mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 15:27:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Virus v kombinaciji s FIV-om
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Virus v kombinaciji s FIV-om  (Prebrano 5568 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« : nedelja, 28.11.2010 : 21:28:56 »

Imam mačkona starega 9 let. Kastriran je bil pri 2 letih (žal mi je, da ga nisem prej ampak so bila nasprotovanja v družini) in še zdaj občasno gre na obhod k sosedu, ko se ženijo muce in se je že zgodilo, da je prišel domov s kakšnim ugrizom.
5 dni nazaj je začel občasno kihati, počakala sem dva dni in ko ni hotel jesti, sem ga peljala na veterino. Najprej so mu naredili test za mačji aids in je, žal, pozitiven. Krvni testi so bili v redu, pljuča niso še bila prizadeta, dobil pa je virus, ki naj bi napadal sluznice telesa in zato je vse skupaj precej boleče. Dobil je antibiotike in protibolečinsko injekcijo.
Stanje se je včeraj poslabšalo, ko je injekcija popustila in sem šla na dežurno po novo, močno mu je teklo iz oči, nosa in gobčka, vendar prozoren izcedek. Apetit je imel.
Danes pa je ima čisto zamašen nos, izcedek se je obarval in zaradi tega težko diha in mislim, da je zato tudi hranjenje oteženo, ker je bolj malo jedel. Srce se mi trga, ko ga gledam, kako ne more normalno dihati. Kakšen nasvet,izkušnje s prehlajenimi mačkami?
Problem je tudi v tem, da, čeprav je zelo prijazen muc in si je vedno pustil vse, imam zdaj hude probleme pri dajanju kapljic v oči.
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #1 : nedelja, 28.11.2010 : 21:32:17 »

Aha in še nekaj, so takšni virusi nalezljivi? Doma imam tri pse in me malo skrbi. Sicer sem prebrala, da mačji aids naj ne bi bil nalezljiv, kaj pa prehladna obolenja?
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #2 : nedelja, 28.11.2010 : 23:21:44 »

Ne, virusi, ki pri mačkah povzročajo prehladna obolenja, niso prenosljivi na pse.

Glede zdravljenja pa ti znam svetovati samo to, da se mu po navodilih daje antibiotik,
kapljice in da se skrbi, da dovolj poje in popije, če je potrebno tudi s hranjenjem
na silo (predlagam hrano z visoko hranilno vrednostjo, npr. Hill'sov A/D, če
ga boš hranila, lahko daješ po brizgi ali s prstom direktno v gobček, tako da
"namažeš" na nebo).
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #3 : nedelja, 28.11.2010 : 23:26:02 »

Hvala Skuiki! Hill sov A/D sem včeraj vzela pa ni preveč navdušen  Undecided  - bom ga poizkusila malo prisiliti, čeprav ga zagrabi panika že, ko mu hočem kapljice dati za oči, če mu bom pa še gobček odpirala....se bomo potrudili. Kako dolgo pa lahko traja tak prehlad, ker res se mi smili, ko tako težko diha.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #4 : ponedeljek, 29.11.2010 : 00:16:25 »

Nic narobe ne bo, ce mu boste dodajali L-lizin, izvajali inhalacijsko terapijo in spirali nos.

Ce ne je sam, ga bos morala hranit. A/d ogrej na telesno (ne sobno, ampak telesno) temperaturo in ga hranis prsta. Ce to ne bo delovalo, dodaj malo tople vode, da dobis malo bolj tekoco zadevo in ga hrani po brizgi (pazi kako vbrizgavas v gobcek, da ne bo prevec, da ga ne "zlijes" - brizgo mu vtaknes za caninusa in spricnes, odraslemu macku lahko po 1 ml naenkrat, ampak ce bos dajala po pol ml tudi ne bo nic narobe). Hrani ga veckrat po malem, vse skupaj pa bi moral dnevno pojesti vsaj 100 ml.

Pogle tudi ali ima pordele in vnete dlesni in jezik, ce ja, pojdi kupit cikaflogo (dobis v lekarnah) in mu namazi. Hladi, pospesuje celjenje in deluje blago analgeticno. Dobi se pa v lekarni se nekaj, kar ima malo bolj analgeticen (lokalni) ucinek, ampak se ne spomnim kako se rece. Uporablja se pri aftah.
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #5 : ponedeljek, 29.11.2010 : 08:17:16 »

Hvala maja01!
Dobra novica je ta, da je danes bolj živahen in tudi jedel je sam (ne vem, kaj bo, ko bo protibolečinska injekcija popustila).
 Slabo je pa to, da ne vem, kako mu naj spiram nos, ko imam probleme že z dajanjem kapljic v oči in je to pravi podvig, če mi uspe. Nimam nobenega, ki bi mi pri tem pomagal in to je problem, z dvemi rokami moram njega držat, ko se otepa z vsemi štirimi in kapljice v oko dat. butnglavc
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #6 : ponedeljek, 29.11.2010 : 08:53:25 »

Probaj ga celega, razen seveda glave, zavit v eno brisačo (da izgleda kot ena klobasa) in ga položi med tvojo nogo (stegnom) in npr naslonjalom kavča, da nima kam. Pri meni se je obneslo, upam da bo pomagalo tudi tebi.
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #7 : ponedeljek, 29.11.2010 : 09:11:52 »

Oooo hvala...to se pa ne bi nikoli spomnila Roll Eyes
Bom poizkusila in poročam, kako je bilo.
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #8 : ponedeljek, 29.11.2010 : 20:38:16 »

Na koncu nama je uspelo-da je bil kot klobasa Smiley, sva se kar namučila, ker sprednje tačke so bile takoj zunaj ampak potem se je očitno vdal v usodo ampak je bil zelo slabe volje, samo kapljice je pa dobil! Inhalirali smo tudi, čeprav ni bil preveč srečen.
Danes je precej boljši, bomo videli, kaj bo jutri, ko bo injekcija popustila.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #9 : ponedeljek, 29.11.2010 : 21:31:26 »

Super! Ti kar vztrajaj, vaja dela mojstra Grin  pevka
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #10 : ponedeljek, 29.11.2010 : 22:25:53 »

Uh, kako je lažje dajati zdravila psom...zdaj mi je Zeus pogruntal, da se v kroglici iz mačje paštetke skriva tableta Sad
trening z brisačo pa nadaljujeva jutri- po moje bo spet zelo nesrečen in užaljen Roll Eyes
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Virus v kombinaciji s FIV-om
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines