mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 11:56:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: Maček, ki ima rad vodo???!
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maček, ki ima rad vodo???!  (Prebrano 5256 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« : nedelja, 05.12.2010 : 09:59:55 »

Pozdravljeni.

V začasni oskrbi (ki se bo spremenila v stalno, smo že zaljubljeni  Kiss),
imam 8-mesečno muco. Muca je bila zapuščena, garjava, bolhasta, skratka, prava revca.
Seveda jo zdravimo, ušesa so skoraj že čisto dobra, bolhe smo podavili , jo razglistili. Bila je tudi že cepljena in ko pride izvid za mikrosporijo, bo šla na sterilizacijo.

Opažam pa nekaj (vsaj zame) zelo nenavadnega. 2x dnevno ji dam svežo vodo, ki zelo kmalu kar izgine. Najprej sem mislila, da toliko pije in so me že skrbele težave z ledvicami (zaenkrat še mora biti v karanteni, zato je ne morem imeti ves čas na "uču"). Potem sem jo pa zalotila: glavo namaka v vodo!  Shocked. Pa prede zraven!

Najprej sem mislila, da je to zaradi garij in si revca pač hladi ušeska. Ampak garij skoraj nima več.

Potem pa zadnjič dobim dokaz: morala sem ji umiti zadnje tačke, ker je bila nerodna na wc-ju in so bile čisto popacane. Pripravim lavorček z mlačno vodo, se psihično pripravim na vpitje in kričanje in ji dam samo zadnje tačke v vodo, s sprednjim delom je bila izven lavorja. In kaj se je zgodilo? Kar sama je cela zlezla v vodo, še rep namočila in prav navdušeno predla.  Shocked Cheesy.

Kar pustila sem jo tako za nekaj sekundo, poklicala našega, naj pride gledat, da imamo "vodnega" mačka. 

Skratka, ne morem verjet. Ker očitno tako uživa v vodi, kaj pravite, naj jo občasno skopam, tudi če za to ni potrebe?
Saj škodi ji gotovo ne.

Sem še sedaj čisto paf, da obstajajo mački, ki obožujejo kopanje.
Logiran
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 05.12.2010 : 10:09:27 »

Aja, verjetno bi to morala dati pod "nega mačk"?  Huh.
Se opravičujem.
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #2 : nedelja, 05.12.2010 : 10:54:09 »

Sem se takoj na tegale spomnila http://www.youtube.com/watch?v=vzctcWJZ9DU  Cheesy
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #3 : sobota, 12.02.2011 : 09:26:42 »

Jaz sem vedno v kopalnici napolnila različna vedra in posode z vodo in noter na zamaške dala priboljške. Mucka sta se zelo zabavala, a Čupa po tej vodni zabavi vedno poliva njeno vodo. Včasih Kiki ni maral vode, zdaj pa gre vedno ko se umivamo na lijak in hodi pod vodo, jaz pa ga močim da je čisto premočen.
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #4 : sobota, 12.02.2011 : 09:41:05 »

Nekatere mačke znajo celo plavat - turška van mačka:
 http://www.youtube.com/watch?v=GDJ8SvkoN0Y  Smiley
Logiran
miki777
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #5 : četrtek, 18.07.2013 : 23:06:00 »

Pred mesecem je bil odtujen muc Miki, oranžen dolgodlak, oboževal je vodo. Najraje jo je pil iz kuhinjske () pipe, se igral s njo v kopalnici pod tušem ali čepel v bani.
Takoj, ko sem zunaj odprla cev za zalivanje rož, je bil zraven in jo opazoval, tacal, luknjica v cevi, iz katere je brizgala voda, je bila zanimivejša od vse narave, grizel je curek, ni opazil, da je moker, tudi dež ga ni motil, bolj mene, ko sem ga brisala in se. Pčudila kaj mu je, kopanje mu ni predstavljalo groze, hodil je počasi po polni bani in sedel pri miru celo ob tuširanju.
Žal je živel le leto in pol pri meni, odvzet 17.06.2013 izpred dovoza v Dravogradu nad Železniško postajo,  noro ga pogrešamo. Tel.: 070704065
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: Maček, ki ima rad vodo???!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines