mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 17:38:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 354 355 356 357 358 [359] 360 361 362 363 364 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 783451 krat)
0 članov in 17 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #5370 : sobota, 08.08.2015 : 00:41:09 »

Dragi Sonny, Miži, Fredi in seveda moja najboljša snahica Cocktica in ostali poTorniki Kiss

Danes je Zgodovinski Dan! Mislim, da bo postala obletnica tega dogoTka Državni praznik!

Namreč:

Považiti se moram, da sem po 4 letih čakanja, danes s Čohalnikovo pomočjo postala tudi jaz šefica kuŠka, ki ZNA PLAVAT!





Roko bo o tem silno Junaškem dogoTku verjetno napisal izčrpno poročilo oz. Protest, takoj ko se naspi. Ne dvomim, da bo razlogov za prijavo mene Osebno v poročilu več kot dovolj Evil

Res je bil malenkost užaljen, nikakor pa preplašen in histeričen Afro Res mu plavanje in skakanje po vodi na lestvici priljubljenih športov verjetno nikoli ne bo izpodrinilo črnogorske joge, ampak ... moj pes je prvič v življenju plaval in bo še! Da ga razhladimo in predvsem zato, ker se meni zdi to silno fajn Tongue



A tokrat kaj jaz nazdravljam njegovemu Silnemu Pogumu Afro  Kiss Kiss Kiss



Aja, še vremensko poročilo od danes Grin

Logiran

Unikatne tablice in portretki
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #5371 : sobota, 08.08.2015 : 07:32:46 »

Ja Roko  Shocked Shocked ti si pa zeloooo pogumen  Lips Sealed Upam, da ti bo Tvoja zdaj večkrat pustila da se povaljaš u kakšnem Dr..u pevka
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #5372 : sobota, 08.08.2015 : 10:32:50 »

Bravo Roko  bravo verjamem da je Mama ponosna, jaz bi tudi bila, če bi naša madam želela v vodo kaj več kot do gležnjev Smiley
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #5373 : sobota, 08.08.2015 : 12:01:58 »

Roko, totalen frajer si, da si splaval  Cheesy bravo
Tako je treba, na 4 leta pripravit kakšno veliiiiiko presenečenje  Wink, da se lahko potem tvoja flower-power mummy  Afro hvali, če nič drugega, je najhrabrejše že to, da tako stoično črnogorsko prenašaš to peklensko vročino  Shocked Kiss
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #5374 : sobota, 08.08.2015 : 12:15:18 »

Bravo Roko!, čestitamo za splošno plovbo bravo Afro.

Ampak kaj je to s kuŠki letos - se mi zdi, da jih je kr nekaj splavalo po dooolgem času. Lexi je tudi letos prvič (po 5-ih letih!) plula. Res da ni neka plavalka, ampak končno se je opogumila in gre rešit igračko tudi v globljo vodo, če že ravno mora Roll Eyes. Smo tudi mi zelo veseli tega napredka Smiley.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #5375 : sobota, 08.08.2015 : 18:26:18 »

Oh, moj pogumen Fant! ljubezen
Zdaj vem, Gdo me bo rešil, če bova morala Gdaj na Čoven in bom jast padla ven, u tagloboko Vodo.
Roko, Zilo sem ponosna nate! Poleg tega, da si tako Možat in Lep in imaš tudi lastno tovarno Klobas, si še Vrhunski Športnik! Shocked

Moja Ljubezen ne bo nikoli usahnila. ljubezen

Sam glej, da ti ne podležeš čarom kašne dalmatinske lepotice. Ker jo bom našla in ji bom Pogrizla ceu Rep!!!!


Cockta  Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #5376 : nedelja, 09.08.2015 : 11:45:43 »

Hura, plavalci Afro (in reševalci iz čovna padlih kuŠkov predaja)!
Naša dva sta prvo leto na morju oba zelo pogumno plavala Smiley. Po tistem, ko sta se v vodi stepla Roll Eyes in se je Sonny malo potunkal sram, pa plava samo še Miži Afro. Sonny ostaja v varnih plitvinah Grin. Sčasoma sicer spet postaja pogumnejši Huh in če je treba, tudi malo zaplava Cool. Super je, če gredo radi v vodo Smiley. Še posebej v tej vročini Lips Sealed. Bravo, Roko! plesalec
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #5377 : sobota, 15.08.2015 : 13:00:54 »

Velika reč! Bravo! Cheesy
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #5378 : nedelja, 16.08.2015 : 15:36:26 »

Danes je pri nas spet praSnik!

Danes goduje Sveti Rok -Roko - Rocco Cheesy



Pa spoznajmo tega svetnika Wink
"Že v najnežnejšem otroštvu je Rok imel poseben čut za uboge in bolnike. Po smrti staršev je med reveže razdal vse svoje ogromno imetje, sam pa se kot reven romar odpravil na dolgo pot v Rim, da bi molil na grobovih apostolov. V mestu Acquapendent v srednji Italiji ga je zaustavila kuga, ki je tam razsajala in Rok se je takoj ponudil, da bi v bolnišnici stregel bolnikom. Vsakega je prijel za desnico, ga pokrižal in ga s tem znamenjem ozdravil. Podobno se je dogajalo v Ceseni, Riminiju, Novari in Rimu. V Rimu je ostal tri leta, ves ta čas pa se je boril s kugo, ki je tačas po vsej Italiji pokopala kar tretjino prebivalstva. Ko se je vračal domov, se je je v Piacenzi še sam nalezel. Ker ni želel biti v breme, se je zavlekel v gozdove, da bi tam umrl. Ko se je že zdelo, da bo podlegel bolezni, pa se mu je prikazal angel in ga bodril, hrano pa mu je čudežno prinašal nek pes. Gospodar tega psa je kasneje poskrbel za Roka in ga pozdravil, tako, da je lahko nadaljeval svojo pot domov. V rojstnem mestu pa ga nihče več ni prepoznal, zato so ga kot vohuna vrgli v ječo. Ne da bi izdal svojo identiteto, je v ječi preživel pet let in v njej, komaj dvaintridesetleten, tudi umrl. Šele takrat so ga prepoznali po materinem znamenju na prsih.

Ime: Izhaja iz latinskega oz. nemškega Rochus, kot izpeljanka pa ima lahko več pomenov: »rjoveti, vladati« ali »mir, počitek«, tudi »velik in močan«.

Upodobitve: Podobe ga najbolj pogosto prikažejo kot romarja, ki kaže razgaljeno koleno s kužno rano, ob njegovih nogah pa stoji pes s kosom kruha v gobcu. Velikokrat je prikazan skupaj s sv. Sebastijanom pri zdravljenju kuge. Njegovi atributi so: palica, torba, čutara, romarski klobuk in plašč s školjko."

 (vir)

No, vidite! Sveti Rok je tesno povezan s kuŠkom ljubezen ki mu je po legendi z lizanjem ran in prinašanjem hrane rešil življenje! Cheesy

Alora smo ta veliki praznik sinoči, na predvečer seveda primerno proslavili v pasji kompaniji, z bogato pojedino s smrdljivimi vampi in popivanjem s hrvaškim pivom, ki sem ga prav za to posebno priliko pritrogala z dopusta, da sva z Ano v stilu nazdravili našemu junaškemu hrvaško-horjulskemu Branitelju Wink
Tudi mati narava je praznovala z nami, Rokotu na čast je točno opolnoči namreč priredila veličastno bleščečo in grmečo nevihtno redstavo, ki pa je bila všeč samo meni, slavljenec se s tolikšnjo pozornostjo ni strinjal Evil Grin

Danes pa praznujemo v  bočno - hrbtnem slogu na postelji Grin

Roko ma vas raT! Kiss Kiss Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #5379 : nedelja, 16.08.2015 : 16:09:46 »

Roko, mi te imamo tudi  objem ljubezen
Logiran
Jasmina&Tara
rad pišem
****
Sporočil: 393


« Odgovor #5380 : nedelja, 16.08.2015 : 16:37:53 »

O, kako lepo. Tudi pri nas imamo v družini Roka, dvonožnega Wink Vsem Rokom, želim vse lepo, lepo praznujte. Kiss
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #5381 : nedelja, 16.08.2015 : 18:00:56 »

Čestitke ob Osebnem Prazniku, dragi moj Zaročenc! ljubezen
Še dobr, da tvoja Kojn napiše kašno tako izobraževalno inFormacijo, da Jas potem vem, kako nobel Fanta imam. Afro Pa še vsi skupaj se kaj naučimo.  Cheesy
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #5382 : nedelja, 16.08.2015 : 18:18:34 »

Sveti Rok zaščitnik rokerjev, oujea Cheesy Cheesy
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #5383 : nedelja, 16.08.2015 : 19:42:44 »

Roko in rokenrol, itak Cheesy

Ej, tole vam prav moram pokazat, ker sem fuuuuuul važna, da sem mlademu mojstru, ki je avtor tele in še mnogih perfektnih nevihtnih fotk včerajšnjega "kraškega ognjemena Sv. Roka" pred davnimi leti pekla pice, delala sendviče in mu stregla torto Tongue Mladi mojster je namreč osnovnošolski sošolec moje Omladinke, strašno fejst in talentiran fant in je bil reden gost na naših Omladinskih rojstnodnevnih zabavah Wink Cool

Torej - mojster Klemen B. iz ekipe neurje.si in "Rokenrol za Sv. Roka" Afro

(vir)
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #5384 : nedelja, 16.08.2015 : 19:48:27 »

Woohoo! Rock me bejbi! Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 354 355 356 357 358 [359] 360 361 362 363 364 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines