 09:54:11 »

A ni bla tudi tista ovčka od AneJ od dvojčkov in je mama ovca enega zapustila? Tako se mi nekaj sanja.
Bacek, pridno rasti! Kiss ljubezen
Logiran
Jasmina&Tara
rad pišem
****
Sporočil: 393


« Odgovor #5148 : ponedeljek, 26.01.2015 : 10:58:07 »

iiiii, ovčka Kiss
Naš bivši sosed jih ima ogromno (okoli 150 ovac) in so mu velikokrat ušle iz ograde, na naš vrt. Joj, kako jih je Kaja rada zganjala nazaj Cool Cheesy, pa tako nežna je bila do mladičkov. Tara ima prevelik nagon za kaj takšnega, vse kar pred njo leti, je plen Angry.
Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #5149 : ponedeljek, 26.01.2015 : 11:28:10 »

A ni bla tudi tista ovčka od AneJ od dvojčkov in je mama ovca enega zapustila? Tako se mi nekaj sanja.
Bacek, pridno rasti! Kiss ljubezen

Ja, je bil, to se kar pogosto dogaja. MamaF priporočam da pomolzejo kakšno drugo ovco in mu dajo tisto mleko, sploh če je tako mlad, rabi ovčje mleko, sploh prvo mleko. Pa veliko sreče  Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #5150 : ponedeljek, 26.01.2015 : 13:33:53 »

Ja, je bil, to se kar pogosto dogaja. MamaF priporočam da pomolzejo kakšno drugo ovco in mu dajo tisto mleko, sploh če je tako mlad, rabi ovčje mleko, sploh prvo mleko. Pa veliko sreče  Kiss
Hvala obema, Uraa in AnaJ za nasvete, pa Silbi Mii po telefonu tudi Kiss
Vem to z ovčjim mlekom, so probali takoj, (itak to ni prvi primer, saj veš, kako pogosto se take stvari zgodijo pri ovcah, žal, pa se je že kar nekaj izkušenj nabralo, včasih tudi katera zelo žalostna), pa se je tastara umikala, ovčko je bilo važno spravit na toplo s pašnika oz. štale in tako je prvo, kar je dobil pač kravje ...
Na srečo je tale korenjak pravo materino mleko prve 4 dni dobival, je dojila normalno oba prej - v soboto čez dan pa ga očitno ni več pripustila ... ko jih je šel popoldan Marino rutinsko pogledat je videl tega revčka samega že čist onemoglega ležat proč od črede, ki se je pasla, izgledalo je da bo po poti do doma poginil, tako je bil slab ... in ko je na silo privedel do njega to mater, se je zbunila in ubežala proč Undecided
No, saj upam, da so danes zjutraj vsaj z veterinarjem ovci pomagali pa verjetno probali tudi pomolzti katero drugo, itak je trenutno 18 mladičev.
Kdaj pa kdaj se je tudi že zgodilo, da je kakšna (pre)mlada ali "čudna" ovca mladiča takole pustila, pa ga je Marino podtaknil kateri drugi in ga je ta sprejela - včasih je ratalo, včasih ne, drugače je pač z dudo futral, kaj pa češ Wink
Bolj je smotano, ker so ovce malo smotane, pač niso mlečna pasma in jih oni seveda nič ne molzejo, mleko sesajo tamladi dokler rabijo, potem pač usahne. In baje je kar šov, ko se sicer precej človeku naklonjene ovce, ne pustijo molzti.
Ma mislim, da bo tole šlo skozi. Ker če ima ovca res kak mastitis, pa dobi antibiotike, bo verjetno tudi za tadrugega dvojčka treba nekako za silo nadomestilo dobit, če sem prav razumela.

Bova zvečer poivzvedela z Rokotom, kako jim gre, pa poročava Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #5151 : petek, 30.01.2015 : 01:39:53 »

Poznam gospo, ki ji iz vasi vedno prinesejo kakega mladička, ovčko ali kozlička, ki ga mati noče ali ne more hraniti. Včasih so že zelo slabotni.
Ta teta vzame kozje mleko in stekleničko z dudo in jih hrani na tri ure. Dokler niso iz najhujšega ven, jih ima kar pri sebi v hiši, ko pa si opomorejo, grejo v hlev, kjer potem še proba, če bo katera od odraslih njenih posvojila.
Pa ji kar gre  Smiley
Je ena taka nadomestna mama.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #5152 : petek, 30.01.2015 : 02:11:29 »

Evo, mi se javljamo Smiley

Roko ima polne roke dela Grin

En dan je imel kratko družbo bokserja iz sosednje vasi in sta nabijala kroge:


Ob večerih hodi pa ovčko gledat.


Mala oz. mali z "delovnim" imenom Dudek lepo napreduje in se obnaša kot mali kuža. Predvčerajšnjim in včeraj, ko je bilo lepo vreme je tekal okoli hiše za svojo nadomestno mamo in se razposajeno igral. Boris je čist ogorčen, kaj za ena groza je to in beži stran od njega, Bajka navdušena ... bi mu najraje ves čas oblizovala lepo dišečo ritko Tongue

Zaljubljeni pa smo itak že vsi, ki smo ga spoznali ljubezen To je ena carta mala navihana, ne morš verjet Kiss

Mama ovca je OK, ni mastitisa, morda je bil en mlečni vod začasno zamašen, ker zdaj brez težav doji Dudekovega dvojčka. Dudeka pa ne mara, zato ta ostaja v domači oskrbi v hiši Wink
Ostalih ovc se praktično ne da molzti, ker ima vsaka svojega malčka in so ljubosumne, zato mali Dudek ostaja na polnomastnem kravjem mleku z dodatkom mleka v prahu ali smetane, prebava je super (so se bali driske) in zaenkrat vse štima Afro

Rokotu je mali všeč, bistveno bolj kot odrasle ovce, s katerimi sicer prav nikoli ni imel neprijetnih izkušenj, se jim je pa vedno taktično izognil z ignorantskim "vas ne vidim, vas ni" frisom Tongue


Jutri pa RES odnesem s sabo fotoaparat, ker s telefonom tole žverco malo, ki ni prav nič pri miru, komaj ujamem in ratajo sami zmazki (moj telefon v slabši svetlobi namreč slika z malo zanika in tako namesto prizorov, kjer Roko korajžno da Dudeku lupčka dobimo samo eno zmazano glavo na sliko)
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #5153 : petek, 30.01.2015 : 05:10:41 »

Vse to pa poštenega kuŠka zmatra! Grin





Logiran

Unikatne tablice in portretki
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #5154 : petek, 30.01.2015 : 08:19:12 »

 
Roko, ti si moj idol.  ljubezen
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #5155 : petek, 30.01.2015 : 09:54:42 »

Roko, kadar si zmatran od oFce, takrat je pač treba fejst počivat. Tako pravi prvi in najglaFnejši crnogorski zakon dopust.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #5156 : petek, 30.01.2015 : 10:32:23 »

Kakšne spalne poze!  Grin Grin Grin Grin Roko, pravi črnogorc!  Cool Cool
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #5157 : petek, 30.01.2015 : 12:35:20 »

Roko, to si car.  Rispekt!   Afro  ljubezen

Tvoja oboževauka Cockta s familijo
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #5158 : petek, 30.01.2015 : 15:23:22 »

Babe! RaT vas mam ljubezen ljubezen ker ste Use moje oboževaUke Kiss Cockta pa še Največja Kiss Kiss

Kle na zadnih fotkah sem pa probu ImitErat hrtoUske poze ot Wallyja, ker ga ima moja za Idola. On je Car Afro

Tko da zdej končno živim tist Žiulenje kimi ga je Določla - da moram bit napoU Hrvaški oUčar in napoU Hrt! predaja

Danes pa imam Dopust ker odzunaj pada močno DeŠ in se mi ne da kaj dost plavat po blatu. Bom počakaU če bo Zvečir SneK pa se vam javim is kakšnim Javlanjem o kopanju Drekow!

Vaš Roko! Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #5159 : petek, 30.01.2015 : 16:11:13 »

Dragi RoKo, pridi u Drzavo. Tukaj sneguje ze od noci in te bom iz veseljom naucu kako se na Glavo skace u sneK!

Tvoj Regrat
Logiran
Strani: 1 ... 339 340 341 342 343 [344] 345 346 347 348 349 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines